Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas septītā (ārkārtas) sēde
2020. gada 30. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Audio balsojumi (frakcijās)

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie deputāti! Aicinu ieņemt vietas Saeimas sēžu zālēs. Sāksim Saeimas 2020. gada 30. aprīļa ārkārtas sēdi.

Godātie kolēģi! Desmit deputāti – Jurašs, Ozola, Rancāns, Riekstiņš, Žunna un citi – lūdz saīsināt runas laiku, debatējot par ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem, – noteikt, ka, runājot pirmo reizi, laiks ir trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte, bet, debatējot par likumprojektiem otrajā un trešajā lasījumā, runājot pirmo reizi – divas minūtes, otro reizi – viena minūte.

Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Jā! Jā! Jā! Jā!”) Jā, paldies. Mēs dzirdam, ka ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai 2020. gada 30. aprīļa ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem tiktu noteikts šāds debašu laiks: runājot pirmo reizi – trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte, bet, debatējot par likumprojektiem otrajā un trešajā lasījumā, runājot pirmo reizi – divas minūtes, otro reizi – viena minūte! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par debašu laika saīsināšanu: par – 58, pret – 23, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad lēmums pieņemts.

2020. gada 30. aprīļa ārkārtas sēdē, debatējot par izskatāmajiem jautājumiem, runājot pirmo reizi, debašu laiks ir trīs minūtes, otro reizi – viena minūte; debatējot par likumprojektiem otrajā un trešajā lasījumā, debašu laiks pirmo reizi – divas minūtes, otro reizi – viena minūte.

Darba kārtībā – Saeimas Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Lēmumu projektu izskatīšana.

Lēmuma projekts “Par Ministru kabineta 2020. gada 21. aprīļa rīkojumu Nr. 202 un 2020. gada 23. aprīļa rīkojumu Nr. 218, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Rancāns.

J. Rancāns (JK).

Labrīt, godātie kolēģi! Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija 2020. gada 29. aprīļa sēdē izskatīja Ministru kabineta iesniegtos grozījumus rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Minētie grozījumi paredz vairākus papildinājumus. Īsumā nosaukšu svarīgākos.

Pirmais. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņem ar krīzi saistīto aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu pārvaldīšanu un veic ne tikai iepirkumus, bet arī šo līdzekļu glabāšanu un norakstīšanu pēc izsniegšanas. 

Nākamais. Ir paredzēts, ka turpmāk institūcijas, kuras ārkārtējās situācijas laikā veikušas iepirkumus bez iepirkumu procedūras piemērošanas, savās tīmekļvietnēs, bet, ja tādu nav, tad Valsts kancelejas uzturētajā tīmekļvietnē covid19.gov.lv publisko informāciju par noslēgtajiem līgumiem, norādot to priekšmetu, apjomu, cenu un piegādātāju.

Tālāk. Ir noteikts, ka pasažieru pārvadājumi ar valsts gaisa transportu, militāro transportu un privātie un biznesa lidojumi, kuros ir ne vairāk par pieciem pasažieriem, būs kā izņēmums no ierobežojumiem.

Noteikts arī, ka sakarā ar darbaspēka, ienākumu, dzīves apstākļu un interneta lietošanas paradumu apsekošanu Valsts ieņēmumu dienests un Ceļu satiksmes drošības direkcija pēc pieprasījuma sniedz Centrālajai statistikas pārvaldei informāciju par fizisko personu kontakttālruņiem un e-pasta adresēm.

Tāpat ir paredzēta kārtība un nosacījumi, saskaņā ar kuriem izmaksājamas kompensācijas gatavības režīma nodrošināšanai par ārkārtas stāvokļa laikā nesniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja par tiem bija noslēgti līgumi ar Nacionālo veselības dienestu.

Ir arī paredzēts, ka Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs veic individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumu atbalsta sniegšanai Itālijai un Spānijai – līdz summai, kas nepārsniedz 100 tūkstošus eiro.

Kopumā, uzklausot iestāžu ziņojumus, komisija šos grozījumus rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” atzina par pamatotiem, situācijai atbilstošiem un nepieciešamiem.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt iesniegto Saeimas lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti debatēt nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2020. gada 21. aprīļa rīkojumu Nr. 202 un 2020. gada 23. aprīļa rīkojumu Nr. 218, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2020. gada 21. aprīļa rīkojumu Nr. 202 un 2020. gada 23. aprīļa rīkojumu Nr. 218, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””: par – 86, pret – 1, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lēmums pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Mildas Zelmenes atbrīvošanu no tiesneša amata”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 28. aprīļa sēdē tika skatīts lēmuma projekts par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Mildas Zelmenes atbrīvošanu no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās sakarā ar došanos pelnītā atpūtā. Komisijas locekļi ir vienbalsīgi atbalstījuši minēto lēmuma projektu.

1976. gadā Milda Zelmene tika ievēlēta par Ventspils pilsētas tautas tiesas tiesnesi.

No 1981. gada 17. februāra līdz 1987. gada 30. jūnijam Milda Zelmene pildīja Ventspils pilsētas tautas tiesas priekšsēdētāja pienākumus.

1987. gada 30. jūnijā Milda Zelmene tika atbrīvota no Ventspils pilsētas tautas tiesas tiesneša amata sakarā ar pilnvaru termiņa izbeigšanos.

2003. gada 19. jūnijā Saeima apstiprināja Mildu Zelmeni par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi.

2019. gada 28. jūnijā Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija veica tiesneses profesionālās darbības novērtēšanu, sniedzot pozitīvu atzinumu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā vēlos pateikties tiesnesei par ieguldīto darbu un aicinu ar 2020. gada 5. maiju atbrīvot Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Mildu Zelmeni no tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Mildas Zelmenes atbrīvošanu no tiesneša amata”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par lēmuma projektu “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Mildas Zelmenes atbrīvošanu no tiesneša amata”: par – 89, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lēmums pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Likumprojektu nodošana komisijām un izskatīšana 1. lasījumā”.

Saeimas Prezidijs ierosina Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku””, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Inguna Rībena.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Ingunai Rībenai.

I. Rībena (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

(Skaņas pārrāvums.) ... 2012. gadā.

Lai atbilstoši nozares un tehnoloģiju attīstībai un starptautiskajai praksei Latvijas Nacionālā bibliotēka varētu nodrošināt likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku” noteiktos tās pastāvēšanas un darbības mērķus, ir nepieciešams precizēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas funkcijas. Turklāt, pieņemdama šos likuma grozījumus, Saeima dotu zaļo gaismu Nacionālajai enciklopēdijai.

Tas ir katras nācijas identitātes un valodas ilgtspējas jautājums.

Šobrīd, attālinātā darba režīma laikā, sabiedrības pieprasījums pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas, līdz ar to – Nacionālās enciklopēdijas informācijas ir vērienīgi pieaudzis; tas apliecina likumprojekta aktualitāti.

Likumprojekts ir nepieciešams:

pirmkārt, lai varētu nodrošināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas funkciju un starptautisko saistību izpildei nepieciešamo tiesisko regulējumu;

otrkārt, lai Latvijas Nacionālā bibliotēka varētu veikt personas datu apstrādi tās funkciju izpildei atbilstoši normatīvajam regulējumam personu datu aizsardzības jomā.

Paldies. Tas man viss. Es aicinu balsot par likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku”” pirmajā lasījumā: par – 83, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

I. Rībena. Termiņš varētu būt divas nedēļas – tas ir, 14. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 14. maijs.

Nākamā darba kārtības sadaļa – “Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Sandis Riekstiņš.

S. Riekstiņš (JK).

Labdien! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā”.

Šis likumprojekts, kas tika atzīts par steidzamu, paredz izslēgt deleģējumu Ministru kabinetam noteikt prasības būvkomersantiem attiecībā uz pieredzi un klasi publisku būvdarbu veikšanai būvju grupās un atcelt obligātu būvkomersantu klasifikācijas piemērošanu publiska būvdarbu līguma gadījumā.

Uz otro lasījumu tika saņemti divi priekšlikumi.

1. priekšlikums – tābrīža ekonomikas ministra Ralfa Nemiro priekšlikums, kas paredz papildināt iepirkuma procedūru piemērošanas izņēmumus, nosakot, ka pasūtītājs nepiemēro iepirkuma procedūras, ja iepirkuma līguma paredzamā līgumcena ir mazāka par... iepirkuma līgumiem... Ministru kabineta noteiktajām līgumcenu robežvērtībām un ja tas tiek slēgts par būvdarbiem, piegādēm vai pakalpojumiem daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros, kuru administrē akciju sabiedrība “Attīstības finanšu institūcija Altum”.

Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. 2. – atbildīgās komisijas priekšlikums, kas paredz papildināt likumprojektu ar norādi par likuma spēkā stāšanās laiku, nosakot, ka likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 85, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Sandis Riekstiņš.

S. Riekstiņš (JK).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā”.

Likumprojekts tika atzīts par steidzamu un paredz izslēgt deleģējumu Ministru kabinetam noteikt prasības būvkomersantiem attiecībā uz pieredzi un klasi publisku būvdarbu veikšanai būvju grupās un atcelt obligātu būvkomersantu klasifikācijas piemērošanu būvdarbu līgumu gadījumā.

Uz otro lasījumu tika saņemts viens priekšlikums, atbildīgās komisijas priekšlikums, kas paredz papildināt likumprojektu ar norādi uz spēkā stāšanās laiku, nosakot, ka likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 86, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Sandis Riekstiņš.

S. Riekstiņš (JK).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai Saeimas sēdē otrajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā”.

Likumprojekts paredz izslēgt deleģējumu Ministru kabinetam noteikt prasības būvkomersantiem attiecībā uz pieredzi un klasi publisku būvdarbu veikšanai būvju grupās un atcelt obligāto būvkomersantu klasifikācijas piemērošanu būvdarbu koncesijas līguma gadījumā.

Uz otro lasījumu tika saņemti četri priekšlikumi.

1. – finanšu ministra Reira priekšlikums. Paredz precizēt XXVI nodaļas pantu numerāciju. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. 2. – finanšu ministra Reira priekšlikums. Saistīts ar pantu numerācijas precizēšanu un aizstāšanu. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. 3. – arī finanšu ministra Reira priekšlikums. Paredz papildināt likuma pārejas noteikumus, nosakot, ka grozījumi šā likuma XXVI nodaļā par pantu numerācijas aizstāšanu un atsauču precizēšanu stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums par likuma spēkā stāšanās laiku, nosakot, ka likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

S. Riekstiņš. Komisijas vārdā lūdzu likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 91, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”, trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Gatis Eglītis.

G. Eglītis (JK).

Labrīt, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”.

Uz trešo lasījumu nav iesniegts neviens priekšlikums. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā: par – 86, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Energoefektivitātes likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Artūrs Rubiks.

A. Rubiks (SASKAŅA).

Likumprojektam “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” uz trešo lasījumu atbildīgā komisija ir saņēmusi kopumā trīs... sešus priekšlikumus.

Visi seši priekšlikumi bija no Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa kunga, un visus komisija atbalstīja.

1. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 2. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 3. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 4. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. 5. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. Un 6. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Rubiks. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā: par – 87, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Daniels Pavļuts.

D. Pavļuts (AP!).

Labrīt, cienījamās kolēģes, godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi pirmajam lasījumam likumprojektu “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā”. To ir iesniedzis Ministru kabinets, sagatavojusi Ekonomikas ministrija. Šis ir likums, kurš ir stājies spēkā 2017. gada 1. janvārī, un tā mērķis ir bijis veicināt strauji augošu jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā un sekmēt pētniecības attīstību un produktu komercializāciju.

Vienreiz jau ir tikuši veikti grozījumi šajā likumā, bet diemžēl jāsaka: kopš likuma un ar to saistīto Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās atbalsta programmās, kas ar šo likumu ir paredzētas, ir apstiprināti tikai pieci jaunuzņēmumi: trīs – augsti kvalificētu darbinieku piesaistē, divi – fiksētā maksājuma veikšanai.

Protams, likuma mērķis sākotnēji bija sniegt daudz plašāku atbalstu Latvijas jaunuzņēmumu videi, tāpēc ir nepieciešami grozījumi un šie atbalsta kritēriji ir jāpārskata. Tiesību aktu projekts paredz šajā likumā gan precizēt jaunuzņēmumu kvalifikācijas nosacījumus, gan mazināt administratīvo slogu un... pieteikšanās procesā... kā arī veikt tehniskus precizējumus nepārprotamai normu interpretācijai.

Komisija 26. februāra sēdē šo likumprojektu izskatīja un atbalstīja tā izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Lūdzu deputātus balsot par šī likumprojekta atbalstīšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātam Reinim Znotiņam.

R. Znotiņš (JK).

Labrīt, kolēģi! Kā jau Pavļuta kungs minēja, šis Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums līdz šim gluži nav veicis savas funkcijas. Tikai pieci jaunuzņēmumi ir spējuši vairāku gadu laikā kvalificēties atbalstam. Līdz ar to man ir jāsaka paldies šobrīd Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijas deputātiem, kā arī Ekonomikas ministrijai, ka beidzot izdevās arī pārliecināt Finanšu ministriju, ka šis regulējums ir... Tā tvērums ir jāpaplašina.

Šeit, kolēģi, man jums jāatgādina, ka krīzes laiks ir ne tikai laiks, kad ir jāspēj izglābt esošos uzņēmumus, bet tas ir arī labs laiks, kad rasties jauniem uzņēmumiem. Tieši ar šādu likuma grozījumu spēku, teiksim, mēs varam veicināt šo jaunuzņēmumu rašanos. Tāpat arī man jāsaka, ka drīzumā Saeimā tiks iesniegts arī akciju opciju regulējums... Tātad, kas arī palīdzēs... tātad veicināt šo jaunuzņēmumu attīstību, veicināt tādu uzņēmumu rašanos un attīstību, kas ir ilgtermiņā spējīgi efektīvi strādāt un celt Latvijas tautas labklājību.

Tā ka aicinu atbalstīt, un iespējams, ka arī uz otro lasījumu likumprojektā būs vēl papildu grozījumi šim Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumam.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ivaram Zariņam.

I. Zariņš (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Es arī aicinu atbalstīt, ka ir nepieciešami grozījumi šinī likumā, jo diemžēl tāds, kāds tas tika izveidots... Tas jau bija paredzami, ka šis likums nepildīs tos mērķus, kam it kā tas publiski tika pasniegts, proti, lai veicinātu šādu jaunuzņēmumu veidošanos.

Patiesībā šis likums tika veidots pavisam citiem mērķiem, un tāpēc tas ieguva šādu dīvainu regulējumu, proti, lai uztaisītu tiesisko bāzi, lai atsevišķas institūcijas varētu tikt pie finansējuma, kuras pēc tam it kā... tikt pie fondiem, uzstāties par šo jaunuzņēmumu iespējamiem finansētājiem. Šo mērķi acīmredzami likums ir izpildījis, un tāpēc es aicinātu tiešām tagad šo likumu uztaisīt tādu, lai tas reāli strādātu tam, kam sākotnēji tika domāts, proti, lai veicinātu šādu jaunuzņēmumu veidošanos.

Aicinu atbalstīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā vēl ir kas piebilstams?

D. Pavļuts. Nē, komisijas vārdā varu tikai atgādināt, ka komisija ir atbalstījusi šī likumprojekta virzību. Aicinu likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā”! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā”: par – 89, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem. Ieslēdziet mikrofonu deputātam...

D. Pavļuts. Termiņš priekšlikumiem – divas nedēļas jeb šī gada 14. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 14. maijs.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Republikas valsts robežas joslas ierīkošanai uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas””, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Jānis Butāns.

J. Butāns (JK).

Sveicināti, godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 3. marta sēdē tika izskatīts likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Republikas valsts robežas joslas ierīkošanai uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas””.

Veicot Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas ierīcību, nepieciešams atsavināt robežai piegulošā nekustamā īpašuma “Dravas” Straujā, Goliševas pagastā, Kārsavas novadā, daļu – zemes gabalu 0,32 hektāru platībā, kurš atrodas valsts robežas joslā.

2018. gada 28. novembrī tika noslēgts līgums par nekustamā īpašuma labprātīgu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām ar nekustamā īpašuma “Dravas” īpašnieku, kurš ir SIA “Rikava Agro” īpašnieks, Vācijas Federatīvās Republikas pilsonis un pastāvīgi dzīvo Vācijā. SIA “Rikava Agro” pārstāvim Latvijā izsniegta pilnvara... izsniegtā pilnvara nepiešķīra tiesības atsavināt SIA nekustamos īpašumus.

Nekustamā īpašuma īpašnieks elektroniski tika informēts par nepieciešamību parakstīt nostiprinājuma lūgumu pie Latvijas Republikas zvērinātā notāra... lai Vācijas Federatīvajā Republikā noformē pilnvaru personai, kura uz pilnvaras pamata būtu tiesīga parakstīt nostiprinājuma lūgumu pie Latvijas Republikas zvērināta notāra. Īpašnieks izteica gatavību parakstīt nostiprinājuma lūgumu pie Vācijas Federatīvās Republikas zvērināta notāra, veikt nepieciešamās darbības Vācijā, bet ne noformēt pilnvaru.

Atsavinātāja valdes loceklis tika informēts, ka pie Vācijas Federatīvās Republikas zvērināta notāra parakstītais nostiprinājuma lūgums neatbilst Latvijas Republikas tiesību normām, kas regulē nekustamā īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā. Uz šo e-pasta vēstuli atsavinātāja valdes loceklis neatbildēja.

Šādā situācijā nekustamā īpašuma “Dravas” daļas brīvprātīgā atsavināšana nav iespējama. Labums, ko sabiedrība iegūs, nosakot nekustamā īpašuma “Dravas” īpašniekam pamattiesību ierobežojumu, ir lielāks par indivīda interesēm nodarīto kaitējumu, jo minētais nekustamais īpašums nepieciešams īpašu sabiedrības interešu un publisku mērķu sasniegšanai – robežapsardzības infrastruktūras būvniecībai valsts robežas joslā gar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežu, kas paaugstinās Latvijas Republikas un Eiropas Savienības ārējās robežas drošību.

Juridiskā komisija pirmajam lasījumam ir atbalstījusi.

Aicinu kolēģus atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Republikas valsts robežas joslas ierīkošanai uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Republikas valsts robežas joslas ierīkošanai uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas”” pirmajā lasījumā: par – 86, pret – 3, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

J. Butāns. Plānotais priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 5. maijs.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 5. maijs.

Likumprojekts “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Atis Zakatistovs.

A. Zakatistovs (KPV LV).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā strādājām pie likumprojekta “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (Nr. 523/Lp13). Likumprojekts attiecas uz ārvalstu vēstniecību darbinieku un ģimenes locekļu personas koda piešķiršanu brīžos, kad viņiem vajadzīgs personas kods, lai saņemtu pakalpojumus Latvijas Republikā.

Iesniegti trīs komisijas priekšlikumi, kuros tiek atrunātas Ārlietu ministrijas tiesības un pienākumi.

1. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Zakatistovs. 2. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Zakatistovs. 3. – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Zakatistovs. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” otrajā lasījumā: par – 90, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

A. Zakatistovs. Termiņš ir šā gada 5. maijs. Piecas darba dienas.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 5. maijs.

Kolēģi! Uzmanību tagad ļoti svarīgiem paziņojumiem

Šodien dzimšanas dienu svin mūsu kolēģe Dace Bluķe, un mēs viņu sveicam! (Aplausi.)

Paldies.

Turpinām ar paziņojumiem.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Mārtiņam Bondaram.

M. Bondars (AP!).

Cienītās kolēģes, godātie kolēģi! Mums, tiem, kas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, tūlīt būs Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde... nu, pēc 5 minūtēm... nu, 10... 10 minūtēm.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde pēc 10 minūtēm.

Godātie kolēģi! Saeimas Prezidijs plāno izsludināt un sasaukt šodien otru ārkārtas sēdi. Lūdzu, gatavojamies nākamajai ārkārtas sēdei.

Paldies.

2020. gada 30. aprīļa ārkārtas sēdi slēdzu.


Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 7. (ārkārtas) sēde
2020. gada 30. aprīlī

Par procedūru
   
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 673/Lp13)
(Dok. Nr. 2383A, 2383B,
[1.DebLaik] )
   
Lēmuma projekts “Par Ministru kabineta 2020. gada 21. aprīļa rīkojumu Nr. 202 un 2020. gada 23. aprīļa rīkojumu Nr. 218, ar kuriem grozīts 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” (Nr.  386/Lm13)
(Dok. Nr. 2393,
[2393Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. J. Rancāns
   
Lēmuma projekts “Par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Mildas Zelmenes atbrīvošanu no tiesneša amata” (Nr. 385/Lm13)
(Dok. Nr. 2382 ,
[2382Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. V. Agešins
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku”” (Nr. 670/Lp13)
(Dok. Nr. 2371, 2371A)
   
Likumprojekts Grozījumi likumā “Par Latvijas Nacionālo bibliotēku” (670/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 2371,
[2371Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. I. Rībena
   
Likumprojekts “Grozījumi Publisko iepirkumu likumā” (Nr. 560/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2375,
[2375Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā” (Nr. 561/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2376,
[2376Balsojums])
   
- Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Publiskās un privātās partnerības likumā” (Nr. 562/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2377,
[2377Balsojums])
   
- Ziņo - dep. S. Riekstiņš
   
Likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” (Nr. 179/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 2155,
[2155Balsojums])
   
- Ziņo - dep. G. Eglītis
   
Likumprojekts “Grozījumi Energoefektivitātes likumā” (Nr. 491/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 2202,
[2202Balsojums])
   
- Ziņo - dep. A. Rubiks
   
Likumprojekts “Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā” (Nr. 573/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 2041, 2158,
[2158Balsojums])
   
- Ziņo - dep. D. Pavļuts
   
- Debates - dep. R. Znotiņš
  - dep. I. Zariņš
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Republikas valsts robežas joslas ierīkošanai uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežas”” (Nr. 522/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1860, 2184,
[2184Balsojums])
   
- Ziņo - dep. J. Butāns
   
Likumprojekts “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (Nr. 523/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2186,
[2186Balsojums, 2186Reg])
   
- Ziņo - dep. A. Zakatistovs
   
Paziņojums
  - dep. M. Bondars
   
Informācija par ārkārtas sēdes sasaukšanuSēdes videotranslācija

30a1.04.2020 09.00
Audio balsojumi (frakcijās)
Frakcijas SASKAŅA balsojumi
Frakcijas KPV LV balsojumi
Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces, JK frakcijas, pie frakcijām nepiederošo deputātu A. Blumberga un A. Gobzema balsojumi
Frakcijas AP! balsojumi
NA frakcijas un pie frakcijām nepiederošās deputātes I. Rībenas balsojumi
ZZS frakcijas balsojumi
Frakcijas JV un pie frakcijām nepiederošās deputātes A. Čakšas balsojumi
Pie frakcijām nepiederošo deputātu L. Liepiņas, J. Stepaņenko un D. Šmita balsojumi


Sestdien, 18.maijā
19:00  Muzeju nakts Saeimā. Ekspozīcija “Latvija ES un NATO 20”