Ināra Mūrniece: Rumbulas traģēdija – viena no drūmākajām lappusēm Latvijas vēsturē

(12.09.2017.)

„Rumbulas notikumi ir viena no drūmākajām lappusēm Latvijas vēsturē – holokausta lappuse. Tā ir visas cilvēces traģēdija,” otrdien, 12.septembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kopā ar Izraēlas Valsts Kneseta priekšsēdētāju Jūliju Joelu Ēdelšteinu (Yuli-Yoel Edelstein) piedaloties piemiņas brīdī Rumbulas memoriālā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka ebreji ir mūsu sabiedrības daļa. Šodien cilvēki Latvijā ir labi informēti par holokaustu, un holokausta upuru un ebreju glābēju piemiņa Latvijā vienmēr būs dzīva.

„Ir svarīgi izprast šīs šausminošās traģēdijas cēloņus, lai nekad nepieļautu tās atkārtošanos. Diemžēl reizēm atmiņa mēdz būt īsa. Šobrīd, kad visa Eiropa un pasaule saskaras ar nopietniem izaicinājumiem, mūsu augstākā atbildība ir nepieļaut vardarbību un masveida slepkavību atkārtošanos,” sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka vēstures mācības ir svarīgas nākotnei, mieram un drošībai.

Saeimas priekšsēdētāja otrdien kopā ar Izraēlas Valsts Kneseta priekšsēdētāju piemiņas brīdī nolika ziedus Rumbulas memoriālā. Izraēlas parlamenta priekšsēdētājs līdz 12.septembrim uzturas oficiālā vizītē Latvijā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157686483488444
Video: https://www.youtube.com/watch?v=4xhTiT42sQA
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests


Svētdien, 22.aprīlī