Andrejs Klementjevs pateicas Beļģijas vēstniecei par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā

(13.07.2017.)
VideoGalerija

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ceturtdien, 13.jūlijā, Saeimas namā tiekoties ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Fransīnu Šenaju (Francine Chainaye), pateicās vēstniecei par viņas ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā. F.Šenaja parlamentā bija ieradusies atvadu vizītē.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja līdzšinējo divpusējo un daudzpusējo parlamentāro sadarbību, kā arī ieceri drīzumā rīkot Saeimas Aizsardzības komisijas vizīti Beļģijā, lai tiktos ar šīs valsts kolēģiem. Vēstniece apliecināja Beļģijas gatavību organizēt šādu vizīti.

A.Klementjevs pauda gandarījumu par abu valstu kopīgo darbu reģionālajos sadarbības formātos, it īpaši starp Baltijas un Beniluksa valstīm. Saeimas sekretārs atzinīgi novērtēja faktu, ka šī diskusiju platforma ir paplašinājusies, ietverot arī premjeru līmeni un piesaistot Ziemeļvalstis.

Beļģija aktīvi piedalās kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumos Baltijas reģionā, tostarp gaisa telpas patrulēšanā, un vēstniece apliecināja, ka Beļģija turpinās sniegt atbalstu Latvijai drošības jomā.

A.Klementjevs atzinīgi novērtēja Latvijas un Beļģijas sadarbību ekonomikā, īpaši izceļot pieaugošo tirdzniecības apgrozījumu un ievērojamās Beļģijas investīcijas Latvijā, kā arī sadarbību ostu sektorā. Abu valstu aktīvā ekonomiskā sadarbība apliecina Latvijā ražoto preču un pakalpojumu konkurētspēju.

Tikšanās laikā A.Klementjevs informēja par 2018.gadā plānotajiem Latvijas simtgades svinīgajiem pasākumiem. Latvijas atpazīstamības veicināšanai arī Beļģijā paredzēta virkne kultūras notikumu. Vienlaikus Saeimas sekretārs aicināja vēstnieci nākamgad apmeklēt mūsu valsti, kad piedāvāsim plašu svētku programmu.

F.Šenaja ir karjeras diplomāte. Vēstniece iepriekš strādājusi savas valsts Ārlietu ministrijā, bijusi Beļģijas pastāvīgā pārstāve UNESCO, kā arī strādājusi Beļģijas vēstniecībās Amerikas Savienotajās Valstīs, Čehijā, Tunisijā, Francijā un Zviedrijā. F.Šenaja ir Beļģijas vēstniece Latvijā kopš 2015.gada augusta un pastāvīgi rezidē Stokholmā.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157684011136400
Video: https://www.youtube.com/watch?v=lSw_lSj3sWw
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 13.decembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju V.E. Andriy Parubiy
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja V.E. Andriy Parubiy oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
11:20  Nacionālās drošības komisijas sēde
11:30  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedra Alekseja Loskutova tikšanās ar Gruzijas, Moldovas Republikas, Serbijas Republikas un Ukrainas augstāko revīzijas iestāžu vadītājiem
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Eiropas lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde