Saeimas ziņas

Saeimas Ārlietu komisija trešdien, 22.martā, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Minamatas konvenciju par dzīvsudrabu. Konvencijas mērķis ir aizsargāt cilvēku veselību un apkārtējo vidi pret dzīvsudraba un dzīvsudraba savienojumu antropogēnajām emisijām un noplūdēm.
Japānā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem turpmāk būs nodrošināts stabils nodokļu maksāšanas režīms, kuru neietekmēs Japānas nodokļu normatīvo aktu grozījumi. To paredz Saeimas Ārlietu komisijas trešdien, 22.septembrī, konceptuāli atbalstītais likumprojekts, ar kuru plānots ratificēt Latvijas un Japānas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas attiecībā uz ienākuma nodokļiem, ļaunprātīgas izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās protokolu.
Latvija pauž stingru atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai un eiroatlantiskajiem centieniem; mēs esam un būsim Gruzijas draugi. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, Tbilisi tiekoties ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Irakli Kobahidzi (Irakli Kobakhidze).
Lai vienkāršotu reģistrācijas kārtību buru un sporta buru jahtām, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 22.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Jūras kodeksā. Šos atpūtas kuģus turpmāk varēs reģistrēt arī bez īpašumtiesībām.
Saeimas namā no 23.marta līdz 7.aprīlim būs apskatāma Romas līguma 60.gadadienai veltīta ceļojošā izstāde “Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. Tā parlamentā tiks izvietota pēc Saeimas Eiropas lietu komisijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rosinājuma.
Veterinārārstiem vienkāršos reģistrēšanos – turpmāk tas būs jādara tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). To paredz grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, ko Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 21.martā, atbalstīja izskatīšanai parlamentā galīgajā lasījumā.
Jaunā mācību satura reforma dos pozitīvu ieguvumu visiem skolas vecuma bērniem, ne vien pilnveidojot zināšanas un prasmes, bet arī izlīdzinot mācību slodzi un mazinot mājasdarbu apjomu, otrdien, 21.martā, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele. Kā akcentēja I.Viņķele, īpaši būtiska ir plānotā sešgadnieku izglītības pilnveide, lai nodrošinātu bērniem nepieciešamās zināšanas un prasmes vecuma specifikai piemērotā mācību vidē.
Administratīvā atbildība par pārkāpumiem parāda ārpustiesas atgūšanas jomā būs noteikta speciālajā likumā, atsakoties no šī normatīvā regulējuma Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Šādas izmaiņas paredz grozījumi Parādu ārpustiesas atgūšanas likumā, kas otrdien, 21.martā, pirmajā lasījumā atbalstīti Saeimas Juridiskajā komisijā.
“Latvija kā eirozonas valsts ir līdzatbildīga par ekonomisko situāciju Eiropas Savienībā. Mēs nedrīkstam gulēt uz pēckrīzes gadu straujās izaugsmes lauriem. Tā vietā Latvijai ir jābūt atbildīgai, Eiropas Komisijas rekomendācijas ieviešot efektīvi,” uzsver Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, atzīmējot, ka komisija turpinās sekot par rekomendāciju ieviešanu atbildīgo nozaru ministriju darbam.
Eiropas Savienība (ES) patlaban saskaras ar lielākajiem izaicinājumiem savas pastāvēšanas vēsturē. Taču šajos apstākļos, balstoties uz kopīgi sasniegto, mums ir jāspēj panākt vienotu vīziju par Eiropas nākotni. Lai arī par to neapšaubāmi ir nepieciešamas debates, mums vienlaikus vienmēr ir jāpatur prātā ES pamatideja. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, piektdien, 17.martā, Itālijas parlamentā uzrunājot ES dalībvalstu parlamentu vadītājus.  
Pirmdien, 20.martā, Saeimas Eiropas lietu komisija uzklausīs Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Innas Šteinbukas ziņojumu par Eiropas Komisijas aizvadītajā gadā sniegto rekomendāciju Latvijai ieviešanas progresu.
Latvijas Centrālās padomes memorands ir viens no spilgtākajiem simboliem nacionālajai pretošanās kustībai un latviešu valstsgribai, kas vēstīja par tautas viskarstāko vēlēšanos - atgriezties demokrātiskajā Eiropā. Šis dokuments apliecina Latvijas Centrālās padomes ideālus – demokrātiju, parlamentārismu un pretošanos jebkurai diktatūrai. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, piektdien, 17.martā, Saeimā atklājot konferenci “Latvijas Centrālā padome Nacionālās pretošanās kustības kontekstā”, kas veltīta 73.gadadienai kopš Latvijas Centrālā padomes memoranda pieņemšanai.
Saeimas Baltiešu zālē piektdien, 17.martā, norisinājās konference “Latvijas Centrālā padome Nacionālās pretošanās kustības kontekstā”, kas bija viens no pasākumiem Latvijas Centrālās padomes memoranda pieņemšanas 73.gadadienas atcerei. 
“Latvijas Centrālās padomes idejas par valstiskumu, parlamentārismu, tās iedvesmotā pretošanās okupantiem un cīņa par neatkarības atjaunošanu ir viens no stiprākajiem ķieģeļiem, kas iemūrēts mūsu valsts pamatos.” To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 17.martā, atklājot Latvijas Centrālajai padomei veltītu piemiņas plāksni Torņakalnā.
Lai apliecinātu nemainīgo solidaritāti Gruzijai, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 19. līdz 23.martam kopā ar Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbības formāta NB8 parlamentu spīkeriem kopīgā vizītē uzturēsies Gruzijā. Vizīte organizēta pēc Latvijas parlamenta priekšsēdētājas ierosinājuma.