Saeimas ziņas

Barikāžu laiks uz visiem laikiem kļuvis par unikālu lappusi Latvijas preses un žurnālistikas vēsturē. Toreiz, pirms daudziem gadiem, ar patiesu ziņu jūs sargājāt Latviju. Ziņu patiesums ir viens no stipras valsts pamatiem. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 20.janvārī, Saeimas namā sacīja žurnālistiem, kuri 1991.gada trauksmainajās dienās informēja sabiedrību par vēsturiskajiem notikumiem Latvijā.
Atzīmējot 1991.gada barikāžu 26.gadadienu, Saeimā šodien atklāta grāmatas “Janvāra hronika” papildinātā izdevuma elektroniskā versija. Grāmatā apkopotas Latvijas toreizējā likumdevēja - Augstākās padomes (AP) - preses relīzes, ko barikāžu laikā izplatīja ārvalstu medijiem, kā arī publicēti dažādi tālaika dokumenti. 
Latvijā 23. un 24.janvārī vizītē uzturēsies Kanādas parlamenta apakšpalātas Ārlietu un starptautiskās attīstības komisijas delegācija, lai ar mūsu valsts amatpersonām un ekspertiem pārrunātu ārpolitikas un drošības jautājumus.
Saeimas Juridiskās komisijas darba grupa Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai otrdien, 24.janvārī, diskutēs par Satversmes normām, kas nosaka Valsts prezidenta aizvietošanas kārtību, kā arī to, ka Valsts prezidents nenes politisko atbildību.
Ja vēlies ielūkoties Saeimas darba ikdienā un izzināt deputātu un parlamenta darbinieku darba aizkulises, nenokavē iespēju un līdz 8.februārim piesakies Ēnu dienai Saeimā! Pieteikties aicināts ikviens skolēns, kurš vēlas iepazīt parlamenta ikdienu un būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā.
Lai ierakstītu zemesgrāmatā valsts robežas joslas zemes vienības, vairs nebūs nepieciešams sagatavot zemes robežu plānu. Tas ļaus būtiski ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, jo nebūs jāveic finansiāli ietilpīgie zemes uzmērīšanas darbi. To paredz grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”, kas ceturtdien, 19.janvārī, konceptuāli atbalstīti Saeimas sēdē.
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par grāmatvedību”, kas paredz līdz 10 gadiem saīsināt termiņu, kādā privāto un publisko juridisko personu arhīvos tiek glabāti attaisnojuma dokumenti par personai aprēķināto mēnešalgu (darba samaksu).
Publiskas personas uz 30 gadiem varēs iznomāt ne tikai savu zemi, bet arī citu nekustamo īpašumu – ēkas un būves. To paredz ceturtdien, 19.janvārī, Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā.
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumu, ar kuru tiks izveidots lidmašīnu pasažieru datu reģistrs (PDR).
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem ievēlēja Ivaru Āboliņu, Ievu Beitiku, Patriku Grīvu, kā arī Guntu Līdaku.
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, valsts kontroliera amatā atkārtoti ievēlēja līdzšinējo Valsts kontroles vadītāju Elitu Krūmiņu.
Atzīmējot 1991.gada barikāžu 26.gadadienu, Saeima elektroniskā versijā laiž klajā papildinātu grāmatas “Janvāra hronika” izdevumu. Grāmatā apkopotas Latvijas toreizējā likumdevēja - Augstākās padomes (AP) - preses relīzes, ko barikāžu laikā izplatīja ārvalstu medijiem, kā arī publicēti dažādi tālaika dokumenti.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Prezidija locekļi un deputāti piektdien, 20.janvārī, piedalīsies 1991.gada janvāra barikāžu atceres un aizstāvju piemiņas pasākumos.
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, atbalstīja valdības rīkojumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu Ādažu, Krimuldas un Salaspils novadā līdz 17.aprīlim saistībā ar Āfrikas cūku mēra apkarošanu.
Saeima ceturtdien, 19.janvārī, galīgajā lasījumā lems par Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumprojektu, ar kuru tiks izveidots lidmašīnu pasažieru datu reģistrs. Regulējums nepieciešams, lai drošības iestādes varētu apstrādāt lidmašīnu pasažieru datus, veicot analīzi terorisma, smagu un sevišķi smagu noziegumu novēršanai un atklāšanai, kā arī valsts drošības apdraudējumu novēršanai.