Saeimas ziņas

Saeimā trešdien, 31.maijā, norisinās augsta līmeņa politikas veidotāju diskusija “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”. Diskusija rīkota, lai analizētu situāciju Latvijā un apspriestu starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanā. 
Saeimas namā ceturtdien, 1.jūnijā, atklās ceļojošo fotoizstādi “Pieejamība jeb tiesības uz cieņpilnu dzīvi/AcessAbility”. Tās darbi stāsta par cilvēkiem ar invaliditāti un viņu dzīvi - iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem un cerībām, bēdām un prieku, darbu, viņu ģimenēm un mīļajiem. 
Latviju un Vjetnamu saista draudzīgas divpusējās attiecības, kā arī laba sadarbība daudzpusējos formātos. Abām valstīm ir potenciāls attīstīt dinamiskākas attiecības, tostarp veicināt parlamentāros kontaktus, kas var kalpot par labvēlīgu fonu ekonomisko saišu stiprināšanai. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere trešdien, 31.maijā, Saeimas namā tiekoties ar jauno Vjetnamas Sociālistiskās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Zungu Duanu (Doan Thi Phuong Dung). Vēstniece parlamentā bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 1.jūnijā, piedalīsies rakstu krājuma „Vispārējie tiesību principi: tiesiskā drošība un tiesiskā paļāvība” atklāšanas pasākumā Latvijas Universitātē.
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 31.maijā, lēma virzīt izskatīšanai parlamentā komisijas izstrādātos grozījumus Augstskolu likumā, kas iekļauj virkni priekšlikumu Latvijas augstākās izglītības kvalitātes, konkurētspējas un eksportspējas veicināšanai.
Saeimā trešdien, 31.maijā, notiks augsta līmeņa politikas veidotāju diskusija “Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”. Tās mērķis ir analizēt situāciju Latvijā un apspriest starptautisko ekspertu piedāvātos efektīvākos risinājumus vardarbības pret bērniem novēršanā. 
Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus trešdien, 31.maijā, uz preses brīfingu, kurā informēs par  starpsektoru rīcību, lai Latvijā izskaustu vardarbību pret bērniem.   
Latviju un Argentīnu raksturo draudzīgas divpusējās attiecības, un esam ieinteresēti attīstīt sadarbību izglītības jomā, piedāvājot studentiem no Argentīnas studiju iespējas Latvijas augstskolās. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 30.maijā, Saeimas namā tiekoties ar Argentīnas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Fakundo Vilu (Facundo Vila), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Latviju un Hondurasu vieno veiksmīgs politiskais dialogs un potenciāls veicināt sadarbību ekonomikā, tostarp tirdzniecībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 30.maijā, Saeimas namā tiekoties ar jauno Hondurasas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Roberto Očoju Madridu (Roberto Ochoa Madrid). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Jaunā VDEĀVK vadība var rēķināties ar deputātu uzticības kredītu, taču iestādes darbā ir nepieciešami būtiski pārkārtojumi, lai mazinātu rindas uz pakalpojuma saņemšanu un uzlabotu klientu apkalpošanas standartu. To uzsvēra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča otrdien, 30.maijā, pēc komisijas deputātu tikšanās ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) jauno vadītāju Juri Gaiķi. 
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 30.maijā, ar balsu vairākumu nolēma virzīt izskatīšanai parlamentā  grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz ieviest būtiskas izmaiņas parlamenta darba tiesiskajā regulējumā. Komisija aicinās Saeimu skatīs šo likumprojektu 8.jūnija Saeimas sēdē. 
Latvijai un Azerbaidžānai ir labs pamats sadarbības padziļināšanai tirdzniecības, transporta un loģistikas jomās. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, pirmdien, 29.maijā, tiekoties ar Azerbaidžānas Republikas parlamenta (Milli Medžlisa) priekšsēdētāju Ogtaju Asadovu (Ogtay Asadov), kurš šajās dienās oficiālā vizītē uzturas Latvijā.
Oficiālā vizītē Latvijā no 28. līdz 30.maijam uzturēsies Azerbaidžānas Republikas parlamenta (Milli Medžlisa) priekšsēdētājs Ogtajs Asadovs (Ogtay Asadov) un viņa vadītā delegācija.
Latvijai un Lietuvai jāturpina aktīvā sadarbība drošības un aizsardzības, kā arī transporta un enerģētikas jomās. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra piektdien, 26.maijā tiekoties ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoru Pranckieti (Viktoras Pranckietis) Lietuvā Burbišķos (Burbiškis).
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 30.maijā, uz komisijas sēdi aicinājuši Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) jauno vadītāju Juri Gaiķi, lai runātu par iestādes sniegto pakalpojumu kvalitāti un turpmākās attīstības perspektīvām. 
Ceturdien, 29.jūnijā
10:40  Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra tikšanās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru V.E. Péter Szijjįrtó