Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece 4.maijā: tas ir latviešu gara spēks, kas saulei Latvijas ģerbonī nekad neļaus norietēt

(04.05.2017.)

Latvieši cauri gadu desmitiem ir parādījuši spēju izšķirošos brīžos vadīt savu vēsturisko likteni. Tas ir gara spēks, kas latviešus vienmēr ir darījis stiprus, un ko neviens nekad nav spējis uzvarēt. Tas ir mūsu spēks un griba, kas liks Latvijai pastāvēt mūžam un saulei Latvijas ģerbonī nekad nenorietēt. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, ceturtdien, 4.maijā, sakot uzrunu Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27.gadadienai.

Pirms 27 gadiem mēs spējām atjaunot tos pašus principus un vērtības, ko Latvija pamatos ielika 1918.gada 18.novembrī. Mēs divas reizes laikmetu griežos esam nelokāmi apliecinājuši Latvijas tautas valstsgribu un spēju uzņemties atbildību par valsti, kuras vārds ir Latvijas Republika, sacīja I.Mūrniece. “Tas, kas vieno un mobilizē mūsu tautu un liek saglabāt etnisko identitāti cauri gadsimtiem, ir tas viss, ko cilvēkam neviens un nekad nevar atņemt - tēvzemes mīlestība, mūžīgais ceļš uz mājām, senču mantojums un piederības sajūta.”

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka mēs varam būt lepni par to, ka šajos gados esam spējuši īstenot grandiozas pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā, noejot ceļu līdz Eiropas Savienības ekonomiskajā telpā integrētai atvērtai ekonomikai. Taču šajā ceļā pārdzīvotas arī krīzes un pieļautas kļūdas, par kurām turpinām maksāt. Tāpēc šodien mūsu vislielākais izaicinājums, pie kura vēl nopietni jāstrādā, ir lielākas drošības sajūtas radīšana cilvēkos par savu nākotni. I.Mūrniece aicināja politiķus strādāt tā, lai cilvēki varētu uzticēties viņu lēmumiem, lai justu, ka lēmumi pieņemti sabiedrības interesēs. Valdībai ir īstais brīdis apliecināt sabiedrībai, ka izrāviens būs, mēs zinām, kā to panākt, un ieguvēji būs visi.

Savā uzrunā Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka šis gads valsts ekonomikā iesācies labi, tostarp nozarēs ar augstu pievienoto vērtību. Tas ir ceļš, kas ejams Latvijai, – gudrās tehnoloģijas, nelieli, bet vērtīgi uzņēmumi, kas spēj savus ražojumus eksportēt. Pieredze liecina – Latvijā radītie produkti ir inovatīvi, konkurētspējīgi un izcili, sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka visu, kas Latvijā ir labs, esam radījuši mēs paši un mums jāapzinās, jāaudzē un jārāda sava varēšana.

Saeimas priekšsēdētāja, uzrunājot klātesošos, sacīja, ka pasaule patlaban ļoti mainās. Arī Latvija ir aci pret aci ar 21.gadsimta izaicinājumiem, tostarp Krievijas agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju, Brexit un  Kremļa centieniem vājināt Eiropas vienotību, ietekmēt vēlēšanas Rietumu demokrātijas valstīs, iedzīvotāju migrāciju visā pasaulē, nekonvencionāliem drošības riskiem, netradicionālām politikas veidošanas metodēm un jaunu politikas uztveri. I.Mūrniece akcentēja, ka mums jāsaprot šie procesi, mums jāmācās tos pārvaldīt un jāzina, kā aizsargāsim Latviju mūsu valsts pastāvēšanas otrajā gadsimtā.

Šajā kontekstā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvijai ir tikai viens vēstījums - gan militāra, gan nemilitāra uzbrukuma gadījumā mēs pretosimies un nepadosimies. I.Mūrniece pauda gandarījumu, ka teju puse Latvijas iedzīvotāju ir apliecinājuši gatavību ar ieročiem rokās aizstāvēt Latviju, tāpat kā to apliecinājuši mūsu NATO sabiedrotie.

Noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra: “Mēs paši esam radījuši Latvijas valsti, atjaunojuši tās neatkarību un paši nodrošināsim tās pastāvēšanu mūžos.”


Saeimas priekšsēdētājas uzruna: https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/25826-saeimas-priekssedetajas-inaras-murnieces-uzruna-latvijas-republikas-neatkaribas-atjaunosanas-27-gada

Fotogrāfijas no 4.maija pasākumiem: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157680271547163
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 25.maijā