Saeimas ziņas

„Plānotā mācību satura reforma paredz būtiskas pārmaiņas, kas nepieciešamas, lai mūsu izglītības sistēma attīstītos līdzi laikam. Pats svarīgākais ir kvalitatīva un mūsdienīga izglītība, un pāreja uz kompetenču pieeju mācību saturā ir solis Latvijas izglītības sistēmas spēcināšanā,” otrdien, 26.septembrī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.
Lai mainītu pārsūdzēšanas kārtību saistībā ar drošības iestāžu atteikumu izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 26.septembrī, kopsēdē ar Nacionālās drošības komisiju pauda atbalstu grozījumiem likumā “Par valsts noslēpumu”. Izmaiņas likumā nepieciešamas saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu, kas paredz no 2018.gada 1.jūlija atcelt līdzšinējo pārsūdzēšanas kārtību.
Saeimā trešdien, 27.septembrī, demonstrēs Krievijas opozīcijas līderim Borisam Ņemcovam (Boris Nemtsov) veltītu dokumentālo filmu, pirms kuras paredzēta filmas režisora Vladimira Kara-Murzas (Vladimir Kara-Murza) ievadruna. Klātesošos uzrunās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.
No nākamā gada fiziskās personas drīkstēs veikt dāvinājumu (ziedojumu) partijām no saviem ienākumiem, kuru kopējais apmērs nedrīkstēs pārsniegt 30 procentus no šo personu iepriekšējā kalendārajā gadā deklarētajiem ienākumiem. To paredz grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, ko otrdien, 26.septembrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā atbalstījusi Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija. 
Saeima piektdien, 29.septembrī, jau desmito gadu pēc kārtas aicina uz Atvērto durvju dienu un par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei piedāvā tuvāk iepazīt mūsu valsts karoga vēsturi. Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00.
Latviju un Lietuvu vieno ne vien baltu identitāte, bet arī nepieciešamība turēties cieši kopā. Šodienas sarežģītā pasaule mums vairāk nekā jebkad agrāk liek cieši sadarboties. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, uzrunājot klātesošos Baltu vienības dienas pasākumā sestdien, 23.septembrī, Palangā. 
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 22.septembrī, piedaloties Daugavas Vanagu Centrālās valdes sēdes svinīgajā atklāšanā Rīgas Latviešu biedrības namā, pateicās organizācijai par pašaizliedzīgo darbu un dziļo patriotismu, pulcējot latviešus visā pasaulē un stiprinot ticību mūsu valstij.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 23.septembrī, piedalīsies Baltu vienības dienas svinībās, kas norisināsies Palangā.
Lai precizētu Latvijā aizsargājamo biotopu noteikšanu, Saeima ceturtdien, 21.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sugu un biotopu aizsardzības likumā.
Saeima ceturtdien, 21.septembrī, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, kas paredz papildināt Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu.
Saeima ceturtdien, 21.septembrī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt protokolu, ar ko tiek grozīta Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija. Protokols paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai paātrinātu sūdzību izskatīšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi nodrošinot arī Latvijas iedzīvotājiem ātrāku izskatīšanu sūdzībām par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pēc Daugavas Vanagu Centrālās valdes uzaicinājuma piektdien, 22.septembrī, piedalīsies tās gadskārtējā sēdē Rīgas Latviešu biedrības namā, kur uzrunās klātesošos.
“Izstādes “Daugavai būt” nosaukums ir jēdzieniski dziļš. Tas nozīmē arī “Latvijai būt!” un “Mūsu tautai būt!”. Daugava ir mūsu tautas dzīvības artērija, tieši tādēļ brīžos, kad likteņupe bijusi apdraudēta, cilvēki, pat esot zem svešām varām un režīmiem, vienmēr ir atmetuši bailes un cēlušies Daugavas aizstāvībai." To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra ceturtdien, 21.septembrī, uzrunājot klātesošos izstādes “Daugavai būt” atklāšanā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.
Saeima ceturtdien, 21.septembrī, konceptuāli atbalstīja izmaiņas Kriminālprocesa likumā, kas paredz mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas procesa vienkāršošanu.
Saeima ceturtdien, 21.septembrī, lems par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegtā likumprojekta “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem” nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās. Likumprojekts paredz pēc 2018.gada 1.jūnija dzimušiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu. 
Otrdien, 26.septembrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas kopsēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:00  Nacionālās drošības komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
11:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata politikas apakškomisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde
15:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde