Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas desmitā (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 22. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

 

Sēdes vadītāja. Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Sākam Latvijas Republikas Saeimas 2021. gada 22. aprīļa otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtības izskatīšanu.

Darba kārtībā - Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Otrais darba kārtības likumprojekts ir deputātu Jūlijas Stepaņenko, Ļubovas Švecovas, Karinas Sprūdes, Edgara Tavara un Viktora Valaiņa iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”. Saeimas Prezidijs ierosina to nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Jūlija Stepaņenko. Lūdzu!

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, godātie kolēģi! Nu, tas ir skaidrs, ka, plānojot atbalsta pasākumus un mēģinot atrast konkrētās grupas, bieži vien ir tā, ka ir nepieciešams pilnveidot šo mehānismu. Tā mēs redzējām gan no dīkstāves pabalstu jautājuma, gan arī attiecībā... ja mēs runājam par bērnu pabalstiem, tātad šie 500 eiro, kuri tika izmaksāti ģimenēm, protams, prasīja arī papildinājumu gan attiecībā uz bērnunamu bērniem, gan ir skaidrs, ka papildinājums būs nepieciešams arī, ja mēs runājam par studentiem.

Līdz ar to mūsu priekšlikums šobrīd - atgriezties pie konkrētām debatēm par studentiem, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu. Šis priekšlikums saskan ar daudzbērnu ģimenes definīciju. Tātad pie daudzbērnu ģimenes bērniem tostarp ir pieskaitāmas tās pilngadīgās personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Līdz ar to, ņemot vērā, ka šī persona būs pēc šiem noteikumiem apgādībā, tas nozīmē, ka... skaidrs, ka šī persona joprojām, vecāku ieskatā, skaitās bērns, kuram ir nepieciešams atbalsts - ne mazāks atbalsts kā šis 500 eiro atbalsts bērniem, kuri vēl nav sasnieguši pilngadību vai kuri ir sasnieguši 21 gada vecumu atbilstoši noteikumiem par ģimenes valsts pabalstu.

Godātie kolēģi, mēs ar kolēģiem esam sagatavojuši šādu likumprojektu un aicinām jūs atbalstīt šo likumprojektu un tālāk skatīt to Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, diskutēt, debatēt, saņemt Labklājības ministrijas atbalstu, kas faktiski, varētu teikt, ir jau saņemts. Ja mēs redzam pēc dažādiem balsojumiem Saeimā, tad mēs saprotam, ka jums būtu vēlme atbalstīt šādu priekšlikumu.

Tas ir kārtējais mūsu priekšlikums atbalstīt studentus, atbalstīt vecākus, kuru apgādībā ir studenti līdz 24 gadu vecumam.

Lūdzu, balsojiet “par”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad “pret” neviens nav pieteicies, bet ir pieprasīts balsojums, bet, tā kā deputāti ir šobrīd... Stepaņenko kundze arīdzan ir runājusi “par”, mēs tātad...

Lūdzu zvanu! Balsojam par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par - 33, pret - 38, atturas - 10. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Nākamā sēdes darba kārtības sadaļa – “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Krišjānis Feldmans. Lūdzu!

K. Feldmans (JK).

Labdien, kolēģi! Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pirmajā lasījumā ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” (Nr. 979/Lp13).

Jāsaka tā – likumprojekts paredzēts, lai nodrošinātu Ministru kabineta rīkojuma “Par valsts akciju sabiedrības “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pamatkapitāla palielināšanu” un Eiropas Komisijas paziņojuma “Pagaidu regulējums valsts atbalsta pasākumiem, ar ko atbalsta ekonomiku pašreizējā Covid-19 uzliesmojuma situācijā” 60. punkta prasību izpildi.

Papildus tam, lai aptvertu visas pagaidu regulējuma prasību izpildei nepieciešamās izmaiņas, kā arī ņemot vērā pagaidu regulējuma attiecināmību uz visām publisku personu kapitālsabiedrībām, kas potenciāli var būt īpaša valsts atbalsta saņēmējas, kā arī ievērojot izmaiņas Komerclikumā, kas stājās spēkā šī gada sākumā, likumprojekts paredz arī citus grozījumus, salāgojot likumu ar Komerclikuma spēkā esošo redakciju, vienlaikus ievērojot publisku personu kapitālsabiedrību darbības specifiku.

Komisija lūdz atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad vispirms mums ir jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par - 66, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

K. Feldmans. Lūdzu arī atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Par - 72, pret un atturas - nav.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē otrajā, galīgajā, lasījumā.

K. Feldmans. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojekta otrajam lasījumam ir šā gada 29. aprīlis, izskatīšana otrajā, galīgajā, lasījumā - Saeimas sēdē, kas notiktu šā gada 6. maijā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad citu Prezidijā saņemtu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam tiek noteikts šā gada 29. aprīlis, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 6. maijā.

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Līdz ar to mēs esam izskatījuši 22. aprīļa otrās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vēlos jūs informēt un atgādināt, ka mēs pēc 15 minūtēm, tātad 11.30, turpināsim izskatīt 22. aprīļa pirmās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vēl tikai deputātu klātbūtnes reģistrācija.

Un šo otro 22. aprīļa ārkārtas sēdi slēdzu.

Paldies.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas pavasara sesijas 10. (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 22. aprīlī

Par likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (Nr.  1051/Lp13)
(Dok. Nr. 4011, 4011A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā” (Nr.  1048/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 4004, 4004A)
   
- Priekšlikums - dep. J. Stepaņenko (par)
   
Likumprojekts “Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā” (Nr. 979/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3802, 4021)
   
- Ziņo - dep. K. Feldmans
   
Informācija par ārkārtas sēdi
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 22.04.2021 11:06:28 bal001
Par - 33, pret - 38, atturas - 10.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (1048/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 22.04.2021 11:09:04 bal002
Par - 66, pret - 0, atturas - 4.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā (979/Lp13) atzīšanu par steidzamu

Datums: 22.04.2021 11:09:54 bal003
Par - 72, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā (979/Lp13), 1.lasījums

Datums: 22.04.2021 11:11:27 bal004
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

15.04.2021. 9.00
11.00
13.30
15.30
17.40
18.55Ceturtdien, 7.decembrī
09:00  Saeimas 2023.gada 7.decembra ārkārtas sēde
10:00  Ziemassvētku rotājumu darbnīca
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde