Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
2014.gada 6.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētājas biedrs
Andrejs Klementjevs.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs

Sēdes vadītājs. Labdien! Sākam atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem. Šodien darba kārtībā ir viens jautājums – deputātu Elksniņa, Zariņa, Rubika, Tutina un Ribakova jautājums vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Eināram Cilinskim „Par kritērija „pašvaldībās deklarēts iedzīvotājs” izmantošanu saistošajos noteikumos”.

Cik es saprotu, uz jautājumu sniegtā rakstiskā atbilde nav pilnīga un deputāti lūdz sākt šo sēdi, lai uzdotu papildjautājumus. Ministra kungam ir tiesības pirms atbildes sniegšanas no tribīnes paziņot vēl arī kaut kādu jaunu informāciju divu minūšu ietvaros. Cik saprotu, ministrs izmantos šo iespēju.

Lūdzu, ministra kungs, uz tribīni! Jūs varat sākt savu ziņojumu.

E.Cilinskis (vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs).

Paldies.

Godātais sēdes vadītāj! Godātie deputāti! Tātad sniegšu informāciju papildus tai detalizētajai rakstiskajai informācijai, ko mēs esam snieguši atbildē uz jautājumu „Par kritērija „pašvaldībās deklarēts iedzīvotājs” izmantošanu saistošajos noteikumos”. Es saprotu šī jautājuma kontekstu. Proti, ir runa par to, kādā veidā pašvaldības izmanto šo... sniedz dažādus atvieglojumus pašvaldībā deklarētajiem iedzīvotājiem. Un šajā sakarā ir divas lietas, kas ir notikušas šīs nedēļas laikā.

Pirmkārt. Mēs vienojāmies ar Latvijas Pašvaldību savienību par darba grupas izveidošanu, lai kopīgi noteiktu, kādi ir tie atvieglojumi, kurus pašvaldībā deklarēts iedzīvotājs drīkst saņemt savā pašvaldībā, lai visām pašvaldībām būtu skaidri un vienoti spēles noteikumi, un tas ir saskaņots arī ar Latvijas Pašvaldību savienību.

Otrkārt. Šodien mēs panācām vienošanos ar Rīgas domes priekšsēdētāju Ušakova kungu par tālāko rīcību attiecībā uz problēmu, kas saistīta ar atlaidēm Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem. Proti, ir paredzēts, ka līdz gada beigām šīs atlaides ir visiem Latvijas iedzīvotājiem. Taču vienlaikus mēs strādāsim pie grozījumiem likumā „Par pašvaldībām”, kuri precizētu galvaspilsētas funkcijas, kā arī sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju strādāsim pie jauna pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma izstrādes, lai tas ietvertu arī tādu kritēriju – Rīgas kā galvaspilsētas funkcija.

Un mūsu mērķis ir šo dokumentu apstiprināt saistībā ar nākamā gada budžeta paketi.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītājs. Paldies par papildinformāciju.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli jautājuma iesniedzējam ir tiesības uzdot vēl divus papildjautājumus. Cik es saprotu, Andrejs Elksniņš izmantos šīs tiesības, un viņam ir viena minūte, lai uzdotu jautājumu, un ministra kungam – divas minūtes, lai atbildētu.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu! Sākam jautājumu.

A.Elksniņš (SC).

Jā. Paldies, ministra kungs, par jūsu apsvērumiem, ko izteicāt papildus rakstveida atbildei, kuru esat sniedzis mums. Mēs gribam pateikties, ka jūs esat ieradies un veltījis mums laiku.

Mums ir viens jautājums saistībā ar to: kā mēs, opozīcijas deputāti, varētu jums palīdzēt tikt galā ar tiem grūtajiem pienākumiem, to skaitā ar jūsu iepriekš izteiktajos apsvērumos minēto jauna likuma izstrādi, un veicināt tā ātrāku un varbūt arī kvalitatīvāku pieņemšanu? Nevis spēlēt pozīcijas un opozīcijas spēles, bet darboties visu Latvijā dzīvojošo cilvēku labā!

Sēdes vadītājs. Paldies par interesanto jautājumu. Lūdzu, ministra kungs, atbildi!

E.Cilinskis. Jā. Paldies par jautājumu. Es domāju, ka esmu definējis, ka, darbojoties ar pašvaldībām, mans mērķis nav dalīt pašvaldības pēc politiskās piederības, bet ka mans mērķis ir mēģināt pēc iespējas atrisināt jautājumus un nodrošināt gan reģionu attīstību, gan arī, protams, galvaspilsētas attīstību. Un neapšaubāmi esmu gatavs diskutēt par šiem jautājumiem ne tikai ar pašvaldībām, bet arī ar visām Saeimas frakcijām, ieskaitot opozīciju.

Sēdes vadītājs. Paldies par atbildi. Paldies deputāta kungam par to, ka viņš noņēma otro jautājumu. Tas nozīmē, ka ministra kungs savā atbildē atbildēja visu. Ar to mēs beidzam šo sēdi. Tāda ļoti īsa sanāca.

Paldies, deputāti! Paldies, ministra kungs! Uz redzēšanos!

SATURA RĀDĪTĀJS
Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem
2014. gada 6. februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska atbilde uz deputātu jautājumu „Par kritērija „pašvaldībās deklarēts iedzīvotājs” izmantošanu saistošajos noteikumos” (Nr. 131/J11) (pilns jautājuma teksts pielikumā)
(Atbildes dok. Nr. 3474)
   
Atbilde - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis
   
Papildjautājums - dep. A.Elksniņš
   
Atbilde - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis
Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde