Ēnu diena Saeimā 13.februārī

Neatkarīgi no tā, kādu profesiju jūs izvēlēsieties, svarīgi ir saglabāt vērtības - godprātību, taisnīgumu, latviskumu –, lai Latvija varētu pastāvēt cauri gadsimtiem.  Latvija ir mūsu visu lielais nākotnes uzdevums, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 13.februārī, uzrunājot Ēnu dienas dalībniekus Saeimā. 

 

Saeimas priekšsēdētāja izteica gandarījumu par to, ka Ēnu dienā Saeimā viesojas “ēnas” no visiem Latvijas novadiem – gan vidusskolas skolēni, gan sākumskolas vecuma bērni -, piepildot Saeimas namu ar jaunu enerģiju un dzīvesprieku. 

“Jūs esat piedzimuši brīvā valstī, un manai paaudzei, kas piedzīvosi okupācijas laiku, tas nozīmē ļoti daudz. Mēs priecājamies par tām iespējām, kas ir dotas jūsu paaudzei,” sacīja I.Mūrniece, iepazīstinot jauniešus ar Saeimas nama Sēžu zāli un valstiski nozīmīgiem notikumiem, kas tajā norisinājušies. 

Šodien Saeimā Ēnu dienā viesojās teju 200 skolēnu, kuri apmeklēja komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus. Tāpat notika deputātu, darbinieku un „ēnu” tradicionālā kopīgā fotografēšanās uz Saeimas nama Lielajām marmora kāpnēm.

Parlaments ir aktīvākais “ēnu devējs” valstī. Saeima Ēnu dienā piedalās jau vienpadsmito gadu, un šajos gados deputātus un darbiniekus ēnojuši kopumā jau vairāk nekā 2400 skolēnu. 

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs 1.-12.klašu skolēnu karjeras izglītības pasākums, ko rīko organizācija “Junior Achievement”. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vismaz četras stundas pavada kopā ar izvēlētās profesijas pārstāvi, lai vērotu viņa darbu. Ēnu dienas mērķis ir attīstīt un pilnveidot skolēnu plānošanas prasmes, kā arī sniegt iespēju apzināt savas intereses, darba prioritātes un perspektīvas.

Arī 2019.gadā Ēnu dienas Saeimā dalībniekiem bija iespēja piedalīties erudīcijas konkursā un laimēt pārsteiguma balvas.

Piedāvājam apskatīt erudīcijas konkursa izlozes fotogrāfijas, kā arī iepazīties ar jautājumiem un pareizajām atbildēm (.pdf)

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157676472221747

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lMFbxMHsva4

Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 

Ēnu dienas Saeimā pasākuma plāns (.pdf)

 

Atskats uz Ēnu dienu norisi Saeimā:

2018.gads    2017.gads    2016.gads    2015.gads    2014.gads    

2013.gads    2012.gads    2011.gads    2010.gads    2009.gadsLīdz 5.februārim Saeima aicina skolēnus pieteikties Ēnu dienai parlamentā. Skolēniem būs iespēja ielūkoties Saeimas ikdienas darbā, labāk iepazīt likumdošanu, kā arī izzināt deputātu un parlamenta darbinieku amata pienākumus. Šogad Ēnu diena Saeimā un visā Latvijā norisināsies 13.februārī.

“Varbūt tieši Ēnu dienā jūs gūsiet impulsu savas profesijas izvēlei, dziļākai interesei par politiku, jurisprudenci, tautsaimniecību vai kādu citu jomu. Jau pavisam drīz tieši no jūsu aizrautības, zināšanām un vēlmes sasniegt lielākus mērķus būs atkarīga Latvijas nākotne,” aicinot skolēnus, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ēnu dienā skolēni aicināti sekot Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam. Tāpat skolēniem piedāvāta iespēja iepazīt Saeimas darbu, “ēnojot” parlamenta juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, komisiju konsultantus, kā arī citus darbiniekus.

Ēnu dienā paredzēta tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, kā arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Skolēniem būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes, kā arī citus parlamenta plānotos pasākumus. Šajā dienā skolēni varēs vairāk uzzināt par parlamenta organizēto projektu “Jauniešu Saeima” un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu!”.

Parlaments ir viena no valstī populārākajām “ēnošanas” vietām. Saeima Ēnu dienā piedalās jau vienpadsmito gadu pēc kārtas, un šajos gados kopumā deputātus un darbiniekus ēnojuši jau vairāk nekā 2200 skolēnu.

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums un atzīta organizācijas Junior Achievement programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienas laikā skolēni atrod un apmeklē kādu darbavietu, un vismaz četras stundas vēro interesējošās profesijas pārstāvja darbu un pienākumus. Ēnu dienas mērķis ir attīstīt un pilnveidot skolēnu plānošanas prasmes, kā arī sniegt iespēju apzināt savas intereses, darba prioritātes un perspektīvas.
Sestdien, 25.maijā