E.Smiltēns ar Japānas parlamentāriešiem pārrunā atbalstu Ukrainai

(08.07.2023.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, sestdien, 8.jūlijā, parlamentā tiekoties ar Japānas parlamenta Augšpalātas Japānas–Latvijas parlamentārās asociācijas priekšsēdētāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone) un viņa vadīto delegāciju, pārrunāja atbalsta stiprināšanas iespējas Ukrainai, kā arī Latvijas un Japānas sadarbību ekonomikā.

Saeimas priekšsēdētājs atzīmēja, ka Japānas delegācijas vizīte norit ļoti īpašā laikā – Latvijā tiek atzīmēta Dziesmu svētku 150.gadskārta, svinīgo solījumu nupat devis jaunais Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un nākamnedēļ Viļņā gaidāms NATO samits, kam būs liela nozīme reģiona drošības stiprināšanā.

“Karš Ukrainā nav tikai jautājums par divu valstu militāro konfliktu. Tas ir jautājums par starptautisko tiesību spēku,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs, uzsverot, ka mums ir jāpalīdz Ukrainai karā uzvarēt, kā arī jānodrošina taisnīgums, liekot vainīgajiem uzņemties atbildību par pastrādātajiem noziegumiem. Arī H.Nakasone bija vienisprātis, akcentējot, ka Krievijas agresīvais karš Ukrainā satricina visas pasaules kārtību. Tāpat Japānas–Latvijas parlamentārās asociācijas priekšsēdētājs kā īpaši būtisku atzīmēja palīdzību Ukrainai valsts atjaunošanā.

Spriežot par kara ietekmi uz valstu ekonomisko attīstību, E.Smiltēns rosināja Latviju un Japānu meklēt jaunus sadarbības projektus ar augstu pievienoto vērtību, lai mūsu valstis spētu ieguldīt līdzekļus to vajadzībās, tostarp aizsardzībā. Tāpat puses pārrunāja sadarbību enerģētikas jomā, īpaši akcentējot atjaunojamos enerģijas resursus, kā arī pievērsās dialoga veicināšanas iespējām investīciju projektos.

Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra labo Latvijas un Japānas sadarbību zinātnē un izglītībā, kā arī ar īpašu gandarījumu atzīmēja Rīgas un Kobes sadraudzību un latviski dziedošā Japānas kora dalību Dziesmu svētkos kā ciešas mūsu valstu draudzības apliecinājumu.

Ar H.Nakasoni parlamentā tikās arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Japānas parlamentu vadītājs Raimonds Bergmanis.  

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720309635698
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)