Tikšanās un vizītes

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze piedalās Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu spīkeru konferencē, kas 15. un 16.septembrī notiek Francijas pilsētā Strasbūrā.
Latvijai un Indijai ir labs sadarbības potenciāls, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 14.septembrī, parlamentā tiekoties ar Indijas Republikas elektronikas, IT un tieslietu ministru Ravi Šankaru Prasadu (Ravi Shankar Prasad).
Latviju un Moldovu vieno aktīvs politiskais dialogs un laba parlamentārā sadarbība. Austrumu partnerība nemainīgi ir Latvijas stratēģiskā prioritāte. To Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, piektdien, 9.septembrī, darba vizītes Moldovā ietvaros tiekoties ar Moldovas parlamenta priekšsēdētāju Andrianu Kandu (Andrian Candu).
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze no 8. līdz 10.septembrim darba vizītē uzturēsies Moldovā, kur pēc Moldovas parlamenta uzaicinājuma piedalīsies Moldovas neatkarības 25.gadadienai veltītajos svinīgajos pasākumos.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 6.septembrī, Saeimas namā tikās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eiženu Revenko (Eugen Revenco).
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 29.augustā, tikās ar Serbijas parlamenta spīkeri Maju Gojkoviču (Maja Gojkovic), kura darba vizītē ieradusies Latvijā, lai piedalītos 25.Baltijas jūras parlamentārajā konferencē.
Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju gadskārtējā konference šogad notiks 22.augustā Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas parlamentu spīkeri pulcēsies, lai apspriestu reģionam aktuālos sadarbības jautājumus.
“Latvijas goda konsulu zināšanas par savām valstīm un kontakti ir ļoti svarīgi, lai kopā ar Latvijas institūcijām strādātu pie Latvijas atpazīstamības un tēla spodrināšanas ārvalstīs. Nākamais mūsu kopīgais uzdevums ir Latvijas simtgades svinības 2018.gadā – darbs, kuru ieguldīsim valsts vārda daudzināšanai visā pasaulē.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, parlamentā tiekoties ar Latvijas goda konsuliem, kuri uzturas Latvijā.
Latvija augstu vērtē Vācijas aktīvo iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Mūsu valsts cer, ka šī sadarbība kļūs vēl ciešāka pēc NATO samita Varšavā, no kura Latvija sagaida lēmumus par alianses militārās klātbūtnes pastiprināšanu reģionā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 14.jūnijā, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Vācijas–Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem tās priekšsēdētāja Aloīza Karla (Alois Karl) vadībā.
13. un 14.jūnijā darba vizītē Latvijā uzturēsies Vācija Federatīvās Republikas Bundestāga Vācijas–Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputāti tās priekšsēdētāja Aloīza Karla (Alois Karl) vadībā.
Plašā Irānas uzņēmēju delegācija, kas vizītē Latvijā pavada ārlietu ministru, ir skaidrs signāls, ka abu valstu ekonomiskajās attiecībās atvērta jauna lappuse. Esam gandarīti par Irānas interesi paplašināt sadarbību starp abu valstu uzņēmējiem. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien, 2.jūnijā, Saeimas namā tiekoties ar Irānas Islāma Republikas ārlietu ministru Mohammadu Džavadu Zarifu (Mohammad Javad Zarif). Abu valstu diplomātisko attiecību vēsturē šī ir pirmā Irānas ārlietu ministra vizīte Latvijā. 
Latvijas un Kazahstānu vieno veiksmīga parlamentārā sadarbība un aktīvi kontakti starp abu valstu pašvaldībām. Tas ir labs pamats sadarbības veicināšanai citās jomās, tostarp ekonomikā. Kazahstāna jau patlaban ir galvenais Latvijas sadarbības partneris tirdzniecībā Centrālāzijas reģionā. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs uzsvēra, vizītes Kazahstānā ietvaros Astanā tiekoties ar Kazahstānas parlamenta apakšpalātas Medžlisa priekšsēdētāja vietnieci Gulmiru Isimbajevu.
Uzturoties darba vizītē Kazahstānā, Saeimas deputāti piedalās Kazahstānas parlamenta Senāta rīkotajā starptautiskajā konferencē, kas veltīta šobrīd aktuālai tēmai - “Reliģija pret terorismu”.
Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā tiekoties ar izstādes  Expo Astana 2017 komisāru Rapilu Zošibajevu, apliecināja Latvijas gatavību 2017.gadā piedalīties starptautiskajā izstādē, ko nākamgad rīkos Kazahstāna. 
Latvija ir ieinteresēta turpināt aktīvu un pragmatisku politisko dialogu ar Ķīnu, kas kalpo par pamatu veiksmīgai sadarbībai ekonomikas, izglītības, zinātnes un kultūras jomā. Vēlamies piesaistīt Ķīnas investīcijas tranzīta un loģistikas nozarē un novērtējam Ķīnas interesi par Latvijā ražotu pārtiku. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 30.maijā, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas parlamenta vicespīkeru Dzji Binsjuaņu (Ji Bingxuan). 
Pirmdien, 29.maijā
13:30  Saeimas Prezidija sēde