Pateicība jauniešiem un skolēniem par līdzdalību Jauniešu Saeimā

Dārgie Jauniešu Saeimas dalībnieki un visi interesenti!

No sirds pateicos ikvienam no jums, kas iesaistījāties pirmajā visas Latvijas Jauniešu Saeimā. Man bija patiess gandarījums strādāt ar ideju pārpilniem un darboties gribošiem jauniešiem, kuriem ir degsme sirdī par savu valsti.

Jūsu darbs Jauniešu Saeimā apliecināja, ka jums ir savs redzējums un viedoklis par notiekošiem procesiem mums apkārt – ģimenē, skolā, sabiedrībā un valstī kopumā. Jūs katrs Saeimā ienācāt ar savu viedokli un uzskatiem, bet darba dienu noslēdzāt ar izcīnītām „mazajām” uzvarām starp saviem kolēģiem. Tieši šīs „,mazās” uzvaras mācībās, darbā un ikdienā veido mūs stiprus. Latvijai ir vajadzīgi intelektuāli spēcīgi, drosmīgi un pašapzinīgi cilvēki.

Jauniešu Saeimā man nostiprinājās pārliecība, ka jūs esat Latvijas zelta kalve, no kuras jau drīzumā redzēsim jaunas zvaigznes uzmirdzam pie Latvijas politikas padebešiem. Ticu, ka iesaistīties jauniešu parlamentā jūs pamudināja patiesa vēlme līdzdarboties, lai kopīgiem spēkiem pilnveidotu un attīstītu mūsu valsti. Mums pašiem jāveido Latvijas nākotne, nevis jāvēro notiekoši procesi no malas!

Caur pieredzi uz izpratni! – tāds bija Jauniešu Saeimas moto. Piedaloties jauniešu parlamentā, debatējot tā sēdēs, kā arī izstrādājot nozaru komisijās līdzdalības deklarācijas, jūs ieguvāt vērtīgas zināšanas. Zināšanas, kas jūs kā personības padara bagātākus un radošākus. Mūsu valsts sākas ar katru no mums – no mūsu dzīves pieredzes un attieksmes jau skolas solā, un iegūtās zināšanas, kā arī pieredze ir tā vērtība, ko neviens nevarēs jums atņemt.

Latvijas parlamentam jābūt atvērtam ikvienai idejai un ikvienam cilvēkam, it īpaši jums – jauniešiem. Tieši jūsu jaunības degsme un varbūt pat dažu ideju pārgalvība sniedz vajadzīgos impulsus nozīmīgu ideju īstenošanai, kuras ir liels ieguvums ne tikai dzimtajai pilsētai, novadam, bet visai Latvijai.

Tāpēc priecājos, ka šogad mums izdevās Latvijas Republikas Saeimā iedibināt jaunu tradīciju – rīkot visas Latvijas Jauniešu Saeimu. Ticu, ka arī nākamajos gados to veidos tik pat aktīvi un radoši jaunieši kā šogad. Novēlu jums radošus panākumus un sapņu piepildījumu! Atcerieties, ka jebkuri sapņi piepildās, ja to ļoti vēlas, un ja to īstenošanas pamatā ir sistemātisks darbs un zināšanu vairošana.

Lai mūsu labie darbi kalpo Latvijas izaugsmei!

 

 

Solvita Āboltiņa

10. Saeimas priekšsēdētāja

Ceturtdien, 18.augustā
11:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Gülsun Erkul
12:30  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršana komisijas pārstāvju tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga deputātu, Aizsardzības komisijas locekli Kevin Leiser
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:20  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Islandes Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Harald Aspelund
15:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde