Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas divdesmit sestā (attālinātā ārkārtas) sēde
2020. gada 16. jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sāksim 2020. gada 16. jūnija attālināto ārkārtas sēdi.

Lūdzu darba kārtību, pieejamu uz tablo.

Paldies.

Darba kārtībā – Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Valaiņa kungs, vai runāsiet “par” vai “pret”?

V. Valainis (ZZS).

Es runāšu “pret”.

Sēdes vadītāja. Tātad “pret” pieteicies runāt deputāts Viktors Valainis.

V. Valainis. Kolēģi, es aicinātu nenodot šo likumprojektu atbildīgajai komisijai, jo grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā jau ir vairākkārt Saeimā skatīti. Un, ja mēs skatāmies pēc tādām tiešām vadlīnijām, kā būtu jārīko vēlēšanas, šis gadījums galīgi neatbilst nekādām... jebkādām vispār iespējamām vadlīnijām, jo šobrīd Rīgas domes vēlēšanu sagatavošanas kārtība jau ir mainīta vairākkārt. Arī šis pēc būtības ir diskutabls... un arī grozījums, kas maina kārtību.

Šobrīd ir palikuši jau nepilni līdz... nepilni trīs mēneši līdz nākamajām Rīgas domes... līdz šīm Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kuru laikā tad šiem noteikumiem... nu, viens ir parlamenta partijas, tās, kas gatavojas startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās... tikpat svarīgs jautājums tas ir arī tām partijām, kas nav parlamentā, un īpaši šobrīd, kad šī sasaiste ar sabiedrību ir ļoti vāja, lai neteiktu vairāk, šobrīd veikt šādus grozījumus regulāri... ar tādu zināmu regularitāti nav tas labākais labas pārvaldības princips.

Tāpēc, manā ieskatā, tie noteikumi, kas bija apstiprināti jau sākotnēji, pie tiem arī būtu jāturas un nevajag veikt... pat šajā gadījumā šie uzlabojumi, kas ir šajā likumprojektā, arī ir diezgan diskutabli, kur vēlēšanu eksperti jau ir snieguši viedokli par to, ka tas jautājums tomēr ir jāpārskata. Šobrīd tādā steidzamā kārtā, kā ir iecerēti šie grozījumi, tas nebūtu atbalstāms.

Tāpēc es aicinātu atturēties vai balsot “pret” šī likumprojekta nodošanu un valdībai un politiķiem vispār izvairīties no jebkādu grozījumu veikšanas, jo īpaši šobrīd – tik tuvu līdz vēlēšanām. Un šīs vēlēšanas jau šobrīd ir tāds diezgan liels problēmjautājums, ja mēs runājam par kārtīgām... tiešām kārtīgu vēlēšanu procedūru. Te nekādas labās vadlīnijas netiek ievērotas.

Aicinu noraidīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai, lūdzu, deputāte Regīna Ločmele-Luņova runās “par”?

R. Ločmele-Luņova (SASKAŅA).

Jā, es runāšu “par”.

Sēdes vadītāja. “Par” pieteikusies runāt deputāte Regīna Ločmele-Luņova.

R. Ločmele-Luņova. Es aicināšu kolēģus atbalstīt šo likumprojektu un virzīt tālākai skatīšanai, bet profila komisijā, proti, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā, kura skata šāda tipa likumprojektus. Mēs, mūsu komisija, skatām visus projektus, kas saistīti ar CVK darbību, ar vēlēšanu... un to norisi, un gribētu norādīt, ka nav atbalstāma iepriekš pēdējo... pēdējā mēneša prakse par to, ka, piemēram, CVK darba laiku vēlēšanās izskata uzreiz divas komisijas. Spilgts piemērs tam bija, kad piedāvājumu pagarināt iecirkņu darbu skatīja gan Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, gan Administratīvi teritoriālās reformas komisija. Tas lieki pagarināja abu komisiju darbu, bija nepieciešamība saskaņot pieņemtos grozījumus.

Tāpēc aicināšu atbalstīt šo likumprojektu un virzīt tālāk, bet nodot to nevis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kas ir absolūti nesaprotams, kas neatbilst šīs komisijas kompetencei un profilam, bet nodot šo likumprojektu atbilstošajai komisijai, atbildīgajai komisijai, proti, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad ir priekšlikums likumprojektu nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Kolēģi, mums par to ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā” nodošanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par – 29, pret – 44, atturas – 8. Tātad likumprojekts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai (Skaņas pārrāvums.)...

Kolēģi, mēs balsosim par likumprojekta nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu aktivizēt balsošanas sadaļu. (Dep. I. Ribakova starpsauciens.)

Lūdzu sniegt tehnisko palīdzību deputātam Ivanam Ribakovam. (Pauze.) (Starpsauciens: “Mēs balsosim vēlreiz, ja?”) Mēs balsosim vēlreiz, jā. (Dep. I. Ribakovs: “Ā, labi!”) Mēs balsosim vēlreiz, kolēģi. (Sēdes vadītāja pie kāda vēršas: “Viss kārtībā, ja? Varam? Labi.”)

Kolēģi, lūdzu uzmanību, mēs balsosim par likumprojekta nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā” nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim! Par – 54, pret – 3, atturas – 25. Likumprojekts ir nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Līdz ar to sēdes darba kārtība ir izskatīta.

Vēl notiek deputātu reģistrācija. Tā ir veiksmīgi noslēgusies.

Paldies.

Sēdi slēdzu.

Prezidijs plāno sasaukt attālinātu ārkārtas sēdi rīt, 17. jūnijā, pulksten 14.00.

Paldies šodien visiem par darbu.Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 26. (attālinātā ārkārtas) sēde
2020. gada 16. jūnijā

Par likumprojektu “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā” (Nr. 732/Lp13)
(Dok. Nr. 2716, 2716A,
[Balsojums])
   
Priekšlikumi - dep. V. Valainis (pret)
  - dep. R. Ločmele-Luņova (par)
   
Informācija par ārkārtas sēdes sasaukšanuSēdes videotranslācija

16a1.06.2020. 20.15Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde