Saeimas ziņas

Saeima ceturtdien, 30.martā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Psihologu likumu, kas mūsu valstī regulēs psihologu profesionālo darbību. 
Saeima ceturtdien, 30.martā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas tostarp paredz aizliegumu izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos. Patlaban tas ir atļauts. Pēc Eiropas Komisijas pieprasījuma paredzēts arī precizēt likuma normas attiecībā uz izmēģinājuma dzīvniekiem.
Lai vienkāršotu reģistrācijas kārtību buru un sporta buru jahtām, Saeima ceturtdien, 30.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Jūras kodeksā. Šos atpūtas kuģus turpmāk varēs reģistrēt arī bez īpašumtiesībām.
Saeima ceturtdien, 30.martā, trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Kriminālprocesa likumā, kas paredz noņemt šķēršļus Eiropas Savienības (ES) valstu sadarbībai krimināllietu izmeklēšanā, ieviešot vienotu instrumentu pierādījumu iegūšanai citās dalībvalstīs – Eiropas izmeklēšanas rīkojumu. Ar likuma grozījumiem tiek pārņemtas attiecīgās ES direktīvas prasības. 
Veterinārārstiem vienkāršos reģistrēšanos – turpmāk tas būs jādara tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). To paredz grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, ko Saeima ceturtdien, 30.martā, pieņēma galīgajā lasījumā. 
Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste izprot drošības situāciju mūsu reģionā, un arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības turpinās atbalstīt NATO klātbūtni Baltijā. To Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu Ārlietu komisiju un Aizsardzības komisiju vadītājiem apliecināja Apvienotās Karalistes politiķi, uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.
Saeima ceturtdien, 30.martā, galīgajā lasījumā lems par Psihologu likuma projektu. Jaunais likums mūsu valstī regulēs psihologu profesionālo darbību, un plānots, ka tas stāsies spēkā 2018.gada 1.janvārī. 
Saeimas namā piektdien, 31.martā, notiks seminārs, kurā deputāti un eksperti diskutēs par iecerēto pāreju uz kompetenču pieeju mācību saturā.
Latviju un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) vieno patiesi draudzīgas attiecības. ASV vienmēr ir bijušas Latvijas stratēģiskais partneris. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, trešdien, 29.martā, Saeimas namā tiekoties ar Amerikas Ebreju komitejas izpilddirektoru Deividu Harisu (David Harris) un viņa vadīto delegāciju.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 29.martā, trešajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Militārpersonu izdienas pensiju likumā. Izmaiņas rosinātas, lai motivētu karavīrus turpināt profesionālo dienestu pēc iespējas ilgāk, kā arī mudinātu atgriezties profesionālajā dienestā pēc atvaļināšanās.
Mēs augstu vērtējam Slovēnijas parlamenta lēmumu nosūtīt savus karavīrus dalībai NATO kaujas grupā Latvijā. Šis žests apliecina Slovēnijas solidaritāti un atbalstu mūsu reģionam. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 28.martā, parlamentā tiekoties ar Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidentu Milanu Brglezu (Milan Brglez), kurš šajās dienās oficiālā vizītē uzturas Latvijā.
Saeimas namā otrdien, 28.martā, diskusijā „Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri” deputāti, žurnālisti un nozares eksperti analizēja iespējamo sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības modeli, uzsverot efektīva risinājuma lomu mediju vides stiprināšanā. 
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti 28. un 29.martā uzturēsies Daugavpils novadā, kur vizītē apmeklēs vairākas novada pašvaldības. 
Saeimas namā piektdien, 31.martā, notiks starptautiska konference „Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?”, kurā veselības, apdrošināšanas un citu jomu lietpratēji meklēs Latvijas situācijai piemērotāko risinājumu veselības nozares finansēšanai.
Saeimas namā otrdien, 28.martā, notiks diskusija „Latvijas sabiedriskie mediji – stabili demokrātijas pīlāri”, kurā deputāti, žurnālisti un nozares eksperti spriedīs par sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības modeļiem.