Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas četrpadsmitā (ārkārtas) sēde
2020. gada 14. maijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Audio balsojumi (frakcijās)

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Sākam šā gada 14. maija otro ārkārtas sēdi.

Deputāti Jurašs, Budriķis, Feldmans, Cielēns, Ozola, Butāns un citi lūdz noteikt debašu laiku sēdē izskatāmajiem jautājumiem: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte. Vai deputātiem ir iebildumi? (Dep. A. Gobzems: “Jā, jo man būs jāņem tie vārdi atpakaļ, ko es jums solīju iepriekšējā sēdē!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai noteiktu debašu laiku 2020. gada 14. maija otrās ārkārtas sēdes darba jautājumiem: pirmo reizi – trīs minūtes, otro reizi – viena minūte! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par debašu laika saīsināšanu ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem (nosakot: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte): par – 58, pret – 25, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts. Tātad 2020. gada 14. maija otrajā ārkārtas sēdē debašu laiks visiem jautājumiem: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte.

Darba kārtībā – likumprojekts “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labvakar, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja, godātie kolēģi! Sveicināti, sēdes skatītāji! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā pirmajā lasījumā esam izskatījuši minēto likumprojektu (Nr. 688/Lp13).

Grozījuma mērķis ir papildināt likuma normas ārstniecības iestādēm, kas sniedz valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus un saņem kompensācijas maksājumu gatavības režīma nodrošināšanai... darbiniekiem izmaksājamās dīkstāves kompensācijas maksimālo apmēru, ņemot vērā valsts apmaksāto plānveida stacionāro un ambulatoro pakalpojumu ierobežošanas ietekmi un nepieciešamos papildu pasākumus ārkārtējās situācijas pārvarēšanai.

Konkrētais grozījums paredz papildināt 14. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā: “Ārstniecības iestāde, kas noslēgusi līgumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un kurai atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kārtībai ārkārtējās situācijas laikā tiek izmaksāts kompensācijas maksājums gatavības režīma nodrošināšanai, darbiniekam, ja ārstniecības iestāde nenodarbina darbinieku vai neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve), izmaksā atlīdzību līdz 75 procentiem no iepriekšējo sešu mēnešu vidējās atlīdzības apmēra, bet ne vairāk kā trīskāršā Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksas apmērā. Šādā gadījumā ārstniecības iestāde var nepiemērot Darba likuma 74. pantu.”

Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” atzīšanu par steidzamu: par – 82, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” pirmajā lasījumā: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 15 minūtes. Izskatīšana – Saeimas ārkārtas sēdē šī gada 14. aprīlī... maijā.

Sēdes vadītāja. Maijā, maijā. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 15 minūtes – pulksten 19.35. Izskatīšana – nākamajā ārkārtas sēdē.

Darba kārtībā – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andris Skride.

A. Skride (AP!).

Labvakar, godātie kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija šodien komisijas sēdē izskatīja un vienprātīgi atbalstīja pirmajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Likumprojekts paredz... ar grozījumiem noteikts, ka personai, kurai izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā ar to, no 2020. gada 22. marta līdz 2020. gada 31. decembrim slimības pabalstu piešķirs un izmaksās par laiku no darbnespējas otrās dienas. Līdz šim likumā noteiktais termiņš bija no šī gada 22. marta līdz 30. jūnijam. Tātad ir pagarināts.

Un vēl likuma grozījumi paredz arī sniegt atbalstu tām personām, kurām izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā un kuras līdz ar to šobrīd ir pārsniegušas likumā noteikto slimības pabalsta kopējo izmaksas termiņu. Likumā noteikts, ka līdz šā gada 31. decembrim slimības pabalsta izmaksas periodā neieskaitīs tās darbnespējas dienas, par kurām personai izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā.

Kā jau teicu, komisija vienbalsīgi atbalstīja un vispirms aicina likumprojektam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad mums ir jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzīšanu par steidzamu: par – 86, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

A. Skride. Komisijas vārdā lūdzu arī likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” pirmajā lasījumā: par – 87, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

A. Skride. Godātie kolēģi! Lieta tāda, ka komisija vienbalsīgi lūdz šo likumprojektu uzreiz arī pieņemt otrajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? Ir vai nav? (Starpsauciens: “Iebildumu nav!”) Paldies. Tātad iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāti par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 87, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana.

Lēmuma projekts “Par Diānas Liepiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 12. maija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Diānas Liepiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Diānu Liepiņu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Diānas Liepiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Diānas Liepiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Lindas Dīzenbergas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

Ieslēdziet mikrofonu deputātam Agešinam. Lūdzu mikrofonu deputātam Valērijam Agešinam!

V. Agešins (SASKAŅA).

Vai dzirdat mani?

Sēdes vadītāja. Tagad dzirdam.

V. Agešins. Paldies.

Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 12. maija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Lindas Dīzenbergas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Lindu Dīzenbergu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Lindas Dīzenbergas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Lindas Dīzenbergas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”: par – 85, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Silvijas Salenieces apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 12. maija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Silvijas Salenieces apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Silviju Salenieci par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Silvijas Salenieces apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Silvijas Salenieces apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”: par – 86, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Daiņa Loca apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Juridiskās komisijas šā gada 12. maija sēdē tika skatīts lēmuma projekts “Par Daiņa Loca apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

Juridiskās komisijas vārdā aicinu apstiprināt Daini Locu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Daiņa Loca apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Daiņa Loca apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā – lēmumu projektu izskatīšana.

Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 548/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”.

Deputāti debatēt nevēlas.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 548/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 548/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 571/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”.

Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 571/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 571/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam”: par – 84, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Sēdes darba kārtība izskatīta.

Laiks paziņojumiem.

Ieslēdziet mikrofonu deputātam Mārtiņam Bondaram.

M. Bondars (AP!).

Cienītās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekles! Cienītie... godātie Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekļi! Pulksten 20.00 sākas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija dodas strādāt. Sekojam līdzi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas darbam un rēķināmies ar iespēju, ka šodien varētu būt arī trešā sēde.

Paldies.

Līdz ar to sēdi slēdzu.Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 14. (ārkārtas) sēde
2020. gada 14. maijā

Par procedūru
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 688/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2481, 2499 ,
[1.DebLaiks, 2499Steidz, 2499Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. M. Šteins
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr.  689/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2482, 2500 ,
[2500Steidz, 2500Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. A. Skride
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 689/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2482, 2500 ,
[2500Balsoj] )
   
- Ziņo - dep. A. Skride
   
Lēmuma projekts “Par Diānas Liepiņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 393/Lm13)
  (Dok. Nr. 2468 ,
[2468Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Lindas Dīzenbergas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 394/Lm13)
(Dok. Nr. 2469 ,
[2469Balsojums])
   
- Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Silvijas Salenieces apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 395/Lm13)
(Dok. Nr. 2470 ,
[2470Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par Daiņa Loca apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi” (Nr. 396/Lm13)
 (Dok. Nr. 2471 ,
[2471Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. V. Agešins
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 548/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam” (Nr. 397/Lm13)
(Dok. Nr. 2473 ,
[2473Balsojums] )
   
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 571/Lp13) otrajam lasījumam līdz 2020. gada 28. maijam” (Nr. 398/Lm13)
(Dok. Nr. 2474 ,
[2474Balsojums, 2474Reg] )
   
Paziņojums
  - dep. M. BondarsSēdes videotranslācija

14a2.05.2020 19.00
Audio balsojumi (frakcijās)
Frakcijas SASKAŅA balsojumi
Frakcijas KPV LV balsojumi
Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces, JK frakcijas, dažu pie frakcijām nepiederošo deputātu balsojumi
Frakcijas AP! balsojumi
NA frakcijas un pie frakcijām nepiederošās deputātes I. Rībenas balsojumi
ZZS frakcijas balsojumi
Frakcijas JV un pie frakcijām nepiederošās deputātes A. Čakšas balsojumi
Dažu pie frakcijām nepiederošo deputātu balsojumi


Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde