Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas trešā (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 7. janvārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sāksim Saeimas 2021. gada 7. janvāra trešo attālināto ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 889/Lp13), iesniedzējs – Ministru kabinets. Un alternatīvais likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13), kuru iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, Saeimas priekšsēdētājas kundze un kolēģi! Sveicināti, sēdes skatītāji! Laimīgu un veselīgu jauno gadu visiem!

Šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 889/Lp13).

Likumprojekta mērķis ir ieviest iekšzemē pievienotās vērtības nodokļa nulles procentu likmi Covid-19 vakcīnu un Covid-19 in vitro diagnostikas medicīnisko ierīču piegādei, kā arī pakalpojumiem, kas cieši saistīti ar šādām vakcīnām un ierīcēm, lai tādējādi nodrošinātu piekļuvi Covid-19 vakcīnu un Covid-19 in vitro diagnostikas medicīnisko ierīču piegādēm par samērīgākām izmaksām.

Ar likumprojektu arī tiek veikts tehnisks precizējums attiecībā uz regulējuma atsauci un paredzēts arī precizēt atsauci par PVN nulles procentu likmes piemērošanu.

Un, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas (Nav saklausāms.)... steidzamību, direktīva (ES) 2020/2020 ir jāpārņem Latvijā pēc iespējas ātrāk un atbilstošāk Latvijas situācijai, lai nodrošinātu, ka Covid-19 vakcīnu (Nav saklausāms.)... diagnostikas medicīnisko ierīču piegāde kļūst lētāka.

Komisijā lēmām izstrādāt komisijas alternatīvo likumprojektu par iepriekš minēto, lai paredzētu arī pārejas noteikumos normu, kas nosaka atpakaļejošu spēku ar 2020. gada 25. decembri noteikt nulles procentu likmi šīm vakcīnām, vakcīnu piegādēm un citām iepriekš minētajām ierīcēm un pakalpojumiem. Līdz ar to komisija šo likumprojektu aicina noraidīt.

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Es atgādinu, ka debates par abiem likumprojektiem notiek kopumā, un šobrīd ir iespēja pieteikties debatēs. (Pauze.) Debatēs neviens no deputātiem nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par Ministru kabineta iesniegtā likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 22, pret - 58, atturas - 5. Likumprojekts ir noraidīts.

Komisijas vārdā turpina ziņotājs.

M. Šteins. Un tātad... Paldies. Tātad, kā jau minēju, komisija izstrādāja alternatīvo likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13), īstenojot šo normu ar atpakaļejošu spēku (Nav saklausāms.)... no 2020. gada 25. decembra (Nav saklausāms.)... noteikt nulles procentu likmi vakcīnu piegādēm un citām iepriekš minētajām ierīcēm un pakalpojumiem. Un komisija arī lēma atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojekta steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13) atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt komisijas alternatīvo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Komisijā lēmām likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, un līdz ar to komisijas vārdā arī lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lūdzu ieslēgt procedūras sadaļu.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? Ja kādam ir iebildumi, lūdzu pieteikties. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13) otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 90, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas”.

Uzsākam debates. Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja! Pirmām kārtām jau sveiciens jums nesenajā jubilejā! Otrām kārtām es skatos uz šo sadaļu... amatpersonu apstiprināšana... un, skatoties trešo Saeimas sēdi, šodien sasaukto, es biju pilnīgi pārliecināts, ka mēs šajā sadaļā balsosim par visu iespējamo, bet katrā ziņā ne jau par Normunda Žunnas atsaukšanu vai kāda cita deputāta iekļaušanu kādā no Saeimas komisijām.

Manuprāt, šobrīd daudz svarīgāks jautājums ir ministra apstiprināšana, jo mēs dzīvojam ar valdību, kurā veselības ministra amata pildītājs ir cilvēks, kas to nevēlas darīt. Un šajos apstākļos tas ir nepieņemami.

Tāpēc es aicinu šajā sadaļā maksimāli ātri iekļaut jautājumu par jauna ministra apstiprināšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kolīdz no valdības saņemsim dokumentus, šis jautājums tiks iekļauts Saeimas sēdē.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”! Lūdzu, balsosim! Par - 90, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”! Lūdzu, balsosim! Par - 91, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Sēdes darba kārtību esam izskatījuši.

Man jūs jāinformē, ka gaidām informāciju no valdības, gaidām dokumentus no valdības saistībā ar veselības ministra apstiprināšanu amatā. Kolīdz tos saņemsim, tiks sasaukta Saeimas sēde, par ko mēs jūs informēsim ar īsziņas palīdzību.

Vēl deputātu reģistrācija. Reģistrācija noslēgusies.

Bet vēl mēs esam saņēmuši deputātu jautājumus.

Deputāti Dombrovskis, Gobzems, Valainis, Tavars un Stepaņenko iesnieguši deputātu jautājumu “Par higiēniskām auduma maskām kā obligāto pretvīrusa pasākumu skolās”, ko nododam atbildes sniegšanai Ministru prezidentam.

Deputāti Švecova, Gobzems, Valainis, Tavars un Stepaņenko iesnieguši deputātu jautājumu “Par vakcīnu pret COVID-19 iegādi un vakcīnu ražotāja pārstāvju dalību Imunizācijas valsts padomes sēdē”, ko nododam atbildes sniegšanai Ministru prezidentam.

Līdz ar to šā gada 7. janvāra trešo attālināto ārkārtas sēdi slēdzu.

Un gaidām informāciju no valdības.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 3. (attālinātā ārkārtas) sēde
2021. gada 7. janvārī

Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 889/Lp13) (1.lasījums) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 3369, 3397) un alternatīvais Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3397)
   
- Ziņo - dep. M. Šteins
   
Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 894/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3397)
   
- Ziņo - dep. M. Šteins
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas” (Nr. 530/Lm13)
(Dok. Nr. 3391)
   
- Debates - dep. V. Valainis
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas” (Nr. 531/Lm13)
(Dok. Nr. 3392)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā” (Nr. 532/Lm13)
(Dok. Nr. 3393)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā” (Nr. 533/Lm13)
(Dok. Nr. 3394)
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem
   
Informācija par deputātu V. Dombrovska, A. Gobzema, V. Valaiņa, E. Tavara un J. Stepaņenko jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par higiēniskām auduma maskām kā obligāto pretvīrusa pasākumu skolās” (Nr. 160/J13)
   
Informācija par deputātu Ļ. Švecovas, A. Gobzema, V. Valaiņa, E. Tavara un J. Stepaņenko jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par vakcīnu pret COVID-19 iegādi un vakcīnu ražotāja pārstāvju dalību Imunizācijas valsts padomes sēdē” (Nr. 161/J13)

Balsojumi

Datums: 07.01.2021 14:29:45 bal001
Par - 22, pret - 58, atturas - 5.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (889/Lp13), 1.lasījums

Datums: 07.01.2021 14:31:21 bal002
Par - 87, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par alternatīvā likumprojekta Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (Nr. 894/Lp13) atzīšanu par steidzamu

Datums: 07.01.2021 14:32:18 bal003
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Alternatīvais likumprojekts Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (894/Lp13), 1.lasījums

Datums: 07.01.2021 14:33:49 bal004
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Alternatīvais likumprojekts Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (894/Lp13), 2.lasījums

Datums: 07.01.2021 14:36:04 bal005
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (530/Lm13)

Datums: 07.01.2021 14:36:49 bal006
Par - 90, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas (531/Lm13)

Datums: 07.01.2021 14:37:34 bal007
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā (532/Lm13)

Datums: 07.01.2021 14:38:30 bal008
Par - 91, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā (533/Lm13)

Datums: 07.01.2021 14:39:06 bal009
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

 

Sēdes videotranslācija

07.01.2021. 9.00
9.20
11.00
13.30
14.25
16.50Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde