Saeimas priekšsēdētāja ar Itālijas vēstnieku pārrunā abu valstu attiecību dinamiku pēdējos gados

(06.07.2011.)

Latvijas un Itālijas divpusējā sadarbība ir cieša un aktīva gan politisko un kultūras kontaktu līmenī, gan arī ekonomikā. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra trešdien, 6.jūlijā, tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Frančesko Pučo (Francesco Puccio), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

S.Āboltiņa pateicās vēstniekam par viņa personisko ieguldījumu abu valstu attiecību veidošanā, uzsverot, ka šo četru gadu laikā Latvijas un Itālijas divpusējie kontakti kļuvuši aktīvāki visos sadarbības līmeņos. 

Pārrunājot abu valstu ekonomisko sadarbību, Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par Latvijas eksporta uz Itāliju pieaugumu. 2010.gadā mūsu valsts uzņēmumi uz Itāliju eksportējuši preces 120 miljonu eiro vērtībā, kas nodrošināja eksporta pieaugumu uz šo valsti par 59,6 procentiem. „Latvijai kā valstij, kas pārvar ekonomisko recesiju, šāds būtisks eksporta pieaugums uz Itāliju ir nozīmīgs,” atzina S.Āboltiņa.

Par labu impulsu abu valstu kontaktu veidošanā kalpos arī Latvijas dalība World Expo 2015 izstādē, kas norisināsies Itālijas pilsētā Milānā, atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja. 

Sarunas gaitā puses bija vienisprātis par parlamentāro kontaktu būtisko nozīmi Latvijas un Itālijas attiecību veidošanā. S.Āboltiņa rosināja aktivizēt abu valstu parlamentu nozaru komisiju sadarbību. Īpaši nozīmīga būs parlamentu Eiropas lietu komisiju sadarbība, ņemot vērā, ka 2015.gada 1.janvārī Latvija Eiropas Savienības prezidējošās valsts pienākumus pārņems tieši no Itālijas, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju