Saeimas priekšsēdētāja Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniecei: uz Krievijas karadarbību Ukrainai jāatbild ar demokrātisko reformu īstenošanu

(07.07.2015.)

Ukrainai svarīgi īstenot aizsāktās reformas, par spīti situācijai Austrumukrainā. Latvija turpinās sniegt Ukrainai politisku un praktisku atbalstu, tostarp veicinot tās tuvināšanos Eiropas Savienībai (ES). To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Oksanu Siroidu (Oksana Syroid), kura ieradusies Latvijā, lai piedalītos labdarības koncertā Ukrainai Jūrmalā.

Apspriežot situāciju Austrumukrainā, I.Mūrniece un O.Siroida bija vienisprātis, ka Minskas vienošanās netiek īstenotas. Šajā situācijā svarīgi, ka ES Padome ir reaģējusi, pagarinot ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. ES jāturpina stingra nostāja pret Krieviju, vienlaikus palīdzot Ukrainai, sacīja I.Mūrniece. O.Siroida pauda bažas, ka ne visi rietumu partneri izprot šībrīža notikumu attīstību Austrumukrainā. Saeimas priekšsēdētāja mudināja Ukrainas pusi sniegt vairāk informācijas starptautiskajai sabiedrībai par Minskas vienošanās pārkāpumiem.

Sarunā O.Siroida pateicās Latvijai par atbalstu ukraiņu tautai. Latvijas rīkoto labdarības koncertu „Kara bērni” pamana un novērtē Ukrainas iedzīvotāji. I.Mūrniece uzsvēra, ka iniciatīva ziedot līdzekļus ukraiņu bērniem pieder Latvijas sabiedrībai, kas solidarizējas ar Ukrainu. Ikviens šāds solis nozīmē arī mūsu morālo atbalstu Ukrainai.

Labdarības koncerta laikā savāktie ziedojumi tiks izlietoti kara laikā Ukrainā cietušo bērnu rehabilitācijai Latvijas ārstniecības iestādēs un sanatorijās. Koncertu apmeklē arī Igaunijas un Lietuvas parlamentārieši un ārvalstu vēstnieki.Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157655112164259
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 18.maijā
19:00  Muzeju nakts Saeimā. Ekspozīcija “Latvija ES un NATO 20”