Saeimas ziņas

Saeima trešdien, 22.novembrī, sanāks uz ārkārtas sēdi, kas sasaukta, lai otrajā galīgajā lasījumā izskatītu nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam, kā arī grozījumus 26 likumos un divu jaunu likumu projektus, kas saistīti ar valsts budžetu.
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 21.novembrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā atbalstīja likumprojektu par vienotu kaitējuma atlīdzināšanas kārtību gadījumos, kad kaitējums personai nodarīts ar valsts iestāžu prettiesisku rīcību administratīvo pārkāpumu lietvedībā vai kriminālprocesā.
„Kamēr mēs būsim, kamēr mēs elposim, kamēr mēs to gribēsim, tikmēr Latvija pastāvēs! Tāpēc mums ir svarīgs ikviens Latvijas cilvēks, kas uztur šo gribu,” sestdien, 18.novembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā uzrunājot Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītās svinīgās sēdes dalībniekus.
No šodienas, 17.novembra, festivāla “Staro Rīga” ietvaros Saeimas nams aicina apmeklēt gaismas objektu “Brīvības zvaigznes” pie parlamenta, lai iejustos Brīvības pieminekļa tēlā.
Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai Saeima sestdien, 18.novembrī, pulksten 12.00 sanāks uz svinīgo sēdi.
Esam lepni Saeimā svētku noskaņās uzņemt NATO spēku karavīrus Latvijā. Tik daudz nāciju kopā uz mūsu Latvijas zemes mūsu valsts drošības labad – tas ir spēcīgs solidaritātes signāls, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimā tiekoties ar NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālās kaujas grupas un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) karavīriem, kuri valsts svētku priekšvakarā apmeklēja Latvijas parlamentu. Kopā ar NATO sabiedrotajiem Saeimā viesojās arī Latvijas armijas karavīri.
Saeimā 2017.gada 25., 26., 27., 30. un 31. oktobrī un 1., 3., 6., 9. un 13.novembrī akcijas ietvaros ir saņemti 46 iesniegumi (ar 1005 parakstiem) no Latvijas tiesu darbiniekiem par tiesu darbinieku atalgojuma paaugstināšanu laika periodā no 2017.gada līdz 2019.gadam.
Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas priekšvakarā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 17.novembrī, Saeimā tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālās kaujas grupas un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) karavīriem.
Korejas Republika (Dienvidkoreja) ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem Austrumāzijā, vienlaikus esam ieinteresēti attīstīt vēl ciešākus ekonomiskos kontaktus, ceturtdien, 16.novembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, parlamentā tiekoties ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas Ārlietu un apvienošanas komitejas priekšsēdētāju Džēkvonu Šimu (Shim Jae-Kwon).
Saeima ceturtdien, 16.novembrī, konceptuāli atbalstīja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sagatavotos grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paredz mazināt risku bērniem ciest no emocionālās vai fiziskās vardarbības.
Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma varēs brīvprātīgi pieteikties dienestam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezervē un apgūt noteiktu militārās apmācības kursu. To paredz papildinājumi Militārā dienesta likumā, ko Saeima ceturtdien, 16.novembrī, pieņēma galīgajā lasījumā. 
Saeima ceturtdien, 16.novembrī, otrreizējā caurlūkošanā pieņēma grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nosaka valsts pārvaldē strādājošo darba samaksas publiskošanas kārtību. 
Nākamgad maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalstu aprēķināšanas kārtība netiks mainīta un iepriekš plānotās izmaiņas, kas atsevišķos gadījumos pasliktinātu pabalstu saņēmēju materiālo situāciju, tiks atceltas. To paredz Saeimā ceturtdien, 16.novembrī, otrajā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. 
Saeima ceturtdien, 16.novembrī, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, ar ko paredzēts nākamgad tomēr nemainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalstu aprēķināšanas kārtību. Tādējādi iepriekš veiktās izmaiņas, kas atsevišķos gadījumos pasliktinātu pabalstu saņēmēju materiālo situāciju, tiks atceltas.
Trešdien, 22.novembrī
09:00  Saeimas 2017.gada 22.novembra ārkārtas sēde
12:30  Ārlietu komisijas sēde
 Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde