Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas vienpadsmitā (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 21. oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Sākam Latvijas Republikas Saeimas 2021. gada 21. oktobra otrās attālinātās sēdes darba kārtības izskatīšanu.

Darba kārtībā – likumprojekta izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Reinis Znotiņš. Lūdzu!

R. Znotiņš (JK).

Labdien, cienījamie kolēģi! Godātā sēdes vadītāja! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” (Nr. 1204/Lp13).

Ļaujiet man jums pastāstīt par šī likumprojekta būtību.

Likumprojekta mērķis ir veicināt vakcinācijas procesu pret saslimšanu ar Covid‑19. Proti, laika posmā no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam ir paredzēts izmaksāt pabalstu 20 eiro apmērā (mēnesī) Latvijā dzīvojošām personām, kuras līdz 2021. gada 31. decembrim sasniegušas 60 gadu vecumu un veikušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 infekciju vai arī saņēmušas klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija atzinumu par nepieciešamību veselības stāvokļa dēļ atlikt vakcināciju pret Covid-19 līdz 2022. gada 31. martam. Minētās personas tādējādi tiks atbalstītas laikā, kad valstī notiek vispārējs cenu pieaugums, tostarp arī energoresursu cenu sadārdzinājums.

Komisijā, izskatot šo likumprojektu, mēs diskutējām ar Saeimas Juridisko biroju, un tika uzdots jautājums par to, kāpēc ir noteikta tieši 60 gadu vecuma robeža šā atbalsta saņemšanai.

Šajā sakarā būtiski ir piebilst, ka vīrusa izplatība jo īpaši smagi ietekmē gados vecākas personas, kurām, saslimstot ar Covid-19, ir raksturīga smaga slimības gaita, iespējama arī nāve. Tādēļ – personām virs 60 gadiem un vecākām.

Šī ir viena no prioritārajām grupām, un tai bija jau iepriekš iespēja vakcinēties. Diemžēl statistikas dati rāda, ka šajā vecuma grupā... tātad – virs 60 gadiem... tie, kam ir 60 gadu, un vecāki... ir vakcinējušies tikai 57,45 procenti. Bet pilnībā... Tātad ir pirmo poti saņēmuši... Un pilnībā vakcināciju ir noslēguši 53,06 procenti no šiem iedzīvotājiem.

Kopumā šādu pilsoņu Latvijas valstī ir ap 527 220, tā ka – diezgan liela grupa. Un – ar tiešām paaugstinātu risku nonākt smagā stāvoklī slimnīcā. Un tas var pat novest pie sliktākām sekām... Tāpēc tieši šī grupa ir noteikta kā šā atbalsta saņēmēji.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šo likumprojektu un to atbalstīja pirmajam lasījumam.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija aicina noteikt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad vispirms Saeimai ir jāizsaka attieksme, balsojot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu, balsosim! Par - 68, pret - 5, atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

R. Znotiņš. Paldies, kolēģi.

Komisija ir atbalstījusi šo likumprojektu pirmajam lasījumam un aicina Saeimu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti debatēm nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu, balsosim! Par - 77, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījumam un Saeimas sēdes dienu, kad likumprojekts tiks izskatīts otrajā, galīgajā, lasījumā.

R. Znotiņš. Kolēģi, paldies par atbalstu.

Tā kā mums ir svarīgi, lai šai iedzīvotāju grupai motivācija vakcinēties rastos pēc iespējas ātrāk un lai šis atbalsts stātos spēkā pēc iespējas ātrāk, komisija ir noteikusi, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 30 minūtes un izskatīšana otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimas sēdē – ja iespējams, šodien.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad komisijā priekšlikumi likumprojekta otrajam lasījumam iesniedzami līdz šodienas pulksten 12.50, un izskatīšana – šodien Saeimas 21. oktobra attālinātajā ārkārtas sēdē.

Kolēģi! Līdz ar to esam izskatījuši visu 2021. gada 21. oktobra otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Taču vēlos jums atgādināt, ka nupat esam nolēmuši, ka vēl šodien tiek iesniegti priekšlikumi šā likumprojekta otrajam, galīgajam, lasījumam. Kad šie priekšlikumi tiks apkopoti, komisija sanāks uz sēdi.

Tiklīdz atbildīgā komisija, proti, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, savā sēdē būs pabeigusi darbu un Saeimas Prezidijā būs saņemti likumprojekta... materiāli Saeimas sēdes sasaukšanai, lai likumprojektu pieņemtu otrajā, galīgajā, lasījumā, Saeimas Prezidijs sasauks Saeimas sēdi. Lūdzu sekot līdzi informācijai! Jūs saņemsiet informāciju arī ar īsziņas starpniecību.

Tātad šodien vēl ir paredzēta trešā attālinātā ārkārtas sēde. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai!

Vēl tikai deputātu reģistrācija. Tā sekmīgi noritējusi.

Līdz ar to Saeimas 2021. gada 21. oktobra otro attālināto ārkārtas sēdi slēdzu.

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 11. (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 21. oktobrī

Likumprojekts “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” (Nr. 1204/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 4857, 4887)
   
- Ziņo - dep. R. Znotiņš
   
Informācija par ārkārtas sēdi
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 21.10.2021 12:16:24 bal001
Par - 68, pret - 5, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (1204/Lp13) atzīšanu par steidzamu

Datums: 21.10.2021 12:17:27 bal002
Par - 77, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (1204/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.10.2021 12:20:00 bal003
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācijams

Sēdes videotranslācija

21.10.2021. 9.00
11.00
12.10
15.05Ceturtdien, 5.oktobrī
08:30  Saeimas Prezidija sēde
08:55  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Turcijas parlamentu darba sanāksme- grupas vadītāja vietnieka vēlēšanas
09:00  Saeimas 2023. gada 5. oktobra kārtējā sēde
10:30   Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Moldovas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
10:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
10:35  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu darba sanāksme – grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola un komisijas deputātu tikšanās ar Palestīnas Valsts ārlietu minisitra vietnieci Amal Jadou