4.Jauniešu Saeima

 

25.aprīlī, noslēdzoties 4.Jauniešu Saeimai, noskaidroti nākotnes politiķa titula ieguvēji. Tie ir jaunieši, kuri, strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību Jauniešu Saeimas deklarāciju projektu apspriešanā un pilnveidošanā.

Titulu „Nākotnes politiķis” ieguva Dana Dolženko no Latvijas Universitātes, Edgars Korsaks-Mills no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Emīls Ripa no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas un Jānis Mārtiņš Bērziņš no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas. 

4.Jauniešu Saeimas deputāti šodien strādāja divās jauniešu parlamenta sēdēs un pieņēma četrās nozaru komisijās izstrādātās deklarācijas – par pasākumiem cīņai pret apreibinošajām vielām, jauniešu nodarbinātības veicināšanu, pamatzināšanām uzņēmējdarbībā un pašiniciatīvas attīstīšanu, kā arī individualizētu pieeju skolēnu vajadzībām izglītības sistēmā.

Visas deklarācijas tika nodotas Saeimas atbildīgajām komisijām, visām Saeimas frakcijām un pie frakcijām nepiederošiem deputātiem, lai deputāti varētu iepazīties ar deklarāciju saturu un apsvērt iespēju tajās paustās idejas aktualizēt Saeimas komisiju darbā. Tostarp ikviens Jauniešu Saeimas deputāts pasākuma laikā tika aicināts un iedrošināts aktīvi sekot līdzi savu ideju un deklarāciju gaitai, interesējoties komisijās.

Saeimas namā uz 4.Jauniešu Saeimu šodien pulcējās 86 jaunieši, kuri jauniešu parlamentā tika ievēlēti publiskā balsojumā, sacenšoties ar savām idejām valsts izaugsmei un attīstībai. 

4.Jauniešu Saeimas vēlēšanas notika no 20.februāra līdz 16.martam interneta vietnē – vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv. Vēlēšanās kandidēja 101 jaunietis, un kopumā par viņu idejām tika atdotas 5563 balsis. Jaunieši savas idejas varēja pieteikt kādā no pieciem tēmu blokiem, un visaktīvāk viedoklis tika pausts par izglītības un kultūras jautājumiem.

Jauniešu Saeima notika jau ceturto reizi. Projektu īstenoja Latvijas Republikas Saeima. Informatīvie atbalstītāji ― sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. 

4.Jauniešu Saeimas materiāli
 

4.Jauniešu Saeimas dalībnieku saraksts

4.Jauniešu Saeimas darba kārtība

Deklarācija Par neatliekamiem pasākumiem cīņai pret apreibinošām vielām

Deklarācija Par jauniešu nodarbinātības veicināšanu

Deklarācija Par pamatzināšanām uzņēmējdarbībā un pašiniciatīvas attīstīšanu

Deklarācija Par individualizētu pieeju skolēnu vajadzībām izglītības sistēmā

 

4.Jauniešu Saeimas sēžu ieraksti
 

Jauniešu Saeimas 1.sēdes videoieraksts

Jauniešu Saeimas 2.sēdes videoieraksts

Noslēguma pasākuma videoieraksts

Videosižets "Sanākusi 4.Jauniešu Saeima"

Videosižets par 4.Jauniešu Saeimas darbu

Fotogrāfijas no 4.Jauniešu Saeimas

Fotogrāfijas no gatavošanās 4.Jauniešu Saeimai


Materiālu izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas  

 

 

3.Jauniešu Saeima

2.Jauniešu Saeima

1.Jauniešu Saeima


Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde