Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas desmitās (attālinātās ārkārtas) sēdes
turpinājums 2021. gada 11. februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Turpinām 2021. gada 28. janvāra attālināto ārkārtas sēdi.

Kolēģi! Informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izslēgt no šā gada 28. janvāra sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījumi Revīzijas pakalpojumu likumā” līdz turpmākam komisijas lēmumam.

Lūdzu atvērt sadaļu par procedūru.

Lūdzu, Krišjāni Feldman, vai jūs runāsiet “par” vai “pret”?

K. Feldmans (JK).

Es runāšu “pret”.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam. Lūdzu!

K. Feldmans. Nē, nu, tas ir ļoti labi, ka komisija rosina visdažādākos, kā saka, lēmumu projektus, tai skaitā par darba kārtības maiņu. Tas ir labi, tas nozīmē, ka komisija ir ļoti aktīva.

Bet šajā gadījumā ir jāskatās uz šo jautājumu tīri politiski. Jūs jau atceraties, ka pagājušajā... nu, pirms šīs sēdes pārtraukuma izvērtās diezgan plašas debates un citstarp diezgan viennozīmīgas debates par tiem priekšlikumiem, kas ir šajā likumprojektā, un arī faktiski tika izteikti minējumi, ka būtu nepieciešams šo likumprojektu noraidīt arī kopumā trešajā lasījumā.

Nu, man ir jāsaka tā: es domāju, ka tie, kas likumprojektu virzīja, ir sapratuši, ka šis likumprojekts, visticamāk, tiktu noraidīts trešajā lasījumā un visi priekšlikumi tiktu noraidīti, tāpēc ir mēģinājums glābt savu seju, izslēdzot no darba kārtības šo likumprojektu.

Es aicinu balsot pret šī likumprojekta izslēgšanu no darba kārtības. Un vēl jo vairāk – es aicinu balsot pret visiem priekšlikumiem. Un es aicinu balsot pret likumprojektu trešajā lasījumā.

Tiem, kas virza šādus likumprojektus, teiksim tā, brutāli pārrullējot attiecīgo nozari... ir vienreiz Saeimas pienākums nosūtīt viņiem ziņu. Un to var izdarīt šoreiz visa Saeima, darbojoties saskaņoti un kopā, tai skaitā gan pozīcija, gan opozīcija. Šajā sakarā aicinu balsot pret šī lēmuma projekta izslēgšanu, balsot pret visiem priekšlikumiem un noraidīt likumprojektu normāli trešajā lasījumā, lai tas neturpina karāties virs deputātu galvām, tai skaitā komisijas deputātu galvām, kā Damokla zobens, kurš jebkurā brīdī var krist un cirst. Tas tikai, kā saka, neļaus komisijai nodarboties ar tām labajām lietām (kā jau redzams, ļoti aktīva komisija), ar kurām būtu jānodarbojas.

Aicinu tātad balsot pret izslēgšanu no darba kārtības un noraidīt kopumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Par” nav pieteicies neviens.

Tādā gadījumā balsosim par šo Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par - 37, pret - 31, atturas - 2. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegums ir atbalstīts - likumprojekts izņemts no darba kārtības.

Turpinām ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Janīna Jalinska. Lūdzu!

J. Jalinska (ZZS).

Labdien, ļoti cienījamā sēdes vadītāja! Labdien, kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” (Nr. 583/Lp13) trešajā lasījumā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi astoņus iesniegtos priekšlikumus.

1. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz 3. panta trešās daļas 2. punkta pēdējo teikumu izteikt jaunā redakcijā, par to, ka fiziskajām personām, kas ir individuālie komersanti vai pašnodarbinātās personas, vai arī komercsabiedrību valdes locekļi, vai arī to darbinieki, - viņu profesionālai kvalifikācijai ir jāatbilst ārpakalpojuma grāmatveža profesionālai kvalifikācijai. Priekšlikums komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 2. - arī finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz papildināt likumprojekta 2. pantā ietverto likuma 3.3 pantu pēc vārda “tautsaimniecībā”... Tas ir, par ārpakalpojuma grāmatvedi aizliegts būt tādai fiziskajai personai, kura ir sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tautsaimniecībā, un aiz šī vārda “tautsaimniecībā” ir papildinājums “vai valsts institūciju dienestā vai par tāda nozieguma izdarīšanu, kas saistīts ar terorismu”. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 3. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz likumprojekta 4. pantā ietverto likuma 15.4 panta otrās daļas 2. punktu izteikt šādā redakcijā... Runa ir par personu, kas vēlas uzsākt grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanu. Iesniegumam pievieno... un 2. punktā atbilstoši tātad ir papildinājums “atbilstoši normatīvajiem aktiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā izveidoto iekšējās kontroles sistēmu”. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 4. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz likumprojekta 4. pantā ietverto likuma 15.5 panta pirmo daļu papildināt ar 7. punktu, tas ir, “Valsts ieņēmumu dienests aptur licenci un izdara par to atzīmi reģistrā šādos gadījumos:”, un šie gadījumi ir minēti tātad sešos  punktos, un papildinājums ir ar 7. punktu - ja atbildīgais ārpakalpojuma grāmatvedis ir izbeidzis darba tiesiskās attiecības ar grāmatvedības ārpakalpojuma sniedzēju un tam Valsts ieņēmumu dienestā nav reģistrēts cits ārpakalpojuma grāmatvedis. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 5. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz likumprojekta 4. pantā ietverto likuma 15.6 panta pirmās daļas 1. punktu izteikt jaunā redakcijā, tas ir, “Valsts ieņēmumu dienests anulē licenci un izslēdz ārpakalpojuma grāmatvedi no reģistra šādos gadījumos:”, un tie ir 10 gadījumi, 10 punkti. Un pirmais punkts ir jaunā redakcijā, ka “ārpakalpojuma grāmatvedis neatbilst šā likuma 3.2 vai 3.3 panta noteiktajām prasībām vai arī apzināti sniedz nepatiesas ziņas par atbilstību ārpakalpojuma grāmatvedim noteiktajām prasībām”. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 6. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz aizstāt likumprojekta 5. pantā ietverto likuma pārejas noteikumu 10. punktā vārdu “janvārī” ar vārdu “ jūlijā”. Priekšlikums netika atbalstīts, un tika sagatavots komisijas priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J. Jalinska. 7. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Paredz izteikt likumprojekta 5. pantā ietverto likuma pārejas noteikumu 10. punktu jaunā redakcijā, tas ir, visus iepriekš minētos... nosauktos pantus, punktus - ka tie stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Jalinska. 8. - finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikums. Paredz izteikt likuma 5. pantā ietverto pārejas noteikumu 11. punktu jaunā redakcijā, un šī redakcija nosaka termiņus ārpakalpojuma grāmatvežiem, kuriem nav atbilstošas profesionālās kvalifikācijas. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Vjačeslavam Dombrovskim. Lūdzu!

V. Dombrovskis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Augsti godātie kolēģi! Es baidos, ka ar šo likumprojektu mums ir līdzīga situācija kā ar likumprojektu “Grozījumi Revīzijas pakalpojumu likumā”.

Es uzskatu, ka šis likumprojekts kā tāds ir noraidāms. Kāpēc, kolēģi? Viena no šā likumprojekta galvenajām, tā teikt, novitātēm ir tā, ka tagad ārpakalpojuma grāmatvežiem (un runa ir, ja es pareizi atceros, par vairāk nekā pieciem tūkstošiem šādu grāmatvežu) tiek izvirzīta jauna prasība, proti, tagad ārpakalpojuma grāmatvežiem nepieciešams, lai viņiem būtu augstākā izglītība tieši tajā specifiskajā jomā, kas ir grāmatvedība, vai saistītā.

Kāpēc ar šo, kolēģi, ir problēma? Atcerēsimies, ka... Mums jāatceras, ka daudzi grāmatveži ir cilvēki, kas šo profesiju apguvuši deviņdesmitajos gados, tad, kad bija tas, kas bija deviņdesmitajos gados. Visi tie notikumi, kuru dēļ daudziem desmitiem, ja ne simtiem, tūkstošiem cilvēku vajadzēja faktiski mainīt profesijas un sākt apgūt profesijas, pēc kurām bija pieprasījums darba tirgū, nevis turpināt strādāt tajās profesijās, kur viņiem bija iegūta augstākā izglītība.

Līdz ar to, kolēģi, mums šodien darba tirgū ir ļoti daudz grāmatvežu, kas faktiski jau kādus 20-30 gadus darbojas šajā nozarē, pie tam acīmredzot darbojas pietiekami sekmīgi, ja jau uzņēmumi turpina atalgot vai noslēgt līgumus ar šiem grāmatvežiem, bet šiem cilvēkiem bieži vien nav formālas izglītības.

Tātad likumprojekta autori piedāvā izvirzīt prasību, lai šāda izglītība būtu. Te, protams, runa ir gan par ievērojamām izmaksām tiem grāmatvežiem, kuriem tagad jāiet augstskolā, kurās, visticamāk, pasniedzējs būs kaut kāds līdzīgs grāmatvedis ar līdzīgu darba pieredzi, kur viņiem it kā mācīs grāmatvedību, kas ir absolūti lieka laika tērēšana... Pie tam... un, iespējams, pats galvenais, kolēģi, ir tas, ka likumprojekta autori grāmatvežiem dod tikai divus gadus, lai viņi varētu dabūt šo... atbilst tām jaunajām prasībām, dabūt to profesionālo izglītību, uzskatot, ka to ir iespējams izdarīt divu gadu laikā - šādu profesionālo grādu dabūt.

Bet, iespējams, tā kā mums valdībā bieži vien viena roka (kā mums ir bijusi iespēja pārliecināties jau vairāku mēnešu laikā par kovida krīzi) nezina, ko dara otra roka, kamēr viena valdības daļa izvirza dot divus gadus ar pamatojumu, ka, lūk, divi gadi ir pietiekams laiks, lai dabūtu koledžā šādu profesionālo grādu, otra valdības roka, proti, Izglītības un zinātnes ministrija, virza grozījumus, kuri tagad ir atbalstīti Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā (drīz mums par to vajadzēs balsot Saeimā, un, visticamāk, balsošanas mašīna tos arī apstiprinās), ka koledžas kā tādas faktiski tiks likvidētas un līdz ar to nekādu profesionālo grādu divu gadu laikā dabūt nebūs iespējams. Līdz ar to šis likumprojekta pamatojums diviem gadiem faktiski ne ar ko nav pamatots, tāpēc ka Saeimā vienlaicīgi plāno aizliegt, likvidēt koledžas, likvidēt iespēju - atbilst šīm prasībām divu gadu laikā.

Tāpēc es, kolēģi, aicinu rīkoties tāpat kā ar iepriekšējo likumprojektu - vai nu atgriezt to atpakaļ uz izskatīšanu... atkārtotu izskatīšanu Saeimas atbildīgajai komisijai, vai noraidīt. Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Jalinskas kundze, vai jūs vēlaties ko bilst komisijas vārdā? Lūdzu!

J. Jalinska. Šis priekšlikums komisijā bija atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti tātad nav prasījuši arī balsojumu.

Vairākums piekrīt.

J. Jalinska. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret - 2, atturas - 2. Likums pieņemts.

Tālāk darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi likumā “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās””, trešais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols. Lūdzu!

R. Kols (NA).

Cienījamā sēdes vadītājas kundze! Cienījamie, godātie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās””. Uz trešo lasījumu priekšlikumi netika saņemti.

Līdz ar to Ārlietu komisijas vārdā aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Paldies. Debates nav atvērtas.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Ļubova Švecova. Lūdzu!

Ļ. Švecova (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien! Paldies, kolēģi!

Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” (Nr. 892/Lp13), pirmais lasījums. Likumprojekts tika izskatīts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē un ir atbalstīts.

Likumprojekta mērķis ir nodrošināt komercdarbības atbalsta kontroli atbilstoši aktuālajam Eiropas Savienības normatīvajam regulējumam un Eiropas Savienības Tiesas atziņām komercdarbības atbalsta kontroles jomā nacionālajā līmenī.

Ņemot vērā Eiropas Savienības Tiesas spriedumā (C/349-17) paustās atziņas, spēkā esošā Komercdarbības atbalsta kontroles likuma normas nepieciešams papildināt ar normām, kas noteiktu pienākumu atgūt nelikumīgu komercdarbības atbalstu gadījumos, kad Eiropas Komisija nav pieņēmusi lēmumu par nelikumīga un nesaderīga ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu atbalsta atgūšanu.

Vienlaikus likumprojektā tiek paredzēts, ka atbalsta sniedzējam ir pienākums nodrošināt nelikumīgu komercdarbības atbalsta atgūšanu, izņemot gadījumus, kad atbalsta sniedzējs nodrošina atbalsta programmas, individuālā atbalsta vai ad-hock atbalsta atbilstību nosacījumiem par komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu. Tas nozīmē, ka atbalsta sniedzējs, izvērtējot konkrētā gadījuma tiesiskos un faktiskos apstākļus, tajā skaitā arī piemērojamos komercdarbības atbalsta regulējuma nosacījumus un citus attiecīgajiem atbalsta pasākumiem, tas ir, atbalsta programmai vai
ad-hock atbalstam piemērojamos nosacījumus, var nodrošināt piešķirtā komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu, piemēram, paziņojot par to Eiropas Komisijai.

Kā jau teicu, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja šo likumprojektu un lūdz arī Saeimas deputātus to atbalstīt turpmākai virzībai.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumiem.

Ļ. Švecova. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - divas nedēļas, tas ir, līdz 2021. gada 25. februārim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 25. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Inese Voika. Lūdzu!

I. Voika (AP!).

Labdien, kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā” (Nr. 888/Lp13).

Šis ir viens no likumiem, kuros nepieciešamas redakcionālas izmaiņas, jo pagājušā gada jūnijā Saeimā esam pieņēmuši jaunu administratīvi teritoriālu pašvaldību iedalījumu, ko nosaka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums: “Latvijas Republiku iedala šādās administratīvajās teritorijās: 1) valstspilsētu pašvaldību teritorijās; 2) novadu pašvaldību teritorijās.”

Savukārt Latvijas valsts karoga likums nosaka vienotus karoga lietošanas principus. Likums arī paredz karoga novietošanas kārtību pie republikas pilsētu un novadu domju ēkām, pie ēkām, kurās iekārtoti vēlēšanu iecirkņi, vēlēšanu dienā, kā arī nosaka administratīvo atbildību republikas pilsētas domes vai novada domes vadītājam par karoga nenovietošanu.

2020. gada  17. jūnijā, pieņemot likumu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā”, normatīvajos aktos tika iedibināta prakse apzīmēt dažādo pašvaldību domes ar vienotu terminu “pašvaldības dome”, un tieši šādas izmaiņas arī veiktas šobrīd skatāmajā likumprojektā.

Šī likuma 9. pantam būtu jāstājas spēkā ne vēlāk kā šī gada - 2021. gada - 5. jūnijā jeb pašvaldību vēlēšanu dienā, savukārt pārējām izmaiņām laika rāmis nav tik izšķirošs.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā, kā to jau ir izdarījusi Juridiskā komisija.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumiem.

I. Voika. Termiņš priekšlikumiem ir piecas dienas - šī gada 16. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 16. februāris.

Likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Sandis Riekstiņš. Lūdzu!

S. Riekstiņš (JK).

Nu jau labvakar, kolēģi! Es ceru, ka mani dzird tagad?

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 851/Lp13) un nolēmusi atbalstīt minēto likumprojektu un virzīt izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Likumprojektu ir izstrādājusi Finanšu ministrija, lai pilnveidotu Publisko iepirkumu likuma regulējumu attiecībā uz kandidātu un pretendentu izslēgšanas iemesliem, lai nodrošinātu, ka publiskajos iepirkumos var piedalīties tikai godprātīgi kandidāti un pretendenti, un papildinātu likumu ar jaunu regulējumu attiecībā uz līgumu reģistru.

Komisija likumprojektu ir atbalstījusi.

Komisijas vārdā aicinu likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti debatēs nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 68, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu, nosakiet termiņu priekšlikumiem.

S. Riekstiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 11. marts.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 11. marts.

Paldies.

Likumprojekts “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā”, otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Ēriks Pucens. Lūdzu!

Ē. Pucens (KPV LV).

Labvakar, kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija strādāja ar likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā” pirms otrā lasījuma.

Ir saņemti deviņi priekšlikumi, un komisija tos ir izskatījusi.

1. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Ē. Pucens. 2. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Ē. Pucens. 3. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Ē. Pucens. 4. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Ē. Pucens. Tātad 5. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Paredz svītrot likumprojektā pantu, kas paredz izslēgt likuma 15.1 pantu. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Kasparam Ģirģenam. Lūdzu!

K. Ģirģens (KPV LV).

Cienījamie kolēģi! No savas puses es tomēr aicinātu jūs neatbalstīt šo priekšlikumu un arī nākamos priekšlikumus. Kā piemēru es varu minēt - arī Valsts kontroles pārstāvji bija Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, un viņi minēja to, ka, piemēram, 2019. gadā 85 pašvaldības maksājušas šiem bijušajiem priekšsēdētājiem un vietniekiem. Kopā 222 personas saņēmušas šos pabalstus, un kopumā tika izmaksāts viens miljons 259 tūkstoši.

Vēlos vērst uzmanību, ka turpmāk, teiksim tā, nenoraidot šos priekšlikumus un neizsvītrojot 15.1 pantu, apmēram 78 pašvaldības nākotnē maksās par šiem jaunajiem priekšsēdētājiem un vietniekiem, un kopējā summa varētu sastādīt apmēram 11 miljonus.

Joprojām es uzskatu, ka tā ir pārāk liela privilēģija, un nepiekrītu Juridiskajam birojam, kuri minēja, ka šobrīd nevarētu šo 15.1 pantu svītrot un ka obligāti būtu jāpiemēro esošajiem priekšsēdētājiem un vietniekiem iespēja saņemt šos pabalstus.

Kaut vai par piemēru varu minēt... arī no vēstures skatoties. Tika runāts par to, ka šeit nesaskata nekādu problēmu un arī jau šobrīd varētu nepiešķirt priekšsēdētājiem un vietniekiem pabalstus. Tāpēc arī būtu jautājums - ar ko tad ir sliktāki cilvēki, kuri pirmspensijā ir zaudējuši darbu un kuriem pēkšņi nepienākas arī, piemēram, tādi pabalsti - tieši tāpat kā priekšsēdētājam un vietniekam. Tas ir mazliet tā divkosīgi, un savā veidā varētu teikt, ka priekšsēdētājam un vietniekam ir tādas pašas tiesības stāties bezdarbniekos vai arī iet uz jaunām apmācībām, un nevajadzētu viņiem būt privileģētākiem par parastiem cilvēkiem, kuri visu mūžu strādājuši.

Bet kopumā es, protams, saprotu, ka šis ir kā lobijs no lielākajām partijām, kuras atbalsta savus biedrus, lai tie nezaudētu papildu ienākumus.

Tā ka, lūdzu, aizdomājieties! Šobrīd jūs balsojat par to, lai apmēram 11 miljoni tiktu izmaksāti šiem topošajiem atlaistajiem priekšsēdētājiem un vietniekiem.

Paldies.

Aicinu neatbalstīt.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Balsojums nav pieprasīts, bet, tā kā ir izteikts viedoklis pretēji komisijas lemtajam, mums ir jābalso.

Lūdzu... Jā, es redzu, ka ir pieprasīts balsojums. Paldies, Švecovas kundze.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. - deputāta Valaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par - 22, pret - 37, atturas - 9. Priekšlikums noraidīts.

Ē. Pucens. Jā, turpināsim, kolēģi.

Tātad 6. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par - 10, pret - 43, atturas - 11. Priekšlikums nav atbalstīts.

Ē. Pucens. 7. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti... Nē.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 7. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par - 50, pret - 23, atturas - 4. Priekšlikums atbalstīts.

Ē. Pucens. 8. - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša priekšlikums.  Komisijā saņemta vēstule, ka tas ir atsaukts.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikums ir atsaukts. Un...?

Ē. Pucens. Tātad...

Un 9. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.... atvainojiet, pieprasīts balsojums.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikumu! Lūdzu, balsosim! Par - 11, pret - 57, atturas - 3. Priekšlikums noraidīts.

Ē. Pucens. Līdz ar to esam izskatījuši visus priekšlikumus.

Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret - 2, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

Ē. Pucens. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš uz trešo lasījumu ir 16. februāris.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad termiņš priekšlikumiem - šā gada 16. februāris.

Godātie deputāti! Saeimas Prezidijam ir ienācis iesniegums: “Lūdzam izsludināt pārtraukumu Saeimas šā gada 28. janvāra sēdē no pulksten 17.00 11. februārī līdz pulksten 9.00 18. februārī.”

Lūdzu zvanu! Balsosim par šo iesniegumu! Lūdzu, balsosim! Par - 77, pret - 2, atturas - 1. Tātad ir priekšlikums izsludināt sēdes pārtraukumu līdz 18. februāra pulksten 9.00.

Godātie deputāti, mēs esam izskatījuši šo darba kārtību līdz šim punktam.

Vēl man ir atlicis... Pirms mēs veicam reģistrāciju, lūdzu noklausīties par saņemtajiem deputātu jautājumiem un deputātu motivāciju.

Deputāti Armands Krauze, Viktors Valainis, Uldis Augulis, Edgars Tavars un Gundars Daudze ir iesnieguši deputātu jautājumu tieslietu ministram Jānim Bordānam “Par zvērināta advokāta pakalpojumu sniegšanu komercdarbības ietvaros”.

Vārds motivācijai - deputātam Armandam Krauzem. Lūdzu!

Lūdzu atvērt sadaļu par procedūru. Lūdzu deputātu Armandu Krauzi pieteikties motivācijai. Vai kāds no iesniedzējiem var motivēt iesniegumu? Tad nododam šo jautājumu tieslietu ministram Jānim Bordānam.

Nākamais deputātu jautājums. Deputāti Ivars Zariņš, Artūrs Rubiks, Valērijs Agešins, Edgars Kucins un Ivans Klementjevs ir iesnieguši deputātu jautājumu veselības ministram Danielam Pavļutam “Par ražotāja nosacījumiem neatbilstošiem vakcīnas piegādes patiesajiem apstākļiem”.

Vārds motivācijai - deputātam Ivaram Zariņam. Lūdzu!

Lūdzu pieteikties motivācijai.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam. Lūdzu!

I. Zariņš (SASKAŅA).

Kolēģi! Tātad šie jautājumi ir iesniegti, reaģējot uz to, ka it kā nevar noskaidrot patiesos iepirkuma apstākļus. Patiesībā noskaidrot var, vienkārši vajag uzdot pareizos jautājumus, un, ja uz šiem pareizajiem jautājumiem būs atbilstošas atbildes, es domāju, ļoti daudzas lietas kļūs skaidras.

Tāpēc mēs esam sagatavojuši šos jautājumus un esam iesnieguši tos veselības ministram, un ceram, ka viņš spēs uz šiem jautājumiem atbildēt. Ja viņi paši nespēj šinī dienesta izmeklēšanā noskaidrot patiesību, uzdot pareizos jautājumus un saņemt atbilstošas atbildes, tad mēs palīdzēsim viņiem to izdarīt. Ja viņi tik tiešām to vēlas - noskaidrot patiesību, kas tad īstenībā ir noticis.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti Ivars Zariņš, Artūrs Rubiks, Valērijs Agešins, Edgars Kucins un Ivans Klementjevs ir adresējuši veselības ministram Danielam Pavļutam deputātu jautājumu “Par vakcinācijas projekta biroja paveikto un veicamajiem uzdevumiem”.

Mēs šo jautājumu nododam veselības ministram Danielam Pavļutam atbildes sniegšanai.

Deputāti Ivars Zariņš, Artūrs Rubiks, Valērijs Agešins, Edgars Kucins un Ivans Klementjevs ir iesnieguši deputātu jautājumu veselības ministram Daniela Pavļutam “Par vakcinācijai paredzētā IT risinājuma izstrādi”.

Vārds motivācijai deputātam Ivaram Zariņam.

Lūdzu pieteikties.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam. Lūdzu!

I. Zariņš (SASKAŅA).

Zinot, kā mūsu Veselības ministrijai iet ar IT projektiem (e‑veselība tam ir uzskatāms piemērs), mēs jau laikus sāksim sekot līdzi tam, lai šis ļoti svarīgais projekts, kā es saprotu, no kura ir atkarīga veiksmīga vakcinācija, kas ir vienīgais šīs valdības risinājums cīņā ar kovida krīzi, lai mums beigtos šī milzīgā bezjēdzība, ko šī valdība ir ievārījusi... mēs jau laikus sāksim sekot tam līdzi.

Arī šeit esam uzdevuši kompetentus, atbilstošus jautājumus par visu šo procesu, lai varētu tam jau laikus sekot līdzi un pārliecināties, ka jau pašā sākumā tas nav salaists pilnīgi greizi, kā tas tika izdarīts ar e-veselību, ņemot vērā, ka atbildīgās amatpersonas ir tās pašas, kuras taisīja e-veselību.

Novēlam veiksmi ministram un gaidīsim atbildes.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Pēdējais deputātu jautājums, ko ir iesnieguši deputāti Ivars Zariņš, Artūrs Rubiks, Valērijs Agešins, Edgars Kucins un Ivans Klementjevs, ir adresēts satiksmes ministram Tālim Linkaitam “Par četru joslu ātrgaitas autoceļu maršruta E67 posma izpēti un realizāciju”. Jautājums tiks nodots satiksmes ministram.

Paldies.

Vēl deputātu klātbūtnes reģistrācija. Tā ir noslēgusies.

Paldies par šodienas darbu.

Sēdi slēdzu.

(Pārtraukums.)

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 10. (attālinātās ārkārtas) sēdes
2021. gada 28. janvārī
turpinājums 2021. gada 11. februārī

Par darba kārtību
   
Priekšlikums - dep. K. Feldmans (pret)
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” (Nr. 583/Lp13) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 3490)
   
- Ziņo - dep. J. Jalinska
   
- Debates - dep. V. Dombrovskis
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās”” (Nr. 674/Lp13) (3. lasījums)
(Dok. Nr. 3492)
   
- Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” (Nr. 892/Lp13) (1. lasījums)
(Dok. Nr. 3372, 3464)
   
- Ziņo - dep. Ļ. Švecova
   
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā” (Nr. 888/Lp13) (1. lasījums)
(Dok. Nr. 3336, 3465)
   
- Ziņo - dep. I. Voika
   
Likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 851/Lp13) (1. lasījums)
(Dok. Nr. 3130, 3466)
   
- Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā” (Nr. 737/Lp13) (2. lasījums)
(Dok. Nr. 3468, 3468A)
   
- Ziņo - dep. Ē. Pucens
   
- Debates - dep. K. Ģirģens
   
Informācija par deputātu A. Krauzes, V. Valaiņa, U. Auguļa, E. Tavara un G. Daudzes jautājumu tieslietu ministram Jānim Bordānam “Par zvērināta advokāta pakalpojumu sniegšanu komercdarbības ietvaros” (Nr. 176/J13)
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, A. Rubika, V. Agešina, E. Kucina un I. Klementjeva jautājumu veselības ministram Danielam Pavļutam “Par ražotāja nosacījumiem neatbilstošiem vakcīnas piegādes patiesajiem apstākļiem” (Nr. 177/J13)
   
- Motivācija - dep. I. Zariņš
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, A. Rubika, V. Agešina, E. Kucina un I. Klementjeva jautājumu veselības ministram Danielam Pavļutam “Par vakcinācijas projekta biroja paveikto un veicamajiem uzdevumiem” (Nr. 178/J13)
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, A. Rubika, V. Agešina, E. Kucina un I. Klementjeva jautājumu veselības ministram Danielam Pavļutam “Par vakcinācijai paredzētā 'IT risinājuma' izstrādi” (Nr. 179/J13)
   
- Motivācija - dep. I. Zariņš
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, A. Rubika, V. Agešina, E. Kucina un I. Klementjeva jautājumu satiksmes ministram Tālim Linkaitam “Par četru joslu ātrgaitas autoceļu maršruta E67 posma izpēti un realizāciju” (Nr. 180/J13)
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 11.02.2021 16:32:36 bal001
Par - 37, pret - 31, atturas - 2.
Balsošanas motīvs: Ar sēdes norisi saistīts jautājums, ".lasījums

Datums: 11.02.2021 16:43:39 bal002
Par - 81, pret - 2, atturas - 2.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par grāmatvedību” (583/Lp13), 3.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:45:01 bal003
Par - 79, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās” (674/Lp13), 3.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:48:07 bal004
Par - 81, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (892/Lp13), 1.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:50:58 bal005
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā (888/Lp13), 1.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:53:12 bal006
Par - 68, pret - 1, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Publisko iepirkumu likumā (851/Lp13), 1.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:58:33 bal007
Par - 22, pret - 37, atturas - 9.
Balsošanas motīvs: 5. priekšlikums. Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā (737/Lp13), 2.lasījums

Datums: 11.02.2021 16:59:24 bal008
Par - 10, pret - 43, atturas - 11.
Balsošanas motīvs: 6. priekšlikums. Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā (737/Lp13), 2.lasījums

Datums: 11.02.2021 17:00:19 bal009
Par - 50, pret - 23, atturas - 4.
Balsošanas motīvs: 7. priekšlikums. Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā (737/Lp13), 2.lasījums

Datums: 11.02.2021 17:01:27 bal010
Par - 11, pret - 57, atturas - 3.
Balsošanas motīvs: 9. priekšlikums. Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā (737/Lp13), 2.lasījums

Datums: 11.02.2021 17:02:20 bal011
Par - 80, pret - 2, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā (737/Lp13), 2.lasījums

Datums: 11.02.2021 17:03:41 bal012
Par - 77, pret - 2, atturas - 1.
Balsošanas motīvs: Deputāti M.Golubeva, J.Jurašs, R.Dzintars, M.Možvillo un O.Ē.Kalniņš lūdz izsludināt pārtraukumu 28.janvāra pirmās attālinātās ārkārtas sēdes turpinājumā 11.februārī plkst.17.00 līdz šā gada 18.februāra plkst.9.00

Datums: 11.02.2021 17:08:54 bal013
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Sēdes videotranslācija

11.02.2021. 9.00
11.00
13.30
14.20
15.30
16.25Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde