Saeimas ziņas

Lai godinātu Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanu un tās pirmo prezidentu Jāni Čaksti, Latvijas valsts simtgades parlamentārās dimensijas pasākumu ietvaros 1.maijā – Satversmes sapulces sasaukšanas dienā – notiks svinīga ziedu nolikšanas ceremonija J.Čakstes atdusas vietā II Meža kapos.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kas paredz par atzīmējamām dienām noteikt 27.aprīli – Latgales kongresa dienu – un 8.martu – Pasaules sociālā darba dienu.
Saeimas Eiropas lietu komisija ceturtdien, 26.aprīlī, pauda atbalstu Eiropas Komisijas priekšlikumam noteikt jaunus ierobežojumus neonikotinoīdu lietošanai. Tas ir nepieciešams, reaģējot uz bažām par vielas kaitīgumu bitēm. Ilgtspējīga biškopība ir ļoti svarīga, tādēļ Latvijai svarīgi iestāties par stingrāku regulējumu neonikotinoīdu lietošanā, pēc sēdes sacīja Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Vispārējās izglītības likumā un izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz elastīgu pāreju uz obligātās pamatizglītības apguvi no sešu gadu vecuma.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, galīgajā lasījumā steidzamības kārtībā grozīja valsts pensiju likumu, ieviešot pabalstu pensionāru atraitņiem. 
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, otrreizējā caurlūkošanā lemjot par grozījumiem Publisko iepirkumu likumā, aizliegumu piedalīties publiskajos iepirkumos noteica zemu nodokļu vai beznodokļu valstī reģistrētiem uzņēmumiem, vienlaikus papildinot likumu ar ārzonas definīciju.   
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, lai valsts drošības dienestā esošajām amatpersonām varētu nodrošināt vienotas, dienesta specifikai un ar to saistītajiem ierobežojumiem un riska faktoriem atbilstošas sociālās garantijas.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju plānots pārveidot par Pedvāles Mākslas parku, kā arī likumā nostiprināt parka kultūras mantojuma, dabas ainavas un mākslas vērtību saglabāšanu, aizsardzību un attīstību vienotā teritorijā, paredz ceturtdien, 26.aprīlī, Saeimas konceptuāli atbalstītais jaunā likuma projekts.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt Likteņdārza saglabāšanu, aizsardzību, attīstīšanu un pēctecību.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, nosakot, ka arī atkritumu apsaimniekotājiem, kuri darbojas ražotāju atbildības sistēmā, ieviesīs finanšu nodrošinājumu par atkritumu pārstrādāšanu. Šādas izmaiņas pastiprinās apsaimniekotāju atbildību  par konkrēta veida atkritumu apsaimniekošanu atbilstoši noteiktām prasībām.
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas noteic, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu.
Krimināllikumā noteiks atbildību par terorisma apmācības saņemšanu, ceļošanu uz ārvalstīm terorisma nolūkā, šādas ceļošanas finansēšanu, organizēšanu un veicināšanu, paredz Saeimas ceturtdien, 26.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstītie likuma grozījumi.
Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimā ceturtdien, 26.aprīlī, pieņemtie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā. 
Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, atbalstīja lēmuma projektu par sportistes Jeļizavetas Polstjanajas uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. 
Piektdien, 27.aprīlī