Saeimas ziņas

Arī nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav pilsoņa pases, plānots ieviest personalizētas vēlētāja apliecības. Par to trešdien, 5.aprīlī, vienojās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija. 
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 5.aprīlī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumu Augstskolu likumā, kas dos zaļo gaismu vienota jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešanai.
Noslēgušās 7.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un noskaidroti 100 populārāko ideju autori, kuri šogad kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. Jauniešu Saeimas vēlēšanas šogad bija veltītas izglītības tematikai.
Ukraina, pretojoties Krievijas agresijai un reformējot valsti, ir pierādījusi savas tautas spēku. Latvija aicina Ukrainu neatslābt reformu īstenošanā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, otrdien, 4.aprīlī, parlamentā tiekoties ar Ukrainas Valsts prezidentu Petro Porošenko (Petro Poroshenko), kurš oficiālā vizītē ieradies Latvijā.
Karavīriem piemaksa par pedagoģisko darbu militārajā izglītības iestādē kopā ar citām piemaksām turpmāk nedrīkstēs pārsniegt viņam noteikto mēnešalgu. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā otrdien, 4.aprīlī, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. 
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sagatavojusi izmaiņas pensiju likumā, no nākamā gada paredzot pensiju pieaugumu atsevišķām pensionāru grupām. Deputāti piedāvā palielināt indeksāciju pensionāriem ar lielu darba stāžu, kā arī lielākas piemaksas senioriem, kuri pensionējušies līdz sociālās apdrošināšanas sistēmas ieviešanai 1996.gadā. 
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 4.aprīlī, trešajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Patvēruma likumā, kas paredz mainīt pabalsta izmaksas kārtību bēgļiem un alternatīvo statusu ieguvušajām personām. Izmaiņas ļaus saņemt vienreizēju finansiālu atbalstu, ja personai nav pietiekamu līdzekļu. Tas būs līdzvērtīgs divu mēnešu uzturēšanās pabalstam, taču kopējais bēgļiem un alternatīvo statusu ieguvušajām personām pieejamais pabalsta apmērs netiks mainīts, jo saīsinās uzturēšanās izmaksu segšanai paredzētā pabalsta izmaksas ilgumu.
Latvija redz Eiropas Savienības (ES) nozīmi galvenokārt drošības un brīvības nodrošināšanā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, pirmdien, 3.aprīlī, uzrunājot klātesošos augsta līmeņa starptautiskā konferencē “Eiropas projekta 60.gadadiena”, kuru organizē Saeimas Eiropas lietu komisija sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
Pie Saeimas nama ceturtdien, 6.aprīlī, norisināsies asinsdonoru diena, un Saeimas deputāti un darbinieki, atzīmējot Pasaules veselības dienu, piedalīsies asins ziedošanas akcijā. Ziedot asinis aicināts arī ikviens interesents. 
Lai atskatītos uz Eiropas projekta vēsturi un diskutētu par tā nākotni, Saeimā pirmdien, 3.aprīlī, norisinās augsta līmeņa starptautiska konference “Eiropas projekta 60.gadadiena”. To organizē Saeimas Eiropas lietu komisija sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu (LĀI) un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā. 
Lai atskatītos uz Eiropas projekta vēsturi un diskutētu par tā nākotni, pirmdien, 3.aprīlī, Saeimā notiks augsta līmeņa starptautiska konference “Eiropas projekta 60.gadadiena”. To organizē Saeimas Eiropas lietu komisija sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu (LĀI) un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā.
Kompetenču pieeju praksē no akadēmiskās perspektīvas seminārā aplūkoja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente Ieva Margeviča-Grinberga, bet Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vadītāja un žurnāliste Inga Spriņģe klātesošos iepazīstināja ar pētījuma "Jaunā skola" rezultātiem.
Saeimas namā piektdien, 31.martā, norisinājās starptautiska konference "Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?", kurā veselības, apdrošināšanas un citu jomu lietpratēji meklēja Latvijas situācijai piemērotāko risinājumu veselības nozares finansēšanā. 
Saeima ceturtdien, 30.martā, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Minamatas konvenciju par dzīvsudrabu. Konvencijas mērķis ir aizsargāt cilvēku veselību un apkārtējo vidi pret dzīvsudraba un dzīvsudraba savienojumu antropogēnajām emisijām un noplūdēm. 
Japānā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem turpmāk būs nodrošināts stabils nodokļu maksāšanas režīms, kuru neietekmēs Japānas nodokļu normatīvo aktu grozījumi. To paredz Saeimā ceturtdien, 30.martā, galīgajā lasījumā pieņēma likumprojektu, ar kuru ratificē Latvijas un Japānas konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas attiecībā uz ienākuma nodokļiem, ļaunprātīgas izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās protokolu.