Saeimas priekšsēdētāja ar latviešu izcelsmes Zviedrijas deputātu pārrunā jauniešu iesaistīšanos politikā

(04.03.2011.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 4.martā, tiekoties ar Zviedrijas Karalistes parlamenta latviešu izcelsmes deputātu Antonu Ābeli (Anton Abele), pārrunāja jauniešu līdzdalības veicināšanu sabiedriskajos procesos.

Saeimas priekšsēdētāja Latvijas un Zviedrijas attiecības raksturoja kā ļoti labas gan valstu, gan parlamentu līmenī. Viņa informēja, ka šogad plāno vizītē apmeklēt Zviedriju un tikties ar parlamenta priekšsēdētāju Pēru Vesterbergu (Per Westerberg). A.Ābele izrādīja interesi stiprināt starpvalstu attiecības un parlamentāros kontaktus.

Saeimas priekšsēdētāja un A.Ābele bija vienisprātis, ka nepieciešams vairot gados jaunu cilvēku ieinteresētību par politiku un stimulēt viņu aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos. S.Āboltiņa raksturoja, ka parlamenta atvērtība un sabiedrības iesaistīšana ir viņas kā Saeimas priekšsēdētājas prioritāte.

Katru gadu maijā Saeimā tiek rīkots nevalstisko organizāciju forums, kurā tiek spriests par pilsoniskajai sabiedrībai aktuālām tēmām, tostarp izglītību, demogrāfiju un jaunatnes politiku, informēja S.Āboltiņa. Viņa arī pastāstīja par februāra vidū notikušo Ēnu dienu, kad skolēni izrādīja lielu interesi par iespēju iepazīt Saeimas darbu, un jūnija sākumā plānoto jauniešu parlamentu. Šādi pasākumi izglīto sabiedrību, parādot politiķu darba ikdienu, un dod iespēju iesaistīties, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

A.Ābele dzimis 1992.gadā, un patlaban ir jaunākais jebkad Zviedrijas parlamentā (Riksdāgā) ievēlētais deputāts. Riksdāga deputāts skaidroja, ka viņa ceļš uz politiku sācies pirms trīs gadiem, kad traģiskā ielu incidentā gāja bojā jauns cilvēks un viņš uzsāka pilsonisku kustību pret vardarbību ielās. Jaunais parlamentārietis atzina, ka izvēlējies kandidēt vēlēšanās, lai ne tikai aktualizētu jautājumus, bet arī spētu ietekmēt un risināt problēmas.

Tikšanās laikā Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis akcentēja, ka A.Ābele ir lielisks piemērs jauniem cilvēkiem, kā ar pilsonisko aktivitāti iesaistīties politikā. Latviešu izcelsmes Zviedrijas deputāts apliecināja, ka ir gatavs savā pieredzē dalīties ar Latvijas jauniešiem.

Jaunā parlamentārieša tēvs Gunārs Ābele (Gunnar Abele) pauda viedokli, ka politikā, lai iegūtu jauniešu uzticību, par viņiem aktuālām tēmām, piemēram, vides aizsardzību, jārunā tieši gados jauniem politiķiem.


Fotogrāfijas pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157626068646075/with/5496288019/
Video no tikšanās pieejams: https://www.youtube.com/saeimasab#p/a/u/0/mDWHDT4YCUE
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde