Saeimas ziņas

Piektdien, 20.oktobrī, Saeimā notiks Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnešu ievēlēšanas komitejas sēde.
Šobrīd Latvijas ekonomika pieaug un ir vērojama makroekonomiskā stabilitāte. Tomēr darba tirgū aktuāls ir sasprindzinājums un pastāv strukturālā bezdarba riski. Ilgtermiņā riskus var radīt arī straujāks darbaspēka izmaksu pieauguma temps salīdzinājumā ar produktivitātes pieaugumu. To trešdien, 18.oktobrī, pēc Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputātu tikšanās ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu sacīja komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma. 
Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 18.oktobrī, konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Konsulārā reglamenta likuma projektu, kas nodrošinās tiesisko regulējumu konsulāro funkciju veikšanai atbilstoši aktuālajām prasībām.
“Lai Latvija brīvas darbaspēka kustības Eiropas Savienībā ietvaros būtu ieguvēja, mums ir nepieciešams nodrošināt iedzīvotājiem gan pieeju izglītības ieguvei, gan taisnīgus darba apstākļus, kā arī nodrošināt sociālās aizsardzības pasākumus – piekļuvi veselības un ilgstošās aprūpes pakalpojumiem, un garantēt minimālo ienākumu līmeņa nodrošināšanu.” To uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne komisijas 18.oktobra sēdē, kurā deputāti apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju par Eiropas Savienības (ES) Sociālā tiesību pīlāra ieviešanu.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 19.oktobrī, uzrunās klātesošos Brīvības pieminekļa svinīgajā atklāšanas ceremonijā pēc tā restaurācijas.
Nacionālais karogs ir kopēja vērtība dažādi domājošajiem un vienā valstī dzīvojošajiem. Tā klātbūtne pilsētvidē, it īpaši valsts galvaspilsētā, atgādina, ka dzīvojam un arī dzīvosim Latvijas valstī. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.oktobrī, uzrunājot klātesošos monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja svinīgajā atklāšanas ceremonijā.
Saeima ceturtdien, 19.oktobrī, lems par 2018.gada valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās. Valsts budžeta projekta paketē iekļauti divi jauni likumprojekti, grozījumi 26 likumos, kā arī likumprojekts “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam” un likumprojekts “Par valsts budžetu 2018.gadam”. 
Lai mazinātu administratīvo slogu un uzlabotu atbalsta pasākumu pārraudzību lauksaimniekiem, paredzēts, ka drīzumā dokumentus valsts un Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma saņemšanai varēs iesniegt tikai elektroniski. To paredz grozījumi Lauku atbalsta dienesta (LAD) likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.oktobrī, atbalstīja pirmajā lasījumā. Pieteikšanos elektroniski lauksaimniekiem nodrošinās LAD izveidotā sistēma.
Oficiālā vizītē Latvijā 23. un 24.oktobrī uzturēsies Rumānijas parlamenta Senāta prezidents Kelins Popesku-Teričanu (Călin Popescu-Tăriceanu) un viņa vadītā delegācija.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 18.oktobrī, uzrunās klātesošos monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja svinīgajā atklāšanas ceremonijā.
Ceturtdien, 12.oktobrī, Saeimas namā svinīgā pasākumā atvērta Jāņa Tomaševska grāmata “Neatkarības čuksti: Latviešu pagaidu nacionālās padomes vēsture”. Grāmatas centrā ir notikumi un cilvēki, kas radīja pamatu Latviešu pagaidu nacionālās padomes (LPNP) veidošanai. LPNP uzskata par pirmo nopietno soli neatkarīgas Latvijas dibināšanā.
Saeima ceturtdien, 12.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma Sociālā uzņēmuma likumu, kura mērķis ir radīt labvēlīgu vidi sociālajai uzņēmējdarbībai.
Saeima ceturtdien, 12.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz Dziesmu un deju svētku likumā nostiprināt operatīvās vadības grupu, kuras uzdevums būs nodrošināt svētku pasākumu nepārtrauktību, preventīvu drošības un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situāciju vadību.
Saeima ceturtdien, 12.oktobrī, ratificēja protokolu, ar ko tiek grozīta Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija. Protokols paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai paātrinātu sūdzību izskatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi nodrošinot arī Latvijas iedzīvotājiem ātrāku izskatīšanu sūdzībām par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem. 
Saeima ceturtdien, 12.oktobrī, ratificēja Politiskā dialoga un sadarbības nolīgumu starp Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Kubas Republiku, no otras puses. Šis ir pirmais divpusējais nolīgums starp ES un Kubu, un ar to tiks izveidots tiesiskais regulējums ciešākam politiskajam dialogam un sadarbībai. 
Ceturdien, 19.oktobrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:00  Brīvības pieminekļa svinīgā atklāšana pēc restaurācijas
11:25  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta
 Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde