Imants Lieģis: savlaicīgi jādefinē Latvijas ES prezidentūras prioritātes

(18.02.2011.)
Galerie

Savlaicīgi jādefinē Eiropas Savienības (ES) politikas prioritātes, kurām Latvija kā ES prezidējošā valsts 2015.gadā pievērsīs pastiprinātu uzmanību, uzskata Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis.

Komisijas priekšsēdētājs rosina pēc iespējas ātrāk sākt plašu politiķu, diplomātu un ekspertu diskusiju par Latvijas ES prezidentūras pusgada prioritātēm. I.Lieģis uzsver, ka 2015.gads nemaz nav tik tālu, un Eiropas lietu komisijas 17.februāra sēde, kurā deputāti uzklausīja Ārlietu ministrijas ziņojumu par gatavošanos Latvijas prezidentūrai, apliecināja, ka šajā jomā ir ļoti daudz darāmā.

„2015.gada pirmā puse, kad Latvija vadīs Eiropas Savienības darbu, būs lieliska iespēja pārējo dalībvalstu uzmanību vērst uz mūsu valstij īpaši būtiskiem jautājumiem. Tādēļ pēc iespējas ātrāk jāsāk kvalitatīva diskusija, kādas tad būs Latvijas prezidentūras prioritātes, ko mēs vēlēsimies Eiropai pateikt un kādu politiku aicināsim veidot. Vienlaikus jāņem vērā, ka Latvija prezidentūru vadīs sadarbībā ar Itāliju un Luksemburgu ,” uzsver I.Lieģis.

Komisijas priekšsēdētājs atgādina, ka katra ES dalībvalsts savas prezidentūras laikā aktualizē kādu sev būtisku jautājumu, piemēram, Zviedrijas ES prezidentūras laikā tika pieņemta Baltijas jūras stratēģija, bet Francijas prezidentūrā uzsākta Vidusjūras Savienības iniciatīva.

„Ne mazāk būtisks ir arī cilvēkresursu jautājums, jo Latvijas pārstāvjiem Rīgā un Briselē šajā laikā būs jāvada 188 darba grupas, kurās strādās visu dalībvalstu pārstāvji. Līdz ar to aktuāls būs šo Latvijas ierēdņu angļu un franču valodas zināšanu un profesionālās kompetences jautājums,” norāda I.Lieģis. Komisijas priekšsēdētājs rosina apsvērt iespēju prezidentūras laikā šo pienākumu pildīšanai piesaistīt Latvijas pilsoņus, kuri ieņem amatus ES institūcijās, citās starptautiskās organizācijā, kā arī lielos starptautiskos uzņēmumos. 
 
ES prezidentūra ir arī unikāla iespēja iepazīstināt ar mūsu valsts kultūru un ievērojamām tūrisma vietām, jo uz daudzajām darba grupām prezidentūras pusgada laikā Latvijā ieradīsies vairāki tūkstoši pārstāvju no visām ES dalībvalstīm un ES institūcijām, atgādina I.Lieģis. Komisijas priekšsēdētājs atzinīgi vērtē valdības nesen pieņemto lēmumu par galveno sanāksmju norises vietu Rīgā noteikt jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku, bet dažādas zemāka līmeņa ekspertu sanāksmes rīkot arī citās Latvijas pilsētās. 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde