Latvijas Republikas 13. Saeimas
ārkārtas sesijas attālinātā sēde
2021. gada 19. augustā (pulksten 9.00)

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Sāksim Saeimas 2021. gada 19. augusta ārkārtas sesijas attālināto sēdi.

Darba kārtībā - Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien... Labrīt, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Labrīt, godātie kolēģi! Sēdes skatītāji un klausītāji! Šodien Saeima skata likumprojektu paketi, kuras mērķis ir uzlabot normatīvo regulējumu valsts robežas ātrākai ierīkošanai.

17. augustā Ministru kabinets atbalstīja un virza grozījumus četros likumos: Būvniecības likumā, Meža likumā, Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā un Latvijas Republikas valsts robežas likumā. Tas palīdzēs steidzamā kārtā izbūvēt modernu infrastruktūru uz Latvijas-Baltkrievijas robežas: dzeloņstiepļu žogu, ceļus, tiltus, video aprīkošanu, patruļtakas, un iekļauti ir arī citi pasākumi.

Īsumā ieskicēšu arī būtību. Plānots paplašināt regulējumu par to, kas tiek iekļauts pierobežas joslā. Turpmāk pierobežas joslas sastāvdaļā tiks iekļauta ne tikai valsts robežas josla, bet arī patrulēšanas josla, vieta, kur valsts ārējās robežas josla nav nosakāma publisko ūdeņu vai dabisku šķēršļu dēļ, kā arī gadījumos, kad pie ārējās robežas nav iespējams nodrošināt robežapsardzības sistēmas pastāvēšanai nepieciešamos apstākļus. Pierobežas joslā turpmāk būs ietverta arī robežzīmju uzraudzības josla, kas ir teritorija no valsts robežas līdz patrulēšanas joslai.

Lai vēl vairāk stiprinātu robežu ar Baltkrieviju, nepieciešama koku un krūmu izciršana, kā arī zemes līdzināšana un citi labiekārtošanas darbi. Koku ciršanas tiesības un īpašuma tiesības uz nocirstajiem kokiem valsts robežas joslā, patrulēšanas joslā un robežzīmju uzraudzības joslā Iekšlietu ministrija nodod akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži”.

Tāpat arī Būvniecības valsts kontroles birojs turpmāk pildīs Būvniecības likumā un citos būvniecības jomas normatīvajos aktos noteiktās būvvaldes funkcijas attiecībā uz Iekšlietu ministrijas vai tās padotības iestāžu vajadzībām nepieciešamo būvju būvniecību ne tikai valsts robežas, bet arī patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslā. Līdz šim uzsākto pierobežas būvniecības projektu būvniecības tiesiskumu kontrolēs attiecīgās pašvaldības būvvalde.

Šie nepieciešamie grozījumi bija arī ieskicēti aizvadītās nedēļas atbildīgās komisijas izbraukuma sēdē uz Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Līdz ar to aicinu Saeimu šodien atbalstīt šo visu likumprojektu nodošanu komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Godātie kolēģi! Šīsdienas Saeimas sēdes darba kārtībā ir iekļauti četri likumprojekti, kas saistīti ar patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslas noteikšanu saskaņā ar Valsts kontroles 2020. gada 8. janvāra revīzijas ziņojumā norādītajiem ieteikumiem.

Runa ir par grozījumiem Latvijas Republikas valsts robežas likumā, grozījumiem Meža likumā, grozījumiem Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā un grozījumiem Būvniecības likumā. Šo ieteikumu ieviešanai bija dots vairāk nekā gads un septiņi mēneši, taču parlamentā likumprojekti iesniegti tikai vakar un tiek virzīti skatīšanai steidzami.

Jāatzīmē, ka kārtējo reizi, nerespektējot deputātu tiesības un pienākumu detalizēti iepazīties ar sēdē izskatāmajiem likumprojektiem, gan tiek pārkāpti demokrātijas principi, gan netiek izrādīta cieņa deputātiem, arī no koalīcijas, kuriem ir mandāts no tautas. Tā ir vienkārši necieņa pret Saeimu no izpildvaras puses, valdības arogance - kā ierasts.

Ņemot vērā to, ka Saeimas deputātiem nav tikusi dota iespēja savlaicīgi un pilnvērtīgi iepazīties ar šo dokumentu saturu, aicinām visus tos, kuri lasa un analizē dokumentus, par kuriem jāspriež, nemeklēt veidus, kā pakalpot valdībai. Tieši Ministru kabinets ir vainīgs pie situācijas, kurā esam nonākuši. Jau mēnesi ir migrantu stāsts, bet valdība tikai trešdien bez paskaidrojumiem, bez iespējām uzzināt ko sīkāk - tā garāmejot - dzen... cauri parlamentam. Attopieties, kolēģi!

Frakcijas SASKAŅA vārdā aicinu Saeimu kritiskāk vērtēt valdības darba kvalitāti un rūpīgāk padomāt par Ministru kabinetā notiekošo.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts runājis “par”, viens - “pret”. Mums ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par - 63, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Meža likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Deputāti nav pieteikušies runāt “par” vai “pret”, bet ir lūguši balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Meža likumā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par - 63, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Deputāti ir lūguši balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Deputāti runāt nav pieteikušies, bet ir lūgts balsojums.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Būvniecības likumā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Darba kārtībā - sadaļa “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata”.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāts Artuss Kaimiņš.

A. Kaimiņš (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Labdien, kolēģi deputāti! Izskatām lēmuma projektu “Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata”.

Ņemot vērā to, ka šī gada 4. augustā Saeima apstiprināja Jāni Eglīti Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amatā, komisijā tika saņemts iesniegums no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes par Jāņa Eglīša atsaukšanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata.

17. augustā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē izskatīja un vienprātīgi atbalstīja šo lēmuma projektu. Aicinu arī Saeimu atbalstīt lēmuma projektu “Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata”.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata”! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi, sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Laiks paziņojumam.

Godātie kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sanāks uz sēdi, lai izskatītu tai nodotos četrus likumprojektus. Gaidīsim komisijas darba rezultātu. Prognozējam, ka pēc komisijas sēdes beigām šodien varētu būt vēl viena Saeimas sēde. Sekosim līdzi komisijas darbam!

Par nākamo sēdi, kurā varētu pirmajā lasījumā izskatīt četrus komisijai šodien nodotos likumprojektus, jūs tiksiet informēti ar īsziņas palīdzību.

Vēl deputātu reģistrācija. Reģistrācija ir noslēgusies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ārkārtas sesijas attālinātā sēde
2021. gada 19. augustā (pulksten 9.00)

Par likumprojektu  “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (Nr. 1137/Lp13)
(Dok. Nr. 4538, 4538A)
   
- Priekšlikumi - dep. M. Šteins (par)
  - dep. V. Agešins (pret)
   
Par likumprojektu “Grozījums Meža likumā” (Nr. 1138/Lp13)
(Dok. Nr. 4539, 4539A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā” (Nr. 1139/Lp13)
(Dok. Nr. 4540, 4540A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” (Nr. 1140/Lp13)
(Dok. Nr. 4541, 4541A)
   
Lēmuma projekts “Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata” (Nr. 723/Lm13)
(Dok. Nr. 4542)
   
- Ziņo - dep. A. Kaimiņš
   
Informācija par ārkārtas sēdi
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 19.08.2021 09:06:46 bal001
Par - 63, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā (1137/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 19.08.2021 09:07:48 bal002
Par - 63, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Meža likumā (1138/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 19.08.2021 09:08:52 bal003
Par - 65, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā (1139/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 19.08.2021 09:09:55 bal004
Par - 66, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Būvniecības likumā (1140/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 19.08.2021 09:11:54 bal005
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Jāņa Eglīša atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata (723/Lm13)

Datums: 19.08.2021 09:12:41 bal006
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

19.08.2021. 9.00
12.10Ceturtdien, 23.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 16.maija kārtējā sēdes turpinājums
09:30  Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studiju kursa studentu vizīte Saeimā
10:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde (turpinājums)
12:35  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas - Lukaševicas un Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Vācijas Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem
17:00  2024.gada 23.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem