I.Mūrniece pateicas Nīderlandes vēstniekam par darbu Latvijā

(14.08.2018.)
VideoGalerija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 14.augustā, atvadu vizītē tiekoties ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pīteru Janu Langenbergu (Pieter Jan Langenberg), pateicās viņam par darbu, sekmējot Latvijas un Nīderlandes sadarbību.

I.Mūrniece kā galveno Latvijas un Nīderlandes sadarbības prioritāti uzsvēra drošību un aizsardzību. “Īpaši pateicamies Nīderlandei par drošības stiprināšanu Baltijas reģionā, piedaloties NATO daudznacionālajā kaujas grupā Lietuvā un Baltijas gaisa telpas patrulēšanā,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Abas valstis vieno aktīvs politiskais dialogs, tostarp parlamentārā līmenī. Esam gandarīti par nesen aizvadīto Nīderlandes karaļa vizīti Latvijā, sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka tas bija īpašs pagodinājums Latvijas valsts simtgadē.

Kā ļoti nozīmīgas abu valstu sadarbības jomas I.Mūrniece uzsvēra ekonomiku, izglītību, kultūru, kā arī kontaktus starp cilvēkiem.

I.Mūrniece un vēstnieks bija vienisprātis, ka Latvijas un Nīderlandes darba kārtība arī turpmāk būs intensīva, un tās centrā – sadarbība Eiropas Savienībā, NATO un citos starptautiskajos formātos, ņemot vērā, ka esam līdzīgi domājošas valstis un jāstrādā kopā, lai sekmētu stabilitāti un drošību.

I.Mūrniece pateicās vēstniekam par iesaisti Latvijas valsts simtgades svinībās.

P.J.Langenbergs ir karjeras diplomāts un Nīderlandes vēstnieka pienākumus Latvijā pilda kopš 2015.gada.

 

Fotogrāfijas no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157699826934614
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde