Saeimas delegācija vizītē apmeklēs Austrumu partnerības valsti Moldovu

(15.10.2014.)

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs no 15. līdz 18.oktobrim darba vizītē uzturēsies Moldovas Republikā.

Vizītes mērķis ir paust mūsu valsts konsekvento atbalstu Moldovas reformām un ciešākas integrācijas centiem ar Eiropas Savienību. Tāpat plānots pārrunāt divpusējās sadarbības paplašināšanas jautājumus un Latvijas sniegto atbalstu mūsu reformu pieredzes pārņemšanā un starpparlamentu sadarbībā.

Vizītes laikā Saeimas delegācijai plānotas tikšanās ar Moldovas prezidentu Nikolaji Timofti (Nicolae Timofti), Moldovas parlamenta priekšsēdētāja biedri Liliananu Palihoviči (Liliana Palihovici), kā arī Moldovas parlamenta Ārlietu un Eiropas integrācijas komisijas priekšsēdētāju Anu Gucu (Ana Guțu) un komisijas deputātiem. Moldovas apmeklējuma laikā Latvijas delegācijai paredzētas tikšanās ar Moldovas parlamentāriešu grupu sadarbībai ar Saeimas deputātiem, kā arī Moldovas valdošās koalīcijas un opozīcijas parlamenta frakciju līderiem.

Tāpat vizītes ietvaros Saeimas delegācijai plānotas tikšanās ar ekonomikas ministru Andrianu Kandu (Andrian Candu), kā arī Ārlietu un Eiropas integrācijas ministra vietnieku Julianu Grozu (Iulian Groza).
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju