Andrejs Klementjevs aicina pirmo Sudānas vēstnieku sekmēt ekonomisko sadarbību

(13.06.2017.)
VideoGalerija

Pirmā Sudānas vēstnieka apstiprināšana darbam Latvijā paver jaunu lappusi abu valstu attiecībās. Tas ir spēcīgs impulss politisko kontaktu attīstīšanai un ekonomiskās sadarbības potenciāla izmantošanai. To Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs uzsvēra otrdien, 13.jūnijā, parlamentā tiekoties ar Sudānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Mahgūbu Muhamedu Utmānu (Mahgoob Mohamed Uthman). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Sarunā amatpersonas apliecināja interesi veicināt kontaktus starp abu valstu likumdevējiem un bija vienisprātis, ka labs solis šajā virzienā būtu parlamentāriešu delegāciju vizīšu apmaiņa. Saeimā jau 2015.gadā ir izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Sudānas parlamentu, un tās vadītājs drīzumā plāno tikties ar jauno vēstnieku, lai apspriestu iespēju veidot starpparlamentāros kontaktus, kā arī informētu par Latvijas uzņēmēju interesi apgūt arī Sudānas tirgu, sacīja A.Klementjevs.

Pārrunājot sadarbību tirdzniecībā, Saeimas sekretārs informēja par Latvijas uzņēmēju gatavību Sudānas tirgum piedāvāt zivsaimniecības un graudkopības produkciju, kā arī piena produktus, pirms tam veicot nepieciešamās sertifikācijas procedūras. Tāpat A.Klementjevs apliecināja Latvijas interesi par sadarbību būvniecības jomā.

Vēstnieks apliecināja savas valsts interesi arī par Latvijas informācijas tehnoloģiju un citu tehnisko profesiju pārstāvju pakalpojumiem, uzsverot, ka Sudāna Latviju redz kā potenciālu sadarbības partneri, kas veiksmīgi attīstās gan politiski, gan ekonomiski. Viņš arī pauda gatavību Sudānā uzņemt Latvijas uzņēmēju delegāciju, lai veicinātu kontaktus ar vietējiem uzņēmējiem.

Tikšanās laikā A.Klementjevs aicināja Sudānas jauniešus augstāko izglītību iegūt Latvijā, uzsverot, ka mūsu augstskolas piedāvā studiju iespējas angļu valodā starptautiski atzītās programmās par konkurētspējīgu studiju maksu. Patlaban Latvijā studē trīs studenti no Sudānas.

Mahgūbs Muhameds Utmāns ir pirmais Sudānas vēstnieks Latvijā. Vēstnieks pastāvīgi rezidē Stokholmā.Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157682097602383
Video: https://www.youtube.com/watch?v=l7Th69LH3Ck
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 13.decembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju V.E. Andriy Parubiy
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja V.E. Andriy Parubiy oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
11:20  Nacionālās drošības komisijas sēde
11:30  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedra Alekseja Loskutova tikšanās ar Gruzijas, Moldovas Republikas, Serbijas Republikas un Ukrainas augstāko revīzijas iestāžu vadītājiem
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Eiropas lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde