Cilvēktiesību komisijā meklēs risinājumus fiktīvo laulību izskaušanai

(12.06.2012.)

Lai kopīgi plānotu fiktīvo laulību apkarošanas preventīvos pasākumus un meklētu fiktīvo laulību upuru sociālā atbalsta risinājumus, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 13.jūnijā, uzklausīs cilvēktirdzniecības apkarošanas jomā strādājošo valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

„Komisijas redzeslokā būs viens no pēdējos gados sevišķi aktuālajiem un dramatiskākajiem cilvēktirdzniecības aspektiem - Latvijas sieviešu iesaistīšana fiktīvās laulībās ar trešo valstu pilsoņiem,” informē komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Komisijas sēdē par aktuālo situāciju fiktīvo laulību jomā informēs Latvijas vēstniecības Īrijā, kas sniedz konsultācijas un palīdzību cilvēktirdzniecības upuriem, konsulārās daļas vadītāja Vija Buša, savukārt par palīdzību fiktīvo laulību upuriem ziņos biedrības „Patvērums „Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane. Tāpat komisijas sēdē paredzēts uzklausīt Labklājības ministrijas un Pašvaldību savienības pārstāvjus, un Iekšlietu ministrijas Nozares politikas un organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas.

Latvijas vēstniecība Īrijā pērn sniegusi konsulāro palīdzību 89 potenciālajiem cilvēktirdzniecības upuriem, no kuriem lielākā daļa bija iesaistīta fiktīvās laulībās. Vēstniecības rīcībā ir informācija, ka pēdējo piecu gadu laikā fiktīvās laulībās ar trešo valstu pilsoņiem stājušās vairāk nekā 1000 sievietes no Latvijas.

Komisijas sēdē biedrība „Patvērums „Drošā māja”” demonstrēs videomateriālu, kas preventīvi brīdina potenciālos upurus, viņu tuviniekus un draugus. Biedrība izveidojusi arī Latvijas karti, kurā redzams, no kuriem reģioniem nāk fiktīvo laulību upuri. Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” šobrīd ir vienīgā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas ieguvusi tiesības sniegt valsts apmaksātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēku tirdzniecības upuriem.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde notiks trešdien, 13.jūnijā, plkst.10.00, Jēkaba ielā 16, 4.stāvā, 403.telpā.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme