Latvijas Republikas 13. Saeimas
pavasara sesijas piektā (ārkārtas) sēde
2020. gada 24. aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs un balsojumi
Sēdes videotranslācija
Sēžu videotranslācijas (arhīvs)
Audio balsojumi (frakcijās)

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Sākam Saeimas šā gada 24. aprīļa ārkārtas sēdi.

Deputāti Jurašs, Feldmans, Eglītis, Riekstiņš, Mārtuža, Znotiņš un citi ierosina saīsināt runas laiku, debatējot par Saeimas 2020. gada 24. aprīļa ārkārtas sēdē izskatāmajiem jautājumiem: likumprojektiem pirmajā lasījumā, runājot pirmo reizi, noteikt debašu laiku trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte; likumprojektiem otrajā lasījumā, runājot pirmo reizi, noteikt laiku divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte. Vai deputātiem ir iebildumi? (Dep. A. Gobzems: “Jā!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai tiktu saīsināts debašu laiks: likumprojektiem pirmajā lasījumā, runājot pirmo reizi, noteikt debašu laiku trīs minūtes, runājot otro reizi – viena minūte; likumprojektiem otrajā lasījumā, runājot pirmo reizi, noteikt debašu laiku divas minūtes, runājot otro reizi – viena minūte! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par debašu laika saīsināšanu (pirmajā lasījumā, runājot pirmo reizi, nosakot trīs minūtes, runājot otro reizi – vienu minūti; otrajā lasījumā, runājot pirmo reizi, nosakot divas minūtes, runājot otro reizi – vienu minūti): par – 59, pret – 19, atturas – 1.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lēmums pieņemts.

Līdz ar to debašu laiks ir saīsināts, likumprojektiem pirmajā lasījumā, runājot pirmo reizi, nosakot trīs minūtes, otro reizi – vienu minūti; likumprojektiem otrajā lasījumā, runājot pirmo reizi, nosakot divas minūtes, runājot otro reizi – vienu minūti.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāts Edgars Kucins.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Edgaram Kucinam.

E. Kucins (SASKAŅA).

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirms otrā lasījuma kā steidzamu izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”. Otrajam lasījumam tika saņemti divi pilnīgi identiski deputātu Arvila Ašeradena un Jāņa Vucāna... (Skaņas pārrāvums.)

Sēdes vadītāja. Nav dzirdama skaņa.

E. Kucins. Hallo! Dzirdams?

Sēdes vadītāja. Šobrīd – jā. Jums būtu jāsāk ziņot no sākuma.

E. Kucins. Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirms otrā lasījuma kā steidzamu izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”.

Otrajam lasījumam tika saņemti divi pilnīgi identiski deputātu Arvila Ašeradena un Jāņa Vucāna priekšlikumi. Priekšlikumu būtība – pagarināt studiju virzienu akreditācijai paredzētos termiņus nevis par sešiem mēnešiem, kā bija piedāvāts pirmā lasījuma redakcijā, bet par vienu gadu.

Balsojot par 1. – deputāta Ašeradena priekšlikumu, balsis sadalījās šādi:
par – 4, pret – 5, atturas – 1. Līdz ar to 1. – deputāta Ašeradena priekšlikums komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātei Evijai Papulei.

E. Papule (SASKAŅA).

Labdien, cienījamie kolēģi! Aicinu atbalstīt šo Ašeradena kunga izvirzīto priekšlikumu. Tam argumenti ir vairāki, un šķiet, ka pats svarīgākais ir Rektoru padomes ierosinājums un Rektoru padomes lūgums atlikt akreditāciju šajos Covid-19 apstākļos uz gadu, nevis pusgadu. Tas vairāk saistīts ar to, ka nav zināms, vai pēc pusgada būs atvērtas robežas, vai ārzemju eksperti varēs ierasties Latvijā, jo klātienes ekspertīze šajā akreditācijas procesā ir ļoti būtiska. Līdz ar to faktiski, lai nebūtu vairākas reizes jāgroza šis termiņš akreditācijai un lai augstskolām būtu skaidra darbības laika grafika ziņa, mēs aicinām – un es arī aicinu – atbalstīt šo priekšlikumu.

Otrkārt. Šķiet, ka šajā gadījumā akreditācija notiktu... pēc šodienas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā Juridiskā biroja teiktā, var notikt arī ātrāk. Līdz ar to faktiski, ja arī tiek atcelti ierobežojumi pārvietoties pāri robežām, šis formulējums neliedz akreditācijai notikt ātrākā procesā.

Es aicinu atbalstīt, pirmkārt, tādēļ, ka tas ir profesionāļu lēmums un... tas, uz ko attiecas. Otrkārt, tas netraucē jau iepriekš izstrādāto... attiecīgās starptautiskās akreditācijas iestādes Latvijā izstrādāto grafiku par akreditāciju. Nu papildinoši... Visticamāk, ka augstskolām būtu laiks kvalitatīvāk parādīt, ietvert attiecīgajos ziņojumos un materiālos attālināto mācību procesu, kas, protams, paaugstinātu akreditācijas vērtējumu arī starptautiski.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Reinim Znotiņam.

R. Znotiņš (JK).

Kolēģi! Šis ir Latvijas augstākās izglītības reputācijas un kvalitātes jautājums. Latvijā studiju virzienu akreditācija nav notikusi kopš 2012. gada, akreditācijai bija jābūt jau pirms diviem gadiem. Šis jautājums ir atlikts un atlikts, un nu diemžēl arī Rektoru padomes pārstāvji grib vēl atlikt šo jautājumu.

Mums ir jāatšķir kvalitatīvā no mazāk kvalitatīvās augstākās izglītības, mums ir jāiet uz kvalitāti. Tāpēc ir būtiski izdarīt akreditāciju pēc iespējas ātrāk. Izglītības un zinātnes ministrija uzskata, ka to var izdarīt sešu mēnešu laikā.

Protams, ja apstākļi tiešām to neļaus, tad arī varam atcelt šo termiņu uz vēlāku laiku, bet šobrīd aicinu neatbalstīt šos priekšlikumus un palikt pie Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātās redakcijas.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Arvilam Ašeradenam.

A. Ašeradens (JV).

Priekšlikumu iesniedzu, ņemot vērā, ka ir... šis ir bijis Rektoru padomes priekšlikums. Viens.

Otrs. Ņemot vērā arī ārkārtas situāciju, man liekas svarīgi, ka komisija izdebatēja šo jautājumu... un komisija šo izdebatēja. Mēs nonācām pie slēdziena, ka ministrija ir apņēmības pilna šo visu izdarīt līdz noliktajam termiņam, tādēļ priekšlikums neguva komisijas atbalstu.

Tā ka es aicinu Saeimu sekot komisijas balsojumam.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātei Evijai Papulei otro reizi.

E. Papule (SASKAŅA).

Paldies.

Droši vien argumentācija par izglītības kvalitātes iespējamo krišanos vai kā citādi galīgi ir nevietā. Es to norakstu uz nepieredzi. Tas, ka 2013. gadā (kopš tā laika nav veiktas darbības)... kā jau arī vakar minēju, ir saistīts, protams, ar politikas lēmumiem, ko ik pa mirklim Izglītības un zinātnes ministrija un ministre... ir pieņēmuši. Šajā gadījumā šis nebūtu tāds pamatīgs arguments Rektoru padomes adresē.

Vēlreiz aicinu atbalstīt, jo rektori – kurš gan vislabāk nekā rektori? –, pirmkārt, atbild par kvalitāti un, otrkārt, arī atbalsta procesa norisi, bet labi izprot, ka ārvalstu ekspertu ierašanās būtu jāgarantē, jo par to tiešām arī tiek maksāts.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Ieslēdziet mikrofonu deputātam Edgaram Kucinam.

E. Kucins. Komisijā priekšlikums netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Arvila Ašeradena iesniegto priekšlikumu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par 1. priekšlikumu: par – 23, pret – 53, atturas – 2.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Edgaram Kucinam.

E. Kucins. 2. – identisks deputāta Vucāna priekšlikums. Komisijā arī netika atbalstīts un nav balsojams.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputāti arī nepiesakās debatēs pie 2. priekšlikuma, un tas nav arī balsojams.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Edgaram Kucinam.

E. Kucins. Deputāte Evija Papule pieteicās runāt par 2. priekšlikumu. Nezinu, kāpēc neparādījās.

Sēdes vadītāja. Nē, mums neparādījās šādi. (Dep. E. Papule: “Tehniska kļūda!”) Nē, mums neparādījās. Bija debates par identisko, par 1. priekšlikumu.

Kolēģi, nu, bija iespēja pieteikties, arī laiks pietiekami tika dots.

E. Kucins. Kopumā komisija atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”. Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā: par – 79, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likums pieņemts.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Evijai Papulei, kura vēlas runāt par procedūru.

E. Papule (SASKAŅA).

Paldies, cienījamā Mūrnieces kundze! Es tikai gribēju pirmoreiz aicināt jūs mazlietiņ atkal ievērot pauzi, jo es biju pieteikusies, un tomēr neteikt, ka man bija pietiekams laiks, lai to izdarītu. Tas ir viens. Tas nav arguments šajā situācijā, kurā mēs strādājam, jo mums ir jābūt arī dažām minūtēm pauzei. Mazliet pagaidiet, un tad jau, iespējams, jums parādīsies arī tas pieteikums. Aicinu to ievērot. Es negribētu vairākas reizes par šo tomēr atgādināt, jo tas ir visu mūsu darba ritms. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies, Papules kundze. Es tiešām aicinu deputātus arī ievērot šo darba ritmu, kas ir parlamentā ārkārtējās situācijas laikā. Mēs saņemam arī informāciju no zālēm, kurās strādā deputāti, kurās strādā frakcijas.

Kolēģi, es vēlreiz lūdzu un atgādinu: lai korekti pieteiktos debatēm, visi deputāti, arī tie, kas vēlas runāt par procedūru, lūdzu, izmantojiet pieteikumiem šīs zaļās lapiņas. Un tad arī parasti šie pieteikumi nonāk līdz Saeimas Sēžu zālei, un tad korekti tie tiek ievietoti debašu sarakstā.

Lūdzu, arī jūs esiet korekti pret tiem moderatoriem, kas ir zālē, un pret sēdes vadītāju.

Turpināsim darbu.

Darba kārtībā – likumprojekts “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam””, pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Anda Čakša.

A. Čakša (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien, kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija saņēmusi no Ministru kabineta likumprojektu “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam””.

Šis likumprojekts paredz papildināt pārejas noteikumu 23. un 24. punktu, kur 23. punkts paredz to, ka cilvēki, kam šobrīd ir bezdarbnieka palīdzības pabalsts, ko piešķir no nākamās dienas, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa, uz laiku, ne ilgāku par četriem mēnešiem, varētu saņemt pabalstu tādu, kāds tas ir bijis pēdējos divus mēnešus, bet ne vairāk par 130 eiro mēnesī. Un par šīm personām tajā periodā netiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

24. punkts paredz, ka šis pabalsts tiktu izmaksāts no 12. marta līdz laikam, kad persona sāk gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Komisijā likumprojekts tika izdiskutēts un vienbalsīgi tika nobalsots par steidzamību.

Tādēļ lūdzu vispirms atbalstīt steidzamību likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” atzīšanu par steidzamu: par – 81, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

Vai deputāti vēlas debatēt par šo likumprojektu? Debatēs deputāti nav pieteikušies.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu komisijas ziņotājai Andai Čakšai.

A. Čakša. Komisijā galvenā diskusija tātad pirms nodošanas pirmajā lasījumā bija par to, vai var pastāvēt liela atšķirība starp dīkstāves pabalstu un bezdarbnieka palīdzības pabalstu. Es saprotu, ka komisija gaida arī priekšlikumu no Labklājības ministrijas.

Tādēļ šobrīd aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.


R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojektu “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” pirmajā lasījumā: par – 83, pret un atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

A. Čakša. Priekšlikumu iesniegšanas laiks – 15 minūtes. Lūgums izskatīt šodien ārkārtas sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas laiks – līdz pulksten 13.40. Izskatīšana – 24. aprīļa ārkārtas sēdē.

Paldies.

Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Pimenova, Švecovas, Rubika, Papules un Dombrovska iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 666/Lp13) nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Igors Pimenovs.

I. Pimenovs (SASKAŅA).

Labdien, cienījamā priekšsēdētāja! Labdien, cienījamie deputāti! Likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 13. pantā ir paredzēts atbalsts komersantiem, atbrīvojot viņus no publiskas personas mantas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas vai samazinot šo maksu. Pieredze liecina, ka vairāki publiskas personas mantas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomnieki ir pašnodarbinātie. Jēdziens “pašnodarbinātais” neatbilst jēdzienam “komersants” Komerclikuma izpratnē. Attiecīgi pašlaik šīm personām ar normu noteiktais atbalsts nav sniegts.

Lai novērstu šo netaisnīgumu, ir iesniegts šis likumprojekts, kas attiecina atbrīvošanu no publiskas personas mantas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas vai nomas maksas samazināšanu arī uz pašnodarbinātajiem.

Es atgādināšu, ka pašnodarbinātie ir fiziskas personas, kas saimnieciskās darbības veikšanai ir reģistrējušās kā sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veicējas. Par pašnodarbinātajiem likums “Par valsts sociālo apdrošināšanu” definē tai skaitā personas, kuras gūst ienākumu kā zvērināti notāri, advokāti un revidenti, prakses ārsti, tai skaitā ģimenes ārsti, farmaceiti un veterinārārsti, autoratlīdzību saņēmēji, citas fiziskas personas, kuras reģistrējušās kā saimnieciskajā darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātājas.

Tāpēc mūsu likumprojekta saturs ir nomainīt vārdu “komersants” manis nosauktajā likuma pantā ar vārdiem “saimnieciskās darbības veicējs”.

Lūdzu nodot likumprojektu skatīšanai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Ir”!)

Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 666/Lp13) nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 666/Lp13) nodošanu komisijai: par – 27, pret – 54, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Rubika, Papules, Kucina, Agešina un Ribakova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 669/Lp13) nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Artūrs Rubiks.

A. Rubiks (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Šī likumprojekta galvenā doma ir paredzēt skolēnu vecākiem un pedagogiem attālinātā mācību procesa īstenošanas palīdzību. Skolēni un viņu vecāki izmanto dažādas attālinātas mācību platformas, lai saņemtu mācību uzdevumus un novērtējumus.

Pirms ārkārtas situācijas noteikšanas valstī bija iespējams izvēlēties – par brīvu lietot šīs platformas vai ne. Tagad, karantīnas laikā, tas ir obligāts pasākums. Es atkārtošu, ka tas ir obligāts, citādi nevarēs... nebūs nekādas sasaistes ar pedagogiem. Tā kā šī platforma ir par maksu, kas rada papildu izdevumus vecākiem, uzskatu, ka valstij ir jāsedz šie izdevumi no sava budžeta, kā arī skolotājiem... Jāatzīmē, ka arī skolotājiem pieaug izdevumi sakarā ar attālinātā mācību procesa īstenošanu tiešsaistē un kontaktiem ar vecākiem.

Lūdzu atbalstīt mūsu likumprojektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu...? Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 669/Lp13) nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 669/Lp13) nodošanu komisijai: par – 27, pret – 56, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jansona, Beitneres-Le Gallas, Lejiņa, Rukšānes-Ščipčinskas, Dzintara un citu iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Ritvars Jansons.

R. Jansons (NA).

Pretošanās simbols Viestura ordeņa kavaliere Lidija Lasmane-Doroņina par Latvijas nacionālās pretošanās kustību saka tā: “Viņi cīnījās. Es taču biju kopā ar viņiem, viņi man nebija tikai smuki puiši. Es atbalstītu arī tagad viņus – tos jaunos, smukos puišus –, jo tā ir viena cīņa. Mēs esam viena tauta. Es jutos kaut kā saistīta ar to visu. Vienkārši tāda bija dzīve, citādāk jau nevarēja.”

Padomju okupācijas periods Latvijā ilga garus gadus. 1940.–1941. gadā, 1944.–1945. gadā un sekojošā posmā līdz pat valsts neatkarības pilnīgai atjaunošanai. Unikāli, ka tik ilgā laika posmā atradās drosmīgie pretpadomju cīnītāji, kuri ar okupācijas režīmu nesamierinājās.

Virzītais likumprojekts (līdzīgi likumam “Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieku statusu”) iecerēts, lai novērtētu to cilvēku nopelnus, kuri, darbodamies nacionālās pretošanās kustībā, piedalījās bruņotā cīņā vai ar citiem līdzekļiem cīnījās par 1918. gada 18. novembrī proklamētās Latvijas atjaunošanu un ziedoja sevi, lai aizstāvētu tautu pret padomju okupācijas režīma īstenoto vardarbību un genocīdu.

Pretpadomju cīnītāju diena ir nepieciešama, lai atcerētos un novērtētu ne tikai pretošanās kustības dalībniekus, kuri ir mūsu vidū, bet arī tos, kuri cīņā pret padomju okupācijas režīmu krituši vai nogalināti.

Lūdzu atbalstīt likumprojekta nodošanu komisijai.

Sēdes vadītāja. Paldies.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V. Agešins (SASKAŅA).

Labdien, godātie kolēģi! Vairāki Latvijas iedzīvotāji pašlaik izmisīgi cīnās par izdzīvošanu, par bezdarbnieka pabalstu, par pārtikas pakām un to kvalitāti, cīnās pret vīrusu un pret bezcerību, jo valstī Covid-19 krīzes pabalstu sistēma ir pārāk sarežģīta un nereti cilvēkiem nesaprotama. Cilvēki neslēpj dusmas par mūsu valstī notiekošo pašlaik. Savukārt likumprojekta iesniedzēji vēlas atvērt diskusiju par likumu “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.

Manuprāt, šai diskusijai tagad nav īstais laiks. Tas izskatās pēc mēģinājuma vienkārši novērst cilvēku uzmanību no reālām problēmām.

Līdz ar to es aicinu neatbalstīt šo likumprojektu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” nodošanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” nodošanu komisijai: par – 61, pret – 14, atturas – nav.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Standartizācijas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Stepaņenko, Sprūdes, Liepiņas, Šmita un Gobzema iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Jūlija Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Es nelūgšu balsojumu, jo es paļaujos uz to, ka mēs iepriekš, pirms Covid-19 krīzes sākuma, bijām vienojušies, ka visi atbalstīsim šī likumprojekta nodošanu komisijai.

Es tikai gribēju atgādināt, par ko šis likumprojekts ir. Tātad runa ir par priekšlaikus dzimušiem bērniem, par jaunu definīciju. Tie ir bērni, kuri ir dzimuši līdz 37 pilnām grūtniecības nedēļām. Latvijā šobrīd vairāk... aptuveni vairāk par tūkstoš bērniem katru gadu dzimst priekšlaikus, un vecāki, šo bērnu vecāki, attiecīgi jūtas diskriminēti attiecībā uz bērna kopšanas atvaļinājumu un vecāku pabalsta saņemšanu. Šis likumprojekts ir mērķēts uz to, lai šo netaisnību izlabotu un pagarinātu bērna kopšanas atvaļinājuma periodu un vecāku pabalsta saņemšanas periodu par to laiku, kurš bērnam, kurš ir priekšlaikus dzimis, pietrūcis līdz ārsta noteiktajam piedzimšanas datumam.

Es nelūgšu balsojumu, es ceru, ka mēs varēsim turpināt izskatīt šo likumprojektu komisijā.

Paldies, kolēģi.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Zariņa, Dombrovska, Rubika, Krišāna un Tutina iesniegto likumprojektu “Grozījums Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? (Starpsauciens: “Jā, ir!”) Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā” nodošanu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu, balsosim!

(Notiek balsošana.)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu balsu skaitītāju pārstāvim Rihardam Kolam.

R. Kols (NA). 

Cienījamie, godātie kolēģi! Balsošanas rezultāts par likumprojekta “Grozījums Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā” nodošanu komisijai: par – 18, pret – 56, atturas – 6.

Sēdes vadītāja. Paldies. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par atbalstu Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Kredītiestāžu likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Kontu reģistra likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām”” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

nodots.

 

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 37B, Ogrē, Ogres novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības līgumu par Latvijas–Igaunijas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Iepakojuma likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Vienošanos, ar ko groza 2004. gada 11. februāra Līguma starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju par Ziemeļu Investīciju banku pielikumā esošo Statūtu 14. pantu, un grozījumiem Ziemeļu Investīciju bankas Statūtos” nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

nodots.

 

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Likums par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Juridiskajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām ir nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Maksātnespējas likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija, kā arī Juridiskajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijām? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Militārās disciplināratbildības likums” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai ir nodots.

Godātie kolēģi! Esam izskatījuši šā gada 24. aprīļa ārkārtas sēdes darba kārtību.

Paziņojumi. Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride lūdz paziņot par komisijas sēdi 30 minūtes pēc sēdes darba kārtības izskatīšanas beigām.

Informēju jūs, ka Prezidijs plāno sasaukt šodien otru ārkārtas sēdi.

Paldies visiem par darbu.

Šā gada 24. aprīļa ārkārtas sēdi slēdzu.Satura rādītājs un balsojumi
13. Saeimas pavasara sesijas 5. (ārkārtas) sēde
2020. gada 24. aprīlī

Par procedūru
   
Likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā” (Nr. 649/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2327C,
[1P, 2327Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. E. Kucins
   
- Debates - dep. E. Papule
  - dep. R. Znotiņš
  - dep. A. Ašeradens
  - dep. E. Papule
   
Par procedūru - dep. E. Papule
   
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” (Nrf. 665/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 2368,
[2368Steidz, 2368Balsojums] )
   
- Ziņo - dep. A. Čakša
   
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr.666/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 2363, 2363A,
[2363Balsojums] )
   
Priekšlikums - dep. I. Pimenovs (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 667/Lp13)
(Dok. Nr. 2365, 2365A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Kredītiestāžu likumā” (Nr. 668/Lp13)
(Dok. Nr. 2366, 2366A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”” (Nr. 669/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 2367, 2367A,
[2367Balsojums])
   
Priekšlikums - dep. A. Rubiks (par)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” (Nr. 601/Lp13)
(Dok. Nr. 2177, 2177A,
[2177Balsojums] )
   
Priekšlikums - dep. R. Jansons (par)
  - dep. V. Agešins (pret)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Standartizācijas likumā” (Nr. 603/Lp13)
(Dok. Nr. 2182, 2182A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” (Nr. 605/Lp13)
(Dok. Nr. 2192, 2192A)
   
Priekšlikums - dep. J. Stepaņenko (par)
   
Par likumprojektu “Grozījums Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā” (Nr. 606/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 2193, 2193A)
   
Par likumprojektu “Par atbalstu Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai” (Nr. 607/Lp13)
(Dok. Nr. 2217, 2217A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Kredītiestāžu likumā” (Nr. 608/Lp13)
(Dok. Nr. 2218, 2218A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Kontu reģistra likumā” (Nr. 609/Lp13)
(Dok. Nr. 2219, 2219A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par aviāciju”” (Nr. 610/Lp13)
(Dok. Nr. 2220, 2220A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām”” (Nr. 611/Lp13)
(Dok. Nr. 2221, 2221A)
   
Par likumprojektu “Par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 37B, Ogrē, Ogres novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām” (Nr. 612/Lp13)
(Dok. Nr. 2222, 2222A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” (Nr. 626/Lp13)
(Dok. Nr. 2270, 2270A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” (Nr. 629/Lp13)
(Dok. Nr. 2276, 2276A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā” (Nr. 630/Lp13)
(Dok. Nr. 2277, 2277A)
   
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības līgumu par Latvijas–Igaunijas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību” (Nr. 631/Lp13)
(Dok. Nr. 2278, 2278A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” (Nr. 640/Lp13)
(Dok. Nr. 2309, 2309A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Iepakojuma likumā” (Nr. 641/Lp13)
(Dok. Nr. 2310, 2310A)
   
Par likumprojektu “Par Vienošanos, ar ko groza 2004. gada 11. februāra Līguma starp Dāniju, Igauniju, Somiju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju par Ziemeļu Investīciju banku pielikumā esošo Statūtu 14. pantu, un grozījumiem Ziemeļu Investīciju bankas Statūtos” (Nr. 648/Lp13)
(Dok. Nr. 2326, 2326A)
   
Par likumprojektu “Likums par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām” (Nr. 651/Lp13)
(Dok. Nr. 2339, 2339A)
   
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (Nr. 652/Lp13)
(Dok. Nr. 2340, 2340A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 653/Lp13)
(Dok. Nr. 2341, 2341A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (Nr. 654/Lp13)
(Dok. Nr. 2342, 2342A)
   
Par likumprojektu “Grozījums Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā” (Nr. 655/Lp13)
(Dok. Nr. 2343, 2343A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” (Nr. 656/Lp13)
(Dok. Nr. 2344, 2344A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Notariāta likumā” (Nr. 657/Lp13)
(Dok. Nr. 2345, 2345A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” (Nr. 658/Lp13)
(Dok. Nr. 2346, 2346A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” (Nr. 659/Lp13)
(Dok. Nr. 2347, 2347A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā” (Nr. 660/Lp13)
(Dok. Nr. 2348, 2348A)
   
Par likumprojektu “Militārās disciplināratbildības likums” (Nr. 662/Lp13)
(Dok. Nr. 2353, 2353A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (Nr. 663/Lp13)
(Dok. Nr. 2354, 2354A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (Nr. 664/Lp13)
(Dok. Nr. 2355, 2355A,
[2355Reg] )Sēdes videotranslācija

24a1.04.2020 12.45Audio balsojumi (frakcijās)
Frakcijas SASKAŅA balsojumi
Frakcijas KPV LV balsojumi
Saeimas priekšsēdētājas I. Mūrnieces, JK frakcijas, pie frakcijām nepiederošo deputātu A. Blumberga un A. Gobzema balsojumi
Frakcijas AP! balsojumi
NA frakcijas un pie frakcijām nepiederošās deputātes I. Rībenas balsojumi
ZZS frakcijas balsojumi
Frakcijas JV un pie frakcijām nepiederošās deputātes A. Čakšas balsojumi
Pie frakcijām nepiederošo deputātu L. Liepiņas, J. Stepaņenko un D. Šmita balsojumi


Trešdien, 28.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:15  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres tikšanās ar Moldovas Republikas audiovizuālās padomes priekšsēdētāju Liliana Viţu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
15:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde