Saeimas priekšsēdētāja tiekas ar Kazahstānas vēstnieku

(06.06.2011.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 6.jūnijā, tikās ar Kazahstānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Galimžanu Koišibajevu (Galymzhan Koishybayev).

S.Āboltiņa Latvijas un Kazahstānas attiecības raksturoja kā draudzīgas un aktīvas visos līmeņos, uzsverot aktīvo politisko dialogu starp abām valstīm. Par to liecina arī abu valstu parlamentos izveidotās deputātu grupas sadarbībai ar otras valsts parlamentu.

Saeimas priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka joprojām ir spēkā ielūgums Kazahstānas parlamenta priekšsēdētājam oficiālā vizītē apmeklēt Latviju. Vēstnieks prognozēja, ka šī vizīte varētu notikt šī gada rudenī.

G.Koišibajevs pauda pārliecību, ka Latvija ir tuvākais Kazahstānas partneris ne tikai Baltijas reģionā, bet arī Eiropas Savienībā, par ko liecina gan intensīvais dialogs valsts vadītāju, parlamentu un izpildvaru līmenī, gan pieaugošais savstarpējās tirdzniecības apjoms. Kazahstāna aktīvi izmanto Latvijas ostu sniegtās tranzīta iespējas un cer uz abpusēji izdevīgu sadarbību arī turpmāk, norādīja vēstnieks.  
 
Tikšanās laikā pārrunātas arī globālās finanšu krīzes ietekme uz abu valstu ekonomiku, aktualitātes Kazahstānas politiskajā dzīvē, sadarbība ar Eiropas Savienību, kā arī Latvijas un Kazahstānas sadarbības iespējas starptautiskajās organizācijās.

G.Koišibajevs darbam vēstnieka amatā Latvijā akreditēts 2009.gada martā. Pastāvīgi rezidē Viļņā, Lietuvā. Iepriekš strādājis vairākos amatos Kazahstānas vēstniecībā Krievijas Federācijā, Kazahstānas prezidenta administrācijā, bijis Kazahstānas pilnvarotais pārstāvis Kolektīvās drošības līguma organizācijā.  

 

Fotogrāfija no tikšanās pieejama: https://www.flickr.com/photos/saeima/5803501773/in/photostream
Video: https://www.youtube.com/user/SaeimaSAB#p/a/u/1/iwy4uzsqn-4
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde