Saeimas ziņas

Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus skatīs rosinātos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpeniski atteikties no pagarinātā normālā darba laika mediķiem.   
Latvija un Baltkrievija ir atvērtas gan konstruktīvam politiskajam dialogam, gan abpusēji izdevīgai praktiskajai sadarbībai. Šis ir brīdis, kad mums ir jāliek lietā līdz šim neizmantotais sadarbības potenciāls, kas divām valstīm ar kopīgu sauszemes robežu ir daudz liekāks, nekā to rāda pašreizējā savstarpējā tirdzniecība. To pēc Saeimas Ārlietu komisijas deputātu tikšanās ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomes priekšsēdētāja vietnieci Mariannu Ščotkinu (Marianna Shchotkina) uzsver komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. 
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 7.jūnijā, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, lai atteiktos no līdzšinējā lieguma valsts amatpersonām savu amatu savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās. 
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 7.jūnijā, noslēdza darbu pie grozījumiem likumā „Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”. Grozījumi precizē, ka šā likuma mērķis ir aizsargāt Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātās tiesības uz vārda brīvību.
Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs otrdien, 6.jūnijā, tikās ar Beninas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eusēbu Agbanglu (Eusèbe Agbangla), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē. Sarunā A.Klemntjevs aicināja vēstnieku attīstīt abu valstu sadarbību tirdzniecības un izglītības jomā.
Latvija augstu vērtē Apvienotās Karalistes ieguldījumu Baltijas valstu drošībā un aizsardzībā, tostarp vadot NATO starptautisko bataljonu Igaunijā un atbalstot Baltijas mediju izcilības centru. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra otrdien, 6.jūnijā, tiekoties ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kītu Šanonu (Keith Shannon). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Ņemot vērā politiskā dialoga attīstības dinamiku, Latvijai un Baltkrievijai kā kaimiņvalstīm ir aktīvi jāizmanto iespējas ciešākai sadarbībai ekonomikā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 6.jūnijā, tiekoties ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomes priekšsēdētāja vietnieci Mariannu Ščotkinu (Marianna Shchotkina), kura Latviju apmeklē darba vizītē. 
Latvija ir ieinteresēta veicināt sadarbību ar Kotdivuāru izglītības jomā. Mūsu valsts augstskolas ir gatavas uzņemt studentus, piedāvājot starptautiski atzītu izglītību angļu valodā gan sociālajās un tehniskajās zinātnēs, gan medicīnā. To Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs uzsvēra otrdien, 6.jūnijā, Saeimas namā tiekoties ar Kotdivuāras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Minu Mariju Baldi-Lorēnu (Mina Marie Baldé-Laurent), kura bija ieradusies iepazīšanās vizītē.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 6.jūnijā, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Sociālo un pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz atteikties no publisko iepirkumu piemērošas tehnisko palīglīdzekļu iegādē un tehnisko palīglīdzekļu administrēšanas funkciju deleģēt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai (VDEĀVK). 
Likumā jānosaka stingrāki ierobežojumi vecākiem, kuri nenodrošina saviem bērniem minimālo uzturlīdzekļu apjomu, tādējādi mudinot nemaksātājus pildīt savu pienākumu, proti, nodrošināt iztiku saviem bērniem, otrdien, 6.jūnijā, uzsvēra Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti.
No 6. līdz 8.jūnijam darba vizītē Latvijā uzturēsies Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomes priekšsēdētāja vietniece Marianna Ščotkina (Marianna Shchotkina). Tā ir pirmā tik augsta līmeņa Baltkrievijas parlamenta amatpersonas vizīte Latvijā. 
„Pievienošanās eirozonai Latvijai nesusi daudz pozitīvu ieguvumu, tostarp stiprinājusi valsts makroekonomisko stabilitāti. Piederība Eiropas Savienības vienotās valūtas telpai sniedz daudz iespēju, taču tikai no mums pašiem atkarīgs tas, vai un kā spējam izmantot eirozonas sniegtās priekšrocības,” pirmdien, 5.jūnijā, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.
Eseju konkursā „Esmu ziemeļnieks – baltietis! Ko man nozīmē Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība?” pirmo vietu ieguvusi Kristīne Zeimule, bet otro - Samanta Reine. Abas jaunietes nāk no Viļānu novada.  Konkursa uzvarētājām būs iespēja šī gada rudenī doties uz Helsinkiem un piedalīties Ziemeļu padomes 69.sesijā, kas Somijas galvaspilsētā notiks no 30.oktobra līdz 2.novembrim.Eseju konkurss, atzīmējot 25.gadskārtu kopš Baltijas Asamblejas (BA) un Ziemeļu padomes sadarbības pirmsākumiem, tika izziņots šopavasar projekta „Jauniešu Saeima” ietvaros.Eseju konkursā varēja piedalīties Latvijas jaunieši, kuri dzimuši laikā no 1992. līdz 1999.gadam. „Baltijas Asamblejas un Ziemeļu padomes parlamentārā sadarbība aizsākās gandrīz vienlaikus ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības atjaunošanu, un šī sadarbība Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu veido par drošāko un konkurētspējīgāko reģionu Eiropā, kas turklāt apveltīts ar potenciālu straujai attīstībai. Mūsu valstis vieno kultūrvēsturiskās, politiskās un ekonomiskās saites, kā arī kopīga vēlme nodrošināt stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā,” iepriekš norādīja BA viceprezidents un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns. Konkursu rīkoja Latvijas Republikas Saeima un BA Latvijas delegācija, un tā mērķis ir motivēt jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un pasaules politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos procesos, veicināt interesi par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību, kopīgajām vērtībām, kultūras mantojumu un Baltijas jūras reģiona attīstību, kā arī veicināt BA atpazīstamību.
Saeimas Eiropas lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 5.jūnija kopsēdē tiks analizēti Latvijas ieguvumi no dalības eirozonā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 1.jūnijā, mudināja darba devējus uztvert darbiniekus ar maziem bērniem nevis kā apgrūtinājumu, bet gan ieguldījumu savā un mūsu valsts nākotnē. Uzrunājot klātesošos Ilgtspējas indeksa 2017 svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, I.Mūrniece uzsvēra, ka dzimumu līdztiesība darbavietā ir liela vērtība, jo tā liecina, ka uzņēmums domā par ģimenēm, par jaunajām māmiņām un novērtē ģimeni kā vērtību.
Ceturdien, 29.jūnijā
10:40  Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra tikšanās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru V.E. Péter Szijjįrtó