16.novembrī

(16.11.2004.)

       Otrdien, 16.novembrī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Viktoru Kaļužniju, kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
       Tikšanās laikā puses pārrunāja abu valstu sadarbības paplašināšanas iespējas, it īpaši tagad, kad Latvija kļuvusi par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. “Tas liek daudz plašāk skatīties uz jautājumiem, kas skar cīņu pret terorismu, cilvēku tirdzniecību, efektīvu robežkontroli, nelegālās imigrācijas novēršanu un citas starptautiskas aktualitātes,” uzsvēra I.Ūdre.
       Sarunas dalībnieki pieskārās parlamentu sadarbības aspektiem. Tika pārrunāta Krievijas Valsts Domes priekšsēdētāja Borisa Grizlova iespējamā vizīte Latvijā, kas veicinātu parlamentāro kontaktu aktivizēšanos. Sadarbība varētu veidoties parlamentu komisiju un sadarbības grupu līmenī. Augsta līmeņa tikšanās kalpotu par zīmi, ka Latvijas un Krievijas divpusējās attiecības kļūst ciešākas.
       Krievijas Federācijas vēstnieks pievērsās abu valstu ekonomiskajai sadarbībai, atzīstot, ka vēlētos veicināt lietišķo kontaktu attīstību. Tika pārrunāti jautājumi, kas skar savstarpējo līgumtiesisko bāzi. Būtu jāstrādā pie tā, lai sagatavotie līgumi tiktu arī parakstīti un ratificēti, tai skaitā līgums par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokli un nodokļu nemaksāšanu. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka tas veicinātu ekonomisko sadarbību starp abām valstīm un uzņēmējdarbības intensificēšanos.


       Otrdien, 16.novembrī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Rumānijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Petru Kordosu (Petru Cordos), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
       Tikšanās laikā tika runāts par divpusējās sadarbības attīstības iespējām. 
       Rumānijas vēstnieks P.Kordoss pauda prieku par Latvijas integrāciju NATO un Eiropas Savienībā (ES) tik ļoti īsā laika periodā un uzsvēra, ka Latvijas un Rumānijas divpusējās attiecības ir veidojušās veiksmīgi, tomēr nepieciešama to padziļināšana. Puses bija vienisprātis par nepieciešamību izveidot parlamentu sadarbības grupas abās valstīs.
       P.Kordoss informēja par gaidāmajām parlamenta un prezidenta vēlēšanām Rumānijā, kuras ir ļoti nozīmīgas, jo jaunajai valdībai būs jāpabeidz iesāktās ES iestāšanās sarunas trīs nopietnās sadaļās - konkurence, vide un iekšlietas un tieslietas. Rumānijas mērķis ceļā uz ES ir 2007.gadā kļūt par pilntiesīgu šīs organizācijas dalībvalsti, pastāstīja P.Kordoss. Tostarp Saeimas priekšsēdētāja apstiprināja, ka Latvija kā ES dalībvalsts atbalstīs Rumānijas virzību uz integrāciju ES un nodos iegūto pieredzi iestāšanās procesā. 
       Tikšanās noslēgumā puses arī pārrunāja privatizācijas procesu norisi abās valstīs. P.Kordoss informēja, ka Rumānijā daudzus lielos uzņēmumus ir privatizējušas ārvalstu kompānijas, savukārt I.Ūdre pastāstīja, ka privatizācijas process Latvijā tika uzsākts pirms 10 gadiem un vēl arvien tiek risinātas problēmas, kas skar privatizācijas sertifikātu izmantošanu. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka ir svarīgi izlemt, kur privatizācijas procesā iegūto naudu ieguldīt. 
 

Preses dienests

Sestdien, 27.aprīlī