Latvijas Republikas 13. Saeimas
rudens sesijas četrpadsmitā sēdes
14. novembrī turpinājums
2019. gada 21. novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie kolēģi! Aicinu ieņemt vietas Sēžu zālē. Sāksim izskatīt Saeimas 2019. gada 14. novembra kārtējās sēdes darba kārtību.

Vispirms - iesniegtās izmaiņas Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Dzintars, Latkovskis, Urbanovičs, Augulis, Pavļuts, Strīķe un Pucens lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu ievēlēšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Plešs, Pucens, Petraviča, Adamovičs, Dzintars, Pavļuts, Bluķe un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā””. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Deputāti Plešs, Pucens, Petraviča, Adamovičs, Dzintars, Pavļuts un citi lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums””. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas “Par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību” darbības laika pagarināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 263/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 264/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai sēdes darba kārtībā tiktu iekļauts lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 264/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 12, atturas - nav. Lēmuma projekts sēdes darba kārtībā tiek iekļauts.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 265/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 266/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 267/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 268/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 269/Lm13). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt grozīto darba kārtību.

Saeimas Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Tiesnešu izdienas pensiju likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Oficiālās elektroniskās adreses likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Liepiņas, Stepaņenko, Sprūdes, Valaiņa un Gobzema iesniegto likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteikusies runāt deputāte Jūlija Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Likumprojektu par partiju finansējuma palielinājumu sākotnēji tika plānots skatīt ierastajā kārtībā trijos lasījumos nākamgad. Par to liecina arī publiskā atbilde, kuru Bordāna kungs bija nosūtījis Saeimas deputātiem, atbildot uz jautājumiem, kādā veidā tik steidzami tika sagatavots šis likumprojekts.

Bet kaut kas, kā jau mēs zinām, 13. septembrī valdības mājā mainījās. Un 13. septembrī tika lemts, ka šim likumprojektam būs būt budžeta paketē. Un 17. septembrī jau partiju finansējuma palielinājumu noteica kā šī budžeta prioritāti.

Mēs redzam, ka mazāk nekā mēneša laikā sagatavot un saskaņot ļoti būtiskus grozījumus šajā likumprojektā nebija iespējams. Par to liecina gan vairāki koalīcijas deputātu priekšlikumi, gan arī vairāku iestāžu priekšlikumi, gan arī sabiedrisko organizāciju priekšlikumi attiecībā uz šo likumprojektu.

Šī likumprojekta izskatīšanas gaitā, protams, atklājās tas, ko apliecināja arī Bordāna kungs un ko apliecina arī šī likumprojekta anotācija, ka nekādas - nekādas! - konsultācijas ar sabiedrību veiktas netika. Pretēji tam, kas varbūt pa reizei izskan publiskajā telpā, jūs nevarat norādīt ne uz vienu sabiedrisko apspriešanu, ne uz vienu aptauju, kas liecinātu, ka jūs esat pajautājuši viedokli saviem tiešajiem darba devējiem.

Tā vietā jūs jau gandrīz pirmajā darba dienā, saņemot savu darba uzdevumu, noliekat malā darba instrumentus un ielienat seifā. Jūs ielienat seifā, paņemat no turienes tik, cik jūs gribat, apsēžaties un dzerat kafiju. Tā jūs šobrīd izskatāties sabiedrības acīs, un tāpēc sabiedrība arī ir sākusi parakstu vākšanu par jūsu atlaišanu. Tieši tāpēc, ka prioritāte šī budžeta sagatavošanas laikā bijusi nevis mediķu algu paaugstināšana atbilstoši jūsu pieņemtajam likumam, bet tas, kādā veidā jūs varēsiet sevi finansēt pēc iespējas ātrākā tempā, jo tieši tāpēc... pieredzējuši politiķi var zināt... tieši tāpēc ir atsevišķi likumprojekti, kas ir ieliekami budžeta paketē. Un Bondara kungs to ļoti labi zina. Viņš ir bijis arī opozīcijas deputāts. Ja kāds grib izlaist cauri ļoti ātri kādu fikso domu, tad to ieliek budžeta paketē un izrauj cauri divos lasījumos. Un tieši tāpēc, visticamāk, Bondara kungs šobrīd ir “ordeņa kavalieris”... no Reira kunga par to, ka šo projektu ir izbīdījis cauri kosmiskā ātrumā.

Tāpēc, godātie kolēģi, ņemot vērā to, ka nav ņemti vērā arī vairāki KNAB priekšlikumi par ekskluzīvu preču iegādi, par publisko iepirkumu īstenošanu par valsts līdzekļiem... tieši tāpēc, ka nav ņemti vērā arī vairāki nevalstisko organizāciju viedokļi, un, protams, jūs neesat arī apjautājuši sabiedrību... Šo iemeslu dēļ es aicinu jūs noteikt, ka jebkāds... jebkurš finansējuma palielinājums, kuru jūs izdomāsiet sev varbūt arī šī Saeimas sasaukuma laikā... Jo nav... mums nav garantijas... ar šo voluntāro vairākumu mums nav garantijas, ka jūs negribēsiet sev celt vēl vairāk šo finansējumu - nākamajā budžetā, aiznākamajā... Protams, ja jūs vēl šeit būsiet.

Tieši šī iemesla dēļ, lai jūs nerīkotos kā negodprātīgs darbinieks, kas ielien darba devēja seifā un paņem tik, cik grib, - tieši šī iemesla dēļ ir jānosaka, ka jebkurš finansējuma palielinājums no valsts līdzekļiem nedrīkst tikt attiecināts uz šo Saeimu, kas pati lemj par to.

Es aicinu, kolēģi, jūs atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāts deputāts Raivis Dzintars.

R. Dzintars (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Lai nebūtu pārpratumu, es uzreiz gribu pateikt, ka viss, ko es teikšu, ir vistiešākajā veidā saistīts ar šo priekšlikumu, ar šiem konkrētajiem likuma grozījumiem. Jo runa nav tikai par šiem grozījumiem vien. Runa ir par kaut ko plašāku.

Bet vispirms es gribētu ieteikt deputātiem, kas to nav paguvuši, noskatīties filmu “Idiokrātija”. Tā gan nav jauna filma, bet ļoti pravietiska. Varbūt kāds ir to redzējis. Galvenais filmas stāstījums, motīvs - tas ir nākotnes pareģojums, ka ar katru nākamo paaudzi sabiedrība aizvien vairāk degradēsies, un it īpaši tas tiek akcentēts attiecībā uz publisko varu.

Klausoties vienu no šī iesnieguma autoriem Aldi Gobzemu, viņa uzrunas gan šeit, no Saeimas tribīnes, gan sociālajos tīklos, šķiet, ka šīs filmas pravietojums piepildās. Un tā sliktā ziņā ir tā, ka tas ir progresējoši. Ja mēs šajā Saeimā esam nodzīvojuši līdz tam, ka lielākais runātājs ir Aldis Gobzems, tad, iespējams, nākamajā Saeimā tas jau būs party bomzis. (Smiekli.)

Taču nav jau runa tikai par to, ka Latvijas parlaments, Saeima, tiek verbāli piemēslots. Tā nav lielākā problēma. Runa ir par kaut ko lielāku.

Es gribētu uz īsu brīdi atgriezties tajā posmā, kurš bija pēc Saeimas vēlēšanām. Bija vairāki mēģinājumi izveidot valdību, un viens no mēģinājumiem bija arī Alda Gobzema mēģinājums; viņš ir viens no šī priekšlikuma parakstītājiem, autoriem. Un šis pēdējais mēģinājums bija veidot tā saukto profesionāļu valdību, tātad valdību no ministriem, kuri nepārstāv nevienu partiju. Es paskaidrošu, ko tas nozīmē. Tas nozīmē (Dep. J. Stepaņenko: “Tas ir par likumprojektu vai cilvēku?”)... tas ir par priekšlikumu. Tas nozīmē to, ka faktiski koalīcijā... koalīcijas nav - ikviena Saeimā... (Starpsauciens.) pārstāvētā partija var kļūt par koalīcijas sastāvdaļu.

Tā kā no latviskajām partijām nebija atbalsta šādai koalīcijai, šī koalīcija balstījās uz SASKAŅAS balsīm. (Starpsauciens.) Šī potenciālā koalīcija balstījās uz SASKAŅAS balsīm. (Dep. I. Zariņš: “Kas tur tāds slikts?”)

Un to, ka tā nebija nejaušība... un tas būs par priekšlikumu... To, ka tā nebija nejaušība, apstiprina Nikolajs Kabanovs, kurš sociālajos tīklos aicina balsot par Saeimas atlaišanu. Tas būs par priekšlikumu. (Starpsauciens.) Es precīzi citēšu Kabanova kungu: “Domāju, vajadzīgo skaitu savāks vienā nedēļā (Starpsauciens.), maksimums - viena mēneša laikā. Bet jaunās vēlēšanās (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru. Starpsaucieni.) SASKAŅA kopā ar Gobzemu dalīs 35 balsis. Matemātika vienkārša - tradicionālā kvota SASKAŅAI būs lielākā daļa KPV LV elektorāta. Drīzāk nākamajā sasaukumā netiks Attīstībai/Par!, bet ZZS pacelsies.” “Ir iespēja,” saka Kabanovs, “izveidot koalīciju ““Saskaņa” plus Gobzems, plus Zaļo un Zemnieku savienība”.” (Starpsaucieni.)

Godātie kolēģi! (Dep. A. Gobzems: “Cik tu saņem no Parādnieka?”) Partiju finansējuma jautājums ir tikai sastāvdaļa kampaņā, kas ir vērsta uz varas maiņu. (Dep. A. Gobzems: “Par likumprojektu!”) Un šīs varas maiņas ilustrāciju norādīja Nikolajs Kabanovs. Protams, tā ir neizdevīga tēma tiem, kas nevēlas... kas vēlas saglabāt lielāku privātās naudas ietekmi politikā, taču tā ir tikai sastāvdaļa. Un būtiskākā motivācija ir varas maiņa Latvijā. To lieliski ilustrēja Nikolajs Kabanovs. (Dep. J. Stepaņenko starpsauciens.)

Aicinu balsot “pret”. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Mums ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” nodošanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 53, atturas - nav. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Par iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem.

Deputāti Jūlija Stepaņenko, Linda Liepiņa, Aldis Gobzems, Karina Sprūde, Viktors Valainis, Armands Krauze, Jānis Dūklavs, Uldis Augulis, Māris Kučinskis, Raimonds Bergmanis un Didzis Šmits ir iesnieguši patstāvīgo priekšlikumu - lēmuma projektu “Par uzdevumu Ministru kabinetam līdz 2019. gada 13. novembrim rast finansējumu veselības aprūpes darba samaksas paaugstināšanai”.

Vai deputātiem ir iebildumi pret šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu šodienas sēdes darba kārtībā? (Starpsauciens: “Jā!”) Tātad deputāti iebilst. Līdz ar to mums ir jālemj par šī patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Stepaņenko kundze, runāsiet?... “par”. Tātad “par” pieteikusies runāt deputāte Jūlija Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Godātā Latvijas sabiedrība! Es vēlos jums pastāstīt to, kāpēc šis lēmuma projekts ir tapis. Tātad 7. novembrī deputāti aicināja savus kolēģus vēl pēdējo reizi mēģināt labot kļūdu budžetā, kas... par kuru nobalsoja tālāk 13. un 14. novembrī. Un šī kļūda, kā mēs visi ļoti labi zinām, bija mediķu algu ignorēšana, savu likumā noteikto pienākumu klaja nihilistiska ignorēšana, un te nevarēja palīdzēt nedz Mūrnieces kundzes atvainošanās, nedz arī citu deputātu acu noduršana.

Mēs ļoti labi varējām noteikt to... Publiskajā telpā visu šo laiku līdz pat budžeta pieņemšanai, līdz pat arī 7. novembra rītam Reira kungs ziņoja, ka viņš līdz pēdējam brīdim meklēs naudu budžetā mediķu algu celšanai. Paļaujoties uz Reira kunga retoriku un ticot tam, ka jūs esat nākuši šeit, lai tiešām strādātu un pildītu likumus, kā jūs solījāt no tribīnes, mēs sastādījām šo Saeimas uzdevumu Ministru kabinetam... līdz pēdējam brīdim, kā teica Reira kungs, sameklēt šo naudu mediķu algām.

Tagad mēs redzam, ka Reira kungs bija maldinājis sabiedrību, maigi sakot jeb savādāk sakot - melojis. Un jūs, godātie kolēģi no koalīcijas, visticamāk, esat pieseguši šos melus. Tā kā jūs neļāvāt nolasīt balsotāju sarakstu 7. novembrī - jūs baidījāties no tā, ka mediķi dzirdēs, kas balsoja pret viņiem, - es šobrīd nosaukšu visus tos deputātus, kuri neatbalstīja mediķu algu celšanu un palīdzēja Reira kungam turpināt melot.

“Pret” mediķu algu celšanu, “pret” likuma izpildi balsoja Arvils Ašeradens, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Iveta Benhena-Bēkena, Dace Bluķe, Aldis Blumbergs, Mārtiņš Bondars, Uldis Budriķis, Jānis Butāns, Jānis Cielēns, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Ilmārs Dūrītis, Gatis Eglītis, Krišjānis Feldmans, Aivars Geidāns, Marija Golubeva, Kaspars Ģirģens, Jānis Iesalnieks, Ilze Indriksone, Ritvars Jansons, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Rihards Kols, Rihards Kozlovskis, Ieva Krapāne, Janīna Kursīte-Pakule, Janīna Kursīte, Ainars Latkovskis, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Ināra Mūrniece, Linda Ozola, Daniels Pavļuts, Artūrs Toms Plešs, Ēriks Pucens, Ivars Puga, Sandis Riekstiņš, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Andris Skride, Mārtiņš Staķis, Juta Strīķe, Edvīns Šnore, Mārtiņš Šteins, Edmunds Teirumnieks, Jānis Vitenbergs, Inese Voika, Evita Zālīte-Grosa, Reinis Znotiņš un Normunds Žunna.

Godātie kolēģi! Godātā sabiedrība! Lūdzu, atcerieties visus šos vārdus un atcerieties arī tos, kuri negribēja, lai šie vārdi skanētu publiski... skanētu arī radiotranslācijās un videotranslācijās.

Paldies, godātie kolēģi!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt Daniels Pavļuts.

D. Pavļuts (AP!).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģes un kolēģi! Labrīt! Es domāju, ka mēs visi diezgan labi atceramies pagājušā gada 13. decembri. Tā bija diena, kurā mēs steidzamības kārtībā, divos lasījumos vienā dienā, pieņēmām lēmumu grozīt Veselības aprūpes finansēšanas likumu un iestrādāt tajā vēlamo mediķu atalgojuma līmeni trīs gadiem uz priekšu. Tie ir ļoti ambiciozi skaitļi, un es nešaubos par to, ka mūsu visu nolūki... to 90 no mums visā zālē... šeit pilnā spektrā (skatoties uz visām pusēm)... 90 balsotāju “par” nolūki bija vislabākie.

Atgādināšu, ka šo lēmumu mēs pieņēmām brīdī, kad bija pārejas valdība - Kučinska kunga vadība. Nebija vēl izveidota jauna valdība. Un, no šodienas viedokļa raugoties, mēs visi, protams, rīkojāmies pārsteidzīgi. Šodien mēs esam citā situācijā. Mēs saprotam, ka pagājušā gada 13. decembrī mēs pieļāvām kļūdu. Visi mēs - visi! - pieļāvām kļūdu. (Starpsaucieni.) Un tajā brīdī, kad Saeimas priekšsēdētāja vai es, vai kāds cits deputāts atvainojas par šo pagājušā gada 13. decembrī, mēnesi pēc Saeimas darba sākuma, pieļauto pārsteidzību, par vēlmju domāšanu, par cerību, ka mēs tomēr grozīsim nodokļus, palielināsim budžeta ieņēmumus, - tajā brīdī mēs runājam visu Saeimas deputātu vārdā.

Kolēģi, nemaldināsim sevi! Kāds no klātesošajiem var uzgavilēt, ka... Tajā brīdī, kad kāds no sabiedrības locekļiem rosina likumā noteiktajā kārtībā procedūru par Saeimas atlaišanu (Dep. I. Rībenas starpsauciens.)... tiek rosināta visas Saeimas atlaišana, visu 100 deputātu atlaišana.

Es aicinu visus klātesošos, atminoties pagātnes kļūdas, uzņemties atbildību par to, ko mēs darām šodien. Citēšu Einšteinu (Starpsaucieni.): “Viena no muļķības pazīmēm ir turpināt darīt to pašu, ko līdz šim, un cerēt uz atšķirīgu rezultātu.” Kādēļ šodien, piedāvājot Saeimas darba kārtībā tukšu aicinājumu valdībai rast finansējumu... šobrīd, kad jau ir izieti daudzi apļi ar mēģinājumiem rast risinājumu esošajās budžeta robežās, esošo budžeta ieņēmumu ietvaros rast sabalansētu risinājumu... Kādēļ tiek aicināts atkal, vēlreiz, tukši solīt? “Kā var nesolīt?!” Kolēģi, vai tas ir opozīcijas darbs - tukši solīt? (Dep. A. Gobzems: “Jūs solījāt angļu valodu! Jūs pat Viņķelei viņu neiemācījāt!”)

Šodien es aicinu (Dep. J. Stepaņenko: “Reirs arī tukšu solīja?”) balsot “pret” šī priekšlikuma izskatīšanu. Es jums apliecinu, ka koalīcija un arī mūsu partija darīs visu iespējamo, lai pildītu solījumus saprātīgā apmērā. Tas ir tas (Starpsaucieni. Zālē troksnis.)... Tas ir tas, par ko mēs varam uzņemties atbildību šodien. Aicinu arī opozīciju uzņemties līdzatbildību par šīs Saeimas darbu, nekliegt. (Starpsauciens.) Nekliegt, bet strādāt sabiedrības labā. Ja kliegšana ir labākais, ko opozīcija var darīt sabiedrības labā, tad varbūt arī šāda opozīcija ir jāatlaiž.

Kolēģi! Es aicinu balsot “pret”. (Aplausi. Dep. A. Gobzems: “Par procedūru!”)

Sēdes vadītāja. Tātad viens deputāts runājis “par”, viens - “pret”.

Par procedūru grib runāt divi deputāti.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Tā kā šis lēmuma projekts satur datumu, kurš jau ir pagājis, un nav izpildīts, mēs esam iesnieguši jaunu lēmuma projektu, aktuālu. Tāpēc es atsaucu savu parakstu šim lēmuma projektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Analoga argumentācija. Arī es atsaucu savu parakstu šim likumprojektam, tāpēc ka ir iesniegts jauns, analogs.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad divi paraksti ir atsaukti. Un mēs par šo lēmuma projektu nevaram lemt. Virzāmies... tātad lēmuma projekts ir atsaukts.

Darba kārtībā - lēmuma projekts “Par Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu ievēlēšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu ievēlēšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - 5, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Ozolsalas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Butāns.

J. Butāns (JK).

Labrīt, godātie kolēģi! Juridiskās komisijas šā gada 5. novembra sēdē tika izskatīts likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Ozolsalas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai”.

Valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai no nekustamā īpašuma kopīpašniekiem nepieciešams atsavināt nekustamā īpašuma “Ozolsalas” zemes gabala daļu 0,8398 hektāru platībā Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.

Minētā nekustamā īpašuma daļa tiek atsavināta transporta infrastruktūras attīstībai, un atsavināšana ir vienīgais veids šī mērķa sasniegšanai.

Priekšlikumi likumprojektam netika saņemti.

Juridiskā komisija otrajam lasījumam ir atbalstījusi. Aicinu kolēģus arī atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par nekustamā īpašuma “Ozolsalas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai. 

J. Butāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26. novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 26. novembris.

Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Vairas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Butāns.

J. Butāns (JK).

Juridiskās komisijas šā gada 5. novembra sēdē tika izskatīts likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Vairas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai”.

Valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai no nekustamā īpašuma īpašnieces nepieciešams atsavināt nekustamo īpašumu “Vairas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 0,0697 hektāru platībā... kura sastāvā ietilpst atdalītais nekustamais īpašums “Vairas C”... zemes vienība 0,0469 hektāru platībā un nekustamā īpašuma “Vairas” zemes vienība 0,0228 hektāru platībā.

Labprātīga vienošanās par nekustamā īpašuma atsavināšanu ar īpašnieci nav panākta. Ņemot vērā, ka saskaņā ar zemesgrāmatas datiem nekustamajam īpašumam ir divas piedziņas atzīmes, bet nekustamā īpašuma īpašniece telefoniski ir norādījusi, ka nevienosies un nesadarbosies ar zvērinātu tiesu izpildītājiem un slēgs līgumu par nekustamā īpašuma labprātīgu atsavināšanu vienīgi tādā gadījumā, ja atlīdzība par atsavinātajiem nekustamajiem īpašumiem pilnā apmērā tiks pārskaitīta viņai... Ņemot vērā Civilprocesa likumā noteikto, šāda kārtība nav iespējama.

Priekšlikumi likumprojektam netika saņemti.

Aicinu... Juridiskā komisija trešajam lasījumam likumprojektu ir atbalstījusi. Aicinu kolēģus arī atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par nekustamā īpašuma “Vairas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Urbanovičs.

J. Urbanovičs (SASKAŅA).

Labrīt! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā”.

Ir saņemti divi priekšlikumi.

1. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Grasberga priekšlikums, kurš paredz iestrādāt attiecīgu Eiropas Savienības regulu, kas nosaka, kādā veidā tiek kontrolēta gan pārtikas, gan iepakojuma ievešana Eiropas Savienībā. Komisija priekšlikumu izskatīja un vienbalsīgi atbalstīja. Aicinām to pašu darīt arī šeit, Saeimā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Urbanovičs. Un līdz ar to zūd aktualitāte 21. pantam. Zemkopības ministrija aicina izslēgt... tas ir 2. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstīja. Aicinām jūs darīt tāpat.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Urbanovičs. Līdz ar to izskatīti visi... abi divi priekšlikumi.

Aicinu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jānis Urbanovičs.

J. Urbanovičs (SASKAŅA).

Kā jau bija paredzēts, uz galīgo lasījumu esam saņēmuši tikai redakcionālus priekšlikumus. Un visus trīs atbalstījām.

1. - Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Grasberga priekšlikums. Komisija atbalsta, un aicinu jūs darīt tāpat.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Urbanovičs. Arī 2. - Grasberga kunga priekšlikums. Ir atbalstīts daļēji, uzlabojot to, iestrādājot 3. - komisijas priekšlikumā. Aicinām atbalstīt 3. priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Komisijas viedoklim par 2. priekšlikumu deputāti piekrīt. Un 3. priekšlikumu atbalsta.

J. Urbanovičs. Līdz ar to aicinu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu. 

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā - likumprojekts “Par Slovākijas Republikas Aizsardzības ministrijas pievienošanos Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanu, administrēšanu un darbību un Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju, kā arī Sabiedroto spēku Augstākās virspavēlniecības Transformācijas komandiera štābu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos funkcionālajām attiecībām” (Starpsauciens: “Atkārtot!”), otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols.

R. Kols (NA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamie, godātie deputāti! Ārlietu komisija savā sēdē otrajā, galīgajā, lasījumā skatīja likumprojektu Nr. 23/Lp13.

Uz otro lasījumu tika saņemti divi priekšlikumi. Abi divi priekšlikumi ir no Juridiskā biroja.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts. Tas paredz 4. pantā izslēgt pirmo teikumu.

Abi šie priekšlikumi savstarpēji saistīti, bet šis, kuru konkrēti šobrīd izskatām, ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kols. Un 2., kā es jau minēju, saistīts ar 1., attiecīgi izdalot atsevišķus noteikumus par likuma stāšanās spēkā datumu. Arī šis Juridiskā biroja priekšlikums komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kols. Līdz ar to aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par Slovākijas Republikas Aizsardzības ministrijas pievienošanos Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanu, administrēšanu un darbību un Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju, kā arī Sabiedroto spēku Augstākās virspavēlniecības Transformācijas komandiera štābu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos funkcionālajām attiecībām” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgumu par Latvijas-Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Ozola.

L. Ozola (JK).

Labrīt, kolēģi! Ārlietu komisijā otrajam, galīgajam, lasījumam skatījām likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgumu par Latvijas-Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību”, kas arī paredz noteikt sadarbību starp abu valstu pilnvarotajiem robežas pārstāvjiem, kā arī atrunā valsts robežas uzturēšanas jautājumus.

Komisijā priekšlikumi uz otro lasījumu netika saņemti, un Ārlietu komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja.  Lūdzu  zvanu!  Balsosim  par  likumprojektu  “Par  Latvijas  Republikas  valdības  un  Lietuvas  Republikas  valdības  līgumu  par  Latvijas-Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību” otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (KPV LV).

Labdien, kolēģi! Skatām likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” trešajā lasījumā. Likumprojekts paredz pārnest Latvijas administratīvās atbildības regulējumu patērētāju aizsardzības jomā no Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa uz nozares likumu.

Likumprojekta trešajam lasījumam atbildīgā komisija ir sagatavojusi sešus priekšlikumus, lai saskaņotu likumprojekta terminoloģiju ar Administratīvās atbildības likuma terminoloģiju. Skatām priekšlikumus.

Tātad 1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. 2. - arī atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. 3. - arī atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. 4. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Kursīte. Lūdzu apstiprināt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 359/Lp13), trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Labrīt, kolēģi! Komisijā uz likumprojekta Nr. 359/Lp13 trešo lasījumu tika saņemti pieci priekšlikumi. Visi priekšlikumi saistīti ar fizisko personu maksātnespējas procesiem.

1. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums, kas paredz izslēgt no likuma situāciju, ka... ja parādniekam saistību dzēšanas procedūrā ienākumi ir pietiekami, lai segtu vismaz 20 procentus no kopējām saistībām, kas atlikušas pēc bankrota procedūras pabeigšanas.

Ņemot vērā, ka Tieslietu ministrija apsolīja tuvākajā laikā nākt klajā ar savu piedāvājumu, kur izsvērtu visus iespējamos riskus vienā vai otrā pusē, šis priekšlikums komisijā tika noraidīts, gaidot uz Tieslietu ministrijas piedāvājumu.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Labdien, augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Šis priekšlikums... Es runāšu uzreiz par 1. un 4. - saviem priekšlikumiem, kurus esmu izstrādājis sadarbībā ar privātpersonu maksātnespējas... organizāciju... asociāciju... arī atbildīgā komisija aizstāvēja... šo priekšlikumu.

Šo abu priekšlikumu būtība ir šāda. Respektīvi, šobrīd situācija tieši ar privātpersonu bankrota procedūrām izveidojusies tāda nelāga: kad cilvēki, kuriem ir mazs parādsaistību apmērs, uzsāk šo procesu, viņiem bankrota procedūra ir garāka nekā cilvēkiem ar lielām saistībām. Šī problemātika tika konstatēta jau pirms vairākiem gadiem. Jau vairākus gadus, jāatzīst, tiek solīts, ka šī nianse tiks sakārtota. Un visi... arī iepriekšējā Saeimā Juridiskās komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš atzina, ka tā ir problēma, un piekrita - jau tajā laikā piekrita! - šāda veida risinājumiem. Protams, tas neieguva... nepietika laika, teiksim, kā ir. Un šajā Saeimā mani arī uzrunāja, šo problemātiku aktualizēja, un es arī iesniedzu gan uz otro lasījumu... saņēmu kritiku otrā lasījuma redakcijā. Šobrīd, uz trešo lasījumu, es iesniedzu priekšlikumu atbilstoši šai kritikai.

Bet ko es gribu uzsvērt? Manuprāt, Saeimai būtu tomēr vairāk jāstrādā tieši par cilvēkiem, jo privātpersonu maksātnespējas gadījumi šobrīd praktiski netiek aktualizēti. Mēs aktualizējam visus iespējamos... Ja saistībā ar Maksātnespējas likumu ir kaut kādas problēmas bankām, ja ir kaut kādas problēmas kaut kādiem lieliem uzņēmumiem, tas viss tiek ļoti lielā ātrumā risināts. Mēs redzam Tieslietu ministrijas kapacitāti jautājumā par politisko partiju finansēšanu - divos mēnešos spēj izstrādāt likumprojektu. Par cilvēkiem, par iedzīvotājiem, par privātpersonām mēs šādu regulējumu neredzam. Un tā ir, manuprāt, problēma! Tāpēc es apzināti iesniedzu arī uz trešo lasījumu šo priekšlikumu, lai to aktualizētu, jo nekur, nevienā vietā... nekas nenotiek.

Pavasarī kopā ar frakcijas kolēģiem... mēs iesniedzām likumprojektu par paātrināto bankrota procedūru privātpersonām, kurām ir mazas saistības. Šeit, tribīnē, kāpa Juta Strīķe, teica, ka tūlīt, tūlīt būšot no valdības alternatīvs likumprojekts. Kaut kādi solījumi bija, ka tas notikšot vasarā. Kokiem lapas jau nokritušas, bet likumprojekta vēl joprojām nav. Un arī šajā gadījumā atkal - atkal! - tiek solīts (Starpsauciens.)... atkal tiek solīts, ka kaut kad Tieslietu ministrija nesīs kaut kādus risinājumus. Ja jūs neesat gatavi atbalstīt šo priekšlikumu... un uz trešo lasījumu, es piekrītu ziņotājam, tas varbūt nav pareizākais veids un risinājums, kaut gan, es uzskatu, šis priekšlikums ir gana labi sagatavots, risinot šādus jautājumus. Es gribētu uzsvērt, ka šajā Saeimas sasaukumā ar privātpersonu bankrota procedūrām... Mēs absolūti esam atstājuši tās novārtā, mēs risinām pilnīgi visu iespējamo, kas vien var būt saistībā ar Maksātnespējas likumu, bet privātpersonas vienkārši ir “pazudušas” kaut kur, un mēs sagaidām tikai solījumus, ka nu tik būs kaut kādi likumprojekti. Lai vai cik nejēdzīgs un absurds būtu jaunais likumprojekts par fizisko personu atbrīvošanu no parādsaistībām... kas runā par šīm... es aicinu tomēr Tieslietu ministriju saņemties, ātrāk to atnest mums uz Saeimu, lai mēs varētu likumprojektu salabot tā, lai tas būtu atbilstošs iedzīvotāju interesēm.

Aicinu atbalstīt šo un 4. priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I. Pimenovs (SASKAŅA).

Labdien, cienījamā sēdes vadītāja! Labdien, cienījamie deputāti! Mans nākamais priekšlikums - 2. - un šis Viktora Valaiņa priekšlikums ir identiski, un tas notiek tāpēc, ka tik tiešām mūs iedvesmoja “Latvijas kredītņēmēju asociācijas” priekšlikumu klāsts, kas bija iesniegts mums izskatīšanai. Domāju, ka Viktora Valaiņa priekšlikums tādējādi ir noteikti atbalstāms.

Iesalnieka kungs jau teica, ka ministrija taisās izstrādāt arī savus priekšlikumus, bet es gribētu jūsu uzmanību pievērst konkrētam apstāklim un situācijai, kas veidojas, īstenojot esošo likumu.

Šis priekšlikums attiecas tieši uz fiziskās personas maksātnespējas procesu. Es atgādināšu, ka maksātnespējas procesa pieteicēja mērķis ir panākt, lai saistību dzēšanas laiks būtu pēc iespējas īsāks, parādniekam dzēšot saistības pēc iespējas ar mazāku summu.

Fiziskās personas saistību dzēšanas plāna termiņu parādnieks nosaka pats atkarībā no dzēšamā saistību apjoma un ņemot vērā savus paredzamos ienākumus, proti, tik daudz, cik var.

Attiecīgi parādnieks izvēlas dzēst saistību 50 procentus, 35 procentus vai 20 procentus atkarībā no tā, vai būs dzēšanai pietiekami ienākumi.

Ja ienākumi nav pietiekami, dzēšanai var tikt novirzīta viena trešdaļa parādnieka ienākumu, bet ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī.

Tomēr saistību dzēšanai likumā noteiktā saistību kvalificēšanas kārtība pieļauj, ka var izveidoties paradoksāla situācija. Proti, ka lielāku saistību dzēšanai rodas labvēlīgāki saistību dzēšanas nosacījumi nekā mazāku saistību dzēšanai - ar relatīvi mazāko samaksāto saistību daļu lielākas saistības var dzēst īsākā laikā, bet ar relatīvi lielāko samaksāto saistību daļu mazākas saistības var dzēst ilgākā laika periodā. Tas nav nedz ekonomiski pamatoti, nedz taisnīgi.

Likuma piemērošanas nesamērīgumam uzmanību pievērsa, kā es jau teicu, “Latvijas kredītņēmēju asociācija”, kas arī nosauca virkni civillietu, kurās saistību dzēšanas plāna īstenošanas termiņš noteikts viens gads un seši mēneši no saistību dzēšanas procedūras pasludināšanas dienas, savukārt divreiz lielākas saistību summas var tikt dzēstas tikai viena gada laikā.

Šādas paradoksālas situācijas kļūst neiespējamas, ja nosacījumi par saistību dzēšanu, sedzot 20 procentus no saistībām, tiks izslēgti no likuma, līdz ar to kļūda tiks izlabota. Un paliks tikai norma par saistību dzēšanu ar parādnieka ienākumu vienu trešdaļu.

Priekšlikuma mērķis, kuru iesniedzis Valaiņa kungs, tāpat kā arī es, ir izslēgt no likuma 155. panta trešās daļas 2. punktu (par ko jau ziņojis ziņotājs), lai novērstu esošā likuma piemērošanā dažādu saistību dzēšanas neproporcionālus segšanas noteikumus. 

Es lūdzu priekšlikumu atbalstīt, tāpat kā nākamo - 2. - manis iesniegto priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Krišjānim Feldmanam.

K. Feldmans (JK).

Labrīt! Es vēlējos reflektēt par dažādām baumām, kas izskanēja no Valaiņa kunga par to, ka nekas nenotiek un neviens nestrādā.

Jā, likumprojekta sagatavošana nenotiek tā, kā jūs to pavasarī darījāt, ka aiziet mājās no darba ar USB zibatmiņu un izdomā: “Šis labs nosaukums likumprojektam, varētu savākt piecu deputātu parakstus un iesniegt Saeimā, lai taču tie visi muļķi balso.” Tā nenotiek likumprojekta izstrāde!

Šeit ir runa ne tikai par šo vienu likumprojektu - par fizisko personu atbrīvošanu no parādsaistībām -, pie kura Tieslietu ministrijā aktīvi strādā un kurš nodrošinās ilgtspējīgu finanšu pratību cilvēkiem, kuriem šobrīd ir neatmaksājami parādi no diviem līdz pieciem tūkstošiem (kā es to saucu - ātro kredītu piedošanas likums), bet te ir nepieciešams izstrādāt... un šobrīd izstrādes procesā ir arī seši citi likumprojekti, kas ir šajā paketē, ko... bija aizmirsuši tajā USB zibatmiņā toreiz iznest no Finanšu ministrijas. Tie arī ir jāizstrādā, jo, redziet, viens, tas jumta likums, - tas jau tikai to juridiskā institūta nosaukumu ievieš, bet vēl jau jāgroza arī Civilprocesa likums un daudzi citi.

Tā ka šobrīd... Jau augusta sākumā... augusta pirmajā pusē ir izsludināti šie... likumprojekts “Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums” valsts sekretāru sanāksmē. Šobrīd notiek saskaņošanas process. Es ceru... un arī vēl nesen interesējos... ka šī likumprojektu pakete drīz nonāks Ministru kabinetā, normālā veidā saskaņota arī ar nozari, ar visām ministrijām, un pēc tam arī - Saeimā.

Tā ir jāizstrādā likumprojekti, dārgie melu čempioni!

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Viktoram Valainim otro reizi.

V. Valainis (ZZS).

Feldmana kungs, jūsu zināšanas par likumprojektu izstrādi ir vienkārši izcilas. (Dep. K. Feldmans: “Paldies!”)

Es domāju, ilgtspējīga finanšu pratība... jūs tikko apliecinājāt to, ka galvenais ir saskaņot ar visām nozarēm, kas... Nu kādi tik likumi tur papildus nav jāmaina... Protams! Un tad, kad mēs runājam par šo cilvēku aizsardzību, mums vajag saskaņot šo jautājumu ar komercbankām. Šobrīd šis jautājums ir tik tālu saskaņots... kā jau es teicu... lai vai cik stulbs būtu šis likumprojekts, to pēc iespējas ātrāk vajag Saeimā nodot, jo šobrīd tas, ko jūs tikko slavējāt, - tas ir tik... vienkārši tukšs likumprojekts, ka... būs ļoti grūti atrast kādu cilvēku, kurš vispār atbildīs tā prasībām. Likumprojekts jau ir diezgan plaši apspriests, vēl pirms tas ir nonācis šeit, Saeimā... kamēr tas vēl tā sauktajās saskaņošanas ministrijās.

Un jūs varētu atbildēt un pateikt, cik tad ļoti šī labas pārvaldības prakse tika ievērota tajā brīdī, kad jūs virzījāt budžetu pavadošo likumprojektu paketē virkni likumprojektu, kuri netika saskaņoti ne ar vienu. Vienkārši tika izmaukti cauri valdības sēdē, izmaukti cauri Saeimai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Mēs, 36 deputāti, šobrīd esam iesnieguši vēstuli Valsts prezidentam ar lūgumu atgriezt visus šos likumprojektus, par kuriem mēs debatējām pusotru dienu, Saeimai atpakaļ, lai tos izstrādātu atbilstoši tam, kā jūs tikko minējāt. Tiem nav nekāda sakara ar 2020. gada budžetu, tie vienkārši tika iesniegti Saeimai, pārkāpjot jebkādus labas pārvaldības principus.

Šis likumprojekts, ko jūs minējāt, ir vienkārši stulbs savā būtībā. Neviens cilvēks nevarēs tādu likumu izmantot.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Man arī tiešām ir, ko teikt par likumdošanas procesu un to, kādā veidā šo likumdošanas procesu īsteno valdošā koalīcija, īpaši JKP izskatā. Un tas, ko Feldmana kungs teica par virzīšanu, principā ir attiecināms tieši uz viņu pašu. Jo tieši tā, kā Valaiņa kungs teica... Mazāk nekā mēneša laikā izvirzīt likumprojektus, lai piešķirtu līdzekļus paši sev, vienlaicīgi atņemot līdzekļus mazaizsargātajām grupām... Šajā sportā jūs esat vislielākie čempioni. (Dep. R. Kola starpsauciens.)

Tā ka skatieties vien uz sevi, nevis uz to, kādā veidā opozīcijas deputāti iesniedz priekšlikumus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā beidzot būtu kas piebilstams par konkrēto priekšlikumu? (Dep. J. Stepaņenko: “Raivis Dzintars nerunāja par priekšlikumu!”; dep. R. Dzintars: “Runāju!”; dep. L. Liepiņas starpsauciens.)

J. Iesalnieks. Komisijā priekšlikums tika noraidīts, bet uzdots Tieslietu ministrijai nākt ar savu sabalansētu risinājumu šajā jautājumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Viktora Valaiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 52, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Iesalnieks. 2. ir deputāta Igora Pimenova priekšlikums, kas ir identisks un acīmredzot nav balsojams.

Sēdes vadītāja. Priekšlikums nav balsojams.

J. Iesalnieks. 3. ir deputāta Igora Pimenova priekšlikums, kas būtībā saīsina saistību dzēšanas plāna termiņus situācijā, kad kreditora prasījumu segšanai tiek novirzīts minimālais vienas trešdaļas apmērs no parādnieka ienākumiem. Likumā šobrīd ir noteiktas četras situācijas atkarībā no parāda apmēra pēc bankrota procedūras beigšanas, un šajā priekšlikumā visi šie saistību termiņi, kas jau šobrīd Latvijā ir vieni no īsākajiem Eiropas Savienības dalībvalstīs, tiek saīsināti vēl vairāk.

Arī šajā situācijā Tieslietu ministrijai ir uzdots nākt ar savu piedāvājumu šai gradācijai, ņemot vērā, ka ir bažas: ja šie termiņi būs pārāk īsi, tad bankas, kas izsniedz kredītus, to iecenos iekšā riskos, un tālāk jau visiem kredītņēmējiem, jebkuram, kas nāks uz banku pēc kredīta, šie riski tiks iecenoti, un varētu paaugstināties kredītprocenti.

Līdz ar to šis - 3. - priekšlikums komisijā tika noraidīts.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I. Pimenovs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Risku līdzsvaram starp kredītdevējiem un kredītņēmējiem ir jābūt ļoti konkrētam un taisnīgam. Lai gan, kā jau teica Iesalnieka kungs, tik tiešām mūsu valstī maksātnespējas process ir organizēts labvēlīgi un labvēlīgāk nekā dažās citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, un pat to dalībvalstu pilsoņi brauc uz Latviju, lai sakārtotu savas lietas, maksātnespējas procesu šeit uzsāk, tomēr situācija Latvijā nav tik vienkārša un rožaina, kā varbūt mums liekas. Tāpēc es gribētu paskaidrot un pamatot savu priekšlikumu.

Pēc Statistikas pārvaldes datiem Latvijā ir 980 tūkstoši ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Kā informē “Kredītinformācijas Birojs”, datu apmaiņas sistēmā pašlaik apmēram 550 tūkstošiem Latvijas privātpersonu ir fiksētas kredītsaistības. Tātad gandrīz pusei iedzīvotāju ir kredītsaistības. No tiem 290 tūkstošiem ir kavētie līgumi vai rēķini. Fiziskās personas parāds nav personīga lieta, tā ir valsts problēma, dāmas un kungi. Jo parāds samazina pieprasījumu tirgū, saista gan darba devēja, gan darba ņēmēja ieguldījumu savā attīstībā. Un atrisinājums ir viens - mazināt parādnieku saistību dzēšanas termiņu. Kā jau teicu, saskaņā ar esošo regulējumu, ja parādnieks nav spējīgs segt pusi no saistībām, ne 35 procentus no saistībām, ne 20 procentus, kreditoru prasījumu segšanai tiek novirzīti līdzekļi vienas trešdaļas apmērā no parādnieka ienākumiem. Bet ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī. Un tad saistību dzēšanas plāna termiņš ir viens gads, divi gadi vai trīs gadi atkarībā no parādnieka saistību summas. Jo lielākas saistības, jo garāks plāna termiņš. Un šīs saistību summas ir noteiktas likumā šādi - līdz 30 tūkstošiem eiro, no 30 tūkstošiem līdz 150 tūkstošiem eiro un virs 150 tūkstošiem eiro. Krietns fizisko personu skaits, kam ir kredītsaistības, ir ātro kredītu saņēmēji. Tie ir 20 procenti no visiem parādniekiem. Šādu kredītsaistību vidējā summa ir ap 10 tūkstošiem eiro.

Ļaujot pēc iespējas ātrāk dzēst saistības, valsts veicinātu ievērojama ekonomiski aktīvo ieguldītāju skaita pieplūdumu tirgū. Tas ir valstiski svarīgs pasākums, kurš var būt nodrošināts, veicot maksātnespējas procesu. Tāpēc priekšlikuma mērķis ir panākt, lai saistību dzēšanas plāna termiņš samērā mazo kredītu saņēmējiem būtu pēc iespējas mazāks, vienlaikus saglabājot likumā noteiktās lielo parādsaistību dzēšanas prasības. Proti, noteikt, ka saistību dzēšanas plāna termiņš ir seši mēneši, ja parādnieka saistības pēc bankrota procedūras pabeigšanas nepārsniedz 15 tūkstošus eiro, savukārt dzēšanas plāna termiņi ir viens gads, divi gadi un trīs gadi, ja saistības attiecīgi ir no 15 001 eiro līdz 50 tūkstošiem eiro, no 50 001 eiro līdz 200 tūkstošiem eiro un ja tās pārsniedz 200 000 eiro.

Priekšlikums papildus ietekmēs ātro kredītu aizdevējus, kredītu izsniegšanas politiku, ilgtermiņā palielinot atbildību, un tas, kā mēs labi saprotam, ir ļoti svarīgi, lai mazinātu fizisko personu bankrotu skaitu. Un ar ātrāku maksātnespējas procesu ir vieglāk uzdrošināties... Tas parādniekam ir vieglāk panesams un īstenojams, tas vairs nav bezcerīgs un ir plānojams. Līdz ar to parādnieks nemeklēs labākos risinājumus ārzemēs, bet paliks Latvijā.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu, ar kuru parādnieka saistībām, kuras pēc bankrota procedūras pabeigšanas nepārsniedz 15 tūkstošus eiro, dzēšanas plāna termiņš ir samazināts līdz pusgadam. Tas vēl vairāk uzlabos maksātnespējas procesa īstenošanas apstākļus un vēl labāk... manā ieskatā, palielinās Latvijas likumdošanas reputāciju starp tiem parādniekiem, kuriem tagad ir tik tiešām problēmas gan Latvijā, gan ārpus tās. Es domāju, ka mūsu, Latvijas, parādniekiem, Latvijā esošajiem parādniekiem, šis priekšlikums tik tiešām dod jaunas iespējas dzēst savas saistības un iznākt tirgū, aizņemties vēlreiz un līdz ar to veicināt pieprasījumu tirgū un atrisināt savas problēmas.

Lūdzu atbalstīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Nu, līdzīgi, kā Pimenova kungs atbalstīja manu - 1. priekšlikumu, es - Pimenova priekšlikumu. Mums tie savā ziņā ir vienādi.

Arī šis priekšlikums pēc būtības ir saskaņots arī ar nevalstiskajām organizācijām, vismaz vienu, un tā ir “Latvijas Kredītņēmēju apvienība”. Protams, tas nav saskaņots ar banku sektoru. Un tā tas ir vienmēr, kad mēs skatām šo jautājumu, - vienmēr bankas un... Latvijas Komercbanku asociācija - Latvijas Finanšu nozares asociācija, kā to tagad sauc, - vienmēr ir iebildusi, vienmēr ir norādījusi uz to, ka tagad kredīti paliks dārgāki. Tā vienmēr ir bijusi sarežģīta saruna un tāda savā ziņā arī cīņa ar šīm te... ar šo organizāciju.

Kā jau minēja ziņotājs no tribīnes... Es arī iepazinos ar šo vēstuli, kas ir likumprojekta pielikumā, - vēstuli no Latvijas Finanšu nozares asociācijas.

Nu dabīgi, ka viņi tā teiks! Ko tad viņi citu teiks, kad ir kaut kāds jautājums, kas varētu ietekmēt viņu peļņu?! Protams, tas kaut kādā mērā ietekmēs viņu peļņu. Bet mums katram pašam ir jāuzdod sev jautājums - kā tas ietekmēs Latvijas iedzīvotājus? Un jāsaprot šī problēma daudz dziļāk - ja ir vesela virkne iedzīvotāju, kuri ir iekrituši uz ātrajiem kredītiem un uzņēmušies saistības, kuras nevar izpildīt, mūsu visu interesēs būtu pēc iespējas ātrāk šos cilvēkus atgriezt normālā ekonomikā. Un šie priekšlikumi ir vērsti tieši uz to.

Es ļoti ceru, ka Tieslietu ministrija pēc iespējas ātrāk nāks uz Saeimu ar savu redzējumu. Ja tas tā nenotiks (es paredzu, ka tik ātri nemaz nenotiks), es turpmāk arī Maksātnespējas likumā, tiklīdz tas būs vaļā, iesniegšu šos priekšlikumus, lai jums atgādinātu par to, ka vajag aizstāvēt arī cilvēkus, ne tikai bankas un finanšu sektoru, Strīķes kundze.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Komisijas vārdā ir kas skaidrojams?

J. Iesalnieks. Jā. Tāpat kā iepriekš - arī šis priekšlikums tika noraidīts. Bet uzdots Tieslietu ministrijai nākt ar savu piedāvājumu, ņemot vērā, ka šeit ir intereses, kas jāsabalansē. Un nav tik vienkārši, kad mēs runājam par banku peļņas pārdali par labu iedzīvotājiem. Jo, kā mēs zinām, bankām ir ļoti viegli šos savus riskus pārnest tālāk uz kredītņēmējiem... citiem... vienkārši... kas nav šeit...

Tā ka komisijā šis priekšlikums tika noraidīts.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - deputāta Igora Pimenova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 52, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Iesalnieks. 4. - deputāta Viktora Valaiņa priekšlikums, kas ir līdzīgs iepriekšējam priekšlikumam, taču ar citām summām... un nedaudz saīsina saistību dzēšanas termiņus un sliekšņus nosaka savādāk...

Komisijā netika atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. - deputāta Viktora Valaiņa iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 52, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Iesalnieks. 5. - deputāta Igora Pimenova priekšlikums par pārejas noteikumiem, bet tas ir saistīts ar iepriekš noraidītajiem priekšlikumiem. Līdz ar to acīmredzot nebūtu balsojams. 

Sēdes vadītāja. Priekšlikums nav balsojams.

J. Iesalnieks. Līdz ar to ir izskatīti visi trešajam lasījumam iesniegtie priekšlikumi. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 395/Lp13) trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”, trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Juta Strīķe.

J. Strīķe (JK).

Cienījamie kolēģi! Juridiskajā komisijā pirms izskatīšanas trešajā lasījumā ir izvērtēti seši priekšlikumi likumprojektā “Grozījumi Kriminālprocesa likumā”. 

Pirms pievēršos priekšlikumiem, atgādinu, ka likumprojektu iesniedza Juridiskā komisija, lai sekmētu procesu izmeklēšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, likumā nostiprinot aizdomās turētā vai apsūdzētā pienākumu pierādīt attiecīgās mantas izcelsmes likumību.

Vēlos arī norādīt, ka šie priekšlikumi pirms izskatīšanas Juridiskās komisijas sēdē bija arī ļoti plaši apspriesti Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē. Turklāt vēlos īpaši norādīt, ka šis likumprojekts nekādā veidā nav saistīts ar nevainīguma prezumpcijas ierobežošanu.

Kā tika īpaši uzsvērts diskusijās komisiju sēdēs, vainas pierādīšanas pienākums joprojām gulstas tikai un vienīgi uz apsūdzības virzītāju.

Un tagad pievērsīšos priekšlikumiem.

1. - deputāta Armanda Krauzes priekšlikums. Pēc būtības paredz atteikties no plānotajām izmaiņām, ar kurām precizētas normas par procesa virzītāja pierādīšanas pienākumu attiecībā uz noziedzīgi iegūtu līdzekļu izcelsmi. Komisijā priekšlikums netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J. Strīķe. 2. priekšlikuma iesniedzējs - arī deputāts Krauze. Arī šis priekšlikums paredz atteikties no plānotajām izmaiņām saistībā ar pierādīšanas pienākumu par mantas izcelsmes likumību. Komisijā priekšlikums netika atbalstīts. (Dep. A. Gobzems: “Balsot!”; dep. J. Stepaņenko: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - deputāta Krauzes iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 33, pret - 52, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Strīķe. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ar priekšlikumu ir precizēta sākotnējā likumprojekta redakcija attiecībā uz mantas, ar kuru veiktas legalizācijas darbības, jēdzienu un to personu loku, uz kuru attiecas šī norma. Komisijā priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti (Dep. A. Gobzems: “Balsot!”)... Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - Juridiskās komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 6, atturas - 18. Priekšlikums ir atbalstīts.

J. Strīķe. 4. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kurš paredz no likumprojekta izslēgt vārdu “ticamas”. Pēc plašām diskusijām, uzklausot ekspertu viedokli gan apakškomisijā, gan komisijā, šis priekšlikums netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti (Dep. J. Stepaņenko: “Balsot!”; dep. A. Gobzems: “Balsot!”)... vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. - tieslietu ministra Bordāna iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 71, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Strīķe. 5. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums. Tas sasaucas arī ar 6. priekšlikumu, kurš ir Juridiskās komisijas priekšlikums.

Abi priekšlikumi precizē laika posmu, kādā var iesniegt ziņas par mantas izcelsmes likumību.

5. priekšlikums komisijas sēdē tika daļēji atbalstīts un iekļauts 6. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt. (Dep. J. Stepaņenko: “Balsojumu!”) Vēlas tomēr balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. - tieslietu ministra Bordāna iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 53, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Strīķe. 6. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas sēdē tika atbalstīts. (Dep. J. Stepaņenko: “Balsot!”; dep. A. Gobzems: “Balsot!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. - Juridiskās komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 6, atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

J. Strīķe. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 24, atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā”, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Edmunds Teirumnieks.

E. Teirumnieks (NA).

Labdien, kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija strādā pie likumprojekta “Grozījumi Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā”.

Uz trešo lasījumu ir saņemts viens priekšlikums, kurš ir no Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Jāņa Grasberga. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Vitālijam Orlovam.

V. Orlovs (SASKAŅA).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti! Es aicinu atbalstīt šo priekšlikumu, bet tajā pašā laikā vēršu jūsu uzmanību uz to, ka Sociālo un darba lietu komisija vēl nav saņēmusi vismaz trīs... sakarā ar dekodifikāciju... vismaz trīs likumprojektus, kurus mums vajadzēs pieņemt līdz gada beigām. Mums ir tikai viens mēnesis, bet mums vēl jāizskata vismaz trīs likumprojekti.

Mēs ne tik sen iesaldējām sev atalgojumu. Un, manuprāt, mums arī jāpadomā par tiem ministrijas darbiniekiem, kuri arī... nepilda savu darbu. Un mums vajadzēs steidzamības kārtībā laikam pieņemt pārējos likumprojektus.

Aicinu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Saprotu, ka runātājs tribīnē atbalsta komisijas viedokli.

Deputāti priekšlikumu atbalsta.

E. Teirumnieks. Sociālo un darba lietu komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ivars Zariņš.

I. Zariņš (SASKAŅA).

Labdien, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”. Tas ir saistīts ar LAPK dekodifikāciju. Lielākoties tie ir redakcionāla rakstura priekšlikumi.

Saņemti ir pavisam 11 priekšlikumi.

1. priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums. Iekļauts 3. priekšlikumā, kas ir atbildīgās komisijas priekšlikums.

2. priekšlikums...

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 2. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Arī tas iekļauts 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 7. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 8. - Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 10. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. Un 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī tas komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I. Zariņš. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām””, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāts Jānis Krišāns.

J. Krišāns (SASKAŅA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām””.

Ir viens tehniskas dabas priekšlikums no komisijas, jo divos punktos atkārtojas likuma stāšanās spēkā datums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Krišāns. Paldies.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

J. Krišāns. Paldies.

Sēdes vadītāja. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””, pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Arvils Ašeradens.

A. Ašeradens (JV).

Labdien, cienījamie kolēģi! Komisija ir saņēmusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” un sākusi to skatīt pirms pirmā lasījuma. Sākot skatīt likumprojektu, komisija konstatēja, ka valdība, kas to virzīja, nav paredzējusi likumprojektā ietvertajām normām par kultūras pieminekļu reģistrāciju valsts informācijas sistēmā nepieciešamo finansējumu un lūdz vēlreiz virzošo ministriju - Tieslietu ministriju - un Kultūras ministriju vienoties par šo jautājumu.

Šīs skatīšanas un diskusiju rezultātā mēs saņēmām tieslietu ministra vēstuli, kurā viņš lūdz komisiju nevirzīt tālāk likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību””. Komisija, iepazīstoties ar ministra viedokli, atbalstīja to un savā 5. novembra sēdē pieņēma lēmumu likumprojektu nevirzīt tālāk, un lūdz Saeimu atbalstīt šo komisijas lēmumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 31, pret - 51, atturas - nav. Likumprojekts ir noraidīts.

Likumprojekts “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā”, pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Dace Bluķe.

D. Bluķe (AP!).

Labdien, godātie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija pirms pirmā lasījuma izskatīja un atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā” (Nr. 416/Lp13). Izmaiņas likumā saistītas ar datu regulu, kas paredz mazināt birokrātiju, sniedzot iedzīvotājiem valsts pārvaldes pakalpojumus.

Grozījumos ir divi priekšlikumi.

1. priekšlikums paredz izslēgt 98. panta otrās daļas otro teikumu. Tas nozīmē, ka turpmāk iestādei, sniedzot valsts pārvaldes pakalpojumus iedzīvotājiem, būs tiesības veikt fizisko datu apstrādi tādā apjomā, kāds nepieciešams, bez speciālu līgumu slēgšanas par fizisko personu datu apstrādi.

2. priekšlikums paredz izslēgt pārejas noteikumu 24. punktu, kas paredz, ka šāds grozījums bija jāsagatavo jau līdz 2016. gada 31. janvārim. Tas tiek darīts šobrīd - trīs gadus vēlāk -, un līdz ar to minētais punkts zaudējis aktualitāti.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Bluķes kundze, lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

D. Bluķe. Tā... priekšlikumu termiņš ir piecas dienas.

Sēdes vadītāja. Tātad šā gada 26. novembris.

D. Bluķe. Jā, līdz šā gada 26. novembrim.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 26. novembris.

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Aivars Geidāns.

A. Geidāns (KPV LV).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Saeimas Juridiskajā komisijā izskatījām un pirmajam lasījumam sagatavojām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (Nr. 389/Lp13).

Likumprojektu izstrādājusi Tieslietu ministrija, pamatojoties uz Moneyval savstarpējā novērtējuma ziņojumu par Latviju, kurā ir norādīts, ka ir nepieciešams laikus, pirms uzņēmuma reģistrācijas, saņemt ziņas no Valsts ieņēmumu dienesta, vai konkrētā persona jau neatrodas nodokļu riska zonā; vai šī persona saistīta ar PVN shēmu veidošanu vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un vai personas patiesais mērķis ir nodibināt fiktīvus uzņēmumus.

Likumprojekts paredz izstrādāt sadarbības mehānismus starp Valsts ieņēmumu dienestu un Uzņēmumu reģistru. Uzņēmumu reģistram, saņemot Valsts ieņēmumu dienesta pamatotu atzinumu, būs iespēja liegt turpināt attiecīgās informācijas reģistrāciju Uzņēmumu reģistrā.

Komisija nolēma atbalstīt šos grozījumus.

Komisijas vārdā aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

A. Geidāns. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 16. decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 16. decembris.

Likumprojekts “Par grozījumiem Konvencijā par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Rihards Kols.

R. Kols (NA).

Cienījamie, godātie deputāti! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja un pirmajam lasījumam atbalstīja likumprojektu “Par grozījumiem Konvencijā par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu”.

Likumprojekta mērķis ir atbilstoši mūsdienu tendencēm pilnveidot Konvencijas par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu redakciju. Konvencijas mērķis ir atvieglot konvencijas dalībvalstīm starptautiskās tirdzniecības ar dārgmetālu izstrādājumiem nosacījumus, nodrošinot patērētāju tiesību aizsardzības ievērošanu un paredzot konvencijas dalībvalstu proves pārbaudes iestāžu zīmogu savstarpējo atzīšanu.

Atgādināšu, ka valsts proves uzraudzību Latvijas Republikā veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas proves birojs”, kuras laboratorija ir akreditēta atbilstoši akreditācijas standartu prasībām. Dārgmetālu izstrādājumu zīmogošana ar proves zīmogiem ir atzīta par efektīvu patērētāju interešu aizsardzības līdzekli. Dažādu valstu savstarpēja zīmogu atzīšana balstās uz starpvalstu līgumu bāzes un konvencijā noteiktiem principiem.

Un tagad par konkrētajām izmaiņām konvencijā.

Konvencijas I pielikumā “Definīcijas un tehniskās prasības” tiek redakcionāli pilnveidots definīciju saturs, kā arī iekļauti papildu terminu skaidrojumi. Tāpat tiek pilnveidota tehnisko prasību sadaļa, nosakot proves standartus un veicot citus redakcionālus labojumus.

Konvencijas II pielikumā “Pilnvaroto proves pārbaudes iestāžu veiktā kontrole” tiek veiktas izmaiņas, detalizēti skaidrojot proves pārbaudes iestādes rīcības principus, veicot dārgmetālu pārbaudes. Tāpat iekļauta norma, kas paredz darbības attiecībā uz dārgmetālu izstrādājumu, kas iesniegti apzīmogošanai ar Vienoto pārbaudes zīmogu, pārbaudēm. Veiktas redakcionālas izmaiņas sadaļās par pārbaudes un analīzes metodēm, kā arī par zīmogošanu.

Kā jau minēju, Ārlietu komisijā šis likumprojekts tika atbalstīts pirmajā lasījumā.

Aicinu to darīt arī Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Par grozījumiem Konvencijā par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

R. Kols. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šī gada 2. decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 2. decembris.

Laiks pārtraukumam.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu!

Laiks paziņojumiem.

Godātie kolēģi! Ļoti skaistu pusapaļu jubileju svinēja deputāte Evija Papule, un mēs viņu sveicam! (Aplausi.)

Vārds paziņojumam deputātam Mārtiņam Bondaram.

M. Bondars (AP!).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Piecās minūtēs mēs sākam Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdi.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Dagmāra Beitnere-Le Galla, Aivars Geidāns (Starpsauciens: “Ir!”)... ir, Inese Ikstena, Andrejs Klementjevs (Starpsauciens: “Ir!”)... ir, Ieva Krapāne (Starpsauciens: “Ir!”)... ir, Armands Krauze, Romāns Naudiņš, Ramona Petraviča un Dace Rukšāne‑Ščipčinska.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Pārtraukums līdz pulksten 11.00.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja
Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi pēc pārtraukuma.

Darba kārtībā - likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 368/Lp13), otrais lasījums. (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru. Dep. A. Gobzems: “Tas ir valsts īpašums!”)

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jānis Iesalnieks.

J. Iesalnieks (NA).

Komisijā uz likumprojekta otro lasījumu tika saņemt astoņi priekšlikumi. Jāatgādina, ka šis likumprojekts ir saistīts ar administratīvo pārkāpumu dekodifikāciju, tāpēc Juridiskā komisija neatbalstīja tos priekšlikumus, kuri neattiecas uz dekodifikācijas procesu.

1. priekšlikums ir deputāta Igora Pimenova priekšlikums, kas ir identisks priekšlikumam, kuru pirms nepilnas stundas jau noraidījām citā likumprojektā “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 395/Lp13). Komisijā šis priekšlikums netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti... (Starpsauciens: “Balsot!”) Vēlas balsot?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. - deputāta Pimenova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 29, pret - 50, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Iesalnieks. Arī 2. - deputāta Igora Pimenova priekšlikums - iepriekš tika noraidīts... iepriekšējā likumprojektā, identisks, kāds bija tur. (Dep. I. Pimenovs: “Lūdzu balsojumu!”) Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Tātad deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. - deputāta Pimenova iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 30, pret - 52, atturas - nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J. Iesalnieks. 3. ir tehnisks Juridiskā biroja priekšlikums attiecībā uz nodaļas nosaukuma precīzāku formulējumu. Komisijā tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 4. ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums, kas ir saistīts ar nākamo - 5. priekšlikumu, kurā no Valsts policijas kompetences tiek izņemtas administratīvās lietas par maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšanu, atstājot par šādu administratīvo pārkāpumu atbildību tikai saistībā ar nenomaksātiem nodokļiem. Un atbilstoši šī kompetence līdz šim... un arī turpmāk būtu Valsts ieņēmumu dienestam. Taču attiecībā uz citiem parādiem, par kuriem visbiežāk ir dažādi civiltiesiski strīdi, kurus līdz šim bija pienākums izskatīt policijai (faktiski policija tika nelietderīgi izmantota civiltiesisku strīdu risināšanā), komisijā tika atbalstīts risinājums, ka policijai vairs nav kompetences... par šādiem jautājumiem, un šādi jautājumi administratīvi vairs netiek regulēti. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 5. - tieslietu ministra Jāņa Bordāna priekšlikums izslēdz Valsts policiju no kompetento iestāžu saraksta šajos administratīvā pārkāpuma procesos. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 6. - tehnisks Juridiskā biroja priekšlikums, kas noteic, ka šie grozījumi iepriekš minētos... likumprojektā iepriekš minētajos pantos stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. 7. - deputāta Igora Pimenova priekšlikums, kas arī iepriekšējā likumprojektā tika noraidīts, identisks priekšlikums. Komisijā netika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Tas saistīts ar iepriekšējiem priekšlikumiem, kas netika atbalstīti, un nav balsojams.

J. Iesalnieks. Nav balsojams.

8. - Juridiskā biroja priekšlikums: “Izslēgt norādi par likuma spēkā stāšanos.” Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

J. Iesalnieks. Lūdzu balsojumu par likumprojektu “Grozījumi Maksātnespējas likumā” otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 368/Lp13) otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - 3, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

J. Iesalnieks. Piecas dienas, respektīvi, šī gada 26. novembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 26. novembris.

Likumprojekts “Privāto pensiju fondu likums”, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Rihards Kozlovskis.

R. Kozlovskis (JV).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi un sagatavojusi otrajam lasījumam likumprojektu “Privāto pensiju fondu likums”.

Ir saņemti vairāk nekā 300 priekšlikumi, kopā šodien izskatīšanai Saeimas sēdē - 301 priekšlikums.

Es nedaudz atgādināšu par šo likumprojektu. Tas ir izstrādāts, lai pārņemtu direktīvas prasības. Ņemot vērā to, ka, pārņemot šīs prasības, grozījumi bija jāizdara vairāk nekā pusei spēkā esošās likuma redakcijas, tika sagatavoti nevis grozījumi, bet jauns likumprojekts. Šī likumprojekta mērķis - nodrošināt Eiropas Savienībā saskaņošanas minimumu, lai aizsargātu arodpensiju plānu dalībniekus, to saņēmējiem nodrošinātu vispārīgu un skaidru informāciju par šo plānu realizāciju, arodkapitāla uzkrāšanas paredzamību un drošību.

Tātad lielākā daļa no visiem priekšlikumiem ir redakcionālas dabas.

Lūdzu apbruņoties ar pacietību!

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 3. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 4. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 19. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 19. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko punktu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 21. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 23. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 24. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 25. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 26. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 30. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 33. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 34. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 35. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 37. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 40. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 42. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 43. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 44. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 45. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 46. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 47. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 49. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 51. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 32., es atvainojos, 52. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 53. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 54. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 55. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 56. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 57. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 58. (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 59. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par 59. - finanšu ministra Reira iesniegto priekšlikumu, kurš komisijā ir atbalstīts! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

R. Kozlovskis. 60. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. (Starpsauciens.)

R. Kozlovskis. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par 61. priekšlikumu, ko iesniedzis Juridiskais birojs! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

R. Kozlovskis. 62. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 63. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 64. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 65. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 66. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 67. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 68. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 69. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko punktu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 70. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 71. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.  

R. Kozlovskis. 72. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 73. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 74. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 75. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 76. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 77. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 78. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 79. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 80. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 81. - finanšu ministra Reira. Daļēji atbalstīts, iekļauts 82. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 82. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 83. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 84. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 85. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 86. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 87. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 88. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 89. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 89. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 90. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 91. - Juridiskā... Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 92. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 93. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 94. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 95. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 96. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 96. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 97. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 98. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 99. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 100. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 101. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 103. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 102. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 103. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 103. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 104. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 105. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 106. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 107. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 108. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 108. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 109. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 110. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 111. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 111. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 112. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 108. un 111. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 113. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 114. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 115. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 116. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 117. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 118. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 119. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 120. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 121. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 122. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 123. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 124. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 125. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 126. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 127. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 128. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 129. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 130. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 131. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 132. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 133. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 134. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 135. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 136. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 137. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 138. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 139. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 140. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 141. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 142. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 143. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 144. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 145. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 146. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 147. priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 147. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 148. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 149. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 150. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 153. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 151. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 153. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 152. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 153. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 153. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 154. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 155. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 156. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 157. - komisijas priekšlikumā. (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.)

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 157. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 158. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 159. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 160. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 161. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 162. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 163. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 164. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 165. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 166. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 167. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 167. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 168. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 169. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 169. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 170. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 171. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 172. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 173. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 174. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 175. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 176. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 177. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 178. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 179. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 180. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 181. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 182. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 183. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 184. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 185. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 186. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 187. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 188. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 189. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 190. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 191. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 192. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 193. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 194. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 195. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 196. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 197. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 198. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 198. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 199. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 200. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 201. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 202. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 203. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 204. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 205. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 206. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

Godātie kolēģi! (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Godātie kolēģi, ja jums kaut kas ir ļoti steidzami apspriežams sēdes laikā, lūdzu, izejiet no Sēžu zāles un netraucējiet referentam!

R. Kozlovskis. 207. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 208. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 209. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 210. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 211. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 212. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 213. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 213. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 214. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 215. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 216. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 217. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 218. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 219. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 220. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 221. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 222. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 223. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 224. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 225. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 226. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 227. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 228. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 229. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 230. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 230. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 231. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 230. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 232. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 233. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 233. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 234. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko pantu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 235. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts. Redakcionāli precizējumi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 236. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 237. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 238. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 239. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 240. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 241. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 242. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 243. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 244. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 245. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 246. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 247. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 248. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 249. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 250. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 251. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 252. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 253. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 254. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 255. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 256. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 257. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 258. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 259. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 260. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 261. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 262. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 263. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 264. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 265. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 266. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 267. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts. Redakcionāli precizējumi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 268. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 269. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 270. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 271. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 272. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 273. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 274. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 275. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 275. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 276. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 277. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 278. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 279. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 280. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 281. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 282. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 283. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 284. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 285. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 286. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts 287. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 287. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 288. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

R. Kozlovskis. 289. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 290. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 291. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 292. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 293. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 294. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

R. Kozlovskis. 295. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 296. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 297. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 298. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 299. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 300. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. 301. - finanšu ministra Reira priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

R. Kozlovskis. Līdz ar to izskatīti (Aplausi.)... Līdz ar to esam, kolēģi, izskatījuši visus priekšlikumus, un man lūgums atbalstīt likumprojektu “Privāto pensiju fondu likums” otrajā lasījumā. 

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Privāto pensiju fondu likums” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai.

R. Kozlovskis. Šā gada 26. novembris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 26. novembris.

Paldies komisijas referentam par ziņošanu!

Darba kārtībā - likumprojekts “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā”, otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāte Anita Muižniece.

A. Muižniece (JK).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā strādājām ar likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” (Nr. 319/Lp13) pirms otrā lasījuma.

Komisijā tika saņemti trīs priekšlikumi. Tika izskatīti trīs priekšlikumi.

1. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums, redakcionāls. Komisijā atbalstīts. 

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta. 

A. Muižniece. 2. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Arī tas ir redakcionālas dabas. Komisijā atbalstīts. 

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A. Muižniece. 3. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Sastāv no trim daļām. Pirmās divas ir redakcionāli precizējumi, savukārt trešajā daļā ir precizēts... nu, tātad nostiprināta pārejas perioda norma, lai skolas, kas līdz šim ir saņēmušas papildu finansējumu pamatizglītības programmām un kas īsteno kādas jomas padziļinātu apguvi, arī trīs gadu periodā turpinātu to saņemt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 3. priekšlikumu deputāti vēlas balsot. (Starpsauciens: “Jā!”)

Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 4, atturas - 28. Priekšlikums ir atbalstīts.

A. Muižniece. Tātad visi priekšlikumi ir izskatīti un atbalstīti, tāpēc aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā. 

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai. 

A. Muižniece. 2019. gada 29. novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 29. novembris.

Likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Janīna Kursīte.

J. Kursīte (KPV LV).

Tā, labdien vēlreiz, kolēģi! Tātad ir saņemts likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Komisijas vārdā lūdzu piešķirt steidzamību šim likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Tātad komisija lūdz atzīt likumprojektu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

J. Kursīte. Sākam izskatīt likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” pirmajā lasījumā.

Likumprojekts paredz pārnest administratīvās atbildības regulējumu patērētāju aizsardzības jomā no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa uz nozares likumu.

Lūdzu apstiprināt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumu iesniegšanai un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

J. Kursīte. Otrajā lasījumā... tātad iesniegšanas termiņš - 28. novembris.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana Saeimas sēdē?

J. Kursīte. Šā gada 5. decembrī.

Sēdes vadītāja. Tātad izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 5. decembrī.

Paldies.

Līdz ar to priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 28. novembris, izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 5. decembrī.

Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Kolēģes! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā esam izskatījuši likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”. Tā mērķis ir izpildīt saistības pret Eiropas Savienību, ieviešot atbilstošos Eiropas Savienības tiesību aktus, kā arī precizēt pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu atsevišķos darījumos, tai skaitā... lai regulējums būtu atbilstošs Eiropas Savienības Tiesas interpretācijai. Tāpat ar likumprojektu ir precizētas atsevišķas normas attiecībā uz PVN atbrīvojumiem.

Aicinu atbalstīt likumprojektu. Komisija lūdz steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 3, atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 25. novembris. Un izskatīšana - 28. novembra sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - šā gada 25. novembris. Izskatīšana Saeimas sēdē - šā gada 28. novembrī. 

Lēmumu projektu izskatīšana.

Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā””.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Kolēģi! Uzskatu, ka konkrēto likumprojektu vajadzētu tomēr saglabāt līdzšinējā atbildīgajā komisijā - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā - un izskatīt iespējami ātri, jo tas vien, kas tas likumprojekts atrodas Saeimas darba kārtībā, jau ir atstājis zināmu ietekmi. Ir vesela virkne pašvaldību, kuras ir pārstājušas izstrādāt savas attīstības programmas. Un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija diemžēl ļoti šauri paskatījusies uz šo jautājumu.

Attīstības programmas mūsdienās... Es domāju, ka mums būtu jādara viss iespējamais, lai pēc iespējas vairāk pašvaldības izmantotu attīstības programmas, ne tikai Eiropas Savienības fondu... budžetu plānošanas vajadzībām. Lai argumentētu, kāpēc nepieciešamas, vajadzīgas investīcijas konkrētās teritorijās, kā arī lai veidotu savus ikgadējos budžetus.

Šie dokumenti netiek izstrādāti mēneša vai divu mēnešu laikā, ir nepieciešami gadi, lai tos izstrādātu. Šis likumprojekts pēc būtības var novest pie tā, ka attīstības programmas sāks izstrādāt, sākot tikai ar 2021. gadu. Mēs zinām, ka Eiropas Savienības fondu ieviešanas periods sākas ar 2021. gadu. Un neviena reģionālā investīciju fonda līdzekļi netiks investēti nevienā vietā, ja nebūs šo attīstības programmu. Respektīvi, ja 2021. gadā tikai sāk izstrādāt attīstības programmas, tad par kaut kādu ieviešanu mēs varam sākt runāt tikai no 2023., 2024. gada. Tas izveidos ļoti lielu finansējuma sablīvējumu, tādu pašu, kāds ir šobrīd - uz fonda līdzekļu ieviešanas perioda beigām. Manuprāt, šis likumprojekts nav tālredzīgi izstrādāts. Es esmu runājis ar vairāku pašvaldību pārstāvjiem, kuri šobrīd tiešām nogaida un nevar saprast, kā tālāk rīkoties... tai skaitā arī tie, kuri ir praktiski finišējuši ar šo dokumentu izstrādi. Manuprāt, likumprojekts pēc būtības vairāk ir par šodienas pašvaldībām, par to, kā šodien strādāt, nevis par nākotnes... kas arī šeit ir iestrādāts. Bet es tomēr aicinu šo likumprojektu izskatīt iespējami ātri un pieņemt Saeimas lēmumu par to, uzklausot visas atbildīgās institūcijas, maksimāli ātri pieņemt šo likumprojektu atbildīgajā komisijā, jo, vēlreiz uzsveru, tas nevis ietekmē nākotnes pašvaldības - arī uz nākotnes pašvaldībām tas attiecas -, bet ļoti būtiski ietekmē jau esošo pašvaldību šodienas darbu.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Artūram Tomam Plešam.

A. T. Plešs (AP!).

Paldies Valaiņa kungam par viedokli. Kā jau iepriekšējā sēdē, kad nodevām... kad pārņēmām šo likumprojektu Saeimā, minēju, šobrīd neviens pašvaldībām neaizliedz plānot attīstības dokumentus un tā tas ir paredzēts arī turpmāk. Šis likumprojekts tiešā veidā ir saistīts ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu. Jā, mēs esam konsultējušies arī ar pašvaldībām, arī ar dažādām organizācijām un redzam, ka bažas pastāv, un tās mēs... to visu mēs šajā komisijā ar konkrēto likumprojektu arī risināsim.

Aicinu atbalstīt, kolēģi!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 12, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums””. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 12, atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību darbības laika pagarināšanu”.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, kolēģi, vēlreiz! Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību vārdā lūdzu Saeimu pagarināt komisijas darbības laiku un pilnvaras uz trim mēnešiem.

OIK izmeklēšanas komisijas darbības laikā esam saņēmuši lielu (es pat teiktu - milzīgu!) informācijas daudzumu. Jau septembrī saņemtā informācija pārsniedza 10 tūkstošus lapaspušu. Tāpat tiek vēl analizēti normatīvie akti, to anotācijas, vēsturiskās redakcijas, dažādi mediju materiāli un cita informācija, kas var sniegt pienesumu. Liela daļa materiālu ir skenēti, kā rezultātā nav izmantojama meklēšanas iespēja un darbs ar materiāliem ir vēl laikietilpīgāks. Šonedēļ esam saņēmuši vēl gandrīz 200 lapaspušu ar materiāliem no akciju sabiedrības “Sadales tīkls”. Tāpat komisijai vēl ir nepieciešams laiks, lai uzklausītu vairākas personas, kuras ir piedalījušās lēmumu pieņemšanas procesā par OIK... tiesību piešķiršanu, ārējā normatīvā regulējuma sagatavošanu un piešķirto atļauju darbības uzraudzību. Līdz šai nedēļai ir notikušas 12 komisijas sēdes un vairākas komisijas locekļu darba sanāksmes, kurās ne tikai tiek apkopota un analizēta saņemtā informācija, bet arī uzklausītas uzaicinātās personas. Līdz šim brīdim ir iztaujātas 20 personas, kuru teiktais tiek analizēts un vērtēts kopsakarā ar dokumentos atrodamo informāciju. Ir nepieciešams vairākas no šīm personām uzaicināt atkārtoti - pretrunu novēršanai.

Komisija ierobežotā laika dēļ nav paspējusi uzaicināt uz iztaujāšanu vēl apmēram 40 personas, kas būtu uzklausāmas. Komisijā par komisijas darbības laika pagarināšanu bija vienbalsīgs balsojums “par”.

Ievērojot lielo darba apjomu un ierobežotos komisijas administratīvos resursus un pamatojoties uz Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likuma 3. panta pirmo daļu, lūdzu Saeimu pagarināt komisijas darbības termiņu par trim mēnešiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam.

I. Zariņš (SASKAŅA).

Kā jūs, kolēģi, atceraties - un, es domāju, to atceras arī visa sabiedrība −, solījums tikt galā ar OIK afēru - tas bija viens no galvenajiem solījumiem, ar kuru daudzas partijas nāca uz šo parlamentu un solīja: ja tās tiks ievēlētas, tās atrisinās šo... stāstu.

Nu jau ir pagājis vesels gads. Principā nav izdarīts gandrīz nekas. Ja mēs paskatāmies, kas tagad reāli notiek, tad redzam, ka tie, kas ir solījuši, ka cīnīsies ar to... diemžēl reālie fakti liecina pretējo. Kaut vai tas, ka... Pavisam nesen Pieprasījumu komisijas sēdē mēs skatījām konkrētus faktus attiecībā uz to, ko pašlaik dara Ekonomikas ministrija. Ekonomikas ministriju vada viena no partijām, kura... tas bija viens no skaļākajiem solījumiem - par to, ka viņi cīnīsies ar OIK afēru. Uzskatāmi, ar faktiem, tika pierādīts, ka patiesībā Ekonomikas ministrija pašlaik nodarbojas ar pretējo - nevis mēģina cīnīties ar pārkāpumiem šinī nozarē, bet - tieši otrādi! - piesedz to visu.

Kad Ekonomikas ministrijai tika norādīts... kad tai tika pierādīts, ka tas tiešām tā notiek, ministrija atzina... un mēģināja atrunāties ar to, ka, redziet, neatļauj jau likums to darīt, jo... un Ministra kabineta noteikumi ir pieņemti tādi, kas viņiem to neatļauj darīt, neatļauj reāli vērsties pret šīm krāpniecībām. Tad viņiem tika norādīts: “Nu, labi! Ja jums traucē likumdošana, tad... Pašlaik mēs taisām grozījumus likumā. Elektroenerģijas tirgus likumā tiek veikti atbilstoši grozījumi.” Un vai zināt, kas notiek ar šiem grozījumiem - ar šiem grozījumiem, kuri būtu nepieciešami Ekonomikas ministrijai, lai tiktu galā ar šīm krāpniecībām? Ekonomikas ministrija aicina tos noraidīt, un komisija, kuru vada šīs pašas partijas pārstāvis, arī ņem un tos noraida! Principā tiek darīts viss iespējamais, lai veidotu jaunu OIK afēras piesegu. Uzskatāmi, ar faktiem, tas ir pierādīts. Un būs iespēja par to pārliecināties, kad būs debates par šiem... par visu šo - gan par Ekonomikas ministrijas rīcību, gan arī par šiem Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumiem, par kuriem ar putām uz lūpām Pieprasījumu komisijā visi koalīcijas pārstāvji teica: “Noteikti tas ir jāatbalsta! Sakiet mums, kad tas būs, - mēs atbalstīsim!” Tagad, kad ir pienācis šis laiks un kad ir reāli instrumenti, ar kuriem varētu sakārtot likumu un tiešām izdarīt tā, lai likumīgā veidā, efektīvi, ātri sakārtotu... novērstu šo afēru, šie grozījumi tiek noraidīti.

Un ja runājam par izmeklēšanas komisijas darbu... es arī redzu, ka tā ir viena no tādām ļoti svarīgām lietām, lai šī izmeklēšanas komisija tiešām paveiktu savu uzdevumu. Jo, kā jau es minēju, pirmkārt, tas ir ļoti būtisks solījums, kas tika dots sabiedrībai. Otra lieta, kas ir, - var atkal sanākt līdzīgi kā ar mediķu algām. Tātad Saeima ir lēmusi, uzdevusi konkrētu uzdevumu, kas ir jāizpilda šai komisijai. Tur ir ļoti konkrēti uzdevumi pa punktiem. Pusgads ir pagājis. Esmu arī sekojis līdzi komisijas darbam. Pagaidām es... nē, es neredzu, ka būtu atbildēts kaut vai uz vienu no šiem... uzdevumiem. Bet saskaņā ar likumu komisijai ir jāizpilda šis uzdevums. Tātad jums, komisija, ir jāstrādā tā, lai šis uzdevums tiktu izpildīts. Pretējā gadījumā atkal likums tiks pārkāpts. Un, ja tas atkal notiks, ja sanāks tā, ka šī komisija nebūs izpildījusi šo uzdevumu, nebūs izmeklējusi šo afēru, tad tas būs atkal kārtējais likuma pārkāpums, kārtējais iemesls, lai sabiedrībai būtu pamats atlaist šādu Saeimu, jo tā nepilda nevienu no saviem solījumiem, nav spējīga izpildīt. Ja tā nav spējīga izpildīt, tad šādai Saeimai te nav, ko darīt. Tā būtu jāatlaiž.

Sekojot līdzi šīs komisijas darbam, man tiešām rodas bažas, vai komisija tiks galā ar šo uzdevumu, jo tas, kā jūs pašlaik rīkojaties, - visas šīs intervijas, kas tiek veiktas, dokumenti... es nedzirdēju no ziņotāja neko no tā, ko komisija būtu reāli paveikusi. Jā, jūs esat uzklausījuši, jūs esat saņēmuši dokumentus, bet kur ir secinājumi? Kur ir atbildes uz tiem jautājumiem, kas jums tika uzdoti?

Aizvien vairāk, klausoties arī visas šīs intervijas, rodas tāda sajūta, ka visi tie, kas ierodas, sevi pasniedz kā varoņus, kuri ir cīnījušies ar OIK afēru. Principā tā OIK afēra sāk veidoties kā tāda hidra, kura dzīvo pati savu dzīvi un ir tāds mehānisms, ar kuru visi ir cīnījušies, mēģinājuši apkarot, bet tas nez kādā veidā tomēr ir attīstījies. Visi ministri, visas šīs atbildīgās personas, kuras patiesībā ir veidojušas to visu... To principā ar faktiem varētu pierādīt, bet komisija pašlaik ar to nenodarbojas. Un tas ir tas, uz ko es aicinu vērst uzmanību. Jums ir dots konkrēts uzdevums, un jums ir palikuši tagad... es ceru, ka mēs atbalstīsim, ka iedosim jums vēl šos trīs mēnešus, bet šo triju mēnešu laikā jūsu uzdevums saskaņā ar likumu ir izpildīt to, ko Saeima jums ir uzdevusi. Jo pretējā gadījumā šī OIK izmeklēšanas komisija pārvērtīsies par OIK afēras piesegšanas komisiju. Pašlaik diemžēl tā izskatās. Uz to viss iet.

Bet es aicinu komisiju tiešām ļoti atbildīgi pieiet šim darbam, izmantot tos padomus, kas jums sniegti, jo ir zināms, kādā veidā jūs to varat izdarīt. Principā pa trim mēnešiem jūs to varat izdarīt. Jums vienkārši jāsāk darīt tās lietas, lai tiešām izmeklētu šo afēru, nevis, lai to sapītu un uztaisītu tai jaunu piesegu!

Paldies. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Jā, kolēģi, es arī esmu šīs komisijas loceklis. Arī es parakstīju priekšlikumu par termiņa pagarinājumu. Ziņotājs jau ieskicēja, bet, es domāju, te tomēr jāpasaka kaut kas vairāk.

Es gribētu uzteikt komisijas vadītāju Krapānes kundzi - esmu patīkami pārsteigts par to, kādā veidā tiek vadīta šī komisija: tiešām, ļoti atturoties no politiskajām simpātijām, vienāda attieksme pret visiem. Līdz šim komisijā ir uzklausīta virkne amatpersonu... un vēl ir jāuzklausa, tai skaitā esošie valdības ministri, kuri vēl nav uzklausīti.

Man jāpievienojas Zariņa kungam par to, ka, uzklausot ikkatru bijušo amatpersonu, esošo amatpersonu, tiešām rodas iespaids, ka visi ir darījuši visu iespējamo, lai ierobežotu un apturētu OIK. Manuprāt, bija tikai viena amatpersona, kas pēc būtības... tas bija bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, kurš pateica to, ka varēja būt daudz iedarbīgāki līdzekļi, šie tomēr... Visi kontroles mehānismi nav sevi attaisnojuši. Bet ļoti daudzas amatpersonas rāda viena uz otru ar pirkstu, ka “es jau ne, bet tas cits”, un tad mēs saucam to citu, un tad iet tāds riņķadancis... Bet es negribētu teikt, ka... Es domāju, ka mēs visi kopā izdarīsim secinājumus un noklausīsimies arī citus ziņotājus. Kāds ministrs saka... Bijušais ministrs saka: “To, redz, es tikai parakstīju, bet sagatavotājs bija valsts sekretārs.” Nu tad mēs uzklausīsim arī to valsts sekretāru un turpināsim darbu. Mēs neesam aizmirsuši, kāds ir komisijai dotais uzdevums. Tas ir ļoti konkrēts, un ļoti konkrēti ir jautājumi... ļoti daudz jautājumu.

Tiekoties ar dažiem ekspertiem, tā - pēc būtības, lai atbildētu... Nozares eksperti ir minējuši - lai atbildētu uz tiem jautājumiem, ko mēs esam paši sev uzdevuši, būtu nepieciešami gadi. Es domāju, ka mums izdosies visiem kopā nonākt pie šīm atbildēm un turpmākos trīs mēnešus (ja mēs ņemam, tad vēl dažas intervijas ar bijušajām amatpersonām) tas arī būs galvenais uzdevums, kas mums jādara, - jāgatavo galaziņojums. Ir virkne secinājumu, kas... vismaz man personīgi radušies... kas būtu jāiekļauj, sākot ar peļņas likmēm, beidzot ar kontroles mehānismiem, kurus mēs jau bijām iekļāvuši šā gada budžetā un kuri netika atbalstīti, bet - nekas. Es ceru, ka tie arī tiks iekļauti komisijas galaziņojumā. Šādi ir konkrētie priekšlikumi, kas būtu jādara.

Es aicinu, kolēģi, atbalstīt pagarinājumu.

Tas darbs nav vienkāršs, ar ko mēs šobrīd saskaramies šajā komisijā. Es gribu teikt paldies visiem komisijas locekļiem, visi pēc būtības tiešām arī strādā. Un, kā jau minēju, bez tādām politiskām simpātijām, tiešām pēc būtības tiek uzdoti jautājumi, nešķirojot, no kuras partijas kāds ir ieradies, vai viņš ir premjers šobrīd vai... kas viņš tāds ir. Es ļoti ceru, ka mums izdosies sagatavot tiešām uz rezultātu vērstu galaziņojumu ar konkrētiem priekšlikumiem, kādā veidā tiešām no šīs OIK afēras izvairīties un panākt, lai šie maksājumi šīm te... īpaši tām nelikumīgajām organizācijām un uzņēmumiem, kas šobrīd saņem šos maksājumus, tiktu pārtraukti un mēs nonāktu pie laba galaziņojuma.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Didzim Šmitam.

D. Šmits (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Godātie kolēģi! Dāmas un kungi! Pēc 13. Saeimas ievēlēšanas objektīvi izveidojās situācija... tai skaitā... tieši šajā zālē... ka Saeimas vairākums nebija saistīts ar šo afēru... vismaz cik man zināms, ne. Un bija apstākļi, lai varētu to arī izbeigt, tai skaitā - izmeklēt komisijā.

Patiesībā tieši OIK krusttēva Krišjāņa Kariņa iecelšana par premjeru un dalība šajā valdībā šo vairākumu vismaz uz laiku... izbeidza.

Bet es aicinu šodien atbalstīt komisijas darbības laika pagarināšanu. Man joprojām ir sajūta - ja ne pārliecība, vismaz sajūta -, ka komisijā ir cilvēki, kas šo lietu grib izmeklēt, - pirmām kārtām jau komisijas vadītāja Ieva Krapāne. Līdz ar to laiks ir jādod. Un galu galā pastāv ļoti ticama iespējamība, ka šo trīs mēnešu laikā OIK krusttēvs jau vairs valdību nevadīs un arī komisijā darbs soksies daudz raitāk.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

M. Šteins. Es vēl gribu piebilst, ka top arī starpziņojums, kas drīzumā tiks nodots Saeimai. Un tas lēmums ir nepieciešams, jo ar rītdienu arī beidzas komisijas atbalsta personāla pilnvaras. Un, tā kā mums viņi ir vajadzīgi, tad tas lēmums arī palīdzēs. Tāpēc aicinu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību darbības laika pagarināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 263/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Cienītā priekšsēdētājas kundze! Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi vairākas apropriācijas. Daļa no tām skar Saeimas kopējo balsojumu, tādēļ... Komisijā visas atbalstītas. Tādēļ lūgums jums atbalstīt apropriācijas pārdali, kura ir paredzēta lēmuma projektā Nr. 263/Lm13. (Dep. I. Zariņš: “Par ko viņa ir? Ziņojiet, par ko ir šī apropriācija!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 263/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

M. Bondars (AP!).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi arī lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 264/Lm13). Lūdzu jūs atbalstīt to, jo komisija ir atbalstījusi. (Dep. I. Rībena: “Par ko viņa ir?”)

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Godātie kolēģi! Kā mēs redzam no iesniegtajiem dokumentiem, gan šis lēmuma projekts, gan arī daži nākamie norāda uz to, ka Ekonomikas ministrijā... programmā “Elektroenerģijas lietotāju atbalsts” ir atlikuši diezgan ievērojami finanšu līdzekļi. Un izbrīna tas, ka arī 2020. gada budžetā un arī 2019. gada budžetā... Mēs sniedzām priekšlikumus, kuri noteica, ka elektroenerģijas lietotāju atbalsts ir jāpaplašina tādām aizsargāto lietotāju grupām kā I grupas invalīdi un ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti.

Atkārtošu jums vēlreiz, ka šobrīd šis atbalsts atšķiras no daudzbērnu ģimeņu atbalsta par 200 kilovatstundu apmēru. Tas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenes saņem 15 eiro atlaidi elektroenerģijas rēķinam, bet cilvēki ar I grupas invaliditāti un cilvēki, kas audzina bērnu ar invaliditāti, saņem atbalstu tikai 5 eiro apmērā.

Arī vairākas vēstules jau divu gadu garumā apliecina to, ka šīm grupām atbalsts saistībā ar elektroenerģijas izmaksām ir ļoti nepieciešams dažādu iemeslu dēļ. Ne tikai lielā patēriņa dēļ (kā daudzbērnu ģimenē), bet arī īpašu ierīču darbināšanas... patēriņam... Diemžēl neviens no jums, godātie koalīcijas kolēģi, nav ieklausījies opozīcijas lūgumā - pievērst uzmanību šim jautājumam. Un tas, ko mēs redzam pie šīm apropriācijas pārdalēm, ir tas, ka pāri palikusī ievērojamā naudas summa šim atbalstam... tā tiek vienkārši sadalīta citām nozarēm.

Atgādināšu jums, ka saskaņā ar aprēķiniem, ko nodrošināja Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija, šī atbalsta palielināšanai nepieciešamā summa ir 900 tūkstoši... aptuveni 900 tūkstošu eiro apmērā. Un mēs redzam, ka tā summa, kas ir palikusi pāri, ir daudz lielāka nekā tā, ko mēs esam lūguši 2019. gadā un 2020. gadā. Tāpēc nav saprotams, kāpēc jūs noraidījāt mūsu priekšlikumu 2019. gadā, kāpēc jūs Vitenberga kunga vadītajā komisijā noraidījāt mūsu priekšlikumus par grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, kāpēc jūs joprojām turpināt noraidīt priekšlikumus un turpināt vienkārši izpļekarēt naudu, kas būtu palīdzējusi šīm aizsargātajām grupām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds... Tātad debates slēdzu. Deputāti vairs debatēt nevēlas. Debates jau ir slēgtas.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

M. Bondars. Nē. Komisijas vārdā varu tikai piebilst to, ka komisija atbalstīja šo apropriācijas pārdali.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 264/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 9, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 265/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi arī apropriāciju, kura pārdala līdzekļus no Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Ārlietu ministrijas uz Kultūras ministrijas budžeta programmām, tāpēc lūdzam jūs atbalstīt... gluži kā Budžeta komisijā... šo apropriācijas pārdali.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 265/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 266/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi apropriācijas pārdali no Saeimas, Ekonomikas ministrijas un Labklājības ministrijas budžeta apakšprogrammām uz Veselības ministrijas budžeta apakšprogrammām. Kopējā summa - 5 210 982 eiro.

Lūgums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 266/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 267/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir izskatījusi arī šo apropriācijas pārdali, kura skar ilgtermiņa saistību pasākumu “Dotācija VAS “Valsts nekustamie īpašumi” Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukcijai” 50 tūkstošu eiro apmērā, - pārdali uz Kultūras ministrijas budžeta apakšprogrammu, lai atbalstītu pasākumu “ROMA WORLD 2019”. (Starpsauciens.)

Lūgums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 267/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 268/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Kolēģi! Lūdzam arī atbalstīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atbalstīto apropriācijas pārdali no Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas uz Satiksmes ministrijas budžeta apakšprogrammu 7 miljonu apmērā.

Lūgums atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 268/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 269/Lm13).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Mārtiņš Bondars.

M. Bondars (AP!).

Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir arī izskatījusi apropriācijas pārdali no Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta uz Izglītības un zinātnes ministrijas budžetu un lūdz jūs atbalstīt arī šo pārdali.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 269/Lm13)! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Deputāti Pavļuts, Strīķe, Dzintars, Pucens un Latkovskis lūdz sākt Saeimas šā gada 21. novembra sēdi pulksten 13.30. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo priekšlikumu? Iebildumu nav. Tātad šā gada 21. novembra sēdi sāksim pulksten 13.30.

Godātie kolēģi! Par deputātu jautājumiem un atbilžu sniegšanu uz tiem.

Par deputātu Zariņa, Klementjeva, Orlova, Ločmeles-Luņovas un Kabanova jautājumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (Nr. 82/J13) “Par Ekonomikas ministrijas atbilžu patiesumu saistībā ar Ekonomikas ministrijas amatpersonu līdzdalību iespējamo noziedzīgo nodarījumu piesegšanā saistībā ar OIK elektrostaciju pārbaužu rezultātiem”. Ir saņemta ministra rakstveida atbilde. Iesniedzējus tā neapmierina, bet mutvārdos deputāti papildu jautājumus uzdot nevēlas.

Ir saņemtas ministru rakstiskas atbildes uz deputātu Auguļa, Reiznieces‑Ozolas, Bergmaņa, Vucāna un Valaiņa uzdotajiem jautājumiem (no Nr. 85/J13 līdz Nr. 97/J13).

Visas 13 saņemtās ministru rakstveida atbildes iesniedzējus neapmierina, bet mutvārdos deputāti papildjautājumus uzdot nevēlas.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu reģistrācijas režīmu!

Vārds paziņojumam deputātam Andrejam Klementjevam.

A. Klementjevs (SASKAŅA).

Labdien, augsti godātie deputāti! Tūlīt, pēc divām trim minūtēm, bibliotēkā sāksim strādāt jaunajā formātā, jauna specializēta komisija... Uz priekšsēdētāja vēlēšanām lūdzu sanākt komisijas biedrus.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Lindai Ozolai.

L. Ozola (JK).

Godātie kolēģi! Tūlīt pēc Saeimas sēdes tepat blakus, Dzeltenajā zālē, mēs dibināsim deputātu grupu Krievijas pilsoniskās sabiedrības atbalstam. Laipni aicināti piedalīties!

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai reģistrācijas rezultātu paziņošanai.

M. Golubeva (13. Saeimas sekretāra biedre).

Nav reģistrējušies: Dagmāra Beitnere-Le Galla, Inese Ikstena, Armands Krauze, Māris Kučinskis, Romāns Naudiņš, Ramona Petraviča un Dace Rukšāne-Ščipčinska.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sēdislēdzu.

Vēlreiz atgādinu, ka šā gada 21. novembra sēdes darba kārtību sāksim izskatīt pulksten 13.30.  

SATURA RĀDĪTĀJS
13. Saeimas rudens sesijas 14. sēdes
14. novembrī turpinājums
2019. gada 21. novembrī

Par darba kārtību
   
Par likumprojektu “Grozījumi Tiesnešu izdienas pensiju likumā” (Nr. 486/Lp13)
(Dok. Nr. 1641, 1641A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Oficiālās elektroniskās adreses likumā” (Nr. 487/Lp13)
(Dok. Nr. 1642, 1642A)
   
Par likumprojektu “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (Nr. 488/Lp13) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 1649, 1649A)
   
Priekšlikumi - dep. J. Stepaņenko (par)
  - dep. R. Dzintars (pret)
   
Lēmuma projekts “Par uzdevumu Ministru kabinetam līdz 2019. gada 13. novembrim rast finansējumu veselības aprūpes darba samaksas paaugstināšanai” (Nr. 252/Lm13) (Atsaukts)
(Dok. Nr. 1652)
   
Priekšlikumi - dep. J. Stepaņenko (par)
  - dep. D. Pavļuts (pret)
   
Par procedūru - dep. J. Stepaņenko
  - dep. A. Gobzems
   
Lēmuma projekts “Par Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu ievēlēšanu” (Nr. 258/Lm13)
(Dok. Nr. 1691, 1662A)
   
Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Ozolsalas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai” (Nr. 81/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1628)
   
Ziņo - dep. J. Butāns
   
Likumprojekts “Par nekustamā īpašuma “Vairas” Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts galvenā autoceļa projekta “E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai” (Nr. 32/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1629)
   
Ziņo - dep. J. Butāns
   
Likumprojekts “Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā” (Nr. 415/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1386B)
   
Ziņo - dep. J. Urbanovičs
   
Likumprojekts “Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā” (Nr. 413/Lp13) (2.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1346B)
   
Ziņo - dep. J. Urbanovičs
   
Likumprojekts “Par Slovākijas Republikas Aizsardzības ministrijas pievienošanos Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanu, administrēšanu un darbību un Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Nīderlandes Karalistes Aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju, kā arī Sabiedroto spēku Augstākās virspavēlniecības Transformācijas komandiera štābu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos funkcionālajām attiecībām” (Nr. 23/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1636)
   
Ziņo - dep. R. Kols
   
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgumu par Latvijas–Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību” (Nr. 392/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1637)
   
Ziņo - dep. L. Ozola
   
Likumprojekts “Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” (Nr. 114/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1634)
   
Ziņo - dep. J. Kursīte
   
Likumprojekts “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 395/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1639)
   
Ziņo - dep. J. Iesalnieks
   
Debates - dep. V. Valainis
  - dep. I. Pimenovs
  - dep. K. Feldmans
  - dep. V. Valainis
  - dep. J. Stepaņenko
  - dep. I. Pimenovs
  - dep. V. Valainis
   
Likumprojekts “Grozījumi Kriminālprocesa likumā” (Nr. 315/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1640)
   
Ziņo - dep. J. Strīķe
   
Likumprojekts “Grozījumi Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā” (Nr. 311/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1644)
   
Ziņo - dep. E. Teirumnieks
   
Debates - dep. V. Orlovs
   
Likumprojekts “Grozījumi Būvniecības likumā” (Nr. 197/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1645)
   
Ziņo - dep. I. Zariņš
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”” (Nr. 334/Lp13) (3.lasījums)
(Dok. Nr. 1648)
   
Ziņo - dep. J. Krišāns
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”” (Nr. 199/Lp13) (1.lasījums) (Noraidīts)
(Dok. Nr. 328, 1613)
   
Ziņo - dep. A. Ašeradens
   
Likumprojekts “Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā” (Nr. 416/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1387, 1614)
   
Ziņo - dep. D. Bluķe
   
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (Nr. 389/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1242, 1630)
   
Ziņo - dep. A. Geidāns
   
Likumprojekts “Par grozījumiem Konvencijā par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu” (Nr. 420/Lp13) (1.lasījums)
(Dok. Nr. 1416, 1635)
   
Ziņo - dep. R. Kols
   
Paziņojums
  - dep. M. Bondars
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva
   
Likumprojekts “Grozījumi Maksātnespējas likumā” (Nr. 368/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1638)
   
Ziņo - dep. J. Iesalnieks
   
Likumprojekts “Privāto pensiju fondu likums” (Nr. 325/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1643)
   
Ziņo - dep. R. Kozlovskis
   
Likumprojekts “Grozījumi Vispārējās izglītības likumā” (Nr. 319/Lp13) (2.lasījums)
(Dok. Nr. 1646)
   
Ziņo - dep. A. Muižniece
   
Likumprojekts “Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā” (Nr. 474/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1583, 1677)
   
Ziņo - dep. J. Kursīte
   
Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (Nr. 464/Lp13) (1.lasījums) (Steidzams)
(Dok. Nr. 1544, 1688)
   
Ziņo - dep. M. Šteins
   
Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā” (Nr. 475/Lp13) (Nr. 259/Lm13)
(Dok. Nr. 1694)
   
Debates - dep. V. Valainis
  - dep. A. T. Plešs
   
Lēmuma projekts “Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” (Nr. 462/Lp13) (Nr. 260/Lm13)
(Dok. Nr. 1695)
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību darbības laika pagarināšanu” (Nr. 262/Lm13)
(Dok. Nr. 1710)
   
Ziņo - dep. M. Šteins
   
Debates - dep. I. Zariņš
  - dep. V. Valainis
  - dep. D. Šmits
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 263/Lm13)
(Dok. Nr. 1714)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 264/Lm13)
(Dok. Nr. 1715)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Debates - dep. J. Stepaņenko
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 265/Lm13)
(Dok. Nr. 1716)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 266/Lm13)
(Dok. Nr. 1717)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 267/Lm13)
(Dok. Nr. 1718)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 268/Lm13)
(Dok. Nr. 1719)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Lēmuma projekts “Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei” (Nr. 269/Lm13)
(Dok. Nr. 1720)
   
Ziņo - dep. M. Bondars
   
Informācija par 21. novembra sēdes sākumu
   
Informācija par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
   
Paziņojumi
  - dep. A. Klementjevs
  - dep. L. Ozola
   
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedre M. Golubeva

Balsojumi

Datums: 21.11.2019 09:05:36 bal001
Par - 51, pret - 12, atturas - 0. (Reģistr. - 83)
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (264/Lm13) iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā

Datums: 21.11.2019 09:17:55 bal002
Par - 35, pret - 53, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (488/Lp13), nodošana komisijām

Datums: 21.11.2019 09:28:14 bal003
Par - 83, pret - 5, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu ievēlēšanu (258/Lm13)

Datums: 21.11.2019 09:30:17 bal004
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par nekustamā īpašuma “Ozolsalas" Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts galvenā autoceļa projekta "E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai (81/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 09:32:58 bal005
Par - 86, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par nekustamā īpašuma “Vairas" Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts galvenā autoceļa projekta "E67/A7 Ķekavas apvedceļš” īstenošanai (32/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 09:34:37 bal006
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā (415/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 21.11.2019 09:35:51 bal007
Par - 77, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā (413/Lp13), 2.lasījums, steidzams

Datums: 21.11.2019 09:40:10 bal008
Par - 82, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par Slovākijas Republikas Aizsardzības ministrijas pievienošanos Saprašanās memorandam starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Kanādas Nacionālās aizsardzības departamentu, Igaunijas Republikas Aizsardzības ... (23/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 09:41:24 bal009
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 88)
Balsošanas motīvs: Par Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgumu par Latvijas–Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību (392/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 09:43:13 bal010
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (114/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 09:57:32 bal011
Par - 30, pret - 52, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Maksātnespējas likumā (395/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:07:23 bal012
Par - 32, pret - 52, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.3. Grozījumi Maksātnespējas likumā (395/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:08:02 bal013
Par - 31, pret - 52, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.4. Grozījumi Maksātnespējas likumā (395/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:08:44 bal014
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Maksātnespējas likumā (395/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:11:05 bal015
Par - 33, pret - 52, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.2. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:11:46 bal016
Par - 57, pret - 6, atturas - 18. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.3. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:12:24 bal017
Par - 12, pret - 71, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.4. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:13:07 bal018
Par - 28, pret - 53, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.5. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:13:31 bal019
Par - 76, pret - 6, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.6. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:13:52 bal020
Par - 63, pret - 24, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Kriminālprocesa likumā (315/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:16:07 bal021
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā (311/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:17:59 bal022
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Būvniecības likumā (197/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:19:08 bal023
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” (334/Lp13), 3.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:20:52 bal024
Par - 31, pret - 51, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” (199/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:22:35 bal025
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā (416/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:24:45 bal026
Par - 83, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” (389/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:27:34 bal027
Par - 84, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par grozījumiem Konvencijā par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu (420/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 10:28:13 bal028
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Datums: 21.11.2019 11:06:12 bal029
Par - 29, pret - 50, atturas - 0. (Reģistr. - 82)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.1. Grozījumi Maksātnespējas likumā (368/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:06:49 bal030
Par - 30, pret - 52, atturas - 0. (Reģistr. - 86)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.2. Grozījumi Maksātnespējas likumā (368/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:09:38 bal031
Par - 82, pret - 3, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Maksātnespējas likumā (368/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:16:33 bal032
Par - 81, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 89)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.59. Privāto pensiju fondu likums (325/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:17:03 bal033
Par - 78, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 90)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.61. Privāto pensiju fondu likums (325/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:38:44 bal034
Par - 88, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Privāto pensiju fondu likums (325/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:40:42 bal035
Par - 55, pret - 4, atturas - 28. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par priekšlikumu Nr.3. Grozījumi Vispārējās izglītības likumā (319/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:41:09 bal036
Par - 85, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Vispārējās izglītības likumā (319/Lp13), 2.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:42:15 bal037
Par - 81, pret - 1, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (474/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:42:53 bal038
Par - 89, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā (474/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:44:43 bal039
Par - 81, pret - 3, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (464/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:45:06 bal040
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā (464/Lp13), 1.lasījums

Datums: 21.11.2019 11:49:46 bal041
Par - 71, pret - 12, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam ''Grozījums Teritorijas attīstības plānošanas likumā'' (Nr. 475/Lp13) (259/Lm13)

Datums: 21.11.2019 11:50:16 bal042
Par - 70, pret - 12, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” (Nr.462/Lp13) (260/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:05:20 bal043
Par - 85, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas “Par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par ... (262/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:06:33 bal044
Par - 59, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (263/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:10:36 bal045
Par - 55, pret - 9, atturas - 1. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (264/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:11:39 bal046
Par - 62, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (265/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:12:38 bal047
Par - 62, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (266/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:13:47 bal048
Par - 63, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (267/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:14:42 bal049
Par - 60, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 92)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (268/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:15:42 bal050
Par - 62, pret - 0, atturas - 0. (Reģistr. - 91)
Balsošanas motīvs: Par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei (269/Lm13)

Datums: 21.11.2019 12:17:21 bal051
Balsošanas motīvs: Deputātu klātbūtnes reģistrācija

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam