Lībiņa-Egnere Saeimas namā sveic jauno Jaunzēlandes vēstnieku

(07.10.2014.)

Latvija augstu vērtē, ka Klusā okeāna dienvidaustrumu daļā tai ir sadarbības partneris – Jaunzēlande. Mūsu valsts ir pateicīga, ka Jaunzēlande pēc Otrā pasaules kara uzņēma daudzus mūsu tautiešus, sniedzot patvērumu vairākiem simtiem latviešu. To Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, otrdien, 7.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Jaunzēlandes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pīteru Rodniju Herisu (Peter Rodney Harris), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Saeimas priekšsēdētājas biedre pateicās vēstniekam par Jaunzēlandes atbalstu Latvijas uzņemšanai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Vienlaikus I.Lībiņa-Egnere sacīja, ka vēstnieks kadenci Latvijā sāk laikā, kas mūsu valstī ir notikumiem bagāts – šī gada sākumā Latvija kļuva par eirozonas dalībvalsti un Rīga - par Eiropas kultūras galvaspilsētu, savukārt nupat aizvadītas 12.Saeimas vēlēšanas, un patlaban Latvija gatavojas savai pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Tāpat Saeimas priekšsēdētājas biedre informēja, ka nākamgad svinēsim Latvijas neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu.

Vēstnieks, raksturojot abu valstu divpusējās attiecības, sacīja, ka Jaunzēlande Latviju redz ne tikai kā Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsti, bet jau tuvākajā nākotnē kā pilntiesīgu OECD dalībvalsti. Vienlaikus viņš sacīja, ka Jaunzēlande izprot Latvijas vēstures sarežģītos līkločus. Sarunā puses arī apliecināja interesi stiprināt abu valstu parlamentāros kontaktus un sadarbību ekonomikā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka ES un Jaunzēlandes Partnerības līguma par attiecībām un sadarbību noslēgšana veicinās arī tālāku ekonomisko attiecību attīstīšanu starp abām valstīm.

Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi saistībā ar Krievijas-Ukrainas konfliktu. I.Lībiņa-Egnere sacīja, ka Latvija ar Ukrainu dalās uzkrātajā reformu īstenošanas pieredzē, uzsverot – mūsu valsts vēsturiskās pieredzes dēļ saprot, cik ļoti nepieciešams Ukrainai ir sabiedroto atbalsts. Vienlaikus Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra, ka Latvija savas prezidentūras ES Padomē ietvaros kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi ES Austrumu partnerību.

Drošības situācijas reģionā kontekstā I.Lībiņa-Egnere arī informēja vēstnieku, ka Latvijas parlaments šovasar pieņēma lēmumu, kas paredz finansējumu valsts aizsardzībai līdz 2020.gadam pakāpeniski palielināt līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta.
Noslēgumā Saeimas priekšsēdētājas biedre darīja zināmu, ka janvāra noslēgumā Saeimā norisināsies ikgadējās ārpolitikas debates un tās tradicionāli apmeklē arī diplomātiskais korpuss, un aicināja P.R.Herisu apmeklēt šo pasākumu. 

Jaunais vēstnieks pastāvīgi rezidē Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157648472866192/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=x9N3Geux3BQ&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde