2.Jauniešu Saeima

Aicinot jauniešus caur pašu pieredzi izprast likumdevēja darba specifiku un no Saeimas tribīnes uzrunāt vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām, Saeima 2012.gada 27.aprīlī vēra durvis jauniešiem no visiem Latvijas reģioniem - Jauniešu Saeimas deputātiem. 100 Jauniešu Saeimas deputāti tika izvēlēti publiskā balsojumā, kandidātiem sacenšoties par vēlētāju atbalstu savām idejām, kā veicināt Latvijas izaugsmi. Vissīvākā konkurence bija Rīgas vēlēšanu apgabala jauniešiem, no kura uz 30 vietām kandidēja 64 pretendenti. Pavisam kandidatūras dalībai Jauniešu Saeimā bija iesnieguši 196 jaunieši, par kuru idejām kopumā atdotas 5747 balsis.

Jauniešu Saeimas darbs bija pietuvināts reālajam parlamenta darbam un likumu izstrādes procesam gan komisijās, gan Saeimas sēžu zālē. Jauniešu Saeimas deputāti sanāca uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu. Sēdi vadīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņēma četri jaunieši, kuru idejas bija ieguvušas vislielāko balsu skaitu.

Jaunieši izstrādāja arī četras deklarācijas - par izglītības, tautsaimniecības, jauniešu līdzdalības un Eiropas Savienības jautājumiem.

Eiropas lietu komisijā jaunieši diskutēja par to, kā pilnvērtīgāk izmantot Eiropas Savienības sniegtās iespējas, bet Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā sprieda par veselīga dzīvesveida veicināšanu sabiedrībā. Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti strādāja pie priekšlikumiem mūsdienīgas izglītības sistēmas veidošanai, savukārt par bērnu un jauniešu atbalstu tautsaimniecības ilgtspējīgai izaugsmei diskutēja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Pēc darba komisijās notika otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatēja par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Tika nodibināta Jauniešu Saeimas deputātu grupa sadarbībai ar ASV – tajā darbojās jaunieši, kuri piedalījās eseju konkursā.

Aktīvākie un politiski spēcīgākie Jauniešu Saeimas deputāti ieguva „Nākotnes politiķa” titulu. To ieguva Liene Dreimane no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, Rolands Pragulbickis no Saldus Profesionālās vidusskolas, Zane Ģierte no Talsu Valsts ģimnāzijas un Žaklīna Vagoliņa no Ogres Valsts ģimnāzijas.

Jauniešu Saeimu rīkoja Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalstīja arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Jauniešu Saeimas oficiālā mājaslapa: www.jauniesusaeima.lv

2.Jauniešu Saeimas materiāli

2.Jauniešu Saeimas dalībnieku saraksts 

Deklarācija Par bērnu un jauniešu atbalstu Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīgai izaugsmei

Deklarācija Par Latvijas bērnu un jauniešu pilnvērtīgu Eiropas Savienības iespēju izmantošanu

Deklarācija Par bērnu un jauniešu līdzdalību veselīga dzīvesveida veicināšanā sabiedrībā

Deklarācija Par bērnu un jauniešu līdzdalību mūsdienīgas izglītības sistēmas veidošanā


2.Jauniešu Saeimas sēžu ieraksti

1.sēdes video ieraksts

2.sēdes video ieraksts

Noslēguma pasākuma video ieraksts

 

Videosižets par 2.Jauniešu Saeimas norisi

Fotogrāfijas no 2.Jauniešu Saeimas

 

1.Jauniešu Saeima

Šī vietne izmanto sīkfailus no Google, lai sniegtu pakalpojumus un analizētu datplūsmu. Lai varētu atskaņot video, Jums jāsniedz piekrišana.

Trešdien, 8.decembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:30  Saeimas 2021. gada 2. decembra otrā attālinātā ārkārtas sēde
15:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Polijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Monika Michaliszyn
15:15  Saeimas 2021. gada 2. decembra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums