Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas divdesmit septītās (attālinātās ārkārtas)
sēdes turpinājums
2020. gada 3. decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Inese Lībiņa-Egnere.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

 

Sēdes vadītāja. Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Turpinām šā gada 19. novembra trešās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtības izskatīšanu.

Darba kārtības sadaļa - “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”.

Es atgādināšu, ka iepriekš - 19. novembra trešās attālinātās ārkārtas sēdes izskatīšanas gaitā - debates par šo jautājumu jau norisinājās un tika slēgtas. Tika izsludināts balsošanas režīms, un balsošanas rezultātā secinājām, ka sēdē nav kvoruma, līdz ar to sēdē tika izsludināts pārtraukums. Līdz ar to mums šodien, turpinot sēdes darba kārtības izskatīšanu, jāturpina sēde ar balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu, balsosim! Par - 66, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - deputātu Jura Pūces, Artūra Toma Pleša, Vitas Andas Tēraudas, Mārtiņa Bondara, Ineses Voikas, Daces Rukšānes‑Ščipčinskas, Daniela Pavļuta, Ineses Ikstenas, Andra Skrides un Mārtiņa Šteina iesniegtais lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam. Lūdzu!

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labvakar, kolēģi! Es tiešām patiesi brīnos par tiem kolēģiem, kas ir pa nedēļu pēkšņi izmainījuši savu viedokli, un uzskatu, ka cilvēks, kurš ir melojis visai Latvijas sabiedrībai un kurš ir izmantojis nodokļu maksātāju naudu faktiski savas ģimenes interesēs... automašīnas stāvvietas atļaujas... lai sieva varētu braukāt... šodien ievēlē šādu deputātu attiecīgā komisijā. Es nezinu, kādas jums ir bijušas sarunas, bet katrā gadījumā tie 66 deputāti, kas šodien balsoja “par”, parāda, ka tātad cilvēks, kurš nevar būt ministrs, jo viņš ir melojis, var būt deputāts. Un es, protams, gribu uzsvērt arī to, ka šis gadījums, visticamāk, rezultēsies ar kriminālprocesu Jurim Pūcem, bet tas parlamentā nebūs nekas īpašs - katrā partijā, īstenībā katras partijas vadībā, ir pa kādam cilvēkam, kuram ir kriminālprocess Latvijas Republikas Saeimā. Tas tāds džentlmeņu komplekts ir pie mums.

Bet es tomēr aicinu deputātus pievienoties manam lūgumam, kurš ir adresēts Jurim Pūcem. Un es vēršos pie sava kursabiedra un Saeimas deputāta Jura Pūces, sakot sekojošo: Juri Pūce, tev ir jānoliek Saeimas deputāta mandāts! Tu esi melojis sabiedrībai, atklāti melojis. Un tu šo lietu - atzīšanos melos - izdarīji tikai tad, kad saprati, ka tevi pieķers, citādāk tu to nebūtu darījis un tu būtu uzsvēris, ka tas ir joks, ka jūs tā jokojāt ar Māri Mičerevski. Un tas nebija labprātīgi. Tas bija tikai tāpēc, ka tu saprati, ka tevi pieķers. Saeimas deputāts nedrīkst būt melis. Tu esi pārkāpis Saeimas deputāta zvērestu. Un tu esi pārkāpis to vissmagākajā formā, kāda vispār iespējama. Par niekiem. Un tas parāda to, ka tu neesi cienīgs būt valsts amatpersona, tu neesi cienīgs būt deputāts. Tavs domāšanas veids ir kliņķerēt caurlaides pa kluso un pēc tam melot. Tavs domāšanas veids nav ministra līmenī un arī pat ne Saeimas deputāta līmenī. Tavs domāšanas veids ir apzagties pa mazo, pa sīkumiem. Un līdz ar to mēs nezinām, kā ir par lielām lietām.

Tu, Juri Pūce, neesi cienīgs būt Latvijas Republikas tautas priekšstāvis. Tu esi melis. Sīks melis. Un, visticamāk, par šo jautājumu ar ļoti lielu iespējamību tevi tiesās un notiesās.

Tāpēc es atkārtoti aicinu visus pārējos 98 kolēģus izrādīt savu attieksmi, nevis pieņemt to kā normu parlamentā, kuram jau tā ir viszemākais uzticības slieksnis sabiedrībā. Nav, man liekas, nevienas institūcijas, kurai būtu vēl zemāka uzticība nekā Latvijas Republikas Saeimai.

Es aicinu parādīt attieksmi, pieteikties debatēs un izteikt savu attieksmi, novērsties no deputāta, kurš ir publiski melojis. Nu cik ilgi mēs tā dzīvosim?! Šis jautājums degradē parlamentu. Šāds deputāts degradē parlamentu. Un šādam deputātam nav vietas politikā. Viņam ir jāaiziet no politikas. Viņš nav cienīgs saukties Saeimas deputāta vārdā, kur nu vēl piedalīties Publisko izdevumu un revīzijas komisijā - Publisko izdevumu un revīzijas komisijā! -, kliņķerējot caurlaides pa kluso savai ģimenei. Ko tad viņš tur revidēs? Īstais! Āzis par dārznieku šajā komisijā. Vēl labāku cilvēku... personu šajā postenī atrast vienkārši nav iespējams, kurš aiziet no ministra amata, tāpēc ka viņš ir pārkāpis šos izdevumu un revīzijas jautājumus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Jura Pūces, Artūra Toma Pleša, Vitas Andas Tēraudas, Mārtiņa Bondara, Ineses Voikas, Daces Rukšānes‑Ščipčinskas, Daniela Pavļuta, Ineses Ikstenas, Andra Skrides un Mārtiņa Šteina iesniegto lēmuma projektu “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu, balsosim! Par - 66, pret - 2, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Līdz ar to esam izskatījuši visus šā gada 19. novembra trešās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtības jautājumus.

Pasludinu 19. novembra trešo attālināto ārkārtas sēdi par slēgtu.

Vēl, atvainojos (Skaņas pārrāvums.)... reģistrācija. Tā sekmīgi noritējusi.

Paldies.

Sēdi slēdzu.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 27. (attālinātā ārkārtas) sēdes
turpinājums
2020. gada 3 decembrī

Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā” (Nr. 498/Lm13)
(Dok. Nr. 3207,3207)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā” (Nr. 499/Lm13)
(Dok. Nr. 3208)
   
- Debates - dep. A. Gobzems
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 03.12.2020 18:03:49 bal001
Par - 66, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā (498/Lm13)

Datums: 03.12.2020 18:10:20 bal002
Par - 66, pret - 2, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā (499/Lm13)

Datums: 03.12.2020 18:10:56 bal003
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

 

Sēdes videotranslācija

03.12.2020. 18.25Trešdien, 27.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
19:00  Nacionālās drošības komisijas sēde