Ināra Mūrniece atvadu vizītē uzņem Uzbekistānas vēstnieku Afzalu Artikovu

(13.02.2018.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 13.februārī, tikās ar Uzbekistānas vēstnieku Afzalu Artikovu (Afzal Artikov), kurš bija ieradies atvadu vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par valstu divpusējo attiecību dinamiku un pieaugošo ekonomisko sadarbību. Priecājamies arī par ievērojamo Uzbekistānas studentu skaitu Latvijas augstskolās, teica I.Mūrniece un uzsvēra nepieciešamību pilnveidot līgumtiesisko bāzi izglītības jomā.

I.Mūrniece atzīmēja, ka parlamentārais dialogs palīdz sekmēt sadarbību tautsaimniecībā. Saeimas priekšsēdētāja atsaucās uz Uzbekistānas parlamenta Senāta priekšsēdētāja Nigmatillas Juldaševa (Nigmatilla Yuldashev) veiksmīgo vizīti Latvijā aizvadītā gada maijā, uzsverot, ka šobrīd gatavojas savai atbildes vizītei Uzbekistānā aprīlī.

Kā būtisku ieguldījumu biznesa saišu un tūrisma stiprināšanā, kā arī cilvēku kontaktu veicināšanā I.Mūrniece izcēla tiešos avioreisus starp Rīgu un Uzbekistānas galvaspilsētu Taškentu.

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi vērtēja Uzbekistānā aizsākto reformu procesu, lai sekmētu valsts modernizāciju. Latvija turpinās atbalstīt šīs reformas. Uzbekistāna ir Latvijas prioritārā partnervalsts arī attīstības sadarbībā, un esam gandarīti, ka Uzbekistānā to novērtē.

Latvija ir arī aktīva Uzbekistānas un Eiropas Savienības (ES) sadarbības virzītāja, un mūsu prioritāte ES turpinās būt attiecības ar Centrālāzijas reģionu, uzsvēra I.Mūrniece.

Vēstnieks pateicās par labo sadarbību ar Latvijas valsts institūcijām, ar Saeimu, tās priekšsēdētāju un deputātiem.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157691647268331
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 23.aprīlī
14:00  Saeimas Prezidija sēde