Latvijas Universitatē Satversmes preambulas projektam veltīta konference

(25.10.2013.)

Lai sabiedrībā veicinātu diskusiju par Satversmes preambulas nepieciešamību un tās saturu, piektdien, 25.oktobrī, Latvijas Universitātē (LU) notika Satversmes preambulas projektam veltīta konference „Latvijas valsts pamatu atspoguļojums izvērstā Satversmes preambulā – ideja un iespējamais saturs”. 

Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un LU mācību prorektors Andris Kangro.

Par preambulas priekšlikumu klātesošos aicināts uzrunāja Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētājs Egils Levits un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne. 

Preambulas priekšlikuma izvērtējumu sniedza arī akadēmiķis Jānis Stradiņš, LU Juridiskās fakultātes lektors un Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, LU lektors un Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību komisijas loceklis Lauris Liepa, Biznesa augstskolas "Turība" lektors Aivars Endziņš un rakstniece Māra Zālīte. 

Tāpat savu redzējumu par preambulas priekšlikumu sniedza LU Sociālo zinātņu fakultātes docents Ivars Ījabs, Latvijas PSR Augstākās padomes deputāte, 4.maija Deklarācijas kluba biedre Velta Čebotarenoka, LU Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, profesore Maija Kūle, LU asociētais profesors Valdis Muktupāvels, kā arī Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns. 

Savukārt Baltijas valstu pieredzē dalījas Mīkola Romera Universitātes Juridiskās fakultātes Konstitucionālo un administratīvo tiesību direktore Milda Vaiņute (Milda Vainiutė) no Lietuvas un Igaunijas parlamenta Konstitucionālās komisijas priekšsēdētājs Raits Maruste (Rait Maruste). 

Konferences noslēgumā tās dalībnieki uzklausīja Saeimas frakciju pārstāvju viedokļus par Satversmes preambulas projektu. 

Satversmes preambulas projektam veltīto konferenci rīkoja Saeimas Juridiskā komisija sadarbībā ar Latvijas Universitāti. Konferenci informatīvi atbalstīja izdevums „Jurista Vārds”. 

Konference „Latvijas valsts pamatu atspoguļojums izvērstā Satversmes preambulā – ideja un iespējamais saturs” notika LU Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19, Rīgā.Saeimas priekšsēdētāja: likumdevēja spēkos ir stiprināt izpratni par Latvijas valsts mērķi un jēgu, lai izceltu vērtības, kas liktas mūsu valsts dibināšanas pamatos

 

Konferences materiāli:

Programma latviešu valodā un angļuvalodā

Pilns konferences videoieraksts (iespējams lejuplādēt)

Konferences atklāšanas videosižets

Fotogrāfijas

Piektdien, 1.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde