Saeimas priekšsēdētājs vēstniekam: Ķīnai var būt būtiska loma Krievijas agresijas apturēšanā

(28.06.2023.)
VideoGalerija

“Ukrainā tiek lietas asinis šajā nežēlīgajā karā, ko izvērsusi Krievija. Tas ir jāpārtrauc, un Krievija ir jāsauc pie atbildības par pastrādātajiem noziegumiem. Mūsu fokuss ir uz Ukrainā notiekošo, un drošība ir pats svarīgākais jautājums. Ķīnai var būt būtiska loma, palīdzot izbeigt šo karu un panākot to, ka Krievija ievēro pašus svarīgākos principus – valstu suverenitāti un teritoriālo neaizskaramību,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns trešdien, 28.jūnijā, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tanu Sungeņu (Tang Songgen). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

“Krievijas agresija rada satricinājumu ne vien Eiropā, bet gan visā pasaulē, graujot starptautiskajās tiesībās balstītas kārtības pastāvēšanu” sacīja E.Smiltēns. Vēstnieks akcentēja, ka Ķīna saprot valdošās bažas par Ukrainā notiekošo un allaž ir iestājusies par valstu suverenitāti un teritoriālo integritāti. Ķīna iestājas par mieru un aicina izbeigt karu, uzsvēra R.Sungeņs, norādot, ka karš ietekmē arī pasaules ekonomiku.

Saeimas priekšsēdētājs akcentēja ANO Drošības padomes lomu starptautiskā miera nodrošināšanā un uzsvēra, ka Latvija iestājas par starptautiska tribunāla izveidi. “Vainīgie ir jāsauc pie atbildības. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, lai nākotnē nevienam nenāktu prātā atkārtot šādas zvērības,” sacīja E.Smiltēns.

Puses pārrunāja arī iespējas veicināt Latvijas eksportu uz Ķīnu. Saeimas priekšsēdētājs izcēla jautājumu par putnu gaļas un graudu eksportu, aicinot atbalstīt šo produktu sertifikācijas procesu Ķīnas atbildīgajās iestādēs. Vēstnieks pozitīvi vērtēja iespējas veicināt Latvijas eksportu uz Ķīnu, uzsverot, ka tam par labu nāk arī tas, ka valstīm ir vairākas sadraudzības pilsētas, kas apliecina valstu ciešos kontaktus.

Tāpat vēstnieks atzinīgi vērtēja to, ka Saeimā ir izveidota deputātu grupa sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu, kā arī pauda apņēmību veicināt ciešāku Latvijas un Ķīnas parlamentāro sadarbību.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720309385111
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.novembrī
09:00  Saeimas 2023.gada 30.novembra kārtējā sēde
10:30  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Inovācijas ekosistēmas attīstības apakškomisijas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
17:00  2023.gada 30.novembra atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem