Eiropas lietu komisija iztaujās amatpersonas par Skanstes tramvaja līnijas projektu

(09.01.2017.)

Saeimas Eiropas lietu komisija trešdien, 11.janvārī, iepazīsies ar projektu Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstībai, kas paredz nodrošināt sabiedrisko transportu Rīgas pilsētas vēsturiskā centra apkārtnē, tostarp centra savienojumu ar Skanstes apkaimi.

„Projektu nedrīkst turēt slepenībā, bet diemžēl līdz šim par to nav bijusi pietiekama komunikācija ar sabiedrību, radot bažas, ka cilvēki par Rīgas satiksmes projektu tiek turēti neziņā. Šim projektam paredzēts arī Kohēzijas fonda finansējums, un Eiropas lietu komisija kā komisija, kas uzrauga Eiropas Savienības fondu ieviešanu, ir reaģējusi uz sabiedrības bažām par iespējamo tramvaja izbūvi Lielo kapu teritorijā,” uzsver komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Satraukumu par tramvaja līnijas izbūvi Lielo kapu teritorijā Saeimai vēstulē paudusi aktīvistu grupa „Lielo kapu draugi”. Aktīvisti kategoriski iebilst pret jebkādu būvniecības ieceri, kas skar Lielo kapu teritoriju vai kādu no apbedījumiem.

Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstības projekta mērķis ir nodrošināt modernu sabiedriskā transporta pakalpojumu, radot pievilcīgu un videi draudzīgu sabiedrisko transportu Rīgas pilsētas vēsturiskā centra apkārtnē un nodrošināt centra savienojumu ar Skanstes apkaimi.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 97,4 miljonu eiro apmērā. Kohēzijas fonda finansējums paredzēts 70 miljonu eiro apmērā, bet Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Rīgas satiksme” finansējums – 27,4 miljoni eiro.

Pagājušā gada oktobrī SIA „Rīgas satiksme” projektu iesniedza Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.

Uz sēdi aicināti gan SIA „Rīgas satiksme”, gan Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji. Tāpat sēdē piedalīties aicināti pārstāvji no Rīgas domes, Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas un Kultūras ministrijas, kā arī pārstāvji no organizācijas „Sabiedrība par atklātību – Delna” un aktīvistu grupas „Lielo kapu draugi”.

Sēde notiks trešdien, 11.janvārī, pulksten 9.00 Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11.


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 22.aprīlī