Eiropas lietu komisija: stingrāk jāierobežo Krievijas režīma iespēja pelnīt

(13.11.2024.)
Galerie

Mūsu uzdevums ir pieprasīt atbildību no Krievijas par visiem zaudējumiem, ko tā nodara Ukrainai, un ierobežot tās režīma iespējas pelnīt, trešdien, 13.novembrī, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Sēdē komisija vienbalsīgi atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju priekšlikumam par muitas tarifu noteikšanu vēl plašākam Krievijas un Baltkrievijas produktu klāstam, lai stingrāk ierobežotu produktu importu no šīm valstīm Eiropas Savienībā.

Muitas tarifu paaugstināšana ir viens no veidiem, kā mazināt agresora iespējas finansēt karadarbību un vērsties pret dažādām destruktīvām rīcībām, to skaitā pārzveju Baltijas jūrā, ko Krievija īsteno, lai destabilizētu situāciju reģionā, norādīja E.Cepurītis.

Zemkopības ministrija pauda, ka šā gada jūlijā noteiktie tarifi graudaugiem ir būtiski mazinājuši to importu no agresorvalsts. Tomēr ir preču grupas, piemēram, spirti un eļļas produkti, kuru imports nav būtiski mazinājies, jo negodprātīgi uzņēmēji rod veidus tarifu nepiemērošanai.

Kā būtisku sēdes dalībnieki uzsvēra tarifu paaugstināšanu zivju produktiem. Krievija Baltijas jūrā veic nekontrolētu nozveju. Tā, piemēram, gadā nozvejo ap 2000 tonnu mencu, kamēr Eiropas Savienības dalībvalstīm šī zivju suga drīkst būt tikai piezvejā.  Deputāti uzsvēra, ka Krievijas rīcība Baltijas jūrā grauj gan jūras ekosistēmu, gan Eiropas Savienības, tostarp Latvijas, iespējas saņemt atbilstības sertifikātus un iekļūt lielākos nozares tirgos.

Tāpat muitas tarifus rosināts paaugstināt dažādiem izstrādājumiem un gatavajiem produktiem no graudaugiem, piemēram, miltiem, putraimiem un makaroniem, dārzeņiem un augļiem, tostarp pārstrādātiem, kā arī cukura un kakao izstrādājumiem, etilspirtam un alum.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
08:45  Saeimas Prezidija sēde
09:00  Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde
09:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde