Saeima arī šogad piedalīsies visā pasaulē miljoniem cilvēku atbalstītajā Zemes stundā

(27.03.2015.)

Saeima sestdien, 28.martā, piedalīsies akcijā „Zemes stunda” un uz vienu stundu izslēgs parlamenta ēku fasāžu apgaismojumu, šajā laikā pievienojoties miljoniem cilvēku un organizāciju visā pasaulē. Saeima šajā akcijā piedalīsies jau septīto gadu, tādējādi apliecinot videi draudzīgu domāšanu un aktualizējot resursu taupīšanu. 

Akcijas laikā sestdien no plkst.20.30 netiks izgaismots Saeimas nams Jēkaba ielā 11, kā arī komisiju un frakciju ēkas Jēkaba ielā 10/12, Jēkaba ielā 16 un Torņa ielā 3/5.

Lai taupītu elektroenerģijas resursus, arī ikdienā parlamenta ēku fasādes vakarā tiek izgaismotas ekonomiskajā režīmā, savukārt apgaismojums naktī tiek izslēgts, to atjaunojot agri no rīta.

Latvijas parlaments rūpējas par vidi un atbalsta zaļo dzīvesveidu ― taupām un nododam otrreizējai pārstrādei papīru, izvēlamies videi draudzīgākas spuldzes, nododam izlietotās baterijas un nolietoto biroja tehniku speciālos savākšanas punktos, kā arī ik gadu pavasara talkā „Dāvana Latvijai” sakopjam kādu Latvijas vietu.

Patlaban 12.Saeimā 72 deputāti ir atteikušies no Saeimas sēžu dokumentiem papīra formā, atzīstot videi draudzīgas rīcības nozīmi un elektroniskās dokumentu versijas parocīgumu. 

Pasaules Dabas Fonda rīkotā vispasaules akcija „Zemes stunda” šogad notiek 28.martā, un ikviens visā pasaulē tiek aicināts no plkst.20.30 uz stundu izslēgt apgaismojumu, lai parādītu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Plašāk par to, kā parlaments rūpējas par vidi un taupa resursus, infografikā „Videi draudzīgs parlaments”: https://www.saeima.lv/lv/par-saeimu/informativie-materiali-par-saeimu/videi-draudzigs-parlaments Saeimas Preses dienests

Trešdien, 31.maijā
09:00  Saeimas 2023.gada 31.maija ārkārtas sēde