Baltijas jūras valstu parlamentārieši apkopo rekomendācijas cilvēktirdzniecības apkarošanai

(04.03.2011.)
Galerie

Pēc diskusijām Saeimā par policijas un tiesu varas lomu cilvēktirdzniecības apkarošanā Baltijas jūras valstu parlamentu pārstāvji piektdien, 4.martā, turpināja uzklausīt un apkopot rekomendācijas cilvēktirdzniecības apkarošanas uzlabošanai. 

„Latvija diezgan sekmīgi iekļāvusies starptautiskajā cilvēktirdzniecības apkarošanas sistēmā. Mums būtu vairāk jādara, lai par šiem cilvēktiesību pārkāpumiem vairāk informētu mūsu sabiedrību un cilvēktirdzniecības problēmas aktualizētu mūsu valsts politiskajā dienaskārtībā. Šī kārtējā darba grupas sēde bija vēl viens nozīmīgs solis kopīgas politikas un rīcības izstrādāšanā iesniegšanai Baltijas jūras valstu parlamentiem,” secina Baltijas Asamblejas Sociālās komitejas līdzpriekšsēdētāja Silva Bendrāte, kura šajā sanāksmē pārstāv Latviju.

Darba grupas locekļi bija vienisprātis, ka valstīm, kuras vēl nav ratificējušas un nacionālajā likumdošanā iekļāvušas starptautiskās konvencijas, protokolus un lēmumus par cilvēktirdzniecību, tas jāizdara pēc iespējas īsākā laika posmā, lai visi cilvēktirdzniecības posmi būtu kriminalizēti.

Dalībnieki vienojās, ka efektīvākai cīņai pret cilvēktirdzniecību valstīm jārīkojas saskaņoti, jo šim noziegumam ir starptautiska izpausme. Taču jāapzinās, ka likumpārkāpēji upurus izmanto arī iekšzemē, tādēļ cilvēktirdzniecība jāapkaro arī nacionālajā līmenī. Valstīm būtu jāparedz adekvāti līdzekļi sabiedrisko un starptautisko organizāciju cilvēktirdzniecības apkarošanas atbalstam.

Tāpat valstīm jāievieš un jāuztur datu ievākšana par cilvēktirdzniecības gadījumiem. Šādi organizācijas problēmu apzinātu padziļināti, turklāt tas ļautu izmeklēšanu, kriminālo darbību apkarošanu, kā arī upuru atbalsta aktivitātes organizēt efektīvāk.

Divu gadu laikā apkopotās rekomendācijas tiks prezentēts Baltijas jūras valstu parlamentārajā konferencē, kas notiks Helsinkos no šī gada 28. līdz 30.augustam.

Baltijas jūras valstu parlamentārās konferences darba grupa strādā pie sabiedrības drošības jautājumiem, īpašu izmanību pievēršot cilvēku tirdzniecības problemātikai. Darba grupas sanāksmē piedalījās Baltijas jūras reģiona nacionālo un reģionālo parlamentu pārstāvji no Dānijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas.

 

Fotogrāfijas no Baltijas jūras valstu parlamentārās konferences darba grupas sēdes: https://www.flickr.com/photos/saeima/5496252003/in/set-72157626193865746/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde