Saeimas mājaslapā informācija arī vieglajā valodā

(27.01.2012.)

No šodienas, 27.janvāra, informācija par parlamentu Saeimas mājaslapā www.saeima.lv pieejama arī vieglajā valodā. Tādējādi cilvēkiem, kuriem ir grūti uztvert ikdienā lietoto rakstīto tekstu, būs iespēja iegūt saprotamu informāciju par Saeimu.

Jaunās sadaļas izveide ir viens no soļiem, lai veicinātu parlamenta pieejamību visām sabiedrības grupām un ļautu ikvienam uzzināt par Saeimas darbu.

Saeimas mājaslapas jaunajā sadaļā „Viegli lasīt” atrodama vispārīga informācija par Saeimu, parlamenta vēlēšanām, likumdošanas darbu un starptautisko sadarbību, frakcijām, deputātiem un komisijām. Tāpat vieglajā valodā pieejama informācija par iespējām sazināties ar Saeimu, apmeklēt Saeimu ekskursijā, iesniegt iesniegumu un līdzdarboties tās darbā.

Vieglā valoda ir jauns komunikācijas veids cilvēkiem, kuri slikti zina valodu un vēlas to iemācīties, kuri kopš dzimšanas nespēj dzirdēt, kuri tikai ar pūlēm var uztvert rakstītu tekstu un kuriem ir garīgās attīstības traucējumi.

Sadaļa „Viegli lasīt” tapusi sadarbībā ar biedrību „Vieglās valodas aģentūra”, kas ir vienīgā sertificētā organizācija Latvijā tekstu tulkošanai uz vieglo valodu.


Saeimas Preses dienests

 

Svētdien, 28.maijā