Saeimā diskutē par Valsts padomes lomu likumdošanā

(07.02.2020.)

Saeimā piektdien, 7.februārī, norisinājās diskusija “Valsts padomes loma likumdošanā”. Tās mērķis - apmainīties viedokļiem par ideju Latvijā izveidot neatkarīgu Valsts padomi un tās iespējamo devumu likumdošanas kvalitātes celšanā. Diskusijas centrālais jautājums – vai un kāpēc būtu nepieciešams šāds institūts un kā tas iekļausies Latvijas konstitucionālajā sistēmā. 

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, savukārt uzrunu “Valsts padome Latvijas valsts ilgtspējai” teica Valsts prezidents Egils Levits. 

Par Valsts padomi Latvijas konstitucionālajā iekārtā runāja Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Diskusijas dalībniekus uzrunāja arī Francijas Valsts padomes Finanšu departamenta prezidents Žans Gereminks (Jean Gaeremynck). 

Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš runāja par izpētes nozīmi normatīvo aktu sagatavošanā, savukārt Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova – par demokrātiju un varas dalīšanu mūsdienu Eiropā. 

Pēc uzrunām ievadvārdus diskusijai sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere. Pasākumu vadīja Valsts prezidenta padomnieku biroja vadītāja, padomniece tiesiskuma un Eiropas Savienības tiesību politikas jautājumos Irēna Kucina. 

Diskusiju rīkoja Saeima, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja un Satversmes tiesa. 

Interesenti diskusijai varēja sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

 

Ināra Mūrniece: jāsekmē kvalitatīvāka likumdošana no saturiskā, valsts ilgtspējas un Satversmē ietverto pamatvērtību viedokļa

 

Diskusijas materiāli: 

Programma 

Diskusijas videoieraksts latviešu valodā un franču valodā

Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles prezentācija

Fotogrāfijas 

 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde