Saeimas ziņas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 13.jūnijā, Saeimas namā sveiks mācībās sekmīgākos jaunos basketbolistus, labākos trenerus un tiesnešus. 
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti divu dienu izbraukuma sēdē apmeklēs Latvijas austrumu robežu, kur plānots iepazīties ar aktuālo situāciju, tostarp robežas izbūvi, robežapsardzības gaitu un tehnisko nodrošinājumu. 
Oficiālā vizītē Latvijā no 12. līdz 14.jūnijam uzturēsies Luksemburgas Lielhercogistes Deputātu palātas prezidents Marss di Bartolomeo (Mars Di Bartolomeo) un viņa vadītā delegācija.
Austrumu partnerības politikas panākumi lielā mērā atkarīgi no tā, cik labi Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji spēs sabiedrībai izskaidrot to, cik svarīga šī politikas iniciatīva ir visa reģiona drošībai un attīstībai. Austrumu partnerības nākotne ir mūsu visu rokās, piektdien, 9.jūnijā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas parlamentā atklājot Baltijas Asamblejas (BA) rīkoto starptautisko konferenci „Kopīgi stiprinot mūsu sadarbību”.
Divu Baltkrievijas parlamentāriešu delegāciju vizītes vienas nedēļas laikā liecina par abu valstu atvērtību ciešākam politiskajam dialogam un kaimiņvalstu ieinteresētību attīstīt starpparlamentārās attiecības un risināt nozīmīgus biznesa un praktiskās sadarbības jautājumus.  To ceturtdien, 8. jūnijā, pēc tikšanās ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Pārstāvju palātas Starptautisko lietu komisijas priekšsēdētāju Valeriju Voroņecki (Valery Voronetsky) uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.
Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, nolēma uzdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) vērtēt iespēju ieviest PET pudeļu un citu dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu.
Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, pirmajā lasījumā pieņēma  grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz ieviest būtiskas izmaiņas parlamenta darba tiesiskajā regulējumā.
Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, ratificēja Sadarbības nolīgumu par partnerību un attīstību starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm un Afganistānas Islāma Republiku. Partnerības mērķis ir stiprināt dialogu un sadarbību, lai tostarp atbalstītu mieru un drošību Afganistānā un reģionā.
Krimināli sodāms pārkāpums būs vajāšana – viens no vardarbības veidiem, kas izpaužas kā vairākkārtēja vai ilgstoša personas izsekošana, novērošana, draudu izteikšana vai nevēlama saziņa ar šo personu. To paredz izmaiņas Krimināllikumā, kas ceturtdien, 8.jūnijā, trešajā galīgajā lasījumā pieņemtas Saeimas sēdē. 
Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, ratificēja Partnerattiecību nolīgumu par attiecībām un sadarbību starp Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm un Jaunzēlandi. Ar nolīgumu tiks izveidots visaptverošs un mūsdienīgs tiesiskais ietvars sadarbībai starp ES un Jaunzēlandi.
Alkoholiskos dzērienus lielajās plastmasas pudelēs varēs pārdot līdz to derīguma termiņa beigām, bet ne ilgāk kā līdz 2018.gada 31.martam. To paredz Saeimā, 8.jūnijā, otrreizējā caurlūkošanā pieņemtie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā. 
Lai pakāpeniski atteiktos no patlaban likumā noteiktā pagarinātā normālā darba laika mediķiem, Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, otrajā galīgajā lasījumā pieņēma Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus Ārstniecības likumā. Likuma izmaiņas paredz ar 2020.gadu pilnībā atgriezties pie standarta virsstundu darba apmaksas medicīnā. 
Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, nolēma Saeimas pavasara sesiju slēgt 23.jūnijā, bet rudens sesiju sākt 4.septembrī.   
Saeimā piektdien, 9.jūnijā, notiks Baltijas Asamblejas (BA) rīkota konference, kuras uzmanības centrā būs jautājums par Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu sadarbību un tās nākotnes perspektīvām.
Ceturtdien, 8.jūnijā, Latvijā divu dienu vizītē ieradīsies Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Pārstāvju palātas Starptautisko lietu komisijas priekšsēdētājs Valerijs Voroņeckis (Valery Voronetsky) un viņa vadītā delegācija.
Ceturdien, 29.jūnijā
10:40  Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra tikšanās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru V.E. Péter Szijjįrtó