Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas devītās sēdes
(2020. gada 5. martā) turpinājums
2020. gada 13. martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Aicinu ieņemt vietas Saeimas Sēžu zālē! Turpināsim izskatīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Komisijas vārdā - deputāts Artūrs Toms Plešs.

A. T. Plešs (AP!).

Labdien, kolēģi! Turpinām darbu ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Vēlos informēt, ka esam saņēmuši priekšlikumus no Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja, kas informē, ka atsauc visus Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas neizskatītos priekšlikumus likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, kā arī esam saņēmuši iesniegumu no Janīnas Jalinskas, kas atsauc savus neizskatītos priekšlikumus likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Šobrīd diskutējam par 147. priekšlikumu, kuru ir iesniedzis deputāts Valainis par Amatas novada saglabāšanu tā esošajās teritorijās. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Debatēs vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Jā, labdien, kolēģi! Runāšu šobrīd par šo un arī daudziem citiem saviem iesniegtajiem priekšlikumiem. Manuprāt, šis ir viens no svarīgākajiem likumprojektiem. Un, kā jau minēju arī iepriekš, ir ļoti svarīgi šo likumprojektu pēc būtības... debatēt par katru no šiem priekšlikumiem. Tomēr objektīvi šobrīd ir tāda situācija, kad arī es uzskatu... un arī visa mūsu frakcija uzskata, ka šobrīd, kad valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, nav iespējamas objektīvas debates par šo priekšlikumu... apstākļos, kad Saeimas deputātiem mēra temperatūru, ejot iekšā Sēžu zālē, apstākļos, kad valstī, manuprāt, ir jānodarbojas ar daudz svarīgākiem jautājumiem.

Fokusēties uz šo jautājumu gluži vienkārši šobrīd nav iespējams. Tāpēc arī mūsu frakcija iepriekšējā pārtraukumā aicināja opozīcijas deputātus. Tāpat arī mums bija ļoti veiksmīgas sarunas ar koalīcijas pārstāvjiem, kur mums izdevās panākt vienošanos, ka šodien šo jautājumu mēs izskatām, mēs atsaucam savus priekšlikumus, mēs ceram, ka strādāsim trešajā lasījumā pie... normālā režīmā, izskatot pēc būtības šos jautājumus.

Šodien mēs atliekam... arī es no šīs tribīnes atvainojos visiem tiem pašvaldību vadītājiem, kas arī šodien vēl aicināja to nedarīt un tomēr noturēt šīs debates par katru konkrēto pašvaldību, jo īpaši par tām pašvaldībām, kas ir īpaši neapmierinātas ar kādu no šiem piedāvājumiem. Es viņiem visiem atvainojos un lūdzu arī saprast apstākļus, kāpēc mēs atsaucam visus priekšlikumus un aicinām Saeimu šo jautājumu izskatīt... noteikt normālu, saprātīgu priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kas varētu būt divas nedēļas, un atgriezties pie šī jautājuma izskatīšanas tajā brīdī, kad ir normāli apstākļi, kad šo jautājumu var skatīt... tikt galā ar ārkārtas stāvokli, kas šobrīd ir izsludināts valstī, fokusēties tieši uz tiem jautājumiem, kas šobrīd ir svarīgāki, un šo likumprojektu skatīt tad, kad dienaskārtībā nav ārkārtas situācija.

Un šodien es, kolēģi, atsaucu visus savus neizskatītos priekšlikumus un aicinu jūs aktīvi iesaistīties debatēs trešajā lasījumā, jo īpaši sagatavošanas procesā, kas būs komisijā, atbildēt uz visiem tiem jautājumiem, kuri nav izrunāti līdz galam, mēģināt pašvaldībām konstruktīvi, pēc būtības atbildēt uz viņu sniegtajiem jautājumiem, lai no šīs tribīnes trešajā lasījumā debates nebūtu tik garas, kādas tās bija pēdējo piecu dienu garumā.

Paldies visai koalīcijai par sapratni un arī opozīcijai par sapratni šajā jautājumā. Paldies jums. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies Viktoram Valainim.

Vārds deputātam Artūram Tomam Plešam.

A. T. Plešs (AP!).

Labdien, kolēģi! Nenoliedzami administratīvi teritoriālā reforma ir svarīga Latvijas iedzīvotājiem un Latvijas nākotnei, taču šobrīd tiešām mēs esam situācijā, kad valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Un mums ir jāparūpējas par sabiedrības drošību. Līdz ar to es arī vēlos pateikties visai... visam parlamentam par konstruktīvajām sarunām, ka mēs spējam rast vienošanos, ka mēs šodien beidzam darbu pie likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” otrajā lasījumā un turpinām debates par šo nozīmīgo jautājumu trešajā lasījumā, paredzot saprātīgu priekšlikumu iesniegšanas termiņu, lai visi tiek uzklausīti un arī mēs... es nodrošināšu to, lai arī, līdzīgi kā tas ir bijis līdz šim, komisijā būtu diskusijas.

Un es vēlos pateikties arī opozīcijas pārstāvjiem par pretimnākšanu un šādā ziņā arī atbalsta rādīšanu reformai kopumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Paldies visiem kolēģiem par konstruktīvu darbu.

Tātad priekšlikums ir atsaukts.

A. T. Plešs. 147. priekšlikums ir atsaukts.

148. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

149. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

150. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

151. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

152. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Dombrava, paredz no Daugavpils topošā novada izslēgt Ilūkstes novadu. Komisijā tas netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 153. priekšlikums, ko ir iesniedzis deputāts Valainis, arī paredzētu Daugavpils novada izveidošanu bez Ilūkstes novada. Un tas ir atsaukts.

154. priekšlikums ir atsaukts.

155. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

156. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

157. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

158. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Ādamsons, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāti uztur balsojumu?

Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 159. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

160. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

161. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

162. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

163. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

164. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Dombrava, paredz no topošā Jēkabpils novada izslēgt virkni administratīvo teritoriju. Un tas ir saistīts ar Sēlijas novada izveidi. Komisijā tas netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 165. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam. (Starpsauciens: “Nē, nē!”)

A. Kiršteins (NA).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Tā kā uz nākošo lasījumu mums būs vairāk laika pārdomāt, ko iesniegt, un arī, kā teica ministrs, tiks iesniegts priekšlikums par otrā līmeņa pašvaldībām, tad es atsaucu gan šo, gan arī visus pārējos, jo mana ideja bija ne tik daudz šeit, pie Jēkabpils, cik pie Valmieras, ka, piemēram, ja būs Valmieras apriņķis, tad tur būs iekšā gan... manuprāt, Valkas novadam tur būtu jābūt, gan Smiltenes, gan, teiksim, Limbažu, gan visiem pārējiem. Jo tad mēs varētu izveidot vienu pašvaldību ar kādiem 150 tūkstošiem, kas varētu konkurēt, kā es jau iepriekš teicu... un sadarboties ne tikai Latvijas mērogā, bet sadarboties arī, piemēram, ar Dānijas un citām pašvaldībām... Tāpēc es pie viena, lai man vairāk nebūtu jānāk šeit, atsaucu visus savus priekšlikumus un sagatavošu tos jaunā redakcijā uz trešo lasījumu.

Paldies par sadarbību.

Sēdes vadītāja. Paldies deputātam Kiršteinam par konstruktīvu rīcību.

Tātad deputāts Kiršteins ir atsaucis visus savus priekšlikumus šajā likumprojektā.

A. T. Plešs. Paldies.

Līdz ar to... līdz ar to 165. priekšlikums ir atsaukts.

166. priekšlikums, ko iesniedzis Kiršteina kungs, ir atsaukts.

167. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

168. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

169. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

170. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

171. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

172. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

173. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

174. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Viktors Valainis, ir atsaukts.

175. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

176. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Vitenbergs un kas paredz Kandavas novada saglabāšanu tā esošajās teritorijās, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Jums debatēs jāpiesakās, ja vēlaties atsaukt.

Vārds deputātam Jānim Vitenbergam.

J. Vitenbergs (KPV LV).

Sveiki, kolēģi! Jā, līdzīgi kā Kiršteina kungs, es arī savu priekšlikumu atsaucu, jo tās debates varētu trešajā lasījumā turpināt.

Paldies. (Starpsauciens: “Kauns!”)

Sēdes vadītāja. Paldies Jānim Vitenbergam.

A. T. Plešs. Līdz ar to 176. priekšlikums ir atsaukts.

177. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

178. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

179. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

180. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

181. priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Goldberga, paredz Krāslavas novada teritorijas izveidi. Šādā konfigurācijā, kā piedāvāts, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Ingai Goldbergai.

I. Goldberga (SASKAŅA).

Labdien, cienījamie kolēģi! Pievienojoties Viktora Valaiņa teiktajam, es atsaucu 181., 182. un 228. priekšlikumu, kas saistīti ar šo konkrēto priekšlikumu. Tāpat atsaucu... tur, kur esmu pievienojusi savu parakstu... arī tiem priekšlikumiem, kas ir 212., 235., 237. un 238., cerot uz konstruktīvu diskusiju turpmākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā.

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies deputātei Ingai Goldbergai.

A. T. Plešs. Paldies deputātei Goldbergai. Līdz ar to 181. priekšlikums ir atsaukts.

182. priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Goldberga, ir atsaukts.

183. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 184. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

185. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

186. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

187. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

188. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

189. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

190. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

191. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

192. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

193. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

194. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

195. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

196. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

197. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

198. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

199. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

200. priekšlikums, ko iesniegusi frakcija KPV LV un paredz no... tā, tūliņ... jā, paredz no topošā Limbažu novada svītrot Alojas novadu. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. Runa... 201. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, komisijā tika daļēji atbalstīts un iekļauts 202. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 202. priekšlikums, ko iesniedza atbildīgā... izstrādāja atbildīgā komisija, komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 203. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

204. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

205. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

206. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Māris Kučinskis, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Mārim Kučinskim.

M. Kučinskis (ZZS).

Cienījamie deputāti! Pats par sevi saprotams, ka, izvērtējot šo situāciju, es arī atsaucu šo un arī... arī nākamos savus priekšlikumus un uzskatu, ka mums bija arī konstruktīva saruna. Un es ceru... tā ir vienošanās, ka šos jautājumus par tādām problemātiskām vietām, par ko ir arī mani priekšlikumi, mēs vēl izdiskutēsim, tai skaitā arī pirms trešā... parādīsies trešais lasījums.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies deputātam Mārim Kučinskim. (Aplausi.)

A. T. Plešs. Paldies deputātam Mārim Kučinskim.

Līdz ar to 206. priekšlikums ir atsaukts.

207. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

208. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

209. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

210. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

211. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

212. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 213. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Raivim Dzintaram.

R. Dzintars (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Nacionālā apvienība atsauc 213. priekšlikumu. Es vēlos izmantot iespēju... atsauc ar tādu pašu argumentāciju, kā jau iepriekšējie runātāji bija teikuši. Neatkārtošos.

Vien no sevis vēlos pateikt paldies gan opozīcijas, gan pozīcijas deputātiem par to, ka šādā brīdī mēs spējam mobilizēties un spējam stāvēt pāri pozīcijas - opozīcijas robežām un pieņemt pareizus lēmumus.

Nacionālā apvienība tāpat atsauc arī 236., 239., 250. un 271. priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies Raivim Dzintaram. (Aplausi.)

A. T. Plešs. Paldies, Dzintara kungs.

Līdz ar to 213. priekšlikums ir atsaukts.

214. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

215. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

216. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

217. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

218. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

219. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Dolgopolovs, paredz no topošā Mārupes novada izslēgt Babītes pagastu un Salas pagastu. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Sergejam Dolgopolovam.

S. Dolgopolovs (SASKAŅA).

Dabīgi, ka ir pareizi pārtraukt šo ne īpaši veiksmīgo, ne īpaši radošo diskusiju, kas bija. Es arī netaisos uzturēt balsojumu par šo priekšlikumu, es netaisos arī atsaukt, jo mēs jau esam diskutējuši par iepriekšējo priekšlikumu, kuram ir līdzīgs saturs.

Vienīgi es domāju, ka pareizāks solis būtu tomēr bišķi iesaldēt šo likumprojektu, jo trešais lasījums pie tām problēmām, kas paliek pašā likumā, padarīs to darbu vēl neražīgāku un nekonstruktīvāku. Bet es ceru, ka varbūt mums arī tas izdosies. Vēlreiz gribu teikt...

Pirmais. Es domāju, ka mums vajadzētu atgriezties pie tā, lai pieslīpētu likumprojektu otrajā lasījumā. Tādas iespējas Kārtības rullis dod.

Un, otrkārt, es neuzstāju uz balsojumu par šo priekšlikumu, jo tas jau vienreiz ir balsots.

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā...?

A. T. Plešs. Jā. Komisijā šis priekšlikums netika atbalstīts, bet, kā es sadzirdēju, arī Dolgopolova kungs neuztur balsojumu par šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 220. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

221. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

222. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

223. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

224. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

225. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Māris Kučinskis, ir atsaukts.

226. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

227. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

228. priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Goldberga, ir atsaukts.

229. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 230. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

231. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

232. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

233. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

234. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

235. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

236. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, pareizi saprotu, arī tika...

Sēdes vadītāja. Tika atsaukts.

A. T. Plešs. ... atsaukts.

237. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst. (Starpsauciens: “Balsojam!”)

A. T. Plešs. Prasa balsojumu. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. 237. ... deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 237. - deputātu Teirumnieka, Kazinovska, Kursītes, Rancāna, Jalinskas, Goldbergas un Tutina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 21, atturas - 5. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. T. Plešs. 238. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, paredz Rēzeknes novadam pievienot Varakļānu pagastu un Varakļānu pilsētu. Komisijā netika atbalstīts. (Starpsaucieni: “Balsojam!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 238. - deputātu Teirumnieka, Kazinovska, Kursītes, Rancāna, Jalinskas, Goldbergas un Tutina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 32, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Uldim Augulim!

U. Augulis (ZZS).

Cienījamie kolēģi, Goldbergas kundze uzstājoties atsauca savus priekšlikumus un arī parakstu no šiem priekšlikumiem. Tā kā šie priekšlikumi mums arī nebija balsojami. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Nē, tie ir balsojami priekšlikumi, jo tikai deputāte Goldberga ir atsaukusi... Tas nemaina būtību. Pat ja viņa ir atsaukusi savu priekšlikumu. (Starpsaucieni.)

Viena deputāta atsaukts paraksts šeit neko šajā situācijā... neko nemaina.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Gobzemam!

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Es jūs lūgtu... ļoti mazu uzmanību. Ņemot vērā, ka mēs vienojāmies - gan pozīcija, gan opozīcija - par priekšlikumu atsaukšanu, es aicinu nebalsot ne par vienu priekšlikumu un iet straujiem soļiem uz priekšu, neizmantot šo iespēju. Tas vienkārši... Lai būtu korekti no visām pusēm. Un varbūt šajā gadījumā pārbalsojam, jo tā tomēr ir džentlmeņu vienošanās no abām pusēm. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Turpiniet! Turpiniet darbu!

A. T. Plešs. 239. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, ir atsaukts.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, ir atsaukts.

Nav debatējams. Netiek sāktas debates. Priekšlikums ir atsaukts. Nav debatējams. (Starpsauciens.) Turpiniet, lūdzu, ar nākamajiem.

A. T. Plešs. 240. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

241. priekšlikums, ko iesniedzis...

Sēdes vadītāja. Mēs uzsākam debates par (Dep. A. T. Plešs: “Ir atsaukts!”)... Nē, tas bija atsaukts. Šis priekšlikums bija atsaukts pirms tam. Nē, mēs nevaram uzsākt debates.

Turpinām tālāk. Priekšlikums ir atsaukts.

A. T. Plešs. 241. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

242. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kučinskis, ir atsaukts.

243. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

244. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Dombrava, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 245. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

246. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

247. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kučinskis, ir atsaukts.

248. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

249. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

250. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, ir daļēji atbalstīts un iekļauts 251. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Es aicinu jūs lūgt koalīciju pārbalsot to priekšlikumu, par kuru notika balsošana, jo tas... bija faktiski identiska situācija tai, kādā mēs atradāmies, kad Nacionālās apvienības priekšlikums tika atsaukts.

Es domāju, ka šis ir brīdis, kad mums tomēr vismaz vienreiz dzīvē ir jāpilda savstarpēji panāktas vienošanās.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Lindai Liepiņai.

L. Liepiņa (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Nu faktiski dēļ tā, ka viena frakcija ļoti acīmredzami... JK frakcija ir parādījusi, ka viņi nezina, ko nozīmē džentlmeņu vienošanās šādās situācijās. Mēs, vienkārši atsaucot visus savus priekšlikumus, Nacionālajai apvienībai atsaucot arī priekšlikumu par Varakļāniem, nonākam pie identiska priekšlikuma, ko JK uztur kā balsojamu, un iebalsojām Varakļānus pie Latgales... kur daudzi deputāti vienkārši šajā ritmā nepiedalās balsojumā.

Nu esiet vienkārši loģiski! Nu kur ir jūsu veselais saprāts, JK? Kopā ar Strīķi aizgājis pastaigāties droši vien.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai. (Dep. A. Klementjevs: “Viņš daļēji atbalstīts!”)

Vēl turpinās debates.

Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam.

K. Feldmans (JK).

Labdien! Labas kārtības labad... ja kāds ir mani redzējis, man nezinot, ka es esmu piedalījies kaut kādas vienošanās slēgšanā ar kaut kādiem džentlmeņiem, kas te kaut kur pa kaktiem ir, lūdzu mani informēt (Starpsauciens.), jo tad man ir kaut kāds alter ego. Es ne ar vienu ne par ko neesmu vienojies (Starpsaucieni: “Jā, jā!”; “Tu jau neesi džentelmenis!”), bet mēs šodien, protams, rīkosimies valstiski.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aldim Gobzemam otro reizi.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Kolēģi! Frakciju vadītāji nesanāca parlamentā kaktos, Feldmana kungs! Un es aicinātu... es aicinātu tevi, Feldmana kungs, arī vienreiz dzīvē būt kā džentlmenim, nevis melu čempionam, kāds tu esi bijis vienmēr. Tas ir džentlmeņu jautājums, ar ko mēs šodien šeit nodarbojamies. (Starpsaucieni.)

Bet ko tu dari? Ko tu dari? Tu turpini melu čempiona lietu. Mēs ļoti zolīdi visu izdarījām. Zolīdi panācām to, ka mēs ātri šodien pabeidzam otro lasījumu. Un viss atkal aiziet vecajās sliedēs.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Rihardam Kolam.

R. Kols (NA).

Kolēģi! Mazs precizējums, kas varbūt ir radies pārpratuma vai neizpratnes... Es saprotu, vienošanās ir, tā tiek ievērota, un ir tā, ka ir daži priekšlikumi, kas ir iesniegti, kurus fiziski nevar atsaukt, jo nav atsaucēju. Šeit. Saeimā. Šodien. (Dep. L. Liepiņa: “Varbūt neprasām balsojumu, bet izskaidrojam!”) Un otrreiz balsot arī nav iespējams par jau nobalsotu priekšlikumu. Līdz ar to, ja šeit ir tādi pārpratumi... vai arī, pieņemsim, priekšlikums, ko iesnieguši pieci deputāti, ja arī viens deputāts ir atsaucis no tiem pieciem, tas šā vai tā neskaitās atsaukts. Ir jābūt visiem... pieciem deputātiem jāatsauc šis priekšlikums. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Didzim Šmitam.

D. Šmits (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Šī ir iespēja tiem, kas ir džentlmeņi, parādīt, ka viņi tādi ir. Šī ir iespēja, laiks katram parādīt, kas viņš ir. Netraucēsim visiem parādīt, kas viņi ir, un pārējie iesim uz priekšu!

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Raivim Dzintaram.

R. Dzintars (NA).

Nē, nu vēlreiz, kolēģi! Daļu jau pateica Rihards Kols. Tātad atsaukt šo priekšlikumu nebija iespējams. Tas ir punkts viens. Tātad par to bija jābalso. Ja... viedokļi atšķīrās par šo jautājumu, un atšķīrās arī pozīcijas vidū, atšķīrās acīmredzot opozīcijas vidū šie priekšlikumi. Ja vairākums deputātu, kolēģi, nobalsotu atbilstoši komisijai, tad trešajā lasījumā pretēju priekšlikumu vairs nevarētu atbalstīt. Līdz ar to mums nebija iespējas rīkoties citādāk. Mums bija jāizšķiras šobrīd. Tāpēc es aicinu iet uz priekšu. (Starpsauciens: “Tā ir uzmešana!”) Par Varakļāniem nebija iespējams citādāk nobalsot.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā...?

A. T. Plešs. 250. priekšlikums komisijā tika daļēji atbalstīts un iekļauts 251. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 251. ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 252. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

253. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

254. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Ādamsons, komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 255. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Butāns, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Jānim Butānam.

J. Butāns (JK).

Kā jau Krišjānis minēja, ar mums neviens neko nav runājis un nekādu vienošanos neesam parakstījuši vai sprieduši. Bet, solidarizējoties ar pārējiem kolēģiem, savu priekšlikumu atsaucu.

Sēdes vadītāja. Paldies deputātam Jānim Butānam. (Aplausi.)

A. T. Plešs. 255. priekšlikums līdz ar to ir atsaukts.

256. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

257. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

258. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

259. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

260. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Jānis Dombrava un paredz Viesītes novada izveidošanu, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 261. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

262. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

263. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

264. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

265. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

266. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

267. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

268. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

269. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

270. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

271. priekšlikums, ko iesniegusi Nacionālā apvienība, ir atsaukts.

272. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Ādamsons, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. 273. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

274. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

275. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

276. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

277. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

278. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas... un ir 279. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt. (Starpsauciens: “Balsot!”) Nevar balsot! Ā... var balsot.

A. T. Plešs. Var, var, daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Tas ir daļēji atbalstīts. Vai ir nepieciešams balsojums par šo daļēji atbalstīto priekšlikumu, kurš ir iekļauts nākamajā priekšlikumā, kurš ir atbalstīts? (Starpsauciens: “Nē!”) Nav nepieciešams. Paldies par sapratni.

A. T. Plešs. 279. priekšlikums, ko ir iesniegusi Jauno konservatīvo frakcija, komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. T. Plešs. 280. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot? (Starpsauciens: “Jā!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par 280. - deputāta Naudiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 17, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. T. Plešs. 281. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

282. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. (Starpsauciens: “Balsot!”)

A. T. Plešs. 282. (Starpsauciens: “Kurš?”)

Sēdes vadītāja. 282., ko iesniegusi deputātu grupa, ir atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 282. - deputātu Ašeradena, Pucena, Dombravas, Pleša un Kazinovska iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 54, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

A. T. Plešs. 283. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

284. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

285. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

Priekšlikums, ko... 286. priekšlikums, ko iesniegusi deputātu grupa, komisijā tika atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot?

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Ašeradena, Pucena, Dombravas, Pleša un Kazinovska iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 46, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

A. T. Plešs. 287. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

288. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

Priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

Priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, nu... 289. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir daļēji atbalstīts 298. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 290. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

291. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir atbalstīts 298. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 292. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

293. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

294. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir daļēji atbalstīts 298. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 295. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 295. - deputāta Naudiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 11, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. T. Plešs. 296. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir daļēji atbalstīts 298. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 297. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

298. priekšlikums, ko iesniegusi Jauno konservatīvo frakcija, komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. (Starpsaucieni: “Balsot!”; “Par ko?”)

Vai par 298. priekšlikumu deputāti vēlas balsot? (Starpsaucieni: “Jā!”; “Nē!”) Jā vai nē? Kurš vēlas balsot? Paceliet roku! Viens vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 298. - Jauno konservatīvo frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret un atturas - nav. Nav kvoruma.

Kolēģi, ja mums nebūs kvoruma arī balsojot otrreiz, mums būs jāizsludina pārtraukums vai... (Starpsaucieni.)

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Reģistrējušies 77 deputāti.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 298. - Jauno konservatīvo frakcijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - nav, atturas - 2. Priekšlikums ir atbalstīts. 

A. T. Plešs. 299. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

300. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsosim!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 300. - deputāta Naudiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret - 11, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. T. Plešs. 301. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

302. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir atbalstīts 298. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A. T. Plešs. 303. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

304. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kiršteins, ir atsaukts.

305. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Naudiņš, ir atsaukts.

Sēdes vadītāja. Priekšlikums ir atsaukts. Esam saņēmuši deputāta Naudiņa iesniegumu, ar kuru viņš atsauc šo priekšlikumu.

A. T. Plešs. 306. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

307. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kučinskis, ir atsaukts.

308. priekšlikums, ko iesniegusi frakcija KPV LV, komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Ērikam Pucenam.

Ē. Pucens (KPV LV).

Labdien, kolēģi! Frakcijas KPV LV vārdā šo priekšlikumu atsaucu un visus pārējos frakcijas priekšlikumus arī.

Sēdes vadītāja. Paldies frakcijai KPV LV. (Aplausi.) Tātad priekšlikums ir atsaukts. (Dep. V. Agešins: “Bet tur vairs nav neviena!”; starpsauciens: “Tu neredzi vienkārši!”)

A. T. Plešs. 308. priekšlikums līdz ar to ir atsaukts.

309. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

310. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

311. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

312. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

313. priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Indriksone, ir atsaukts.

Sēdes vadītāja. Ir atsaukts.

Ir saņemts deputātes Ilzes Indriksones iesniegums, ar kuru viņa atsauc šo priekšlikumu.

Paldies deputātei Ilzei Indriksonei.

A. T. Plešs. 314. priekšlikums, ko iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienības frakcija, ir atsaukts.

315. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Valainis, ir atsaukts.

316. priekšlikums, ko iesniedzis deputāts Kazinovskis, nav atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A. T. Plešs. Līdz ar to esam izskatījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Balsosim par likumprojektu kopumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 12, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem.

A. T. Plešs. Komisijā kā priekšlikumu iesniegšanas termiņš tika noteikta viena nedēļa. (Starpsauciens: “Ko?!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Uldim Augulim.

U. Augulis (ZZS).

Cienītie kolēģi! Es aicinātu noteikt divas nedēļas.

Sēdes vadītāja. Tātad divas nedēļas. Šodien ir 13. marts. Līdz 27., ja? Līdz 27. martam.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai.

R. Ločmele-Luņova (SASKAŅA).

Es piedāvāju priekšlikumu iesniegšanas termiņu trīs nedēļas.

Sēdes vadītāja. Tātad tas būtu līdz 3. aprīlim, ja? Šā gada 3. aprīlim.

Kolēģi! Mums ir jābalso. Tātad balsosim vispirms par tālāko termiņu - šā gada 3. aprīlis.

Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 3. aprīlis likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums!” Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 49, atturas - 2. Tātad lēmums nav pieņemts.

Un balsosim par priekšlikumu iesniegšanas termiņu divas nedēļas - šā gada 27. marts.

Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” šā gada 27. marts! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 27. marts.

A. T. Plešs. Jā, paldies.

Komisijas vārdā es vēlos pateikties - vēlreiz paldies par konstruktīvo darbu un raudzīsimies, kā situācija attīstās attiecībā ar ārkārtas stāvokli, un attiecīgi plānosim arī komisijas darbu.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Paldies visiem - pozīcijai, opozīcijai, neatkarīgajiem deputātiem - par konstruktīvo darbu!

Tā kā vakar valdība ir lēmusi par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un šodien mēs pieņēmām arī Saeimas lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, parlaments pāriet uz darbu ārkārtas režīmā. Tātad mēs izsludinām pārtraukumu līdz šā gada 16. aprīlim pulksten 9.00, kad turpināsim skatīt 5. marta sēdes darba kārtību.

Līdz ar to 19. marta sēdes darba kārtību sāksim izskatīt 10 minūtes pēc 12. marta sēdes darba kārtības izskatīšanas.

Godātie kolēģi! Mēs pārejam uz darbu ārkārtas režīmā, parlaments joprojām turpinās sanākt, strādās komisijas, bet aicinām komisijas sanākt uz darbu neatliekamāko un steidzamāko jautājumu risināšanai. Saeimas Prezidijs kopā ar Saeimas Administrāciju apzinās dažādas darba iespējas, lai atvieglotu komisijām sanākšanu un rūpētos gan par deputātu, gan darbinieku veselības stāvokli, kad komisijas risinās steidzamākos jautājumus.

Godātie kolēģi, tā kā parlaments turpinās darbu, bet turpinās darbu ārkārtas režīmā, lūdzu, esiet gatavi sanākt uz Saeimas ārkārtas sēdēm! Visticamāk, ka nākamā ārkārtas sēde tiek plānota jau šā gada 19. martā, jo mēs gaidām, kad valdība pieņems steidzamākos nepieciešamos lēmumus saistībā ar ārkārtas situāciju, un arī mums par tiem būs jālemj.

Tātad tiekamies, visticamāk, nākamajā ārkārtas sēdē 19. martā, bet esam gatavi operatīvi sanākt un turpināt darbu.

Paldies visiem.

Pārtraukums līdz šā gada 16. aprīļa pulksten 9.00.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātiem.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons, Anda Čakša, Jānis Dombrava, Inese Ikstena, Artuss Kaimiņš, Andris Kazinovskis, Ieva Krapāne, Janīna Kursīte-Pakule, Vladimirs Nikonovs, Linda Ozola, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Karina Sprūde, Juta Strīķe, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pārtraukums līdz šā gada 16. aprīļa pulksten 9.00.

(Pārtraukums.)

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 9. sēdes
(2020. gada 5. martā)
turpinājums
2020. gada 13. martā

Likumprojekts “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” (Nr. 462/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 2174)
   
Ziņo - dep. A. T. Plešs
 
Debašu turpinājums - dep. V. Valainis
  - dep. A. T. Plešs
  - dep. A. Kiršteins
  - dep. J. Vitenbergs
  - dep. I. Goldberga
  - dep. M. Kučinskis
  - dep. R. Dzintars
  - dep. S. Dolgopolovs
  - dep. U. Augulis
  - dep. A. Gobzems
  - dep. A. Gobzems
  - dep. L. Liepiņa
  - dep. K. Feldmans
  - dep. A. Gobzems
  - dep. R. Kols
  - dep. D. Šmits
  - dep. R. Dzintars
  - dep. J. Butāns
  - dep. Ē. Pucens
   
Priekšlikumi - dep. U. Augulis
  - dep. R. Ločmele-Luņova
   
Paziņojums
  - Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 13.03.2020 13:13:05 bal001
Par - 36, pret - 21, atturas - 5. (Reģistr. - 81)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.237. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:13:42 bal002
Par - 38, pret - 32, atturas - 0. (Reģistr. - 81)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.238. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:27:16 bal003
Par - 39, pret - 17, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.280. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:28:10 bal004
Par - 12, pret - 54, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.282. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:28:59 bal005
Par - 13, pret - 46, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.286. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:30:30 bal006
Par - 55, pret - 11, atturas - 0. (Reģistr. - 82)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.295. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:31:37 bal007
(atkartots balsojums).
Par - 48, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 82)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.298. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:32:01 bal008
Balsošanas motīvs: Kvoruma pārbaude

Datums: 13.03.2020 13:32:21 bal009
Par - 56, pret - 0, atturas - 2. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.298. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:32:51 bal010
Par - 58, pret - 11, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.300. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:35:49 bal011
Par - 52, pret - 12, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:37:16 bal012
Par - 16, pret - 49, atturas - 2. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 03.04.2020. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:37:45 bal013
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 27.03.2020. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums (462/Lp13), 2.lasījums

Datums: 13.03.2020 13:40:30 bal014
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Trešdien, 28.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Čehijas parlamentu tikšanās ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Martin Vítek
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Kazahstānas parlamentu tikšanās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Dauren Karipov
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sharon Rappaport-Palgi