Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas trīsdesmit piektā (attālinātā
ārkārtas) sēde
2020. gada 3. decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre
Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sākam 2020. gada 3. decembra otro attālināto ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā - divi likumprojekti.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Evita Zālīte-Grosa. Lūdzu!

E. Zālīte-Grosa (JK).

Labdien, godātie kolēģi! Saeimas Sociālo un darba lietu komisija pirmajam lasījumam izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Likumprojekts paredz atjaunot iepriekš ārkārtas situācijā pieņemto, ka personām, kurām vecāku pabalsta periods beidzas laikā, kad sakarā ar Covid‑19 izsludināta ārkārtas situācija... un ārkārtas situācijas dēļ persona nevar atgriezties darbā, jo darba devējs nenodarbina darbinieku, iestājusies dīkstāve vai nevar gūt ienākumus no saimnieciskās darbības... vecāki var pieprasīt piešķirt šā pabalsta turpinājumu arī pēc tam, kad bērns sasniedz viena vai pusotra gada vecumu. Šo vecāku pabalstu var izmaksāt no 2020. gada... (Starpsaucieni.) Šo vecāku pabalstu var izmaksāt no 2020. gada 9. novembra līdz ārkārtas situācijas beigām. Par šo periodu vecāku pabalsta turpinājums tiek izmaksāts iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Sociālo un darba lietu komisija konceptuāli atbalstīja likumprojektu un lūdz likumprojektam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””! Lūdzu zvanu! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojektam piešķirta steidzamība.

E. Zālīte-Grosa. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

E. Zālīte-Grosa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 4. decembris jeb viena diena.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana Saeimas sēdē?

E. Zālīte-Grosa. Lūdzu izskatīt Saeimas sēdē šā gada 10. decembrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14. decembris un izskatīšana Saeimas sēdē - 10. decembrī. (Starpsauciens: “4. decembris!”) Nu bet tā es arī teicu! (Starpsauciens: “14. - jūs teicāt!”) Tātad izskatīšana Saeimas sēdē 10. decembrī. Es atvainojos.

Likumprojekts “Grozījumi Pacientu tiesību likumā”.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Andris Skride.

A. Skride (AP!).

Labdien, cienījamā vicespīkeres kundze! Kolēģi! Tātad likumprojekta būtība ir tāda, ka tas papildināja to iestāžu sarakstu, kas ir tiesīgas apstrādāt pacientu datus. Uz trešo lasījumu saņemti četri priekšlikumi.

1. - veselības ministres priekšlikums. Un tas paredz saīsinājumu skaidrojumu likumprojektā, lai tādējādi padarītu skaidrāku... tiesību normu uztveramību. Un komisijā pirmais ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. 2. priekšlikums arī nāk no veselības ministres. Tas ir tehnisks... un paredz arī to, ka pacientu tiesību likumā nepieciešams... to, ka Nacionālā veselības dienesta sagatavotie maksājumu pieprasījumi ir derīgi bez amatpersonas paraksta. Tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt... Daļēji atbalstīts. Deputāti piekrīt.

A. Skride. 3. priekšlikums ir daļēji atbalstīts... un iekļauts 4. - komisijas priekšlikumā (Starpsauciens.), kurš nosaka likuma spēkā stāšanos ar nākamā gada 1. janvāri.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. Skride. Un (Starpsauciens: “Pilnīgi otrādi...”)... tātad komisija arī atbalstīja trešajam, galīgajam, lasījumam.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Skride. Un aicinu arī deputātus atbalstīt trešajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Kolēģi, vēlreiz atgādinu, ka likumprojektam “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 4. decembris un izskatīšana Saeimas sēdē - 10. decembrī.

Darba kārtība ir izskatīta. Vēl deputātu jautājumi.

Deputāti Zariņš, Klementjevs, Agešins, Kucins un citi iesnieguši deputātu jautājumu Latvijas Republikas Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības veiktajiem pasākumiem, lai sagatavotu Latvijas veselības aprūpes sistēmu sagaidāmajiem izaicinājumiem saistībā ar “Covid otro vilni””. Jautājumu nododam Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam.

Deputāti Zariņš, Agešins, Tutins, Rubiks un Klementjevs ir iesnieguši deputātu jautājumu veselības ministrei Viņķelei “Saistībā ar veselības ministres sniegtajām atbildēm uz Deputātu jautājumu par individuālo aizsarglīdzekļu lietošanu”. Jautājums tiek nodots veselības ministrei Viņķelei.

Deputāti Stepaņenko, Švecova, Sprūde, Gobzems, Reizniece‑Ozola, Ločmele, Kučinskis un Bergmanis ir iesnieguši deputātu jautājumu “Par pienākumu nēsāt mutes un deguna aizsegus un aizliegumu iegādāties preces un pakalpojumus”.

Deputātu jautājuma motivācijai, lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, kolēģi! 2. decembra grozījumi ārkārtas situācijas rīkojumā ir radījuši ļoti daudz jautājumu attiecībā uz to, pirmkārt, kas ir šo grozījumu... attiecīgo momentu... autors un, otrkārt, kādi pētījumi tika veikti attiecībā uz pasākumu maiņu, ja mēs runājam par bērnu pienākumu nēsāt maskas un ja mēs runājam par kovida izplatības ierobežojumu, aizliedzot iegādāties konkrētas preces un pakalpojumus. Proti, no šiem grozījumiem izriet tas, ka brīvdienās varēs iegādāties tikai un vienīgi produktus, pirmās nepieciešamības preces, un tas aizliegums attieksies arī, piemēram, uz automašīnu precēm un uz visu komercdarbību kopumā.

Mums ir jānoskaidro, kā... ar ko ir domāts, teiksim, šis aizliegums, kādi pētījumi tika veikti attiecībā uz masku nēsāšanas pienākumu bērniem un kādā veidā tiks kompensēta masku iegāde pirmsskolas izglītības pedagogiem...

Sēdes vadītāja. Paldies. Paldies, Stepaņenko kundze.

Paldies, jautājums tika nodots Ministru prezidentam Kariņa kungam. Paldies.

Līdz ar to 3. decembra otrās ārkārtas sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Sēdi slēdzu.

Deputātu reģistrācija... ir notikusi.

Mēs atsāksim pārtraukto sēdi pēc 15 minūtēm.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 35. (attālinātā ārkārtas) sēde
2020. gada 3. decembrī

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 870/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 3247, 3251)
   
- Ziņo - dep. E. Zālīte-Grosa
   
Likumprojekts “Grozījumi Pacientu tiesību likumā” (Nr. 672/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 3234)
   
- Ziņo - dep. A. Skride
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, I. Klementjeva, V. Agešina, E. Kucina un A. Rubika jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par valdības veiktajiem pasākumiem, lai sagatavotu Latvijas veselības aprūpes sistēmu sagaidāmajiem izaicinājumiem saistībā ar 'Covid otro vilni'” (Nr. 152/J13)
   
Informācija par deputātu I. Zariņa, V. Agešina, J. Tutina, A. Rubika un I. Klementjeva jautājumu Veselības ministrei Ilzei Viņķelei “Saistībā ar veselības ministres sniegtajām atbildēm uz Deputātu jautājumu par individuālo aizsarglīdzekļu lietošanu (NR147/J13)” (Nr. 153/J13)
   
Informācija par deputātu J.Stepaņenko, Ļ. Švecovas, K. Sprūdes, A. Gobzema, D. Reiznieces-Ozolas, R. Ločmeles, M. Kučinska un R. Bergmaņa jautājumu Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam “Par pienākumu nēsāt mutes un deguna aizsegus un aizliegumu iegādāties preces un pakalpojumus” (Nr. 154/J13)
   
- Motivācija - dep. J. Stepaņenko
   
Informācija par ārkārtas sēdi
   
Informācija par reģistrācijas rezultātiem

Balsojumi

Datums: 03.12.2020 13:35:53 bal001
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (870/Lp13) atzīšanu par steidzamu

Datums: 03.12.2020 13:36:43 bal002
Par - 80, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” (870/Lp13), 1.lasījums

Datums: 03.12.2020 13:40:29 bal003
Par - 89, pret - 0, atturas - 0.
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pacientu tiesību likumā (672/Lp13), 3.lasījums

Datums: 03.12.2020 13:44:39 bal004
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Ceturtdien, 7.decembrī
09:00  Saeimas 2023.gada 7.decembra ārkārtas sēde
10:00  Ziemassvētku rotājumu darbnīca
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde