Latvijas Republikas 13. Saeimas
ziemas sesijas desmitā (ārkārtas) sēde
2020. gada 12. martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Saeimas Prezidijs ir saņēmis 34 deputātu iesniegumu ar lūgumu izsludināt Saeimas ārkārtas sēdi, tajā iekļaujot lēmuma projektu “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā”. Saeimas Prezidijs ārkārtas sēdi ar norādīto darba kārtību ir sasaucis. Pie 5. marta sēdes darba kārtības izskatīšanas mēs atgriezīsimies 10 minūtes pēc ārkārtas sēdes darba kartības izskatīšanas beigām.

Līdz ar to, godātie kolēģi, darba kārtībā ir Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem.

Un tātad deputāti Dombrovskis, Stepaņenko, Gobzems, Ločmele-Luņova, Agešins, Reizniece-Ozola, Klementjevs, Tutins, Augulis, Liepiņa, Bergmanis, Valainis, Švecova, Krauze, Papule, Orlovs, Krišāns, Klementjevs, Pimenovs, Goldberga, Cilevičs, Nikonovs, Kabanovs, Rubiks, Kucins, Dolgopolovs, Dūklavs, Kučinskis, Daudze, Šmits, Jalinska, Urbanovičs, Sprūde un Zariņš ir iesnieguši patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu šodienas ārkārtas sēdes darba kārtībā? (Starpsauciens: “Ir!”) Tātad deputātiem ir iebildumi. Līdz ar to mums ir jālemj par šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā. Respektīvi, tas būtu 12. marta sēdes darba kārtībā.

“Par” pieteicies runāt deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

V. Dombrovskis (SASKAŅA).

Augsti godātie kolēģi! Kamēr mēs šeit jau... Kamēr mēs šeit jau kuro dienu diskutējam par to, vai Jelgava ir lielāka pilsēta nekā Rēzekne, valstī faktiski ir radusies ārkārtas situācija.

Koronavīruss, kolēģi, ir līdz šim nepieredzēts epidemioloģiskās drošības apdraudējums. Un es domāju, ka jābūt akliem, lai šo ignorētu. Diemžēl, kolēģi, mēs redzam, ka viena sabiedrības daļa uzskata, ka, piemēram, Pasaules Veselības organizācijas paziņojumi par pandēmiju mūsu situāciju nemaina, viņi uzskata, ka jācer vien uz slēpotāju un ceļotāju spēju būt saprātīgiem. Viņi uzskata, ka mums ir vēl dažas nedēļas laika saprast, ko tādas valstis kā Dienvidkoreja darīja pareizi un ko tādas valstis kā Itālija darīja nepareizi.

Es, kolēģi, uzskatu, ka šāds viedoklis, kuram ir pārāk liels... pārāk liela ietekme uz lēmumu pieņēmējiem mūsu valdībā... ka šāds viedoklis ir nepareizs un bezatbildīgs. Kolēģi, uzdosim sev jautājumu - vai tiešām mēs esam gatavi veidot savu stratēģiju cīņai ar koronavīrusa izplatību vien uz aicinājumiem vairāk mazgāt rokas un palikt mājās? Vai tiešām esam gatavi paļauties vien uz to, ka cilvēki būs saprātīgi un apzinīgi?

Kolēģi, mums jāsaprot, ka pietiek vien ar vienu, tikai ar vienu nesaprātīgu un neapzinīgu cilvēku, kurš nolems pabraukāt pārpildītā sabiedriskajā transportā vai aiziet uz kinoteātri vai uz teātri, vai uz sporta zāli, vai uz lielveikalu... ka pietiks tikai ar vienu šādu neapzinīgu cilvēku, kurš vai nu nedzirdēs, vai nu neatsauksies uz tiem aicinājumiem biežāk mazgāt rokas un palikt mājās, lai inficētu vairākus simtus citu cilvēku... un radot... radītu domino efektu.

Tātad, kolēģi, es domāju, ka citu valstu pieredze un arī tas, ko mēs zinām par koronavīrusu, mums saka, ka mums ir nepieciešams jau šodien (patiesībā jau vakardien) pieņemt izlēmīgus lēmumus, vērstus uz šā vīrusa izplatīšanās prevenciju. Tas ir absolūti pirmām kārtām.

Tātad šeit, kolēģi, jums... mēs aicinām Ministru kabinetu pirmām kārtām lemt par ārkārtas situācijas ieviešanu Latvijas teritorijā un paredzēt tam sekojošus pasākumus. Pirmām kārtām noteikt epidemioloģiskās drošības jomā operatīvi nodrošināt konkrētu teritoriju vai iestāžu, tostarp izglītības iestāžu, slēgšanu, kur tiek konstatēta bīstamās infekcijas slimības izplatība, kā arī preventīvo pasākumu veikšanai būtiski ierobežot pārvietošanās kustību no un uz slēgtajām teritorijām un iestādēm.

Mums, kolēģi, ir nepieciešams noteikt stingru karantīnu novērojamām personām un informēt šos iedzīvotājus par to... par to atbildību, kura jau šodien saskaņā ar mūsu likumdošanu iestājas, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības.

Es jums nolasīšu, kolēģi, detalizēti visu to, kas ir rakstīts mūsu detalizētajā aicinājumā. Bet pirmām kārtām mums jāizdara viss, lai nepieļautu pārāk strauju šā vīrusa izplatību, nepaļaujoties vien uz aicinājumiem mazgāt rokas un palikt mājās... mums jābūt pietiekami izlēmīgiem šajā jomā.

Otrām kārtām mums ir jāsaprot, ka visu to... jūs tagad domājat par to jūsu šā gada budžetu, par to jūs varat aizmirst. Nekādu ieņēmumu prognozes vairs nepiepildīsies. Labi, ja šogad vispār būs kaut kāda izaugsme. Ir jāsaprot, ka dažas nozares būs ļoti smagi skartas no šī koronavīrusa, pirmkārt, aviopārvadājumi... jau tuvākajās, iespējams, nedēļās, ja ne dienās, - mūsu nacionālā aviokompānija airBaltic. Otrkārt, tūrisma sektors. Visas viesnīcas, kafejnīcas, restorāni. Viss tas sektors, kurš tik ļoti paļaujas uz ārvalstu tūristiem, būs skarts nākamajā kārtā. Jau faktiski tas ir, visticamāk, arī nedēļu, ja ne dienu, jautājums.

Visi tie, kas nodarbojas ar sabiedrisko pasākumu organizēšanu: izglītības iestādes, privātās izglītības iestādes. Mums jāsaprot, ko mēs darām, vai mēs...

Sēdes vadītāja. Paldies.

Runas laiks ir beidzies...

V. Dombrovskis. ... ļaujam visiem tiem uzņēmumiem masveidīgi bankrotēt.

Sēdes vadītāja. ... un tas nav pagarināms.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

V. Dombrovskis. Kolēģi! Aicinu nekavēties...

Sēdes vadītāja “Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

Jūsu runas laiks ir beidzies, lūdzu, tas nav pagarināms.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

V. Dombrovskis. Laiks tiešām beidzas...

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Dārgā Latvijas sabiedrība! Es esmu pret to, ka šo jautājumu izskata nākamnedēļ nākamajā Saeimas sēdē. Es esmu par to, ka to izskata šodien un nekavējoties. Dārgā Latvijas sabiedrība! Mēs esam superkrīzes priekšvakarā, kura jau ir sākusies. Ar šādiem vārdiem šajā tribīnē šobrīd vajadzēja būt premjeram Kariņam. (Dep. D. Pavļuts: “Premjers krīzes vadības sēdē!”)

Šī krīze, kuras priekšvakarā mēs esam, mūsu valsti (Starpsauciens.) vistuvākajā laikā var novest bankrotā. Ir pilnīgi skaidrs, ka šī gada budžets netiks izpildīts. Ir pilnīgi skaidrs, ka ir jāpieņem ātri, izlēmīgi lēmumi, nevis jātaisa nepārtrauktas PR akcijas. (Starpsauciens: “Ooo!”) Mēs esam redzējuši, kā veselības ministre Viņķele regulāri taisa PR akcijas ar preses konferencēm, sludinot, cik gatava ir mūsu veselības sistēma epidēmijai un pandēmijai, bet publiskajos tīklos mēs redzam, ka cilvēki liek nepārtraukti ziņas, ka viņi nevar pārbaudīties uz šo vīrusu, viņi to var izdarīt pēc 10 un cik dienām, jo neesot testu. Ja tā ir gatavība, tad es atvainojos. Vai gatavība ir tā, ka ir preses konference, kurā krīzes telefona numurs ir norādīts nepareizi? Ja tā ir veselības ministres gatavība, tad es ļoti atvainojos. Vai gatavība ir tā, ka mēs pasakām, ka mums būs simts gultas slimnīcā (visiem Saeimas deputātiem droši vien), bet mēs nezinām, kā rīkoties situācijā, un skatāmies tikai uz citām valstīm? Un tie ir jautājumi, kas ir jāizrunā šodien.

Tas, ko... tas, ko šobrīd vajadzēja darīt premjeram, - nevis sēdēt kaut kādā... kaut kādā vietā un izlikties, ka viņš strādā, bet atrasties Saeimā. (Starpsauciens.) Atrasties Saeimā un sabiedrībai... nākt priekšā ar konkrētu rīcības plānu jau tagad!

Otrkārt un galvenokārt. Koalīcijai. Jūs esat koalīcija, likumu pieņēmēji, nevis premjera lēmumu izpildītāji. Un jums ir jādod norādījumi premjeram, nevis premjeram ir jādod norādījumi jums. Un tāpēc nekliedziet uz mani un palasiet Satversmē, kas ir rakstīts, kurš ir likumdevējs. Likumdevējam ir jāizsludina ārkārtas situācija. (Starpsauciens: “Nē, nav!”)

Un ir būtiski pateikt (Starpsauciens.)... ir būtiski pateikt sekojošo: ir pilnīgi skaidrs, ka ierobežojumi ir nepieciešami, taču šiem ierobežojumiem ir jābūt samērīgiem. Mēs nevaram ļauties arī panikai, un es paskaidrošu, kāpēc. (Starpsauciens.)

Ierobežojumi palēninās epidēmiju, bet, dārgā sabiedrība, tas, kas jums ir jādzird no šīs tribīnes: minētais vīruss būs un mums būs jāiemācās ar šo vīrusu sadzīvot. Šis ir brīdis, kad mums ir jāiegūst laiks, jāsamazina epidēmijas potenciālie apmēri, bet mums tas ir jāizdara, pieņemot lēmumus. Un tas, ko jūs burkšķat šajā vietā... jums vajadzēja manā vietā kāpt tribīnē, jo jūs esat pie varas, bet tas, ko jūs darāt, - sēžat kā marionetes, bez risinājuma. Jums bija jākāpj tribīnē ar risinājumu šodien. Opozīcija šo risinājumu ir piedāvājusi. Var diskutēt par atsevišķiem punktiem. Bet sabiedrībai vēlreiz gribu uzsvērt - šis vīruss nepāries! Mums būs jāiemācās sadzīvot. Mēs varam šobrīd ierobežot tā izplatīšanās ātrumu un iegūt zināmu laiku, kamēr mediķi atrod risinājumus, kā ierobežojumu noteikt vēl vairāk.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, mums būs jābalso par šī lēmuma projekta iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 51, atturas - nav. Līdz ar to lēmuma projekts nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā netiek iekļauts. (Starpsaucieni.)

Kolēģi, vai ir priekšlikumi par lēmuma projekta nodošanu kādai no komisijām? (Starpsaucieni: “Jā!”)

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Jūlijai Stepaņenko.

Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu...

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Lūdzam nodot šo lēmuma projektu Nacionālās drošības komisijai.

Sēdes vadītāja. Tātad ir priekšlikums nodot Nacionālās drošības komisijai. Vai ir citi priekšlikumi?

Blumberga kungam, lūdzu, ieslēdziet mikrofonu! (Starpsauciens: “Budžeta komisijai!”)

A. Blumbergs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Jā! Ir priekšlikums. Priekšlikums ir nodot šo jautājumu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Danai Reizniecei‑Ozolai.

D. Reizniece-Ozola (ZZS).

Kolēģi, priekšlikums, ka vismaz kā līdzatbildīgās būtu jānosaka arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, ņemot vērā, ka būs fiskāla ietekme, un arī Sociālo un darba lietu komisija, kas ir atbildīga arī par veselības nozares regulējumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikums par līdzatbildīgajām komisijām.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Aldim Gobzemam. (Dep. A. Gobzems: “Man - nē!”)

Tātad ir atsaukts.

Kolēģi, vispirms balsosim par šī lēmuma projekta nodošanu Nacionālās drošības komisijai, pēc tam balsosim... nu un tad mēs redzēsim, vai tālāk būs nepieciešami balsojumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” nodošanu Nacionālās drošības komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 51, atturas - nav. Tātad lēmuma projekts Nacionālās drošības komisijai nav nodots.

Balsosim par lēmuma projekta nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Gobzema kungs, runāsiet “pret”?

“Pret” pieteicies runāt deputāts Aldis Gobzems.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Valstij jāievieš ārkārtas situācija... un jautājumi par to, ka tas ietekmēs visu ekonomiku, ka tas var sagraut arī tostarp ekonomiku, ka tas var cilvēkus atstāt totālā bankrotā, var radīt paniku. Varbūt jautājumus, kas saistīti ar būtiskiem... būtisku apdraudējumu veselībai, mēs nodosim komisijai, kas izskata korupcijas jautājumus... Loģika ir, ka šāds jautājums ir nacionālās drošības jautājums. Tas ir valsts nacionālās drošības jautājums. Cilvēka veselība ir nacionālās drošības jautājums. Valsts iešana uz totālu bankrotu ir nacionālās drošības jautājums. Mūsu aviokompānijas potenciāls ļoti liels... ekonomiskas nedienas ir nacionālās drošības jautājums. Visas tūrisma un pārējās nozares ir nacionālās drošības jautājums, izglītība, visi bērni ir nacionālās drošības jautājums, nevis korupcijas jautājums.

Es saprotu šīs politiskās spēles. Es saprotu šīs politiskās spēles! Un jūs gribat to pārākumu izrādīt, ka jums ir vara un ko tik jūs te nevarat, bet varbūt aizdomājieties, cilvēki mīļie, ko jūs darīsiet rudenī. Stāstīsiet, ka viss mums ir sabrucis tāpēc, ka vīruss atnāca? Tāpēc, ka jūs korupcijas komisijā skatījāt šo jautājumu? (Starpsauciens: “Aizsardzības!”)

Tas... Feldmans sēž šeit... tad ir joks kaut kāds, šis nav joks! Šis ir jautājums gan par veselību, gan par valsts ekonomiku, par to, kā mēs dzīvosim, ko mēs darīsim! Ko mēs darīsim, kāda būs mūsu nacionālā drošība, ja mēs noslēgsim, piemēram, visas robežas, vai tas ir pareizi vai nepareizi. Tas ir korupcijas jautājums? Tas, ja cilvēkiem vairs nebūs naudas, tas ir korupcijas jautājums? Jums droši vien ir tāda izpratne: ja cilvēkiem nebūs naudas, tad nevarēs jūs korumpēt, ja? Tāpēc jūs to atdodat uz korupcijas komisiju, bet tas ir nacionālās drošības jautājums. Un kā papildu komisija būtu jānoliek Sociālo un darba lietu komisija, kas atbild par veselības jautājumiem. Faktiski tas būtu loģisks risinājums. Bet ko jūs darāt? Izrādāt varu. Jums ir vara šodien. Jums šodien tā ir, jums pēc pusgada tās nebūs vairs. Tas ir pilnīgi skaidrs šodien. Tas, kā jūs rīkojaties, viss! Gatavojieties! Jūs bēgsiet drīz no šejienes! Paši bēgsiet no tā, ko būsiet sastrādājuši.

Paldies.

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Daniels Pavļuts.

D. Pavļuts (AP!).

Kolēģi, tas, kur man tiešām jāpiekrīt šī lēmuma projekta iesniedzējiem, ir, ka Covid-19 radītā situācija gan visā pasaulē, gan nu arī Latvijā ir augstākajā mērā nopietna. Tieši tādēļ es gribu lūgt visus - gan Saeimā, gan citviet valsts varā pārstāvētos, vienalga, vai pozīcijā vai opozīcijā pārstāvētos - izturēties tieši tik nopietni pret šo situāciju, cik nopietna ir šī problēma.

Es domāju, ka tas, kas mums būs nepieciešams, lai pārvarētu šīs krīzes turpmākos pavērsienus... jo skaidrs, ka novērst vīrusa izplatību nav iespējams, ir iespējams tikai palēnināt tā izplatību un mazināt sekas gan sabiedrības veselībai, jo īpaši tās neaizsargātākajiem locekļiem, gan arī Latvijas ekonomikai, Latvijas sabiedrībai kopumā... ka šim nolūkam būs vajadzīga visu spēku sadarbība. Man ir ļoti žēl, ja šis jautājums - pat šis jautājums! - nav ārpus tām robežām, kurās notiek politikānisms, kurās notiek sīkas, teiksim, populistiskas darbības. (Starpsauciens.) Es ļoti aicinu (Starpsaucieni. Dep. A. Gobzems: “Mēs jūs aicinājām! Jūs noraidījāt!” Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru. Dep. A. Gobzems: “Tu nepamanīji, ka tu nobalsoji “pret” ārkārtas sēdi?”)...

Sēdes vadītāja. Ļaujiet runāt cilvēkam!

D. Pavļuts. Es gribu lūgt visus kolēģus šeit neizmantot šo krīzi sava politiskā kapitāla sīkmanīgai celšanai! Ļoti lūdzu!

Attiecībā uz to, kurai komisijai nodot šo jautājumu, es tikpat labi varētu argumentēt, ka jautājums ir cieši saistīts gan ar...

Sēdes vadītāja. Pavļuta kungs, runas laiks ir beidzies, tas nav pagarināms.

D. Pavļuts. Es atbalstu nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Sēdes vadītāja. Pavļuta kungs, runas laiks ir beidzies.

Kolēģi, mums ir jābalso par lēmuma projekta nodošanu komisijai.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 1. Līdz ar to lēmuma projekts ir nodots Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Ir priekšlikums arī nodot kā līdzatbildīgajām komisijām. Tas tiek uzturēts. Jā.

Kolēģi, tātad ir priekšlikums kā līdzatbildīgo noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Par to arī balsosim.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir līdzatbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Līdz ar to lēmums ir pieņemts un nodots līdzatbildīgajai komisijai.

Ir priekšlikums kā līdzatbildīgo komisiju noteikt arī Sociālo un darba lietu komisiju, arī tas tiek uzturēts. (Starpsaucieni: “Vai vajag?”; “Vajag!”) Balsosim.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai (Dep. J. Stepaņenko un dep. A. Gobzems: “Par bērnu tiesībām!”), nosakot, ka tā ir līdzatbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 34, atturas - 8. Līdz ar to lēmuma projekts Sociālo un darba lietu komisijai kā līdzatbildīgajai komisijai netiek nodots.

Tātad lēmuma projekts ir nodots Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai kā atbildīgajai komisijai, kā arī līdzatbildīgajai komisijai - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Līdz ar to ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Lūdzu Budžeta un finanšu... Es atvainojos, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu deputātam Aldim Blumbergam.

A. Blumbergs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Piecas dienas.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas... Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - piecas dienas, tas būtu 17. marts.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Es uzskatu, ka ārkārtas situācijā piecas dienas ir pārāk ilgs laiks. Es domāju, ka diena ir pilnīgi pietiekami. (Starpsauciens: “Piecas minūtes!”)

Sēdes vadītāja. Tātad ir viena diena. Tas nozīmē - 13. marts.

Ieslēdziet, lūdzu, mikrofonu deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Viena stunda.

Sēdes vadītāja. Viena stunda. Tas nozīmē līdz pulksten 17.00.

Tātad balsosim par tālāko - šā gada 17. marts.

Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu iesniegšanas termiņu lēmuma projektam “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” - šā gada 17. marts! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 28, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 17. marts.

Līdz ar to esam izskatījuši ārkārtas sēdes darba kārtību.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātiem.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Jānis Ādamsons, Raimonds Bergmanis, Anda Čakša, Raivis Dzintars, Inese Ikstena, Juris Jurašs, Artuss Kaimiņš, Māris Kučinskis, Janīna Kursīte-Pakule, Romāns Naudiņš, Linda Ozola, Ramona Petraviča, Juris Rancāns, Ivans Ribakovs, Inguna Rībena... Rībena ir, Andris... es atvainojos, Andris Skride, Karina Sprūde, Juta Strīķe, Edvīns Šnore, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Saeimas ārkārtas sēdi slēdzu.

Pulksten 16.10 turpināsim izskatīt šā gada 5. marta sēdes darba kārtību.

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas ziemas sesijas 10. (ārkārtas) sēde
2020. gada 12. martā

Par lēmuma projektu “Par Ministru kabineta rīcību situācijā ar bīstamās infekcijas slimības Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā” (Nr. 352/Lm13)
(Dok. Nr. 2235)
   
Priekšlikumi (par iekļaušanu darba kārtībā) - dep. V. Dombrovskis (par)
  - dep. A. Gobzems (pret)
   
Priekšlikumi (par nodošanu komisijām) - dep. J. Stepaņenko
  - dep. A. Blumbergs
  - dep. D. Reizniece-Ozola
  - dep. A. Gobzems (pret)
  - dep. D. Pavļuts (pret)
   
Priekšlikumi - dep. A. Blumbergs
  - dep. A. Gobzems
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 12.03.2020 15:47:50 bal001
Par - 28, pret - 51, atturas - 0. (Reģistr. - 81)
Balsošanas motīvs: Par patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu 12.marta kārtējās sēdes darba kārtībā

Datums: 12.03.2020 15:50:04 bal002
Par - 30, pret - 51, atturas - 0. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par nodošanu Nacionālās drošības komisijai

Datums: 12.03.2020 15:55:38 bal003
Par - 80, pret - 0, atturas - 1. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par nodošanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai

Datums: 12.03.2020 15:56:29 bal004
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par nodošanu līdzatbildīgai Budžeta un finanšu komisijai

Datums: 12.03.2020 15:57:15 bal005
Par - 40, pret - 34, atturas - 8. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par nodošanu līdzatbildīgai Sociālo un darba lietu komisijai

Datums: 12.03.2020 15:59:26 bal006
Par - 49, pret - 28, atturas - 2. (Reģistr. - 84)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu

Datums: 12.03.2020 16:00:00 bal007
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Ceturtdien, 23.maijā
09:00  Saeimas 2024.gada 16.maija kārtējā sēdes turpinājums
09:30  Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studiju kursa studentu vizīte Saeimā
10:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde (turpinājums)
12:35  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas - Lukaševicas un Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Vācijas Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem
17:00  2024.gada 23.maija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem