Saeimas komisija: Valsts kancelejas veiktais funkciju audits ir teorētisks

(19.01.2011.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti trešdien, 19.janvārī, vērtējot Valsts kancelejas (VK) audita rezultātus par administratīvā sloga samazināšanu un procedūru vienkāršošanu izglītības sistēmā un uzņēmējdarbībā, secināja, ka izvērtējums ir teorētisks un konkrētu risinājumu ieviešana dzīvē nav saskatāma.   

„Valsts kanceleja ir pētījusi sīki un smalki un teorētiski identificējusi veselu virkni pasākumu situācijas uzlabošanai. Taču deputāti šodien neguva pārliecību par to, ka šis izvērtējums palīdzēs mazināt administratīvos šķēršļus un vienkāršot administratīvās procedūras,” pauda Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs Sergejs Dolgopolovs.

Apspriežot VK ieteikumus izglītības iestāžu uzraudzības un kontroles pasākumu samazināšanai, deputāte Rasma Kārkliņa (Vienotība) pauda neizpratni par kūtru elektroniskā pasta izmantošanu informācijas apmaiņā starp valsts institūcijām un izglītības iestādēm. „Kādas ir problēmas, un kāpēc to nevar ieviest? Tas ir elementāras pārvaldības jautājums,” uzsvēra deputāte.

Deputāts Dzintars Ābiķis (Vienotība) rosināja pārskatīt izglītības iestāžu akreditācijas kārtību, jo patlaban tas esot formāls process. „Skolas varētu akreditēt uz ilgāku periodu, un tas arī ļautu ietaupīt resursus, ko tērē neskaitāmu dokumentu sagatavošanai.” Savukārt S.Dolgopolovs akcentēja, ka „izglītības iestāžu vērtēšanā reāls kritērijs ir eksāmenu rezultāti, kas liecina par skolas kvalitatīvajiem rādītājiem un atbilstību standartiem, nevis formālas pārbaudes”.

Komisijas sēdē Valsts kancelejas pārstāve Rudīte Osvalde deputātus informēja par pagājušajā gadā veiktā funkciju izvērtējuma rezultātiem un atzina, ka ieteikumu ieviešana ieilgst, jo katram pasākumam jāizstrādā normatīvais regulējums un tas jāsaskaņo attiecīgajās institūcijās, kā arī jāizskata valdībā. 

„Auditā ir daudz pētīts un identificētas problēmas, un to visu mēs jau zinām. Bet nav skaidrs, kas tad reāli ir ieviests dzīvē. Arī saskaņošanas procedūra ir pārāk ilga, tāpēc ir steidzami jādomā, kā šos procesus virzīt ātrāk,” pauda deputāte R.Kārkliņa.

Valsts kancelejas pārstāvji ir laipni aicināti nākt uz komisiju un stāstīt, kas reāli ir izdarīts, noslēdzot komisijas sēdi, sacīja S.Dolgopolovs.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 8.maijā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde
10:15  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas kopsēde
10:30  Svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos, pieminot nacisma sagrāvi un Otrā pasaules kara upurus
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
16:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas tikšanās ar Eiropas Savienības dalībvalstu ārkārtējiem un pilnvarotajiem vēstniekiem Latvijas Republikā par godu 20. gadadienai kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā
17:00  Pieņemšana par godu 20. gadadienai kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā