Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas divdesmit otrā (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 20. maijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sākam izskatīt Saeimas 2021. gada 20. maija otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Darba kārtībā - Saeimas Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Uzņemošās valsts līgumu starp Latvijas Republikas valdību un Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātu” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas pievienošanos Protokolam par Eiropas Kodolpētījumu organizācijas privilēģijām un imunitāti” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Viktora Valaiņa, Ulda Auguļa, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa un Armanda Krauzes iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Viktors Valainis. Lūdzu!

V. Valainis (ZZS).

Labdien, cienītā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Es par šo likumprojektu runāšu jau otro reizi. Vienreiz jau mēs to esam iesnieguši. Šobrīd mēs esam mainījuši pārejas noteikumu datumu un iesniedzam to atkārtoti.

Vēršu jūsu uzmanību, ka, strādājot pie 2021. gada budžeta, opozīcija jau norādīja uz to, ka šīs obligātās sociālās iemaksas būs nepanesams slogs mazajam biznesam (un savā ziņā arī vairākas uzņēmēju organizācijas norādīja uz to), bet pretī mēs saņēmām tēzes par to, ka sociālās iemaksas vispārējā režīmā tiek mazinātas, līdz ar to šī sistēma paliekot samērīgāka un visi iedzīvotāji kļūstot sociāli nodrošinātāki.

Taču kāda ir realitāte? Šobrīd reģionos, braucot... konkrēti, Jēkabpilī, tiekoties ar uzņēmējiem un mazā biznesa pārstāvjiem, es saņēmu skaidrus signālus par to, ka, šim likumam stājoties spēkā, nodokļu ieņēmumi nevis palielināsies, bet - tieši otrādi! - uzņēmējdarbības formas kā tādas... cilvēki vienkārši beigs savu biznesu. Mazajam biznesam tieši šis regulējums nozīmē to, ka virkne mazā biznesa uzņēmēju beigs pastāvēt.

Es runāju ar kādu mežizstrādes uzņēmēju, kuram ir astoņi darbinieki. Visus šos gadus... Lai vai kāda ir bijusi konkurence, tomēr visus šos astoņus darbiniekus uz kaut kādām slodzēm viņš spēja nodarbināt, bet, stājoties spēkā šim regulējumam, diemžēl visa šī uzņēmējdarbības forma beigsies. Visticamāk, šiem darbiniekiem jaunu darbu atrast mūsdienu apstākļos būs ļoti liels izaicinājums un viņi brauks projām. Un tādi nav viņi vienīgie, ir arī citas jomas, kur, šo jautājumu pārrunājot ar uzņēmēju organizācijām, reģionālajām uzņēmēju organizācijām, ļoti skaidri norāda - mazais bizness... nevis palielināsies ienākumi valstī, bet... vienkārši vērsies ciet, pāries ēnu ekonomikā; notiks viss pilnīgi pretēji tam, ko prognozē Finanšu ministrija šobrīd.

Kolēģi, es aicinu ieklausīties. Nule kā... pagājušajā nedēļā bija diskusija, ko organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, un tur ļoti skaidri tika uzdots jautājums, vai šī... iepriekšējā nodokļu reforma, kas... pēc būtības tā bija nodokļu reforma, kas gāja kopā ar 2021. gada budžetu... vai tā bija kļūda. Arī konkrēti norādot uz tām kļūdām, tātad arī uz to, ka bija nepārdomāts... un šie lēmumi, kas tika pieņemti, nebija datos balstīti... šī minimālās sociālās iemaksas iesaiste... To personu loks, kas ir iesaistītas... Ir 268 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas ir iesaistīti tajā.

Datu par to, kādi varētu būt... kaut kādas prognozes... praktiski nebija. Bija tikai tādi Excel pieņēmumi, ka šie uzņēmumi spēs kovidkrīzes laikā turpināt strādāt un ka viņi maksās sociālās iemaksas, neskatoties uz to, ka viņiem gluži vienkārši nav ienākumu, no kā maksāt. Viņiem vispār nav ienākumu, no kā maizi nopirkt mājās, ģimeni pabarot, bet viņiem uzliek papildu nodokļu slogu krīzes laikā. Manā ieskatā, tas nav pieņemami. Un, lai arī mēs šobrīd esam noteikuši vienu termiņu... mēs varam runāt par to, bet šobrīd tas ir nesaprātīgi. Tas ir nesaprātīgi - šobrīd noteikt kaut kāda veida... šādus obligātos maksājumus uzņēmējiem. Mazais bizness no tā ļoti, ļoti cietīs.

Kolēģi, es aicinu šo likumprojektu nodot komisijai, lai komisijā varētu vienoties par saprātīgu pārejas laiku, vienoties ar uzņēmēju organizācijām, ar tām organizācijām, kas pārstāv biznesu, par saprātīgu risinājumu, modeli. Esmu pārliecināts par to, ka viņiem ir kapacitāte piedāvāt savu redzējumu. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera pilnīgi noteikti to izdarīja - parādīja savu redzējumu, kā tam būtu jābūt, un runāja ne tikai par minimālajām sociālajām iemaksām.

Kolēģi, mums ir jānāk kopā un jāstrādā ar šo jautājumu. Es aicinu nodot šo jautājumu komisijai. Un es varu jums jau šobrīd pateikt to, ka mēs sniegsim arī nākamnedēļ šo pašu jautājumu. Sniegsim, kamēr jūs sadzirdēsiet.

Es aicinu uzņēmēju organizācijas aktīvāk strādāt arī ar politiskajām partijām, lai sadzird... Šī jau ir otrā reize, kad mēs šo iesniedzam; iesniegsim arī trešo un ceturto reizi.

Kolēģi, es aicinu atbalstīt šī likumprojekta nodošanu komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Gatis Eglītis. Lūdzu!

G. Eglītis (JK).

Labdien... labrīt, kolēģi! Es tikai gribētu informēt, ka mēs šo jautājumu no savas puses esam pacēluši arī koalīcijas formātā un pirmdien... nākošnedēļ, pirmdien, mēs runāsim gan par mikrouzņēmumu nodokļa regulējumu, kam paredzēts stāties spēkā 1. jūlijā, gan arī par minimālajām obligātajām sociālajām iemaksām. Mēs mēģināsim koalīcijā vienoties vai nu par atlikšanu (teiksim, šo 1. jūliju pārlikt uz 1. janvāri), vai arī varbūt par kaut kādām vēl izmaiņām - pēdējā brīža -, par kurām gan Valaiņa kungs ir runājis, gan arī LTRK... ļoti, nu, pārliecinoši, jo ir skaidrs, ka kaut kādas kļūdas ir pieļautas šajā nodokļu reformā.

Arī vakar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, skatot Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumus trešajā lasījumā, mēs par šo gari un plaši runājām un tad panācām vienošanos, ka tiek pārlikts par nedēļu trešais lasījums, šī skatīšana komisijā... līdz tam - mēģināt vienoties par saprātīgiem kompromisiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Viktora Valaiņa, Ulda Auguļa, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa un Armanda Krauzes iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””! Lūdzu, balsosim! Par - 34, pret - 45, atturas - 4. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Darba kārtībā esam nonākuši pie sadaļas “Likumprojektu nodošana komisijām un izskatīšana 1. lasījumā”.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Sākam izskatīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Viktors Valainis. Lūdzu!

V. Valainis (ZZS).

Ļoti cienītā sēdes vadītāja! Kolēģi! Šis likumprojekts ir izstrādāts... šis un arī nākamais likumprojekts, runāšu par abiem kopā... ir izstrādāts, lai vēlētāji Saeimas vēlēšanās varētu balsot ar ID kartēm, neņemot vēlētāju apliecības.

Pašreizējā... šobrīd esošā kārtība liedz iedzīvotājiem Saeimas vēlēšanās piedalīties, izmantojot tikai eID karti; ir jāņem speciāla apliecība - vēlētāja apliecība. Mūsdienās tā nav normāla prakse... normāla, ierasta prakse; tā tam nebūtu jāturpinās. Tāpēc ir sagatavoti likuma grozījumi, kuri paredz to, ka tiek ieviests vēlētāju reģistrs un ka tas darbosies arī Saeimas vēlēšanās. Šobrīd... tas darbosies arī pašvaldību vēlēšanās, bet arī uz Saeimas vēlēšanām mēs to attiecinām.

Ļoti pieaug to iedzīvotāju skaits, kuri izvēlas tikai eID karti un neņem pasi. Līdz ar to, lai Saeimas vēlēšanās dalība būtu iespējama visiem vienlīdzīgi, ir nepieciešams šāds likums, šāda likumu grozījumu pakete. Tam būs ietekme uz valsts budžetu, bet mēs esam saņēmuši arī Finanšu ministrijas atzinumu...

Un šajā gadījumā... mēs virzāmies ar šiem likumprojektiem, jo tam ir nepieciešama arī tehniskā ieviešana, tas nevar gaidīt nākamā gada budžeta paketi. Lai to tehniski ieviestu, ir nepieciešams laiks. Mēs esam vienojušies komisijā, ka mēs virzām šāda veida grozījumus, un mums ir arī Finanšu ministrijas atzinums; ministrija savā ziņā piekrīt tam, ka mēs šādu ceļu ejam.

Aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

V. Valainis. Piecas dienas - 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Sākam to izskatīt pirmajā lasījumā.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Viktors Valainis. Lūdzu!

V. Valainis (ZZS).

Godātie kolēģi! Šis likumprojekts ir saistīts ar iepriekšējo likumprojektu. Arī šis likumprojekts izstrādāts, lai cilvēki varētu Saeimas vēlēšanās piedalīties, lai nebūtu jāņem vēlētāju apliecības.

Aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Debatēt neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

V. Valainis. Piecas dienas - 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

Godātie kolēģi! Darba kārtībā esam nonākuši pie nākamās sadaļas - Saeimas Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem.

Lēmuma projekts “Par 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem” turpmāko virzību”.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šo lēmuma projektu skatām šajā sēdē? Deputātiem iebildumu nav.

Sākam skatīt lēmuma projektu.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Vitālijs Orlovs. Lūdzu!

V. Orlovs (SASKAŅA).

Labdien vēlreiz, cienījamie kolēģi deputāti! Saeima 2021. gada 14. aprīlī saņēma 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem”.

Šā gada 12. maijā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija uzklausīja iniciatīvas iesniedzēju pārstāvi, kura informēja, ka bērniem ar autiskā spektra traucējumiem pietrūkst finansējuma pamatterapijas nodrošināšanai. Bērnu slimnīcas fonds pagājušajā gadā ir finansējis ārstniecību bērniem vairāk nekā 270 000 eiro apmērā; tas nav bijis pietiekami, lai nodrošinātu palīdzību visiem bērniem, kuriem ārstniecība bija ārsta nozīmēta.

Pārstāves ieskatā, apdraudējumu rada tas, ka palīdzība bērniem ar autiskā spektra traucējumiem ir atkarīga no ziedotājiem, tāpēc būtu svarīgi, lai valsts atbalsts būtu sistemātisks visām bērnu grupām, vispirms jau - valsts apmaksāta diagnostika un agrīnā intervence bērniem līdz sešu gadu vecumam.

Veselības ministrijas pārstāve norādīja, ka, lai arī Bērnu slimnīcas fonds realizē projektu, kurā apzina bērnu ar autiskā spektra traucējumiem vajadzības, pārstāvji piekrita, ka šis jautājums nav atrisināts un lielākās problēmas ir starpdisciplīnu jomā.

Komisija vienbalsīgi nolēma nodot šo Latvijas pilsoņu iniciatīvu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai tālākai izvērtēšanai un sagatavoja Saeimas lēmuma projektu “Par 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem” turpmāko virzību”.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies par ziņojumu. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem” turpmāko virzību”! Lūdzu, balsosim! Par - 86, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - deputātu pieprasījuma izskatīšana.

Pieprasījumu komisijas atzinums par deputātu Armanda Krauzes, Ulda Auguļa, Jāņa Dūklava, Māra Kučinska, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa, Viktora Valaiņa, Gundara Daudzes, Jāņa Vucāna, Karinas Sprūdes pieprasījumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes un Veselības ministrijas darbībām un lēmumiem attiecībā uz to nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un attīstības politikas kontroli”.

Pieprasījumu komisijas vārdā - deputāts Ivars Puga. Lūdzu!

I. Puga (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labrīt, kolēģi! Labrīt, dāmas un kungi! Pieprasījumu komisija izskatīja deputātu Armanda Krauzes, Ulda Auguļa, Jāņa Dūklava, Māra Kučinska, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa, Viktora Valaiņa, Gundara Daudzes, Jāņa Vucāna, Karinas Sprūdes pieprasījumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes un Veselības ministrijas darbībām un lēmumiem attiecībā uz to nekustamā īpašuma pārvaldīšanu un attīstības politikas kontroli” (Nr. 58/P13) un, balsojot vienam deputātam “par”, deviņiem - “pret” un diviem deputātiem atturoties, atzinusi, ka deputātu pieprasījums ir noraidāms.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Krauzes, Auguļa, Dūklava, Kučinska, Tavara, Bergmaņa, Valaiņa, Daudzes, Vucāna un Sprūdes pieprasījumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes un Veselības ministrijas darbībām un lēmumiem attiecībā uz to nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un attīstības politikas kontroli”! Lūdzu, balsosim! Par - 27, pret - 53, atturas - nav. Pieprasījums noraidīts.

Darba kārtībā - sadaļa “Lēmumu projektu izskatīšana”.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Iveta Benhena-Bēkena. Lūdzu!

I. Benhena-Bēkena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija savā šā gada 17. maija sēdē izskatīja lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” un piedāvā šādu redakciju: “Piekrist likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei no Ārlietu ministrijas budžeta programmas 06.00.00 “Latvijas institūts” uz Ekonomikas ministrijas budžeta programmu 28.00.00 “Ārējās ekonomiskās politikas ieviešana” 120 800 euro apmērā, tai skaitā vispārējā kārtībā sadalāmajai dotācijai no vispārējiem ieņēmumiem 101 591 euro apmērā, ieņēmumiem no maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem 1209 euro apmērā, valsts pamatbudžeta iestāžu saņemtiem transfertiem no valsts pamatbudžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem 18 000 euro apmērā, un attiecīgi izdevumiem 120 800 euro apmērā (tai skaitā četru amata vietu atlīdzībai 69 800 euro), lai nodrošinātu Latvijas institūta pievienošanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai.”

Līdz ar to aicinu jūs, kolēģi, atbalstīt.

Liels paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”! Lūdzu, balsosim! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - nākamā sadaļa “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols. Lūdzu!

R. Kols (NA).

Cienījamā sēdes vadītājas kundze! Cienījamie, godātie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē skatīja likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu”.

Uz otro lasījumu tika saņemts viens priekšlikums - satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Juridiski tehniski redakcionāls. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kols. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Somijas Republikas valdības vienošanos par Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību denonsēšanu”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Krista Baumane. Lūdzu!

K. Baumane (AP!).

Labdien, cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi un kolēģes! Strādājam ar dokumentu Nr. 977/Lp13. Likumprojekts izstrādāts, lai saskaņā ar likuma “Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem” 14. pantu apstiprinātu Latvijas Republikas valdības un Somijas Republikas valdības vienošanos par Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību denonsēšanu. Likumprojekta mērķis ir ratificēt vienošanos, kas tiek noslēgta diplomātisko notu apmaiņas ceļā.

Vienošanās paredz izbeigt Līgumu starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību un izbeigt turpināmības klauzulu, tā saukto sunset clause, tā ietverta Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību 11. panta trešajā daļā un pagarina pirms izbeigšanas veikto ieguldījumu aizsardzību vēl uz 10 gadiem.

Uz otro lasījumu priekšlikumi netika saņemti.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Somijas Republikas valdības vienošanos par Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību denonsēšanu” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes “Latvijas Starptautiskā skola” darbības nodrošināšanu””, trešais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols. Lūdzu!

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Ārlietu komisija trešajā lasījumā skatīja likumprojektu “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes “Latvijas Starptautiskā skola” darbības nodrošināšanu””.

Uz trešo lasījumu priekšlikumi netika saņemti.

Līdz ar to Ārlietu komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes “Latvijas Starptautiskā skola” darbības nodrošināšanu”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ralfs Nemiro. Lūdzu!

R. Nemiro (KPV LV).

Labrīt, cienījamā Saeimas sēdes vadītāja! Cienījamie kolēģi! Šobrīd strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”.

Likumprojekts pēc būtības paredzēja kolektīvo interešu aizsardzību.

Pirms trešā lasījuma komisijā mēs saņēmām deviņus priekšlikumus. Iziesim secīgi tiem cauri.

1. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Nosaka to informācijas apmēru gadījumā, ja tiek pieprasīta informācija - šajā gadījumā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras - gan par pensiju, gan par pabalstu, gan par citu atlīdzību. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. Paldies. 2. - arī Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Saistīts ar 1. priekšlikumu, kas bija atbalstīts tajā ziņā, ka noteica informācijas apjomu. Komisijā līdz ar to atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. Paldies. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiski precizējošs, redakcionāls priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. Tad nākamais, 4. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Saistīts ar kolektīvo interešu izskatīšanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. 5. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Tas ir saistīts ar iepriekšējo priekšlikumu kontekstā ar kolektīvo interešu aizsardzību, ir juridiski precizējošs, redakcionāls priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiski precizējošs, redakcionāls priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti arī atbalsta.

R. Nemiro. Paldies. 7. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Arī ir juridiski precizējošs. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. 8. - arī Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Arī juridiski precizējošs, redakcionāls priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. Un, kolēģi, pēdējais priekšlikums - 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nosaka termiņus, kā likums stājas spēkā. Arī komisijā atbalstīts.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Nemiro. Paldies, kolēģi! Līdz ar to esam izskatījuši visus deviņus priekšlikumus.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 79, pret - 1, atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli””, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Ļoti cienījamā Saeimas sēdes vadītāja! Kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 11. maija sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” (Nr. 690/Lp13) trešajā lasījumā.

Tika saņemts viens priekšlikums, un to ir izveidojusi pati Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

1. un vienīgais - atbildīgās komisijas priekšlikums. Tapis pēc Juridiskā biroja norādes attiecībā uz nepieciešamību izņēmuma stāvokļa laikā noteikt arī īpašu regulējumu speciālo valsts pensiju izmaksai. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt, jo komisijā šis tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Mobilizācijas likumā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 11. maija sēdē ir apspriedusi arī likumprojektu “Grozījumi Mobilizācijas likumā” (Nr. 691/Lp13) trešajam lasījumam.

Arī šajā likumprojektā tika saņemts viens priekšlikums, un tas arī ir Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums.

1. un vienīgais - atbildīgās komisijas priekšlikums. Paredz mobilizācijas izņēmumu attiecināt uz Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāru un Saeimas Prezidija noteiktām amatpersonām. Citos punktos šie izņēmumi noteikti attiecībā uz Valsts prezidenta kancelejas amatpersonām, Valsts kancelejas direktoru, kā arī citām valsts amatpersonām, kam ir svarīgāk veikt tiešos darba pienākumus un nodrošināt iestāžu darba nepārtrauktību. Attiecībā uz citu papildu amatpersonu loku paredzēts pieņemt Ministru kabineta lēmumu, izmantojot šī panta otrajā daļā noteiktās tiesības.

Tomēr Saeima neietilpst valsts pārvaldes sistēmā, līdz ar to tiek paredzētas tiesības Saeimas Prezidijam noteikt to amatpersonu loku, kuras būtu iesaistāmas Saeimas darbības nodrošināšanā ārkārtējās situācijās, izņēmuma stāvokļa vai kara laikā, kad Ministru kabinets izsludinājis mobilizāciju. Ja amatpersonas nebūs nepieciešamas, Saeimas Prezidijs varēs tādas nenoteikt. Runa, protams, ir par pašu minimumu Saeimas sēdes organizēšanai. Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Mobilizācijas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Mobilizācijas likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija tieši tajā pašā - 11. maija - sēdē ir apspriedusi arī likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (Nr. 692/Lp13, iekļauts likumprojekts Nr. 972/Lp13) trešajā lasījumā.

Tika saņemti 10 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Saistīts ar 37. panta precizējumu, kas bija likumprojekta sākotnējā tekstā, un paredz par nacionālajai drošībai nozīmīgu komercsabiedrību atzīt arī tādu komercsabiedrību, kura ir saņēmusi Aizsardzības ministrijas izsniegtu licenci komercdarbībai ar stratēģiskās nozīmes precēm vai militārā ražotāja sertifikātu un kurai ir spēkā esošs stratēģiskās partnerības līgums ar Aizsardzības ministriju. Attiecīgi priekšlikums paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā Aizsardzības ministrija slēdz šādus līgumus. Līdz šim deleģējums jau bija paredzēts likumprojekta 4. pantā, līdz ar to būtībā šis ir labas juridiskās tehnikas jautājums. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. 2. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Atsaukts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Bergmanis. Arī 3. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Arī ir atsaukts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Bergmanis. 4. - aizsardzības ministra Arta Pabrika priekšlikums. Paredz izveidot jaunu kritiskās infrastruktūras klasifikācijas klasi tiem pakalpojumu sniedzējiem, kuru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšana būtiski apdraud sabiedrības un valsts drošību izsludinātā izņēmuma stāvokļa laikā vai kara laikā. Šī klasifikācijas klase būs ar viszemāko pienākumu apjomu, tomēr paredzēs šādus pakalpojumu sniedzējus apzināt un paredzēt, ka pakalpojumi tiek sniegti vismaz minimālajā apmērā. Pie pārejas noteikumiem un panta sestajā daļā paredzēta arī Ministru kabineta noteikumu izdošana līdz šā gada 1. septembrim ar detalizētajiem nosacījumiem. Komisijā priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. 5. - Nacionālās drošības komisijas priekšlikums. Nacionālās drošības komisija... Un tas paredzēts tādas ģeotelpiskās informācijas aizsardzībai, kas ir svarīga nacionālajai drošībai un valsts aizsardzībai. Tiek dots deleģējums Ministru kabinetam izdot noteikumus ar šādas informācijas aizsardzības nosacījumiem, paredzot kritiskās infrastruktūras, kā arī Iekšlietu, Tieslietu un Aizsardzības ministrijas un to padotības institūciju objektu datu aizsardzību.

Komisijā šis priekšlikums tika konceptuāli atbalstīts un, iesaistot Aizsardzības ministriju, Juridisko biroju, Tieslietu ministriju, Valsts zemes dienestu, Ekonomikas ministriju un Būvniecības valsts kontroles biroju, tika izveidots precizēts 6. priekšlikums.

Lūdzu neprasīt balsojumu par 5. priekšlikumu, bet piekrist komisijas viedoklim un izskatīt 6. priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Bergmanis. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Kā jau minēju, redakcionāli precizēts, iesaistot atbildīgās institūcijas, kā arī komisija atsakās no piedāvātā 3. punkta par publiskas nozīmes un masu pulcēšanās objektiem, tomēr saglabājas informācijas aizsardzības noteikums un deleģējums Ministru kabinetam noteikt četras lietas: kārtību par telpisko datu kopām; kas no šīs informācijas tiek ierobežots; kam ir piekļuves tiesības šai informācijai; šīs informācijas aprites kārtību.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskais birojs, kas atbilstoši iepriekš atbalstītajam 1. priekšlikumam izslēdz no šī panta deleģējumu Ministru kabinetam, paredzot to likuma 10. pantā... Bez tam piedāvāts redakcionāls priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. 8. priekšlikums ir cits likumprojekts ar grozījumiem šajā pašā likumā. Tika atbalstīts. Norma paredz pašam Uzņēmumu reģistram iesniegt informāciju par nacionālajai drošībai nozīmīgu komercsabiedrību, ja pati komercsabiedrība šo pienākumu nav izpildījusi. Likumprojekts Saeimā bija atbalstīts pirmajā lasījumā, un tam netika iesniegti priekšlikumi uz otro lasījumu, tādēļ komisija izmantoja savas Saeimas kārtības rullī paredzētās tiesības apvienot likumprojektus, tādējādi ātrāk atrisinot praksē identificēto problēmu.

Lūdzu atbalstīt komisijas lēmumu - 8. priekšlikumu, kas komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. Ar 9. priekšlikumu ir tāda pati situācija. Saeimā atbalstītais likumprojekts ir iekļauts šajā - komisijas lietvedībā jau esošajā - likumprojektā. Tiek paredzētas tiesības izdot administratīvo aktu un uzlikt par pienākumu iesniegt informāciju. Komisijā 9. priekšlikums arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. 10. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Pārkārto Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Ministru kabineta noteikumu pieņemšanas datumus atbilstoši reālajai situācijai, kā arī piedāvā jaunu pārejas noteikumu punktu Ministru kabineta noteikumu izdošanai attiecībā uz ģeotelpiskās informācijas aizsardzību. Pārejas noteikumi paredz, ka noteikumi par kritiskajām... finanšu pakalpojumiem izdodami līdz 1. septembrim. Ministru kabineta noteikumi par jauno kritiskās infrastruktūras klasifikācijas D klasi izdodami līdz šā gada 1. septembrim. Ministru kabineta noteikumi par ģeotelpiskās informācijas aizsardzību izdodami sešu mēnešu laikā no panta spēkā stāšanās, kas noteikta 2022. gada 1. janvārī. Komisijā šis priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Bergmanis. Līdz ar to visi 10 priekšlikumi ir izskatīti.

Aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies par ziņojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Kronbergs. Lūdzu!

E. Kronbergs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labdien, priekšsēdētājas... kundze! Dārgie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” (Nr. 1057/Lp13). Juridiskā komisija 11. maija sēdē ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” un atbalstījusi to izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Ar likumprojektu “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” tiek pilnveidots vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas process, paplašinot vārda vai uzvārda un tautības ieraksta maiņas iesnieguma iesniegšanas iespējas un precizējot uzvārda maiņas iemeslus. Svītrota prasība iesniegumam par vārda vai uzvārda maiņu pievienot fotogrāfiju. Precizēts valsts nodevas apmērs. Novērstas konstatētās neatbilstības faktiskajai situācijai, kura citstarp koriģējusies arī kovida pandēmijas apstākļos.

Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

E. Kronbergs. Juridiskā komisija ierosina priekšlikumu iesniegšanas termiņu - septiņas dienas jeb līdz 27. maijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 27. maijs.

Skatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Cielēns. Lūdzu!

J. Cielēns (JK).

Labdien, cienījamā Saeimas sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 12. maija sēdē izskatījām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””.

Grozījumu mērķi pēc būtības ir sadalīti četrās grupās.

Pirmā grupa. Lai mazinātu finansiālo un administratīvo slogu uzņēmumiem darbībām ar akcīzes nodokļu markām marķējamām akcīzes precēm, paredzēts atcelt akcīzes nodokļa samaksas termiņu (180 dienas) par saņemtajām akcīzes nodokļa markām, tādējādi maksājot akcīzes nodokli pēc faktiski marķēto preču vienību skaita, kas nodotas patēriņā vai laistas brīvā apgrozībā.

Otrā grupa ietver grozījumus ar mērķi pārskatīt un pilnveidot atsevišķu akcīzes preču... nosacījumus... tajā skaitā arī terminoloģiju.

Trešā grupa ietver grozījumus, ar kuriem ir paredzēts nodrošināt akcīzes nodokļa atbrīvojuma piemērošanā vienādu pieeju neharmonizētajām akcīzes precēm un no konkurences aspekta aizstājējproduktiem. Paredzēts piemērot akcīzes nodokļa atbrīvojumu elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm izmantojamam šķidrumam, tā sagatavošanas sastāvdaļām un tabakas aizstājējproduktiem.

Ceturtajā grupā tiek precizētas normas, kas saistītas ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un Eiropas Savienības direktīvas pārņemšanu par akcīzes nodokļa atbrīvojuma piemērošanu Eiropas Savienības dalībvalstu bruņotajiem spēkiem, kā arī saistībā ar grozījumu direktīvā par akcīzes nodokļa piemērošanu alkoholiskajiem dzērieniem. Direktīva paredz to, ka attiecībā uz mazajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem Eiropas Savienības dalībvalsts izsniedz sertifikātu, kas apstiprina to atbilstību noteiktiem nosacījumiem un ir pamats samazinātās akcīzes nodokļa likmes piemērošanai.

Komisija vienbalsīgi atbalstīja likumprojektu.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Cielēns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - divas nedēļas, līdz šā gada 3. jūnijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 3. jūnijs.

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Pasta likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Gatis Zamurs. Lūdzu!

G. Zamurs (AP!).

Labdien, Saeimas sēdes vadītāja! Kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā esam izskatījuši likumprojektu “Grozījumi Pasta likumā” (Nr. 1054/Lp13).

Likumprojekta mērķis ir nodrošināt Ministru kabineta 2019. gada 17. decembra sēdē dotā uzdevuma izpildi par Valsts ieņēmumu dienesta kompetences paplašināšanu, veicot pārrobežu sūtījumu kontroli, lai atklātu Pasta likumā noteiktos aizdomīgos pasta sūtījumus.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pasta likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

G. Zamurs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 3. jūnijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 3. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Iveta Benhena-Bēkena.

I. Benhena-Bēkena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien vēlreiz! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija skatīja saistītos likumprojektus pirms pirmā lasījuma. Pirmais no tiem ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” (Nr. 1056/Lp13). Likumprojekta mērķis ir paplašināt Valsts ieņēmumu dienesta kompetenci, veicot pārrobežu pasta sūtījumu kontroli, lai atklātu Pasta likumā noteiktos aizdomīgos pasta sūtījumus.

Komisijā tika izskatīts un atbalstīts virzībai uz pirmo lasījumu Saeimas sēdē.

Aicinu arī jūs atbalstīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

I. Benhena-Bēkena. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir divas nedēļas jeb līdz šā gada 3. jūnijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 3. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījums Muitas likumā” (Nr. 1055/Lp13), pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Iveta Benhena-Bēkena. Lūdzu!

I. Benhena-Bēkena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Turpinām skatīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izskatītos likumprojektus. Nākošais ir likumprojekts “Grozījums Muitas likumā” (Nr. 1055/Lp13). Tā mērķis ir noteikt muitas iestāžu veicamās darbības, konstatējot aizdomīgos pasta sūtījumus, to izņemšanu, glabāšanu un iznīcināšanu.

Komisijā tika izskatīts un tika atbalstīta virzība uz pirmo lasījumu Saeimas sēdē.

Līdz ar to aicinu arī jūs...

Liels paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Muitas likumā” (Nr. 1055/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

I. Benhena-Bēkena. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir divas nedēļas jeb līdz šā gada 3. jūnijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 3. jūnijs.

Likumprojekts “Grozījums Apsardzes darbības likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

Mēs jūs nedzirdam, Bergmaņa kungs! Bergmaņa kungs, lūdzu, ieslēdziet mikrofonu! Mēs jūs nedzirdam. Bergmaņa kungs... Tātad sākam vēlreiz.

Skatām likumprojektu “Grozījums Apsardzes darbības likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Kolēģi! Nākamie četri likumprojekti ir savstarpēji saistīti.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 11. maija sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījums Apsardzes darbības likumā” (Nr. 985/Lp13) pirmajā lasījumā.

Grozījums Apsardzes darbības likumā paredz izslēgt 2. panta trešās daļas 1. punktā vārdus “Aizsardzības pārvaldes”, turpmāk... izņēmumā... attiecinot uz visu Latvijas Bankas darbību. Tas vērtējams kā tehnisks grozījums atbilstoši likumprojekta “Latvijas Bankas likums” plānotajām normām. Turpmāk likumprojektā “Latvijas Bankas likums” nav paredzēts noteikt Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldi kā atsevišķu struktūrvienību un regulēt tās darbību. Turpmāk paredzēts lietot jēdzienu “Latvijas Bankas darbinieki, kas nodrošina fizisko drošību” un regulējumam veltīt likumprojekta XIV nodaļu “Latvijas Bankas fiziskā drošība”.

Komisijas vārdā (Skaņas pārrāvums.)... šis likumprojekts tika konceptuāli atbalstīts pirmajā lasījumā.

Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Apsardzes darbības likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Bergmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

Likumprojekts “Grozījums Ieroču aprites likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 11. maija sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījums Ieroču aprites likumā” (Nr. 989/Lp13) pirmajam lasījumam.

Grozījums Ieroču aprites likumā paredz izslēgt 94. panta pirmajā daļā vārdus “Aizsardzības pārvaldes”, tādējādi nosakot, ka Latvijas Bankas valdījumā esošo ieroču aprites nosacījumus nosaka Latvijas Bankas darbību reglamentējošie akti. Šī norma paredzēta likumprojekta “Latvijas Bankas likums” 79. panta trešajā daļā, nosakot: “Lai nodrošinātu Latvijas Bankas objektu fizisko drošību, Latvijas Banka ir tiesīga iegādāties, glabāt, atsavināt un savā darbībā izmantot un pielietot ieročus, tai skaitā visu kategoriju šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, to munīciju, kā arī speciālos līdzekļus.” Piedāvātais ir tehnisks grozījums. Līdz šim šī norma darbojās, paredzot izņēmumu attiecībā uz Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldi.

Komisija nolēma atbalstīt minēto likumprojektu konceptuāli... pirmajā lasījumā.

Tāpēc arī komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Ieroču aprites likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Bergmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

“Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā šā gada 11. maija sēdē ir apspriedusi likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (Nr. 991/Lp13) pirmajam lasījumam.

Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā paredz noteikt, ka Zemessardzē nevar tikt uzņemtas personas, kuras nodrošina Latvijas Bankā tās objektu fizisku drošību. Līdz šim izņēmums jau bija spēkā attiecībā uz dienestu Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldē. Tādēļ grozījums arīdzan uzskatāms par tehnisku, jo personu loks paliek nemainīgs.

Komisija nolēma konceptuāli atbalstīt minēto likumprojektu.

Komisijas vārdā lūdzu arī Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Bergmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

Likumprojekts “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā”, pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā -deputāts Raimonds Bergmanis. Lūdzu!

R. Bergmanis (ZZS).

Arī šo likumprojektu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskatīja šā gada 11. maija sēdē. Tika apspriests likumprojekts “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (Nr. 996/Lp13) pirmajā lasījumā.

Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā tāpat vērtējami kā tehniski grozījumi, jo arī likumprojektā “Latvijas Bankas likums” paredzēts Finanšu un kapitāla tirgus komisiju pievienot Latvijas Bankai. Līdz ar to šajā likumprojektā tiek paredzēts aizstāt vārdus “Finanšu un kapitāla tirgus komisija” ar vārdiem “Latvijas Banka”, kā arī ir izslēgti vārdi “normatīvie” attiecīgajos pantos par normatīvajiem noteikumiem, jo Latvijas Banka par normatīvo noteikumu ir... Latvijas Bankas noteikumi kā ārējs normatīvs akts. Finanšu un kapitāla tirgus komisija tiek izslēgta arī no Finanšu izlūkošanas dienesta konsultatīvās padomes sastāva, tajā turpinās darboties Latvijas Banka. Tāpat kā visiem saistītajiem likumprojektiem arī šim paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā vienlaicīgi ar Latvijas Bankas likumu.

Komisija nolēma konceptuāli atbalstīt minēto likumprojektu.

Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Bergmanis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - šā gada 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 25. maijs.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu””, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols. Lūdzu!

R. Kols (NA).

Cienījamā sēdes vadītājas kundze! Cienījamie, godātie kolēģi! Ārlietu komisija pirmajā lasījumā skatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu””.

Par pašu likumprojektu. 2017. gadā ar Eiropas Savienības Padomes lēmumu tika uzsākta jaunas institūcijas - Eiropas Prokuratūras - izveide, kuras uzdevums būs koordinēt pret Eiropas Savienības budžetu vērstu pārrobežu noziegumu izmeklēšanu. Pie šādiem noziegumiem, kuru izmeklēšana šobrīd ir dalībvalstu tiesībsargājošo iestāžu kompetencē, pieder, piemēram, Eiropas fondu naudas izkrāpšana. Ik gadu no Eiropas Savienības tiek izkrāpti milzīgi līdzekļu apjomi, un Eiropas Savienības tiesībsargājošo iestāžu tīklam nav iespēju apkarot noziedzīgos nodarījumus, kas apdraud Eiropas finanšu intereses. Tāpēc 22 Eiropas Savienības dalībvalstis kopīgi veidos Eiropas Prokuratūru.

Eiropas Prokuratūra veidota kā decentralizēta Eiropas Savienības prokuratūra. Centrālais līmenis un galvenā Eiropas Prokuratūras mītne atradīsies Luksemburgā. Eiropas Prokuratūras centrālais līmenis aptver Eiropas galveno prokuroru, kas būs Eiropas Prokuratūras vadītājs un organizēs Eiropas Prokuratūras darbu un Eiropas prokurorus, kas uzraudzīs izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības uzturēšanu tiesā, kā arī piedalīsies Eiropas Prokuratūras Kolēģijas un Pastāvīgo palātu darbā.

Līdz ar Eiropas Prokuratūras izveidi tiks radīts izmeklēšanas koordinēšanas mehānisms, kas ļaus izmeklētājiem daudz operatīvāk apmainīties ar izmeklēšanai būtisku informāciju un savstarpēji saskaņot darāmo. Tāpēc likumprojekts paredz grozīt likumu “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu”.

Likumprojekts paredz noteikt Eiropas Prokuratūru kā vienu no kompetentajām iestādēm pirmstiesas kriminālprocesā līdz lietas nosūtīšanai uz tiesu. Likumprojekts arī paredz Iekšlietu ministrijas vietā noteikt Valsts policiju par iestādi, kas pirmstiesas kriminālprocesā līdz kriminālvajāšanas uzsākšanai saņem un nosūta lūgumus par savstarpējo palīdzību krimināllietās, ņemot vērā, ka šāda tiesiskā sadarbība jau šobrīd ir Valsts policijas kompetencē.

Tāpat likumprojekts nosaka, ka Latvijā Eiropas Prokuratūra uzskatāma par tiesu varas iestādi, ņemot vērā, ka Eiropas prokurora un Eiropas deleģētā prokurora amats Kriminālprocesa likumā būs pielīdzināms prokurora amatam.

Ārlietu komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies par ziņojumu. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

R. Kols. Priekšlikumi otrajam lasījumam iesniedzami līdz šā gada 30. maijam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Termiņš priekšlikumiem - šā gada 30. maijs.

Godātie kolēģi, ir pienācis laiks pārtraukumam.

Dalībnieku reģistrācija. Reģistrācija ir noslēgusies.

Pārtraukums līdz pulksten 11.00.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes vadītāja. Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Turpinām Saeimas 2021. gada 20. maija otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtības izskatīšanu pēc pārtraukuma.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ivars Zariņš. Lūdzu!

I. Zariņš (SASKAŅA).

Kolēģi! Esam saņēmuši... strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”.

Sēdes vadītāja. Zariņa kungs! Zariņa kungs, mēs jūs neredzam.

I. Zariņš. Un kā tagad?

Sēdes vadītāja. Tagad mēs jūs redzam. Paldies.

I. Zariņš. Jā, strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”.

Uz otro lasījumu esam saņēmuši sešus priekšlikumus.

1. - aizsardzības ministra Arta Pabrika priekšlikums. Runā par to, ka gadījumā, kad militārā tehnika ir iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā, tiek veidota īpašnieka civiltiesiskā atbildība trešajai personai nodarīto zaudējumu atlīdzināšanā. Daļēji atbalstīts, iekļauts 2. - Juridiskā biroja priekšlikumā, kurš komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Tātad deputāti piekrīt komisijas lēmumam par 1. priekšlikumu.

I. Zariņš. Jā, kā es minēju, 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. Tālāk, 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Par to, ka tiek piemērota atbildība par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Komisijā tātad... pašas atbildīgās komisijas... protams, komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 4. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Par sodiem saistībā ar stāvēšanu. Kolēģi, un šeit vēršu visu uzmanību - mainās nosacījumi! Tagad būs... šis attālums tiks noteikts nevis no brauktuvju krustošanās, bet no visa krustojuma, un tuvāk par pieciem metriem no tā nedrīkstēs stāvēt. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 5. - aizsardzības ministra priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 6. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

I. Zariņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. Kolēģi, tie ir visi priekšlikumi.

Komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I. Zariņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - piecas dienas, tas ir, līdz 25. maijam.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu nav, likumprojekta priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Paldies.

Nākamais likumprojekts darba kārtībā - “Grozījumi Dzelzceļa likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Gatis Zamurs.

G. Zamurs (AP!).

Labdien, Saeimas sēdes vadītāja! Kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (Nr. 1032/Lp13).

Uz otro lasījumu esam saņēmuši četrus priekšlikumus.

1. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Saistīts ar Rail Baltica projekta īstenošanu. Priekšlikums nosaka, ka visai dzelzceļa nodalījuma joslas zemei nav jābūt valsts īpašumā. Paredzētās dzelzceļa būves, uz ko šīs izmaiņas attieksies, iespējamie zemes īpašnieki, sadarbības modelis un strīdu risināšanas kārtība - tas viss ir paskaidrots. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti pieprasa balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 57, pret - 1, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

G. Zamurs. Paldies.

2. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Priekšlikums nosaka, ka dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs visas darbības, kas nav saistītas ar publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja funkciju veikšanu, saskaņo ar zemes īpašnieku. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Zamurs. 3. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita redakcionāls priekšlikums, kas paredz izslēgt 22. pantā vārdus “atbilstoši Būvniecības likumam”. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Zamurs. 4. - satiksmes ministra Tāļa Linkaita priekšlikums. Priekšlikums paredz, ka līdz Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja noteikšanai publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja kompetencē esošās darbības Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras būvniecībai un ekspluatācijai veiks sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Eiropas dzelzceļa līnijas”. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

G. Zamurs. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus, kas iesniegti uz otro lasījumu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā es lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Dzelzceļa likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

G. Zamurs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 27. maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu par termiņu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 27. maijs.

Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””, otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Karina Sprūde. Lūdzu!

K. Sprūde (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šodien tiek skatīts likumprojekts “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (Nr. 918/Lp13).

Komisijā tika sagatavoti un izskatīti četri priekšlikumi.

1.  - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums, kas nosaka aizstāt 7. panta ceturtajā daļā vārdus “Pašvaldības domes priekšsēdētājs, republikas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks” ar vārdiem “Pašvaldības domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks, kurš ieņem algotu amatu pašvaldības domē”. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K. Sprūde. 2. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums, kas nosaka aizstāt 10. panta piektajā daļā vārdus “Republikas pilsētu domju un novadu domju” ar vārdu “Pašvaldību”. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K. Sprūde. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Tas nosaka aizstāt 26. panta sestajā daļā vārdus “republikas pilsētu” ar vārdu “valstspilsētu”. Komisijā šis priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K. Sprūde. Un pēdējais - 4. - komisijas priekšlikums. Tas nosaka papildināt likumprojektu ar norādi par likuma spēkā stāšanos šādā redakcijā: “Likums stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā.” Šis priekšlikums komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

K. Sprūde. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

K. Sprūde. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Paldies.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 1016/Lp13), otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Aleksandrs Kiršteins. Lūdzu!

A. Kiršteins (NA).

Cienījamā sēdes vadītāja! Godājamie deputāti! Skatām otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Muitas likumā”, kas ir saistībā ar intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem. Tas ir atbilstoši Eiropas Savienības regulai.

Ir iesniegti seši priekšlikumi. Visus tos ir iesniedzis Juridiskais birojs, un tie visi ir tehniski.

1. priekšlikums ir par pasta... saīsinājums... Tātad - nevis “pasta sūtījuma operatoram”, bet vienkārši “ pasta operatoram”.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas regulē dokumentu iesniegšanas kārtību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lēmumi, kas pieņemti atbilstoši regulai, tiek paziņoti Muitas lēmumu sistēmā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas precizē pantu numerāciju. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskais birojs ir izsvītrojis dažus liekos vārdus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Juridiskais birojs iesaka nomainīt 14. panta nosaukumu “Preču paraugi” uz nosaukumu “Rīcība ar preču paraugiem, ja tiek pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības”. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Kiršteins. Aicinu atbalstīt likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 1016/Lp13) atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A. Kiršteins. Priekšlikumu sagatavošanas laiks - piecas dienas. Iesniegšanas termiņš - 25. maijs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu par termiņu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Paldies.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Iveta Benhena-Bēkena. Lūdzu!

I. Benhena-Bēkena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, cienījamā priekšsēdētāja un dārgie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja un otrajam lasījumam sagatavoja likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 1049/Lp13).

Ir saņemti četri priekšlikumi.

1. - ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga priekšlikums. Ierosina izteikt jaunā redakcijā 63. panta pirmās daļas 24. punktu, precizēt redakciju, norādot minimālās prasības konta izraksta saturam. Komisijā daļēji atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Benhena‑Bēkena. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Paredz aizstāt 63. panta pirmajā daļā skaitli “24” ar skaitli “26”. Pēc būtības - tehnisks. Atbalstīts un iekļauts 3. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

I. Benhena‑Bēkena. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas ietver iepriekš minētos divus priekšlikumus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Benhena‑Bēkena. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Paredz izslēgt likumprojekta 2. pantu (par pārejas noteikumu papildināšanu ar 98. punktu). Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Benhena‑Bēkena. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā šo likumprojektu. Lūdzu balsojumu!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I. Benhena‑Bēkena. Piecas dienas jeb šā gada 5. maijs.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu par termiņu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Nākamais darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Kontu reģistra likumā”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Iveta Benhena‑Bēkena. Lūdzu!

I. Benhena‑Bēkena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Turpinām darbu ar likumprojektu “Grozījumi Kontu reģistra likumā”. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija likumprojektu ir sagatavojusi otrajam lasījumam.

Uz otro lasījumu tika saņemts un izskatīts tikai viens priekšlikums. Tas ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas paredz: “Izslēgt likumprojekta 2. pantu (par pārejas noteikumu papildināšanu ar 9. punktu).” Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Benhena‑Bēkena. Līdz ar to aicinu kolēģus atbalstīt otrajā lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Kontu reģistra likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I. Benhena‑Bēkena. Piecas dienas jeb 25. maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu par termiņu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 25. maijs.

Paldies.

Nākamais - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā - deputāte Vita Anda Tērauda. Lūdzu!

V. A. Tērauda (AP!).

Cienījamā sēdes vadītāja! Kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” un to skatām otrajā lasījumā.

Likumprojekts paredz pilnveidot nosacīti pirms termiņa atbrīvoto, ar probācijas uzraudzību notiesāto un nosacīti notiesāto uzraudzību un piespiedu darba izpildes kārtību. Tas precizē pienākumus, kuri minētajām personām ir jāievēro uzraudzības laikā, un paredz kārtību, kādā var tikt pastiprināta elektroniskā uzraudzība.

Likumprojekts paplašina vājdzirdīgo un nedzirdīgo ar brīvības atņemšanu notiesāto personu tiesības uz saziņu, paredzot tiesības uz videosaziņu. Tas precizē normas, kuras noteic notiesāto naudas apriti, un citus jautājumus.

Skatāmie priekšlikumi iedalāmi dažādās grupās. Pirmā grupa - lai ieviestu grozījumus saskaņā ar nepilngadīgo kriminālatbildības reformu.

Otra daļa ir redakcionāla rakstura - par apreibinošo vielu lietojumu un kontroli un citiem jautājumiem.

Un daļa priekšlikumu ir tādi, kas ir saistīti ar Satversmes tiesas spriedumu ieviešanu.

Sākam ar 1. priekšlikumu.

1. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Tas ir redakcionāla rakstura, likumprojektā nodrošinot termina “sabiedriskais darbs” izmantošanu termina “piespiedu darbs” vietā. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 2. - tieslietu ministra priekšlikums, kas paredz precizēt atsauci uz sodiem, ar kuriem var aizstāt piespiedu darbu vai naudas sodu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 3. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas paredz redakcionālus precizējumus. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 4. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Arī tas ir redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 5. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir saistīts ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi. Tas izslēdz normu, kas aizliedz notiesātajiem tikties ar citām personām, kuras atrodas brīvības atņemšanas iestādē. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 6. - tieslietu ministra priekšlikums. Arī tas saistīts ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi. Tas nosaka kārtību, kādā notiesātais var tikties ar citu personu, kura atrodas brīvības atņemšanas iestādē. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 8. - tieslietu ministra priekšlikums. Arī tas ir redakcionāls precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 9. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 10. - tieslietu ministra priekšlikums. Arī tas ir redakcionāla rakstura. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 11. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas atļauj plašāku notiesāto loku iesaistīt atkarību mazināšanas programmās un maina šo programmu maksimālo ilgumu no 12 uz 24 mēnešiem. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 12. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir saistīts ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi. Tas precizē nosacījumus notiesātā iespējai tikties ar citu notiesāto. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 13. - tieslietu ministra priekšlikums, kas redakcionāli precizē nosacījumus par cietuma veikalu, par videozvanu lietošanu un apreibinošo vielu lietošanu. Priekšlikums arī nodrošina Eiropas Padomes rekomendāciju izpildi par maksimālo termiņu izolatorā, mainot šo termiņu no 15 uz 14 dienām. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 14. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas nodrošina vienveidīgu interpretāciju attiecībā uz veselības aprūpi bērniem, kuri atrodas kopā ar notiesātajām mātēm cietumā, kā arī redakcionāli precizē panta daļu par ieslodzīto apģērbu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 15. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls, saistīts ar administratīvi teritoriālo reformu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 16. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls precizējums saistībā ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 17. - ministra Bordāna priekšlikums. Arī tas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 18. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Arī tas ir redakcionālas dabas, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 20. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 22. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir saistīts ar Krimināllikuma reformu... par nepilngadīgo kriminālatbildību. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 23. - ministra Bordāna priekšlikums, kas ir līdzīga rakstura, līdzīgs 22. priekšlikumam. Saistīts ar nepilngadīgo kriminālatbildību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 24. - ministra Bordāna priekšlikums. Redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 25. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas paredz īpašus nosacījumus nepilngadīgajiem. Probācijas dienestam tiek dotas plašākas rīcības iespējas darbā ar bērniem un jauniešiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 26. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls precizējums par faktisko dzīvesvietu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 28. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 29. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Arī tas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 30. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums, kas ir redakcionāls. Saistīts ar nepilngadīgo kriminālatbildību. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 31. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir redakcionāls. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 33. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Precizē nosacījumus par probācijas uzraudzību nepilngadīgajiem. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 34. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 35. - tieslietu ministra Bordāna priekšlikums. Tas ievieš jaunu normu: ja nepilngadīgais ir probācijas uzraudzībā, taču probācijas uzraudzības izpildi kavē nelabvēlīga sociālā vide, kurā atrodas jaunietis, Valsts probācijas dienests var sasaukt starpinstitūciju sanāksmi, lai izvērtētu turpmāko rīcību; starpinstitūciju sanāksme var pieņemt lēmumu par jaunieša ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē, vēršoties tiesā ar šādu iesniegumu. Komisijā priekšlikums atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls precizējums par faktisko dzīvesvietu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 37. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 38. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums, kas ir redakcionāls precizējums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 40. - tieslietu ministra priekšlikums, kas ir redakcionāls, saistīts ar apreibinošo vielu lietošanu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 41. - tieslietu ministra priekšlikums. Tas paredz, ka tiem, kam piespriests piespiedu darbs ar izpildi pēc 2022. gada 1. janvāra, soda izpilde notiek atbilstoši šajā likumā noteiktā kriminālsoda - sabiedriskais darbs - izpildes kārtībai. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 42. - Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums, kas nosaka, ka šie likuma grozījumi, kas skar kriminālsoda - piespiedu darbs - nosaukuma maiņu un izpildes kārtību, stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

V. A. Tērauda. 43. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 42. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Un komisijā tātad daļēji atbalstīts.

V. A. Tērauda. Daļēji atbalstīts, iekļauts...

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V. A. Tērauda. Kolēģi, mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja likumprojektu otrajā lasījumā.

Aicinu deputātus atbalstīt likumprojekta tālāko virzīšanu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

V. A. Tērauda. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 27. maijs.

Sēdes vadītāja. Tātad, ja citu priekšlikumu par termiņu nav, priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam ir šā gada 27. maijs.

Paldies.

Godātie kolēģi! Mēs esam izskatījuši visu Saeimas 2021. gada 20. maija otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vēl tikai deputātu reģistrācija. Tā sekmīgi noritējusi.

Otro 20. maija attālināto ārkārtas sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas pavasara sesijas 22. (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 20. maijā

Par likumprojektu “Par Uzņemošās valsts līgumu starp Latvijas Republikas valdību un Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātu” (Nr. 1068/Lp13)
(Dok. Nr. 4103, 4103A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (Nr. 1070/Lp13)
(Dok. Nr. 4117, 4117A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (Nr. 1071/Lp13)
(Dok. Nr. 4118, 4118A)
   
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu” (Nr. 1072/Lp13)
(Dok. Nr. 4119, 4119A)
   
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas pievienošanos Protokolam par Eiropas Kodolpētījumu organizācijas privilēģijām un imunitāti” (Nr. 1073/Lp13)
(Dok. Nr. 4120, 4120A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”” (Nr. 1076/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 4142, 4142A)
   
- Priekšlikumi - dep. V. Valainis (par)
  - dep. G. Eglītis (pret)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 1074/Lp13)
(Dok. Nr. 4121, 4121A)
   
Likumprojekts “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” (Nr. 1074/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4121)
   
- Ziņo - dep. V. Valainis
   
Par likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” (Nr. 1075/Lp13)
(Dok. Nr. 4122, 4122A)
   
Likumprojekts “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” (Nr. 1075/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4122)
   
- Ziņo - dep. V. Valainis
   
Lēmuma projekts “Par 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem” turpmāko virzību” (Nr. 641/Lm13)
(Dok. Nr. 4133)
   
- Ziņo - dep. V. Orlovs
   
Deputātu Armanda Krauzes, Ulda Auguļa, Jāņa Dūklava, Māra Kučinska, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa, Viktora Valaiņa, Gundara Daudzes, Jāņa Vucāna, Karinas Sprūdes pieprasījums Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes un Veselības ministrijas darbībām un lēmumiem attiecībā uz to nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un attīstības politikas kontroli” (58/P13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 4027, 4027A, 4108)
   
- Ziņo - dep. I. Puga
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 642/Lm13)
(Dok. Nr. 4147)
   
- Ziņo - dep. I. Benhena-Bēkena
   
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu” (Nr. 915/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4127)
   
- Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Somijas Republikas valdības vienošanos par Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību denonsēšanu” (Nr. 977/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4128)
   
- Ziņo - dep. K. Baumane
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes 'Latvijas Starptautiskā skola' darbības nodrošināšanu”” (Nr. 332/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4129)
   
- Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (Nr. 744/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4141)
   
- Ziņo - dep. R. Nemiro
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” (Nr. 690/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4143)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi Mobilizācijas likumā” (Nr. 691/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4144)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (Nr. 692/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 4145, 4145A)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā” (Nr. 1057/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4039, 4105)
   
- Ziņo - dep. E. Kronbergs
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (Nr. 1058/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4040, 4109)
   
- Ziņo - dep. J. Cielēns
   
Likumprojekts “Grozījumi Pasta likumā” (Nr. 1054/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4036, 4125)
   
- Ziņo - dep. G. Zamurs
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”” (Nr. 1056/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4038, 4110)
   
- Ziņo - dep. I. Benhena-Bēkena
   
Likumprojekts “Grozījums Muitas likumā” (Nr. 1055/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 4037, 4111)
   
- Ziņo - dep. I. Benhena-Bēkena
   
Likumprojekts “Grozījums Apsardzes darbības likumā” (Nr. 985/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3833, 4112)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījums Ieroču aprites likumā” (Nr. 989/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3837, 4113)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (Nr. 991/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3839, 4114)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (Nr. 996/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3844, 4115)
   
- Ziņo - dep. R. Bergmanis
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu”” (Nr. 1039/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 3959, 4126)
   
- Ziņo - dep. R. Kols
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem
   
Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (Nr. 967/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4130)
   
- Ziņo - dep. I. Zariņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa likumā” (Nr. 1032/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4131)
   
- Ziņo - dep. G. Zamurs
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” (Nr. 918/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4135)
   
- Ziņo - dep. K. Sprūde
   
Likumprojekts “Grozījumi Muitas likumā” (Nr. 1016/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4136)
   
- Ziņo - dep. A. Kiršteins
   
Likumprojekts “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 1049/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4139)
   
- Ziņo - dep. I. Benhena-Bēkena
   
Likumprojekts “Grozījumi Kontu reģistra likumā” (Nr. 1050/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4140)
   
- Ziņo - dep. I. Benhena-Bēkena
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (Nr. 855/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 4146)
   
- Ziņo - dep. V. A. Tērauda
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 20.05.2021 09:27:10 bal001
Par - 34, pret - 45, atturas - 4.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (1076/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 20.05.2021 09:30:19 bal002
Par - 80, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā (1074/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:32:01 bal003
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā (1075/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:36:04 bal004
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem” turpmāko virzību (641/Lm13)

Datums: 20.05.2021 09:38:33 bal005
Par - 27, pret - 53, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Deputātu Armanda Krauzes, Ulda Auguļa, Jāņa Dūklava, Māra Kučinska, Edgara Tavara, Raimonda Bergmaņa, Viktora Valaiņa, Gundara Daudzes, Jāņa Vucāna, Karinas Sprūdes pieprasījums Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam "Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes un Veselības ministrijas darbībām un lēmumiem attiecībā uz to nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un attīstības politikas kontroli" (58/P13)

Datums: 20.05.2021 09:41:23 bal006
Par - 75, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2021. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (642/Lm13)

Datums: 20.05.2021 09:43:13 bal007
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes atbalsta aģentūras mītnes līgumu (915/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:45:46 bal008
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas valdības un Somijas Republikas valdības vienošanos par Līguma starp Latvijas Republikas valdību un Somijas Republikas valdību par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību denonsēšanu (977/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:47:17 bal009
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums likumā “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes "Latvijas Starptautiskā skola" darbības nodrošināšanu” (332/Lp13), 3.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:51:47 bal010
Par - 79, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (744/Lp13), 3.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:53:53 bal011
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” (690/Lp13), 3.lasījums

Datums: 20.05.2021 09:56:36 bal012
Par - 86, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Mobilizācijas likumā (691/Lp13), 3.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:04:28 bal013
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Nacionālās drošības likumā (692/Lp13), 3.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:06:37 bal014
Par - 82, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā (1057/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:10:04 bal015
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” (1058/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:11:56 bal016
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pasta likumā (1054/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:13:50 bal017
Par - 68, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” (1056/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:15:35 bal018
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Muitas likumā (1055/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:18:35 bal019
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Apsardzes darbības likumā (985/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:21:02 bal020
Par - 84, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Ieroču aprites likumā (989/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:23:02 bal021
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā (991/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:25:55 bal022
Par - 83, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (996/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:29:55 bal023
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Eiropas padomes konvenciju par savstarpējo palīdzību krimināllietās un tās papildu protokolu” (1039/Lp13), 1.lasījums

Datums: 20.05.2021 10:30:26 bal024
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Datums: 20.05.2021 11:04:48 bal025
Par - 67, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (967/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:06:49 bal026
Par - 57, pret - 1, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: 1. priekšlikums. Grozījumi Dzelzceļa likumā (1032/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:08:51 bal027
Par - 68, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Dzelzceļa likumā (1032/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:12:05 bal028
Par - 72, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (918/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:14:55 bal029
Par - 74, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Muitas likumā (1016/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:17:48 bal030
Par - 76, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kredītiestāžu likumā (1049/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:19:39 bal031
Par - 78, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kontu reģistra likumā (1050/Lp13), 2.lasījums

Datums: 20.05.2021 11:31:51 bal032
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (855/Lp13), 2.lasījums

Datums: #20.05.2021 1:.3:.4 bal033
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija
Sēdes videotranslācija

20.05.2021. 9.00
9.17
11.00
17.00
17.35
19.15Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde